První příznaky těhotenství. Nějaký opravdu konkrétní

alverde
30. dub 2008

Četla jsem si tady témata o prvních příznacích těhotenství a nějak se mi z těch spekulací zamotala hlava. Každý tvrdí něco jiného, druzí pouze odhadují....ale mě by zajímaly konkrétní fyzické příklady, které se objevují před nástupem menses a před provedením těhotenského testu.
Tak popořadě - intuice,myslím si, že s tou je to tak, že falešnou intuici má žena každý měsíc, když čeká, že by mohla náhodou otěhotnět. Když pak dostane menstruaci, myslí si, že žádné tušení neměla a když potom otěhotní, najednou má pocit, jak silná intuice to byla....neuvědomování je přece silný psychický rys každého člověka.
Teď co je podobné PMS. Nateklá prsa a břicho, bolestivé bradavky? To taky není nic konkrétního. Jednou mě před menstruací bradavky bolely natolik, že jen letmé jemné dotknutí způsobovalo vyloženou bolest a těhotná jsem nebyla ani náhodou. To taky není konkrétní příznak.
Pak kovová chuť? Jako když olíznu kovové zábradlí či co? 😃
Bolesti břicha? to taky není konkrétní příznak. Před menstruací to bývá běžné.
Větší chuť k jídlu? Ale tu já mívám i občas když nejsem těhotná. Nic zvláštního.
Chuť na zvláštní jídla? Ale někdy mám naprosto strašnou chuť na sladký a druhý den třeba na slaný a nebývám těhotná. Takže to taky není [[https://www.modrykonik.cz/snazime-se/priznaky-tehotenstvi/ | konkrétní příznak]].
Nevolnost? Tu mívám běžně, úplné závratě, vždy, kdykoliv venku klesne tlak.
Výtok z bradavek? Ale ten se přece objevuje až později v těhotenství.
A fyzická únava? Též má na mě vliv počasí. Nic jiného mě už nenapadá. Existuje tedy nějaký OPRAVDU KONKRÉTNÍ příznak kromě silnějšího výtoku a slabého krvácení, ketrý by více pravdivě označoval těhotenství? Tady ty spekulativní příznaky mohou být vyvolány hlavně přílišným sebepozorováním a vědomím, že existují, ne?Tedy namlouváním.....objevují se přece i běžně z úplně jiných důvodů, tedy i tehdy, kdy nás ani nenapadne přemýšlet o těhotenství..

takasi
2. čer 2015

@kimikk Tak to je jasný že ano,bylo by to už super.Jsem unavená ☹ a proto jak jsem psala že jsem se nehlidala až na ty prsa,ta mě zarazila a začala jsem si sebe víc všímat.Myslela jsem ty starosti jen tak že víc řešíme jak a co kam než jestli jsem dostala MS :-P

kimikk
2. čer 2015

Jasne, stres a unava to muze take opozdit...

monca32
3. čer 2015

Ahoj,potřebovala bych poradit,jestli s tím nemáte některá zkušenost..snažíme se o miminko,poslední menzes jsem měla 2.5.,cyklus mám tak 28-31dní,ovulaci jsem měla mít podle internetové kalkulačky 19-tého,což by i odpovídalo,páč 29-tého jsem si dělala první test a byl na něm celkem zřetelný duch..i přítel ho viděl ;) četla jsem,že 10.den po ovulaci je to nejlépe zjistitelné..druhý den ráno jsem si udělala další a byl tam opět..příznaky jsem měla a mám doposud,po dvou dětech už to poznám..jenže..druhý den po vynechání menzes jsem počítala s tím,že čárka již bude krásně vidět..ale bohužel,byla ještě slabší než ty předchozí :( Vyděsilo mě to,tak jsem zašla raději na gyndu s tím,že mě pošle na krevní testy,aby se vyloučilo případné mimoděložní těhotenství nebo začínající potrat..jenže pan doktor mě jen vyšetřil a udělal ultrazvuk spodem a oznámil mi,že těhotná nejsem,že tam nic nevidí(což je pochopitelné..na ultrazvuku to tak brzy vidět není), a že sliznice se tam sice tvoří,ale že uvidíme,jestli se menstruace dostaví..no nechápala jsem,proč mi hned vzal veškeré iluze,proč prostě jen neřekl,že ještě počkáme anebo mě neposlal na tu krev,jako to udělal předešlý doktor při předchozím těhotenství. Ještě mi řekl,že kdybych to do 14dnů nedostala,tak mám přijít a jinak kdyby se menstruace dostavila,tak ihned po skončení. No a včera večer jsem začala trochu špinit,pak to přestalo a dnes už krvácím jako při menzes,ale příznaky mám pořád stejné jako doposud..migrény,závratě,průjem,bolesti v podbřišku,v kříži,v prsou,šílená únava,pocity na zvracení a nemůžu spát a ráno straším brzy..přesně tak,jak uvádějí jiné maminky. A aby toho nebylo málo,test byl dnes ráno opět slabounce pozitivní,ale řekla bych,že víc než předtím..takže vůbec nevím,co si o tom mám myslet..mám obavy,abych třeba nepotrácela nebo nebyla těhotná mimoděložně..nemáte prosím někdo přesně takovou zkušenost? Předem děkuji za odpovědi.

profiss
3. čer 2015

@monca32 Já mám takovou zkušenost, že mi vyšel pozitivně těhotenský test. Krásné a zřetelné 2 čárky. Nechtěla jsem hned běžet na gyn, protože jsem si říkala, že je ještě brzy a stejně by mě objednal na později. Cítila jsem se také těhotně 🙂 ( už jsem byla před tím 2x těhotná) . Tak cca 14 dní jsem dostala křeče do podbřišku. Navštívila jsem gynekologa, který mi udělal ultrazvuk s tím, že tam těhotenství nevidí, jen trochu zvýšenou sliznici, ale že to se mu možná jen zdá. Spíše mě připravoval na mimoděložní těhu, že musí brát těhotenský test vážně. Hned mi nabrali krev, aby se potvrdilo a nebo vyloučilo těhotenství + mi dal ještě nějakou injekci, kdyby tam opravdu to těhu bylo, aby mu pomohl a bylo lépe vidět. 2. den jsem si měla volat na krevní výsledky, kdyby se potvrdilo těhotenství, tak jsem měla hned nastoupit do nemocnice. Těhotenství krevní testy vyloučily a já za 2 dny začala krvácet mimo menstruační cyklus.

kimikk
4. čer 2015

@takasi tak jak so dopadla? 🙂

monca32
5. čer 2015

Takže dopadlo to tak,že nám to s přítelem nedalo a ve středu jsme jeli do nemocnice na gyn.ambulanci. Pan doktor mě důkladně vyšetřil a nejprve mu to připadalo jako samovolný potrat,ale pak měl podezření na mimoděložní těhu,páč na vejcovodu objevil nějaký podezřelý útvar :( Takže mi okamžitě udělali odběry,hodinku jsme si počkali a poté mě hospitalizovali,jelikož testy těhu potvrdily,ale hladina HCG byla nízká,takže nevěděli,zda-li se jedná o začínající těhu nebo už o končící..Nechali si mě tam dva dny na observaci,mezitím krvácení a bolesti byly silnější,takže už jsem počítala s nejhorším :( No a dnes ráno mi udělali odběry znova a hladina HCG klesla,takže doktoři usoudili,že se jednalo o potrat..znova mě vyšetřili,jestli nebude zapotřebí udělat kyretáž,ale naštěstí se děloha čistí dobře a bylo to v brzkém stadiu,takže ještěže tak..jako zklamaná samozřejmě jsem,ale na druhou stranu jsem ráda,že to dopadlo aspoň takhle,že se nejednalo o mimoděložní těhu. Teď si dáme 6týdnů oraz a poté se budeme samozřejmě snažit dál a určitě už to klapne ;)

kimikk
5. čer 2015

To mi je lito a drzim palecky, at se brzy uzdravis a brty muzete zas tehotnet a vyjde to co nejdrive 😊

monca32
7. čer 2015

děkuju..dám vědět 😉

barus_ka123
8. čer 2015

Ahoj holky, mám na vás dotaz. Rozhodli jsme se pro miminko a začali jsme se snažit. Antikoncepci jsem vysadila 22.5.2015 od neděle 24.5.do čtvrtku 28.5. proběhla MS, a od té doby už jsem se HA nevrátila....Proběhla zároveň i 4denní dovolená a nějaké to snažení a od včerejšího večera mně straně bolí v bedrech. A o víkendu mě po ránu pobolíval podbřišek.. PRočítala jsem si diskuze na internetu a někde psali, že to může být i časný příznak těhotenství, tak mně jen zajímalo jestli je to po tak krátké době případně možné? Test dělat mi přijde zbytečný, chci počkat těch 14dnů jestli přijde MS nebo ne 🙂 Máte s tím některá zkušenosti? Děkuji

charlie_di
8. čer 2015

Každá ženská je jiná, každé těhotenství je jiné, každý má jiné příznaky, bohužel neexistuje nic, jako konkrétní a naprosto přesný příznak těhotenství - snad jen vynechaná MS a // na testu 😀

barus_ka123
8. čer 2015

Jo to chápu, jen jsem prostě netrpělivá a ty 2 týdny mi připadají strašně daleko 🙂 Ale tak asi zatnu zuby a vydržím jak tu bolest tak to čekání 🙂

terines
10. čer 2015

@barus_ka123 Ahojky, taky jsem v očekávání..ovulka byla (asi) 29.5. sex téměř každý den a teď čekám jestli se 13.6. dostaví MS, taky jsem měla už nutkání udělat si test ale snažím se na to nemyslet, stejně bych tam nic neviděla

barus_ka123
10. čer 2015

@terines jj taky se snažím, dnes to i celkem jde 🙂 tak snad to ještě vydržím. Taky mě test napadl, ale vím, že by tam být nic nemohlo a byla bych kvůli tomu beztak smutná...Tak to prostě vydržím, zase si říkám už jen 12dní a třeba to uteče rychle 🙂 a snad se mi tam ty 2 čárky objeví 🙂

terines
10. čer 2015

@barus_ka123 a ty si děláš ovulační testy a měříš BT? já nedělám nic mám jen aplikaci v telefonu, kde mi to vypočítalo ovulku podle posledních 3měsíců. HA neberu od ledna a snažit jsme se začali v dubnu ale pořádně bych řekla, že až v květnu :D takže kdybych tam měla dvě čárky znamenalo by to, že nám to vyšlo na poprvé což mi příjde jako blbost a navíc po pročtení diskuzí tady mám pocit, že mám vechny těhotenský příznaky, který na světě existují 🙂 vy se taky snažíte chvilku, že?

barus_ka123
10. čer 2015

Jj my teprve začínáme a proto si nic neměříme a ještě popravdě v těch různých zkratkách co všude čtu trošku tápu 🙂 ale už se lehce začínám orientovat :D Snažíme se sice chvilinku, ale miminko bysme si přáli oba moc, klidně hned 🙂 tak uvidíme...já si říkala, že měření atd nechám až na později kdyby to trvalo přece jen dýl. Přítel stejně pracuje mimo a jezdíme domů nejdříve ve čtvrtek tak by mi měření teploty apod nebylo k ničemu 🙂

barus_ka123
18. čer 2015

@bebinka jeee tak to gratuluji! Já měla bolesti již minulý týden avcera a dnes ráno a menstruace má dorazit v pondělí 🙂 tak kéž by už nedorazila 😀

ivetkavysocina
11. črc 2015

Ahoj, moje už dvou týdenní příznaky jsou stále jen pobolívání podbřišku, tlak, brnění, občas píchnutí nic jiného. Včera měla přít MS a nic, zkusila jsem test a slabá čárka🙂 myslíte že to vypadá nadějně? BT jsem před ovu mívala při ranním měření okolo 36,5 - 36,6 a ted od ovu stále 36,8 - 36,9.

mwrw
11. črc 2015

@ivetkavysocina Myslim ze to vypada velice nadejne 🙂 ja jsem dneska 7DPO, mam nafoukle bricho, porad litam na malou, rano me zacaly bolet zada a mam bily vytok. Navic mam ted vecer takovy pocit ze budu nemocna a bricho me boli jako na menzes ale ten ma prijit az za tyden. Tak nevim, jsem z toho zmatena. Nejradsi bych delala testy kazdou hodinu a hledala ty carky s lupou 😀 Jsem hrozne zvedava, je to jako cekani na Jeziska v lete 😖

ivetkavysocina
12. črc 2015

@mwrw jo břicho jsem měla taky jakoby pořád nafouklý a při sexu mi přišlo že jsem nafouklá i vevnitř :D a výtok bílý, řidší mám taky od ovulace ;) dnes už třetí testík a čárka roste, kéž by tam prcek vydržel. Může mít i takhle v začátku vliv stres na udržení? asi jo žj, dnes jsem se trochu víc vydeptala 😖 testy dříve nemají cenu, zbytečně ti zmaří naděje, protože tam nic nebude, já jsem poctivě začala až v den vynechání MS

mwrw
12. črc 2015

Tak to potichoucku gratuluju, neboj a nestresuj se. Pokud tam ta carka je tak se z toho raduj a bud pozitivni 🙂

ivetkavysocina
13. črc 2015

@mwrw jo snažim se :D ale stres je stres a přijde a nikdo se neptá, k doktorce jdu až příští týden, tak to té doby musím vydržet 🙂 než bude uplná jistota

nevíte jestli se na krev na gyndu chodí na lačno ráno, nebo to bere normálně při vyšetření když tam jdu až v poledne???

ivetkavysocina
13. črc 2015

a když už jsem ve skupině příznaky, tak jsem si uvědomila spoustu dalších, které jsem ani nevnímala : nespavost v noci od zahnízdění, zato unavená ve dne, že bych usnula kdykoliv, více plynatosti, trochu zácpa, pak tedy ten bílý řidší výtok, nafouklé břicho, bolesti podbřišku, brnění, tlak, občas píchání 😉

beeetttt
13. črc 2015

Ahoj holky,
patřím mezi snažilky.. Dnes jsem 21 den cyklu, snažíme se pěkně ob den. Žádné příznaky na sobě nepozoruji, až na dvě věci.
Poslední dva dny se mi fakt strašně zkazila pleť, jindy se mi přes MS udělám sem tam nějaký pupínek, ale teď je to hrozné... Samý červený bolák. A navíc mě trápí poměrně hojný hustý a čirý výtok, bez barvy, bez zápachu, žádné svědění a tak, prostě nic.
Dneska odpoledne jsem zkoušela test a nic... Tak co myslíte?

mwrw
13. črc 2015

@beeetttt. A jak dlouhy mas cyklus? Kdy jsi mela ovu?

mwrw
13. črc 2015

@ivetkavysocina Neboj to vydrzis 🙂 Vidim ale ze tim cekanim na tu druhou carku to vubec jeste nekonci 😀 Moc drzim palecky! A s tou krvi to nevim teda, to neporadim 😒

beeetttt
13. črc 2015

@mwrw 28 dní přesně, takže ovu počítám byla zhruba 6.7. Děkuju za zájem 🙂

mwrw
13. črc 2015

@beeetttt Na test je jeste hrozne brzo- ale ja mam co rikat, taky testuju od 6DPO 😎 Ted mam 9DPO a dneska boy test negativni, zkusim to zase zitra a kdyz nic tak az v den MS. Ale jsem strasne zvedava 😀 Ja bych rekla ze mam vsechny priznaky o kterych jsem cetla. Bohuzel nevim jestli to neni jen v moji hlavince 😒 🙂 Holt musime pockat

wanek
13. črc 2015

První co mi přišlo podezřelé byla bolest prsou. O tom, že bych mohla být těhu jsem vůbec neuvažovala protože to byl zrovna měsíc, kdy jsme si řekli že snažení odložíme...🙂 Pro mě to byl tedy příznak, že se asi něco děje, protože jindy před MS mě prsa nebolela. 🙂

mwrw
13. črc 2015

@wanek Me prsa neboli, ale kdyz ja nevim jestli to neni proto ze mam takove dve lentilky pod kobercem 😅 😀

wanek
13. črc 2015

@mwrw já měla před tehu tak lentilky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru