V krvi hCG nula, test z moči pozitívny a silnie

mika251
14. lis 2015

Krásne ráno, prosím o názor, poprípade skúsenosť, som z toho totálne zmätená.

Už som tu písala do niekoľkých fór, v stručnosti zhrniem situáciu:
Som 14 DPO, ovulácia bola 1.11. 7 DPO som začala zľahka špiniť, 9 DPO zľahka krvácať /max 1 vložka denne, ale bola to jasná krv/. Považovala by som to za MS, ale meriam si bazálku a tá stúpala, až sa 11 DPO vyhupla na 37,2. To som si urobila prvý test a bol pozitívny. S ohľadom na to ľahké krvácanie som hneď v to ráno šla k doktorke, ktorá sa hneď vyjadrila, že je to MS a že sa to asi neuchytilo, ale vzali mi krv a za dva dni som mala prísť na kontrolný odber. To bolo túto stredu.
V stredu som prestala krvácať a nekrvácam dodnes.
V piatok som bola na kontrolnom odbere a výsledkom - v stredu HCG 49, v piatok HCG nula, doktorka to uzavrela, že je to všetko preč.
Lenže - ja som ešte v piatok mala pozitívny TT - viď obrázok jedna. Na to mi povedala, že v moči ešte budú nejaké rezidua, ale že to nestojí za reč.
Ešte som sa jej snažila vysvetliť, že to krvácanie nemohla byť MS, pretože mi neklesla bazálka, ale to asi nejak prepočula.

No v každom prípade - bazálku mám stále nad 37, takže mi to nedalo a urobila si dnes ráno ďalší test - a na ňom toto -viď obrázok dva. Je silnejší ako ten včerajší.
Prikladám i fotku grafu BT.

Teraz už ani nejde o to, či som tehotná, ale mám strach, že mám nejakú cystu, alebo iný problém. Čo myslíte?

urum
14. lis 2015

myslim, ze lekarka ma pravdu, jestli HCG kleslo ze 49 na nulu, tak jsou v moci residua a za par dnu bude test snehobily... je mi to lito.

mika251
autor
14. lis 2015

@urum a je nejaký dôvod, pretože je dnešný test silnejší, ako ten včerajší? Pokiaľ by boli v moči rezidua, tak by to sláblo, alebo to nie je pravidlo?

urum
14. lis 2015

@mika251 zalezi, jak moc jsi pila, tim se ti redi "nakupeni" HCG v moci. Jestli jsi pila mene, mas vyssi koncentraci v moci.

mika251
autor
14. lis 2015

ďakujem, máš pravdu. Len je to divné. Takto silný test som nemala ani v tú stredu, kedy bol HCG v krvi 49.

Dúfam že čoskoro bazálka klesne a dostanem MS, nech sa to všetko vyplaví von.

lejla29
14. lis 2015

@mika251 Mě to teda přijde hodně divný, ten poslední test je normálně krásně pozitivní těhu test. Určitě bych zítra ráno testla znova. Já měla HCG 38 a byl tak asi silný, jako tvůj první, dva dny na to jsem měla test sněhobílí a HCG 0....tohle mi přijde fakt divný. Jinak cysta nezpůsobuje takhle pozitivní testy, to bys měla ducha....to jsem fakt zvědavá, jak ti to dopadne...když tak zkus ten dražší digitální test, co ukazuje i týdny.

nonnni
14. lis 2015

dojdi si do laborky jako samoplatce, je realna sance, zes dostala vysledky nekoho jineho....neyla bys prvni a ani posledni...

mika251
autor
14. lis 2015

@lejla29
@nonnni

Ďakujem Vám krásne za názory, úprimne sa bojím dúfať, že by som mohla byť stále tehotná... Uvidíme do pondelka, snáď sa to nejak vyrieši.

karnea
14. lis 2015

Tak to bych chtěla test z krve znova. Fakt se mohla stát chyba a zaměnily se vzorky.

mika251
autor
15. lis 2015

Holky, tak dnešná teplota je 37,3 a ranný test je rovnako silný, možno trošku silnejší, ako včera. To asi fakt nebudú rezidua v moči...
Testnem ešte zajtra a zavolám doktorce,.

megy
15. lis 2015

@mika251 já ti již psala, že si myslím, že došlo k omylu v laboratoři.přeji pěkné těhulkování 🙂

nonnni
15. lis 2015

@megy dojdi si hned rano do laborky, bude te to stat kolem stovky a uz zitra budes mit jasno.

pekkaa
15. lis 2015

Mne to teda tiez pride divne... Takto krasny test a ze by to boli len zbytky?
To "spinenie" mohlo byt kludne hniezdenie - casovo by to odpovedalo..
Rozhodne by som skusila test aj zajtra a zasla si znova na krv niekam inam

78marcela
15. lis 2015

Chyba se stat muze, ty vzorky zpracovavaji zase jenom lidi, takhle pozitivni test od Dr.Maxe o necem svedci, tento test je kvalitni. Taky bych sla znovu na krev jako samoplatce.
@mika251

karnea
15. lis 2015

@mika251 Dej vědět, jak to postupuje. Hrozně mě to zajímá

maudn
15. lis 2015

Nechci ti dělat naděje, ale opravdu bych zašla do laboratoře jako samoplatce, případně na kliniku aby ti mrkni jestli máš narostlou sliznici, to by taky mohlo svědčit o prqcdepodobnem tehu, já mám za sebou mimodelozni tehu, příznaky jsem měla defekto jako ty, hcg mi kleslo na 5 a pak začalo znovu růst

maudn
15. lis 2015

Řekla bych, že je teď opravdu důležité zmapovat, co se děje, hcg klesá, u tebe je to naopak

werumka
15. lis 2015

@mika251 To je zajímavý, spíš to opravdu vypadá na chybu laborky - takhle vysoké teploty už by v případě, že by měla doktorka pravdu, nebyly. A takový test už vůbec ne.

mika251
autor
15. lis 2015

@maudn takže pri mimoděložnom ti HCG kleslo a potom začalo znovu rásť? Bojím sa toho ako čert kríža, že to bude mimoděložní :/

No snáď nie, zajtra ráno hneď volám doktorke a uvidíme, s čím príde. Ďakujem všetky za rady, názory a podporu.

werumka
15. lis 2015

@mika251 A Tobě ten test, který sis dělala v pátek, zeslábl oproti tomu prvnímu?

mika251
autor
15. lis 2015

@werumka nene testujem od stredy a čiarky sú stále silnejšie. v stredu bola nepatrná, vo štvrtok silnejšia, v piatok ca. rovnako silná ako vo štvrtok, v sobotu zase silnejšia a dnes ca. stejne silná ako včera.

loafeer
15. lis 2015

je to divné, normálně bych řekla, že proste ten test pozitivní bude ještě pár dní, to hcg taky neklesne naráz, ale klesá postupně....ani se mi nezdá, že by z hodnoty 49 byla za dva dny nula, těžko říct, nicméně ten sílící test je hodně divný teda....nezbývá, než jít na krev znova....cysta určitě neudělá takhle pozit test...nebereš třeba nějaké léky? fakt je to divné...držím palce a dej vědět, jaks dopadla

werumka
15. lis 2015

@mika251 Tak to bude spíš chyba laborky, protože pokud Ti test konstantně sílí, pak bych se mimoděložního v tomhle případě nebála (může se stát, že jsou oplodněná dvě vajíčka, jedno je v děloze, druhé zůstne ve vejcovodu - v té děloze se přestane vyvíjet a klesne hcg, ale zároveň pak zase stoupne, protože je tam ještě to druhé, které se ale ve vejcovodu vyvíjí pomaleji. Ale ani v tomhle případě by se nemohlo stát, že hcg je 0. Podle mě by tam musel být i pokles teploty - aspoň částečný, protože by klesl přechodně i progesteron.

maudn
15. lis 2015

@mika251 ano, jak jsem krvacela a dospinila tak jsem měla už hcg 5, při operaci vejcovodu pak kolem 200 to už jsem měla bolesti, ještě máš možnost pokud nejsi těhotná, tak může v děloze zustat mikro kousek vajíčka, které produkuje hcg. U mne pořád řešili jestli je to tohle nebo to druhé

mika251
autor
15. lis 2015

@maudn ja to mám ovšem opačne - krvácala som v dobe, kedy som mala HCG 49, v teň deň už krvácanie prestalo a už sa neobjavilo - a v piatok bola tá spomínaná nula. Takže pokiaľ sa tehotenstvo prestalo vyvíjať, tak je všetko ešte vo mne a čakám, až sa rozjede MS.

maudn
15. lis 2015

@mika251 aha takhle, no já bych se každopádně zítra nacpala k dr s s ranním tehu testem a řekla bych, že to chci dal řešit, že třeba nechceš riskovat mimodelozni, ať tě znovu prohlédne nebo ti dá žádanku do nemocnice na lepší ultrazvuk

maudn
15. lis 2015

@mika251 moje bývalá dr to taky nechtěla řešit, dokonce se mi smála, že to tehu mám asi v hlavě, asi byla dost překvapena, že ne v hlavě, ale ve vejcovodu, ale to už jsem si našla lepší doktorku

pafca4
15. lis 2015

to je zvláštní. Rozhodně bych zavolala znovu doktorce a vylíčila jí situaci. Jinak k tomu mimoděložnímu, já když ho měla,měla jsem pouze slabolinkou čárku....

lenka27
15. lis 2015

@pafca4 ja mela i pri mimodeloznim silny carky ☹

mika251
autor
16. lis 2015

Ahojte! Koho zaujíma, ako sa situácia vyvíja, tak dnes som bola na gynekológii v Brne na Obilňáku, urobili mi UTZ a vzali mi krv. Na ultrazvuku okrem vysokej sliznice ešte nič prukazného vidieť nebolo, ničmenej hladina HCG v krvi je dnes 1091 jednotiek. Takže ten piatkový krvný test bol asi fakt chybný, alebo zamenili výsledky.
Som z toho úplne perplex, ale verím, že týmto sme si všetky šoky v tehotenstve vybrali hneď na začiatku a teraz to už všetko pomaže ako po masle.
Ďakujem všetkým za názory a podporu!

loafeer
16. lis 2015

@mika251 no tak super, drzim pesti!!!!!!! a to pochybení v laboratroi mi prijde jkao docela prusvih!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru