Test. Dělal někdo, i když měl ms?

9. zář 2021

Cau prosim vas delal nekdo tehu test kdyz zena ma ms?ja mam ms ale mam podezreni ze bych mohla byt tehu a nevim zda udelat test kdyz krvacim.

nikjean
15. zář 2021

@izzylka
Vůbec se tu nehodlám dohadovat, o to mi ani nejde. Spíš jsem chtěla otevřít tuto diskuzi, abych uvedla věci na pravou míru, vnesla pro některé nové informace, protože spousta žen tyto procesy v těle nezná, což je v pořádku - všichni nemůžeme vědět vše. Ale nejspíš je to zbytečné, ono i mnoho žen si myslí, že v průběhu užívání HA menstruují, což taky není pravda, ačkoliv krvácí, v pravém smyslu se o MS taky nejedná. 🙂

odula
15. zář 2021

@nikjean hele a tak mi vysvetli, proc se to tedy nekterym zenam muze stat v tom terminu, kdy zrovna cekaj menstruaci. Nemuze jit treba - z biologickyho hlediska - o nevyrovnanou hormonalni hladinu na zacatku tehotenstvi?

odula
15. zář 2021

@nikjean pak samozrejme se nejedna o "mensturaci" v pravym smyslu slova, ale mozna o nejakou "pseudo". Kazdopadne je dost zajimavy, ze se tohle krvaceni objevuje prave v tom terminu ocekavany menstruace (ja jsem slysela o asi trech pripadech - OSOBNE, ne "jedna pani povidala").

izzylka
15. zář 2021

@nikjean tak mě spíš šlo o ten pojem "implantační" krvácení 🤷🏻‍♀️ já vím, že to není menstruace, ale ani implantace, která trvá jen pár dní, ne pár týdnů jen v určitém období 🤔 ale v podstatě jde o slovíčkaření 🤷🏻‍♀️

odula
15. zář 2021

@izzylka no ja myslela, ze jsou to dva rozdilny procesy, protoze jak psala nikjean, tak to pozdejsi krvaceni neni pochopitelne primym dusledkem nidace. tak hlavne ze jsme si to vysvetlily. BTW - jak jsem psala, je stejne podivuhodny, ze to krvaceni se muze dostavit v terminu ocekavany menstruace, ackoliv se o "menstruaci" v pravym smyslu slova nejedna. Takze to muze but reakce delohy/sliznice na nejaky hormonalni vykyv? hmmm. Mno nic.

nikjean
15. zář 2021

@odula To je ale strašně individuální. U některých žen probíhá krvácení už během nidace tzn. první týden od oplodnění. U některých zas až o další týden později (tzn. týdny dva od oplodnění) - to je právě ten následek té implantace. No a dva týdny od ovulace už je právě většinou termín další menstruace, takže je jasné, že se to překrývá. Je to úplně normální. Ale i to co píšeš, reakce dělohy - velmi prokrvená atd. - těch důvodů je více. 🙂

izzylka
15. zář 2021

@odula hele já sama nevím jak bych to nazvala a vlastně jsem se to ani nikde nedočetla 🤔😂

nikjean
15. zář 2021

@izzylka Jasně, ono je to už opravdu slovíčkaření. Protože nikdo ti většinou neřekne přesný důvod. Pokud vyloženě za krvácením není nějaký problém, který by ohrožoval plod nebo matku.

odula
15. zář 2021

@nikjean no tohle chapu. Kazdopadne jak jsem psala - znam priklady (tri) zen, ktery krvacely v obdobi ocekavany menstruace min jeste 1x. to jest za 28 dni. treba to proste byla jenom nahoda. Kdo vi. Ale zakladni pojmy jsme vyjasnily 🙂

nikjean
Autor odpověď smazal
Zobraz
nikjean
15. zář 2021

@odula Tak ono tělo je opravdu nevyzpytatelné a kolikrát překvapí i doktory, co vše dokáže. Nicméně, já vypouštím ven jen obecně známá fakta, které mají medici v osnovách. 🙂 Víc bych se do toho asi už nezavrtávala nebo z toho budu mít nidaci, i přesto, že těhotná nejsem. 😅

odula
15. zář 2021

@nikjean 😂😂ok, let's drop it

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru