Sny na začátku těhu - ještě před potrvzením

snezenka123
30. led 2013

Ahoj, snad s enebudete zlobit, když založím tuhle diskuzi.
Zajímalo by mne, jestli se vám zdály nějkaé "zvláštní"sny když už jste byli těhotné,ale ještě jste to neměli potvrzené.

Mě se na včerejšek zdálo, že na mě moje mrtvá maminka ve snu poznala, že jsem těhotná(já už v tom snu měla test uělaný a věděla jsem, že jsme těhu) a maminka pořád na mě koukala, a že jsem jináa že jsme určitě těhotná! potom jsme se o mimi s mamkou bavili, ptala se mě jestli chci opravdu to třetí dítko(měli jsme krizi, rozvodu,odstěhování,bydlela jsem jinde-ale vrátili jsme se k sobě a je to ok 😉 )no a mamka s emě ptala,jestli to opravdu chci, že kdyby nám to nevyšlo, že bych zůstala sama s třema dětma 😕 a já jí řekla, že to dítko prostě chci a že to risknu.

na dnešek se mi zdálo, že jsem šla na vyšetření a dr. mi dával do ruky nějkaé papíry a na nich byla nalepená fotka z uzt, až když jsme vyšla mi došlo, že je to fotka mého mimi, už to podle utz mohlo být tak cca 8-10 týden. 😵 a já jak byla jako ve mdlobách tak jsme se ani dr..nezeptala na detaily, jen jak jsem dávala potom sestřičce papíry, tak mi říkala, tak gratuluji maminko 🙂 a v kolikátém že jste? 😎

Já vím, že podvědomí si s náma umí pěkně pohrávat a do snů s enám můžou promítat naše přání a touhy.

Přesto, je tu některá z vás, které se zdály podobné sny, nebo nějaké prostě jiné, co vám naznačovali, že jste těhu a opravdu jste potom zjistili, že těhu jste??

díky moc.

irennn
30. led 2013

@snezenka123 Ahojky, já měla taky sen, jsem trošku jiný případ...byla jsem na IVF. Když mě uspávali před odběrem vajíček, tak nic....pak mě převezli na pokoj,kde jsem dospávala a měla jsem sen...viděla jsem anděla, no ale fakt a já u něho stála a měla kočárek a v něm chlapečka. Pak jsem se probudila, šli jsme k paní Dr. a ta nám řekla, že máme bohužel jen jedno vajíčko, že zde nebude moc velká šance. Já to samozřejmě obrečela a držel mě nad vodou jen ten můj sen.Vajíčko se nakonec oplodnilo a já čekám miminko. 😉

snezenka123
autor
30. led 2013

@irenn krásné 😵 úplně mám z toho husí kůži, tak myslím, že to bude krásný zdravý chlapeček 😵 gratuluji 🙂

vendullka
30. led 2013

@snezenka123 Já měla také pokaždé sny a v obou případech ako u Tebe figurovala moje mrtvá maminka - ta je ve snu vždy pro mě poslem dobrých zpráv🙂

an3tka
30. led 2013

já v noci předtím, než jsem si plánovala udělat test, měla sen, že jsem vstala, šla na záchod, udělala si test a byly tam // - fakt to vypadalo úplně reálně, naše koupelna, sklenička ve skříňce pod umyvadlem.. no a pak jsem vstala, šla si udělat test a byly tam // 🙂

kitinka76
30. led 2013

@snezenka123 tohle se mi stalo, když jsem čekala mladší dcerku a ještě jsem neměla potvrzené, že jsem těhu. Koupila jsem test, protože už jsem měla asi dva týdny zpoždění, nachystala na WC a šla spát. V noci jsem šla na záchod, počůrala papírek a on byl pruhovaný jak zebra!!! Ráno jsem vstala a test ležel pořád zabalený a nachystaný na wecku. Když jsem si ho udělala byly na něm // konečně po půl roce a spoustě těhutestů!!! Asi za týden k nám přijela babička a starší dcera se k ní hrne se slovy "babi, babi!! já ti musím něco říct!! a babička na to "já vím, maminka je těhotná. Budeš mít sestřičku" a pak mi vykládala jak se jí zdálo, že jsme dojeli na návštěvu a já kromě Tinky držela za ruku ještě jednu holčičku. Ani jsem si nenechala na ultrzvuku říct, co to bude 😉

snezenka123
autor
30. led 2013

@vendullka 😵 uvidíme, zda se to potvrdí, o víkendu by měla dorazit ms..uvidíme, hezký den 😉

salomee
30. led 2013

Ahoj, je zajímavé, to tady číst🙂. Docela svým snům věřím, někdy se mi zdají blbosti, ale někdy ty příběhy, to je něco..a dost se mi už snů i splnilo.. Co se týče mimča, zásadně nikdy se mi nezdálo o porodu a pokud se jednalo o pohlaví, ve snu vždy holčička... ale to bylo asi dané tím, jak mě každý tvrdil, že budu mít holku, že je to jasný atp.. a že když dr. púotvrdil kluka, že to bude omyl.. no nebyl🙂.

snezenka123
autor
30. led 2013

@kitinka76 takže to byla holčička? jéé krásné 😵

kitinka76
30. led 2013

@snezenka123 jj, mám dvě holky 🙂

snezenka123
autor
30. led 2013

@salomee 😉 taky mívám každou noc sny...a někdy je to teda i síla, já právě když jsem čekala první (dcerku)měla jsem sny(když už jsem věděla, že jsem těhu) někdy i hrozné, krvácení ☹ nebo porody, jednou se mi zdálo, že čekám kluka, jindy zase holku...u druhého už si to moc nepamatuji 😅 ale asi tak pár měsíců zpátky se mi zdálo, že jsem porodila císařem o hodně dříve chlapečka, byl hrozně moc maličký a vím, že měl jméno, které bych mu nedala, myslím Ondra?a kojila jsem ho v tom snu přes klobouček, i když jsem obě děti kojila normálně 😨 jojo, sny..

salomee
30. led 2013

@snezenka123 ...jo jo, krvácení atp, to bylo taky...
Jednou se mi ale zdálo právě o tom krvácení..a večer jsem pak byla s přítelem a byl sex ..a pak jdu na wc a na intimce krev.. no hrůza... hned se mi ten sen vybavil.
Jo a někde jsem slyšela, že když má člověk nohy mimo peřinu, tzn. studené, tak bývaj noční můry.. no a u mě to fakt platí. Vždy vylítnu z příšerného snu a nohy mám studený, nepřikrytý.

snezenka123
autor
30. led 2013

@salomee tak to jsem neslyšela o těch studených nohách, tak příště si na to zkusím vzpomenout, až budu mít zase noční můru,jestli třeba nemám odkryté nohy 😉

a sny v těhu o krvácení jsou snad ty nejhorší 😔

veruska007
30. led 2013

Já co jsem těhotná, tak mám strašně živé sny, i v době, kdy jsem ještě nevěděla, že jsem těhotná.

V září jsme přišli o miminko a pak se mi zdálo, že jsem na Vánoce byla v 8.tt. No, a otěhotněla jsem hned po šestinedělí a opravdu, na Vánoce jsem byla v 8.tt 😉.

A taky se mi často zdá, že se miminko narodilo nebo že umřelo nebo o porodech. A sny se mi zdají strašně zvláštní a živé, někdy ani nevím, jestli to byl sen nebo skutečnost, manžel se mi pak ráno směje.

A v minulém těhu se mi zdálo, že jsme o miminko přišli, že jsem potratila doma na záchodě a hrozně jsem krvácela a mohla jsem si vybrat, jestli si lehnu zpátky do postele a umřu nebo vzbudím manžela a pojedu do nemocnice a přežiju. A o to miminko jsme doopravdy přišli a neodloučila se mi placenta a kdybych nevolala manželovi (byl před domem s dětmi), tak bych vykrvácela, i tak jsem ztratila 3 litry krve, a to u nás byla záchranka do pěti minut.

snezenka123
autor
30. led 2013

@veruska007 páááni 😕 tak tomu říkám mazec, tak ještě že ty sny k nám přicházejí,aby nás i varovaly, co? hlavně že to dobře dopadlo...držím palce aby těhu dopadlo dobře 😵

veruska007
30. led 2013

@snezenka123 V nasi rodine se zdavaji i takove sny... beru to jako dedictvi 😉, nekdy to dava nadeji, nekdy bere... a hlavne se tomu potom nevyhnes i kdyby ses na usi stavela 😔

snezenka123
autor
30. led 2013

jo a ještě k těm snům, nedávno přišla moje 4 letá dcerka s tím, že se jí zdálo, že mám hoodně velké bříško, a že jsem nemohla utíkat a když jsem se jí zeptala, proč jsem nemohla utíkat, tak mi řekla, že přeci proto, že tam mám dvě miminka, holčičky 😀 tak jako né že bych nechtěla dvojčata,ale když už, tak jako první dítka, nu což, kdyby se měli dětské sny plnit, zvládneme i ty dvě holky 😵 😀 😵

veruska007
30. led 2013

@snezenka123 Mne se zdalo, ze se sestre narodila dvojcata... tak cekam, kdy nam to oznami 😉.

snezenka123
autor
30. led 2013

@veruska007 no i když to občas bere naději, tak pořád ti to zachránilo život 😵 člověk se v životě těm špatným věcem hold nevyhne, i když o nich nemá ani tušení 😢 ale musíme se pořád snažit být pozitivní 😉 viď?

veruska007
30. led 2013

@snezenka123 To jo. Ten vecer, co se nam povedlo tohle miminko, jsme poprve v zivote videli s manzelem padat venku hvezdu. Tak doufam, ze tentokrat uz to vyjde... po dvou andilcich 😔 . To ja si porad rikam, ze mam takovou intuici (nebo jak to nazvat), a treba kdyz jsme v 19.tt prisli o miminko, tak jsem celou dobu netusila, ze je neco spatne. Pritom o kdejake blbosti se mi zda 😖

snezenka123
autor
30. led 2013

@veruska007 a ona plánuje dítko? páni, tak to by bylo,kdyby to vyšlo, co? mě se takhle jednou zdálo, že ke mně přišla moje nejlepší kamarádka a já jí v tom snu říkám, hele, ty jsi těhotná a bude to holka, druhý den jí volám a ona nechápala, měla udělaný těhu pozitivní test a ještě to nikomu neřekla a ptala se mě, jestli teda bude mít tu holku, že by si jí přála a já jí říkám, no jasně, zdálo se mi to, tak je to jasnačka...a je z toho dvouletá holčička 😵 te´d se mi zdálo o mojí druhé nej.kamarádce, které jsem ve snu taky potvrdila těhu, tak jsem zvědavá, zda se to taky potvrdí 😉 uvidíme

snezenka123
autor
30. led 2013

@veruska007 to je mi líto... 😢 ale tohle určitě výjde, ta hvězda to je jasný důkaz, třeba k vám z té hvězdičky doputovala dušička vašeho miminka 😵 držím palečky,ale neboj se, určitě to bude ok...ona intuice sice je,ale někdy se hold prostě stanou věci a my jimstejně nezabráníme 😢 i kdybychom se přetrhly, někdy je to prostě už daný 😢
určo to bude ok 🙂 miminko bude v pořádku 😉

veruska007
30. led 2013

@snezenka123 Dík. Taky doufám. Stalo se hodně věcí, které mi dávají "důkaz", že to dopadne... ale to víš, člověk se bojí vždycky. No, já taky občas na někoho myslím a buď se mu stane něco převratného (změna práce, otěhotnění, narození dítěte, ...) nebo umře. No jo, intuici by měli zkoumat. Mě hrozně zajímá, jak je to s intuicí mezi sourozenci. Když jsem otěhotněla s druhým drobkem, ten starší měl přes 1,5 roku, přišel ke mně, dal mi ruce na břicho a řekl: mimi, tady je. No, tak jsem letěla zkusit test a bylo 😉. A teď je ten mladší stejně starý jak byl tehdy starší, těhotná jsem taky stejně dlouho a prcek mi do břicha pořád ťuká. A když jsem otěhotněla, tak jsem si říkala, že jsem těhotná, protože se oba začali chovat úplně jinak - a to jsem ještě ani ty // neměla. A tak. O miminko jsme v 19.tt přišli, když starší málem umřel při febrilních křečích - kdo ví, jestli si neměli vybrat, kdo s námi zůstane...

Když jsme přišli o miminko podruhé (zase to byl chlapeček), zdálo se mi, že na něj ten první čekal, že se vzali za ruce a odešli pryč... a teprve tehdy jsem se opravdu s oběma rozloučila a obě dvě ztráty mě najednou začaly bolet neskutečně méně... jako by opravdu odešli. No, prostě jsou věci mezi nebem a zemí a já tomu rozhodně věřím.

loafeer
30. led 2013

Ahoj, tak mě se zdávalo v těhu, že začínám rodit, krvácet a tak....normálka...spíš ...už 2x se mi zdál sen, že někdo umřel. Ve snu jsem viděla pohřebák a druhý den jsem se dověděla, že umřel prastrýc....a pak když jsem byla krátce po porodu, tak jsem viděla ve snu nemocniční chodbu, na ní sanitáře s takovým tím umrlčím vozíkem a věděla jsem, že mi umřel tatínek....:o(....( tatka viděl Vašíčka jednou ještě v porodnici, prostě asi jen čekal, až se malý narodí a bude vše ok )...No a pak se mi několikrá zdálo, že jsme šli s manželem a s kočárkem, bylo krásné počasí, malý v tom hlubokém už seděl jakoby po směru jízdy a naproti nám šel taťka, malý se na něj smál...byl to nádherný sen a podobných jsem měla víc...je to celkem zvláštní, ty sny...

snezenka123
autor
30. led 2013

@veruska007 to je teda hodně emotivní zážitek...mě umřeli oba dva rodiče a nakonec jsme navštívila jednu paní, oc mi s tím pomohla, že jsme se s jejich ztrátou mohla vyrovnat a rozloučit, od té doby taky cítím takový zvláštní klid a vyrovnanost, i když mi pořád chybí...to je jasný 😢

to je dobře, že máš samé "důkazy"že to dobře dopadne, už toho máš a sebou taky hodně, vi´d....

Děti nám to všechno v dobrém vynahradí...

četla jsem na tohle téma několik knížek a je tam popsáno, proč se někdy stane, že děti umírají ještě v bříšku ☹ prostě to tak má být...ale to je na dýl a kažý si v tom textu asi najde to své..

tak držím palečky! 😵 posílám pohlazení bříšku 😵

chroustinka
30. led 2013

mela jsem u obou tehotenstvi mezi cca 5-10tt. nekolikrat se mi pokazde nasnilo jake bude pohlavi miminka - pokazde spravne. u syna jsem navic mela jednou na prelomu 2-3trimestru velice zivy sen kdy jsem ho videla jako starsi dite - oblicej usmival se na me presne si ten oblicej pamatuju - presne tuhle podobu ziskal asi v roce a pul tehdy jsem si na ten sen vzpomela.

veruska007
30. led 2013

@snezenka123 Díky. Někdy je těžké smířit se s tím, že věci dopadly jinak, než doufáš. Teď čekáme třetí miminko hlavně kvůli staršímu chlapečkovi, ten poslední potrat ho hrozně dostal, asi nějak tušil, že jsem málem zemřela i já. Teď bych chtěla, aby znovu získal pocit, že "svět je dobrý" nebo tak nějak. A já vždycky měla pocit, že mám mít tři děti... a mám pocit, že je to holčička, tak jsem hrozně zvědavá 😉

lucyda
30. led 2013

@chroustinka ahoj ,taky se mi zdalo asi 3krat ,ze cekam chlapecka 🙂 ale pohlavi jeste nevim ,tak uvidime 🙂 ale neco mi porad rika ,ze to tentokrat chlapecek bude

nikollita
30. led 2013

Mě se v těhotenství zdálo o pohlaví miminka celkem 4x. 3x to byla holka, počtvrté - naposledy jsem viděla pytlík a nakonec to fakt byl kluk 😀

nikollita
30. led 2013

Jo a v souvislosti s tím chlapečkem se mi zdálo, že byl nějak postižený a operovali ho nějak skrze dělohu a při té příležitosti jsem viděla to pohlaví. Naštěstí je malý zdravý, ťuk ťuk

snezenka123
autor
30. led 2013

@veruska007 moc ti přeji, aby to dopadlo dobře a byla to vytoužená holčička, hlavně ať je vše ok a s krásným a dobrým koncem 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru