Proč těhotenské testy ukazují pozitivně, přestože krevní testy jsou negativní?
Ahoj holky jiz zakladam diskuzi po nekolikate, ale bohuzel potrebuji radu. Vysadila jsem v prosinci antikoncepci ze zdravotnich duvodu, momentalne se s pritelem nechranime, nechavame to osudu. V lednu jsem mela normalni MS, ale pote dalsi mesic jiz neprisla tak jsem si zabehla k doktorovi na vyvolavacku a rekla jsem mu, ze mi vysel slaby duch na testu, tak mi radeji odebral krev a HCG vyslo negativni 2,5. Tak jsem to dal neresila, ale bohuzel i pres to jsem MS nedostala jen slabe cerne spineni pul dne. Tak jsem si zkousela stale delat TT a myslela jsem si ze to bylo biochemko. TT stale vychazi pozitivne a carka sili. Byla jsem tedy znovu u doktora a krev zase 2,5 negativni. Jak je toto mozne? Na co tedy mohou reagovat TT? Cystu zadnou nemam, na ultrazvuku bylo vse v poradku. Dnes jsem si ho zkousela delat zas a opravdu uz je tam krasna viditelna carka. Hlava mi to nebere.. 🧐🧐🧐🧐 proc???? MS stale nedorazila a boli me porad bricho jako kdybych to mela dostat ale porad nic. Uz jsou to dva tydny.
Stručné shrnutí
- Citlivé domácí těhotenské testy (uvedené značky: Mamatest, Sluníčko) mohou ukazovat slabé nebo zřetelné čárky i při negativním krevním beta‑hCG (v diskuzi uváděno 2,5) a při normálním ultrazvuku.
- Řešení zahrnuje opakované měření krevního beta‑hCG, vyzkoušení testu jiné značky nebo digitálního testu (Clearblue, testy prodávané v Dr.Max) a případné vyšetření u jiného gynekologa nebo v nemocnici jako samoplátce.
- Možné příčiny popsané v tématu jsou falešné pozitivní čárky (evaporation line / „duch“), biochemické těhotenství nebo mimoděložní těhotenství, proto někteří diskutující doporučují neodkládat odborné vyšetření.
Nejčastější otázky
Q: Proč může být těhotenský proužek z moči pozitivní, když krevní beta‑hCG vychází negativní (např. 2,5)?
A: V diskuzi byly zmíněny tři hlavní možnosti: chybná/rozmočená kazeta testu (evaporation line), velmi rané biochemické těhotenství, nebo jiné ložisko hCG (např. mimoděložní těhotenství); konkrétní hodnota krevního beta‑hCG 2,5 byla v příspěvcích uvedena jako negativní.
Q: Jaké značky těhotenských testů je vhodné zkusit, pokud mamatest/sluníčko dávají pochybnou čárku?
A: V příspěvcích byly doporučeny alternativy: digitální Clearblue a testy dostupné v Dr.Max; doporučuje se koupit jinou značku a test provést přesně podle návodu.
Q: Má smysl koupit digitální test místo klasického proužkového?
A: V diskuzi někdo uvedl, že digitální testy mívají nižší citlivost a nemusí ukázat slabé pozitivum, zatímco jiná zkušenost popisovala Clearblue s výsledkem „+ 2–3“; názory byly rozporuplné.
Q: Kdy vyhledat gynekologa nebo jít na samoplacené vyšetření?
A: Pokud krevní beta‑hCG neklesá ani se nezvyšuje, nebo pokud přetrvávají bolesti břicha a nepravidelné krvácení, doporučují diskutující vyhledat jiného gynekologa nebo nechat udělat samoplacené krevní vyšetření a ultrazvuk v nemocnici.
Q: Co znamená „biochemko“ a jak se projevuje na testech?
A: V diskuzi byl termín „biochemko“ používán pro velmi rané neudržitelné těhotenství, které může dát slabou čárku na citlivých močových testech, ale rychle odeznít bez klasické menstruace nebo s jen slabým špiněním.
Q: Mohou být opakované slabé čárky způsobeny vadou testů?
A: Několik příspěvků uvádělo, že značky Mamatest a Sluníčko někdy vykazují „duchy“ nebo rozmočené čárky a doporučovalo se zkusit jinou značku; jiní diskutující poukazovali, že u nich testy nikdy „falešně“ neukázaly čárku.
Q: Hrozí při takovémto nálezu mimoděložní těhotenství?
A: Jeden příspěvek explicitně zmínil možnost mimoděložního těhotenství a doporučil akutní vyšetření v nemocnici nebo u jiného lékaře pro vyloučení tohoto rizika.
Závěry z diskuze
Shoda
- Vyzkoušet test jiné značky nebo digitální Clearblue, pokud Mamatest/Sluníčko dávají pochybné čárky.
- Pokud krevní beta‑hCG nevykazuje vzestup nebo je negativní (hodnota 2,5 v diskuzi), doporučuje se konzultace u jiného gynekologa nebo samoplacené krevní/UZ vyšetření.
Sporné názory
- Někteří tvrdili, že slabé čárky jsou způsobeny vadnými nebo rozmočenými testy (evaporation line), zatímco jiní trvali na tom, že čárky reagují na přítomné hCG a mohou signalizovat biochemické nebo mimoděložní těhotenství.
Otevřené otázky
- Proč přesně může močový test indikovat pozitivitu při krevním beta‑hCG 2,5, když ultrazvuk je normální?
- Jak velkou váhu má digitální test oproti velmi citlivým proužkovým testům v raném období?
Zmíněné značky a firmy
Mamatest, Sluníčko, Clearblue, Dr.Max
Zmíněné produkty a metody
digitální těhotenský test, Mamatest, Sluníčko, Clearblue, testy koupené „v maxovi“/Dr.Max, krevní beta‑hCG (uváděno 2,5), ovulační testy, biochemické těhotenství (biochemko), mimoděložní těhotenství, vyvolávací injekce, samoplacené krevní vyšetření, evaporation line / „duch“
Místa a osoby
žádné
Je to divné, na těhotenství po takové době je ta čárka zase hrozně slabá, i by bylo vidět něco na UTZ dávno. Co na to doktor?
Nevím, ale odbyt6 bych se nenechala. Nepřijde mi to úplně v pořádku. Slabé čárky vidím, ale prosperující tehotenstvi to asi nebude. Chce to řádné vyšetření.
Holky ty carky jsou takhle porad stejne, ale prijde mi ze jsou ty posledni silnejsi, podle krve hcg negativni takze doktor mě dal uz nechtel vysetrovat. Pry je vsechno v poradku, ale nechapu ty testy a MS nikde😏
@kocila
@vendelinka08
@veroniqess
A hlavne kdyby to bylo biochemko, tak uz by mi to odesla s MS davno a mam furt divne pocity v brise.
Tohle vše jsou přemáčené, vadné testy. Mamatest, sluníčko - teď to dělají. Kup jinou značku, ale pokud je krev negativní, bohužel není asi o čem…
@ruze32 Mám přesně tu samou a už jsem Ti to snad i psala,dokonce posílala fotky....Tyhle testy jsou na nic,taky dělám podle návodu a vychází čárky...Navíc tedy Ty je nemáš ano úplné, tak je vidět, že testy jsou vadné a tudíž negativní.....
Trvala bych na pořádném vyšetření, protože se mi nechce věřit ze bys nebyla schopna udělat jediný test správně a všechny byly rozmočené…cca půlka mi jich připadá v pohodě
V životě se mi nestalo, ze bych měla čárky a nebyla těhotná. Pokud jsem nebyla, nebylo na testu ani ťuk. Tady prece nejde o chybu testů. Reaguji7 na hcg, v tvém případě asi zvýšeném ale asi ne díky těhotenství. Určitě bych buď zašla na krev jako samoplatce nebo rovnou na gyndu ať tě řádně vyšetří.
Holky ja uz byla u doktora dvakrat, mně uz je to blbe tam zas letet, kdyz mi sam rekl ze je to v poradku..ale MS stale nikde a bolesti v brichu obcas jako ze to dostanu a pak zas nic😔
A ty testy, jsou uz opravdu carky, zadni duchove ze bych to musela naklanet..
Take6 .i přijde ze sílí, ten poslední není rozpytý, e je vidět že ještě nabíhá barvivo....
Zkusím jeste zitra rano dalsi test a pak si kdyztak skocim do lekarny pro digitál a dam vam vedet, ale pak uz to asi nebudu resit a budu verit doktorovi. Je to hrozne malinko HCG..
@ruze32 A na co chceš dělat další test, když máš negativní krev? Vždyť ty testy jsou viditelně špatný.
Kup si zítra test v maxovi, udělej ho a uvidíš. Digital bych určitě nedělala, neřekne ti nic víc než minus.
@ruze32 nevěřím tomu, že by 12 testů bylo vadných nebo špatně provedených 🙄 bohužel so nemyslím, že to bude takto "jednoduché" - s mamatesty mám tu nejlepší zkušenost a nikdy s mi nestalo, že by mi udělaly falešného ducha, prostě buď tam čárka byla nebo nebyla, jednoznačně - nic mezitím.... nicméně zkus test jiné značky, klidně digitální a uvidíš.....
Každopádně by to, v případě pozitivity, asi chtělo navštívit jiného doktora a nechat se vyšetřit, máš možnost? Jinak tu vyvolávají injekci ti tvůj gynekologa nepíchl? Bolesti nebo jiné problémy nemáš?
@ruze32 doporučila bych rovněž vyzkoušet dr.max test.Já sama měla takhle duchy(vím,že je to špatně,ale udělala jsem asi i dva před očekávanou ms-byli tam duchové jako na tvých) a když za týden byla čárka o hodně lépe vidět,tak jsem si koupila digitální clearblue a tam mi ukázal + 2-3,taky jsem se tomu divila, protože čárky nevypadaly ani jako dálnice.Ale pokud se ani HCG se nezvyšuje,tak je to zvláštní.
@hasara33 Měla jsem 4 balení po 2 ks....Čárky úplně na všech, říkala jsem dojdu pro jiný test,vzala Sluníčko, aniž bych věděla a zase tahle fialka a opět pozitivní, na jiném duch...Máčené 3 vteřiny přesně....Jiná značka,digitální negativní....
@vikysek0987 digitální má menší citlivost 😉 sluníčko i mamatest mají tu nejvyšší možnou citlivost 😉 některým ženám se na takto citlivých testech může ukázat duch před ms nebo se mohlo jednat o špatně uchycené těhotenství, které ty citlivější testy zaznamenaly, ale odešlo to 🤷♀️
Ahoj holky, tak dnes test negativni, takze uz to bude snad v poradku a priste uz delam rozhodne jiny test!😅 ted jsme meli tuleni 4 dny pravdepodobne pred ovu podle ovulacnich testu, takze uvidim!🥰😅 jen me klame trochu muj cyklus..



@ruze32 copak to mas za test ? Mama test ?? Přijdou mi hrozne rozmočene 😬 když je mama test rozmoceny vždycky mi udělal krásného ducha … určitě zkus jinou značku testu udělej přesně podle návodu třeba i clear blue … jinak horko těžko ti s tím zde pomůžeme