Těhotná nebo ne?

simni
27. led 2024

ahoj prosim ak je tu niekto kto by mi vedel objasnit tuto moju situaciu budem rada🙉na dalsie vysetrenie idem az v utorok a to čakanie je hrozné,tak začnem asi od začiatku poslednú ms som mala 12.12 a 9.1 som si spravila test bola na nom slaba druhá ciarka pobolievalo ma podbruško tak hned na druhy den som isla k doktorovi ten na sone nic nevidel,rychlostest z krvi z prstu na nom takisto slabá čiarka,zobrali krv na vysetrenie hcg.vysledok bol 26,7 takže mam prist znovu 18.1 lenže 15.1 na nočnej v praci som zacala krvacat nebolo to nic extra ale aj tak som hned na druhy den utekala k doktorovi to bolo 16.1 na sone stale nic znovu hcg,dal mi utrogestan a ascorutin na druhy den mi volali ze hcg kleslo na 25 tak ze bohuzial.krvacala som do soboty 20.1 ale bolo to take slabé celkovo mavam menstruaciu slabu a toto bolo este slabšie.V pondelok 22.1 som si spravila domaci test a robila som ho s tym ze uz tam ziadna ciarka nebude vobec a ona bola tak silná jak nikdy🧐na dalsie hcg som mala prist 24.1 a 25.1 na vysetrenie po prichode ma doktor zarazil ze nechape co sa stalo hcg mam 500 tak ze bud som znova otehotnela alebo si to nevie vysvetlit,dost ma straší mimodeložním a ja uz som z toho hotová.Miminko by sme moc chceli ale tady to co sa poslednu dobu deje ma uplne stresuje pretoze vlastne neviem nic ani to nedava zmysel.co si o tom myslíte?

papaja90
27. led 2024

@simni takže zatím na ultrazvuku nic nebylo?

julie290
28. led 2024

@simni na ultrazvuku je vraj niečo vidno až od hcg 1000 teda podľa viacerých doktorov ale neviem, nie som lekár

simni
autor
28. led 2024

@papaja90 nie,nebolo

simni
autor
28. led 2024

@julie290 ano to viem len si neviem vysvetlit ze hcg kleslo ze teda zrejme biochemické a za tyzden bolo na 500.podbříšek ma občas pobolieva jak pred ms a prsia ma bolia uz dobré tri týždne,ustálo to asi na tri dni v dobe ked som to trochu krvácala a odvtedy znova

utrikocku
28. led 2024

@simni měla jsem to přesně tak jako by. A bylo to mimodelozni ☹ dlouho ho nemohli ani na UZ najít. Snad 3 dny mě pozorovali, pak jsem se nechala na den pustit domů, vrátila jsem se s bolestí a už byl vidět zdurely vejcovod

simni
autor
29. led 2024

tak podávám info zo včera hrozné bolesti na pravej strane,zacali sa mi triasť ruky,nohy,bledá jak stena vravím mužovi nevydržím to jedeme do nemocnice.zobrali mi krv na veškeré vyšetrenia,potom utz doktorka ze mam zvačšený pravy vajecnik ale zaroven sa jej nieco javí v maternici ze pockame na vysledky a podla toho sa rozhodneme.napichli mi kanylu ze uz zrejme rovno na sál potom,bečela sem jak želva.po hodine dosli ze ma chce videt este jeden doktor na utz ten povedal ziadny zasah robit nebudeme ked je to chcené tehotenstvo.na pravom vajecniku žltkove teliesko ktore vyživuje plod do doby nez to prevezme placenta a v maternici vidi gestacny vaček dokonca da mu javí ze tam su dve😅tak hrozne sa mi ulavilo.samozrejme este neni vyhrané ale potešilo to a zajtra ma chcu znovu vidiet😊

utrikocku
29. led 2024

@simni moc držím palce a přeji, aby vše dobře dopadlo. Kolikrát to jsou teda zázraky! Budu ráda, když napíšete zase po nějaké době update ❤️

simni
autor
9. únor 2024

@utrikocku tak sa hlásim po nejakej dobe😶tu nedelu jak som isla na pohotovost hcg 2044 takze narastlo ako malo pretoze v stredu bolo 500,lenze v utorok som mala znovu prist.lekar mi oznamil ze v maternici nic nevidi a hcg kleslo na 1467,uz som vedela ze to je špatne nechali ma tak ze to bude klesat.v stredu som isla k svojemu lekarovi spravil utz vraj vsetko v poriadku ale ja som citila ze ne.zobral hcg to bolo 904.vecer ma zacalo zas boliet na pravej strane,nakonec som to zaspala ale rano o stvrtej ma to zobudilo uz som nemohla ani zakašlat mala som pocit ze sa mi vyleje cele brucho🙄švagor ma zobral do nemocnice,zasa som len cakala nakonec vyšla sestrička,ja sa tam zvíjala od bolesti,vzala karticku a zasa odisla.potom vyšla aj s doktorom,pichli mi ziadanku do ruky ze si mam zajst na odber.uz som bola hotová znova dole tri poschodia,uplne opačná strana.po prichode ludí jak smetí tak švagor tam buchal aby ma zobrali hned ze mam bolesti,sestricky ma zbadali a nadávali jak ma mohli poslat v takom stave.spravili odber a ze ideme naspat hore ale tam uz som nedošla,nevladala som,bolo mi zle,skolabovala som tak ma tam nejake sestry a doktorka polozili a volali na gyndu aby si pre mna prišli.dojeli s vozikem hned hore na utz ja uz sa nevedela ani polozit na to lehatko.doktor hned utz a uz to bol fofr zacal kricat aby chystali sál,nahradnu krv a ze mám na mále uz som bola zaliata krvou😓tak som sa triasla od bolesti a aj zo strachu ze to je konečná,strašný zážitok😔zakrok trval cca hodinu a pól.bolo to mimodeložní cca 7tt,prasknuty pravý vajcovod takže mi ho odstránili a po zakroku som mala zavedeny dren aby mi odtekala krv.taká je teraz moja situacia,som tyzden po zakroku a vcera mi vybrali stehy

utrikocku
9. únor 2024

@simni dobrý den, upřímně mě fakt strašně ale strašně mrzí, jak to dopadlo a jak se k Vám zachovali! Jsem v šoku, že Vám nakonec šlo o život nedbalosti a lhostejnosti. Musela jste si vytrpět, jsem ráda, že švagr za Vás zabojoval. Vím, jaká je to bezmoc čekat opravdu v akutním stavu na gynekologické pohotovosti.
U mě to bylo taky naprd, ale míň dramatické. Čekalo se dlouho na to, kde embryo najdou. Ale od začátku jsem tomu nevěřila, vnitřní pocit, že to není v pořádku. Napadlo je měřit hcg každý den, tak bylo vidět, jak to kolísá... ale nic se nedělo, nic na UZ neviděli. Říkala jsem jim celou dobu, na které straně to je. Nakonec jsem se nechala pustit domů po pár dnech, bydlela jsem pár minut od nemocnice. Už jsem to psychicky nedávala. Vrátila jsem se asi druhý den, měla jsem pocit a takové píchání. Konečně něco bylo vidět ale až u vaječníků. Doktor mě strašil nádorem... bylo to zaniklé embryo, které se snažil vejcovod vypudit. Šla jsem akutně na lopatku. Bylo chvíli do Vánoc ..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru