Těhu příznaky, přesto MS - prevence u MUDr., pozná těhu?

kristynka410
15. únor 2015

Ahoj 🙂 můj dotaz bude asi poněkud zmatený. Mám stálého přítele, se kterým provozujeme přerušovanou soulož (HA neberu, nesnesu ji). Věřím mu a on sobě také, takže jde vždy vše ven!
Ale tak od půlky ledna jsem měla neustály hlad (dokonce jsem nemohla vyjít z domu bez snídaně - nejsem zvyklá snídat), migréna nebo nevolnosti a pro mě nezvykle silná únava, protože jinak jsem věčně čilá a plná energie a jakoby slabé píchání na levé straně podbřišku (pro zkrácení - klasické příznaky těhu).
MS jsem měla dostat 5.2. - vždy ji mám zcela pravidelnou a už tak 4-5 dní před mám šílené bolesti břicha, zad a jsem protivná. Tentokrát se ale nic z toho nekonalo. Nálada na jedničku, bolesti nikde, spíš bělejší a hustší výtok. Tak jsem koupila test a jednoznačně negativní. MS nakonec dorazila 7.2. ale pouze jediný den byla opravdu silná a bolestivá (nemohla jsem se bolestí ani hnout). Od druhého dne už jen špinění (sice asi den trochu silnější, ale né klasická MS!) a pak až do 11.2. jen slabé špinění. Dnes dopoledne jsem sebou málem sekla únavou a myslela jsem, že se nevolností až pozvracím. Jsem už delší dobu objednaná MUDr. na preventivní kontrolu - jdu ve středu 18.5. myslíte, že je těhotenství vůbec možné, když MS dorazila a test byl negativní? A pokud ano, byl by test teď po MS pozitivní, nebo pozná to MUDr.??
(nejsem ve věku, kdy by bylo těhotenství úplně zvykem - ovšem pouze z pohledu dnešní "moderní" doby, jinak vás všechny měly vaše maminky v mém věku 😉 , takže se MUDr. rozhodně ptát nehodlám, ale čekat další měsíc co bude se mi také úplně nechce) ☹
omlouvám se, že je to tak zmatené a všem děkuji za rady! 🙂

lrg
15. únor 2015

Nechápu co řešíš, menstruaci jsi dostala a test je negativní. Když se tak panicky bojíš otěhotnění zvaž jiné formy antikoncepce, co jiného poradit.....

shine2015
15. únor 2015

@kristynka410 a proc si ted neudelas test znovu? A hned budes vedet na cem jsi...

kristynka410
autor
15. únor 2015

@lrg 1. je zcela běžné mít mesntruaci třeba první 2 měsíce těhotenství - což je důvod proč to píši! a navíc HA používat nemohu (genetika) a partner je alergický na latex
2. jsem neřekla, že se bojím! protože to by nebyla pravda 😉 neříkám, že se o mimi vyloženě snažíme, ale kdyby se stalo, měli bychom určitě přes to všechno radost 😉
@shine2015 to mě právě zajímá, nikde jsem se nedočetla, zda by teď byl pozitivní, jen to, že se má dělat po vynechání.. takže říkáš, že kdybych byla, měla bych dvě čárečky? 🙂

veeeraf
15. únor 2015

myslím, že těhotenství v tomto případě už není možné. Píšeš, že si dostala silnou menstruaci (což samo o sobě nic nedokazuje, samozřejmě), jenže při raném těhotenství menstruace vypadá jinak - je to spíš špinění, hustý hnědý výtok a téměř nikdy je to vyloženě krvácení. Spíše bych se přikláněla k jinému hormonálnímu problému, možná "potrat", říká se, že většina žen ani nepozná, že se jednalo o těhotenství, které odešlo spolu se silnější menstruací. To se právě projevuje silnější a bolestivější menstruací, ale to ti podle ultrazvuku může potvrdit jedině lékař

darkwitch
15. únor 2015

Test si pro jistotu udelej, jestli si tehotna byl by pozitivnu i kdyz si mela ms.

alenka_p
15. únor 2015

@kristynka410 já bych rozhodně netvrdila, že je zcela běžné v těhotenství menstruovat. Ano, stává se to, ale je to spíš výjimka. Příznaky jsou hodně subjektivní a dají se snadno vsugerovat. Podle mého názoru je test z moči (dostatečně dlouho po případném oplodnění) dost přesný...těhotná fakt nebudeš

shine2015
15. únor 2015

@kristynka410 jde o to, kdy měl být sex - oplodnující.....a ty příznaky, to mohla být i viroza.....nic ve zlém .-)
a jinak 14 dní někdy i dříve od ovulace by test pozitivní měl být. Pokud není, nejspíš těhotná nebudeš.

Do budoucna bych nesázela na příznaky, ale pouze na pozitivní test. 😉

Hodně štěstí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru