Pozitivní tt po interupci. Máte zkušenost?

milenaplna
2. lis 2022

Dobrý večer, má někdo zkušenost s pozitivním testem po interupci? Já byla na miniinterupci před měsícem (kvůli miminku zastavila se srdeční činnost, byla jsem kolem 10tt) a s partnerem jsme měli styk normálně pár dnu po tom nebylo mi řečeno že se mám zdržet pohlavního styku (zároveň interupce dopadla v pořádku a bez komplikací), dnes sem si dělala těhotenský test jen ze zvědavosti a vyšel mi lehce pozitívní slabá 2 čarka tam je, nevím co si mám myslet jestli se jedná o zbytek HCG z minulého těhu nebo se jedná o nové těhu, moc jsem toho na tohle téma nenašla tak zakládám novou diskuzi. děkuju 🙂

barulina
2. lis 2022

Měsíc po podle mě zbytkové HCG není

ileni
2. lis 2022

@milenaplna doktorka mě upozorňovala,že odbourání HCG trvá až 6 týdnů... Po té době jsem šla i na kontrolní odběry. Zároveň se doporučuje dodržet 6ti neděli z důvodu mizneho zanesení infekce

kuttu
2. lis 2022

@milenaplna po jakémkoliv gynekologickém zákroku se všeobecně doporučuje dodržet šestinedelí, kvůli riziku zanesení infekce do rány.Za druhé si myslím,ze jsi byla na revizi dělohy,kdy dojde k odstranění plodoveho vejce kyretou, to znamená, že se seškrábne děložní sliznice…miniinterupce se dělá tuším do 8.týdne,kdy se plodové vejce odsaje odsávačkou z dělohy….podle mě se může stát,pokud si otěhotněla, že se vajíčko nebude mít do čeho zahnizdit…nevěřím,ze tě při propuštění nepoučili💁‍♀️ já měla po revizi pozítivni test ještě par dni,taky se mohlo stát, ze tam nějaký zbytek plodovych obalů zůstalo a to způsobuje stále pozitivní test..,,zkus testovat a uvidíš jestli čárka sílí
@milenaplna

lencaa11
3. lis 2022

@milenaplna záleží zda jste měla styk bez ochrany záleží jak rychle jde HCG dolů může to bejt i přes měsíc

monika3456
3. lis 2022

@milenaplna já měla po revizi ještě měsíc slabou čárku na testu. Uvidíš, zda bude sílit a nebo nee

bertik20
3. lis 2022

Zrovna dneska jsem si chtěla koupit test, abych zjistila, zda HCG po revizi už je pryč. Vlastně jste mi odpověděly na otázku, od revize mám 2 měsíce, takže případný pozitivní tt by bylo už těhu nové🤔
Jinak v nemocnici i na kontrole na gynekologii mi pořád všichni opakovali, že mám dodržet šestinedělí a nechat projít 2 Ms. Proto mi přijde divné, že Vám nikdo nic neřekl o dalším postupu. Dokonce jsem to měla napsané i v propouštěcí zprávě po revizi

monika3456
3. lis 2022

@bertik20 pokud bude pozitivní test, už je to nové těhu. ;)

nazka
3. lis 2022

@milenaplna já byla na revizi v 8tt a za pár dní (přesně si nepamatuji kolik) jsem měla test snehobilý

nazka
3. lis 2022

@bertik20 mně po revizi sestinedrl taky nanarizivali. Naopak gynekolog říkal, že pokud nebudu krvácet a budu se na to cítit, můžu se snažit o další těhotenství

jjasmina
3. lis 2022

@milenaplna já jsem tedy dodržela šestinedělí, hcg se dostavalo z těla 6 týdnu, po šestinedělí jsem byla na kontrole i odběru krve

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru