V krvi hCG nula, test z moči pozitívny a silnie

mika251
14. lis 2015

Krásne ráno, prosím o názor, poprípade skúsenosť, som z toho totálne zmätená.

Už som tu písala do niekoľkých fór, v stručnosti zhrniem situáciu:
Som 14 DPO, ovulácia bola 1.11. 7 DPO som začala zľahka špiniť, 9 DPO zľahka krvácať /max 1 vložka denne, ale bola to jasná krv/. Považovala by som to za MS, ale meriam si bazálku a tá stúpala, až sa 11 DPO vyhupla na 37,2. To som si urobila prvý test a bol pozitívny. S ohľadom na to ľahké krvácanie som hneď v to ráno šla k doktorke, ktorá sa hneď vyjadrila, že je to MS a že sa to asi neuchytilo, ale vzali mi krv a za dva dni som mala prísť na kontrolný odber. To bolo túto stredu.
V stredu som prestala krvácať a nekrvácam dodnes.
V piatok som bola na kontrolnom odbere a výsledkom - v stredu HCG 49, v piatok HCG nula, doktorka to uzavrela, že je to všetko preč.
Lenže - ja som ešte v piatok mala pozitívny TT - viď obrázok jedna. Na to mi povedala, že v moči ešte budú nejaké rezidua, ale že to nestojí za reč.
Ešte som sa jej snažila vysvetliť, že to krvácanie nemohla byť MS, pretože mi neklesla bazálka, ale to asi nejak prepočula.

No v každom prípade - bazálku mám stále nad 37, takže mi to nedalo a urobila si dnes ráno ďalší test - a na ňom toto -viď obrázok dva. Je silnejší ako ten včerajší.
Prikladám i fotku grafu BT.

Teraz už ani nejde o to, či som tehotná, ale mám strach, že mám nejakú cystu, alebo iný problém. Čo myslíte?

lenka27
16. lis 2015

@mika251 a jaký je jejich další postup? chtějí znovu brát krev? a byl vidět aspoň váček nebo plodový obal

lenka27
16. lis 2015

a tu chybu v laboratoři bych jim nahlásila teda, to je docela jak píše loafeer průšvih

mika251
autor
16. lis 2015

@lenka27

v piatok mám prísť na kontrolný odber krvi, či HCG stúpa ako má a asi i skontrolujú ako to vyzerá na UTZ. Ale ako vravím, ešte tam nič vidieť nebolo, ale doktorka sa neznepokojovala, že pri tejto hladine ešte nič vidieť byť nemusí. Podľa dátumu poslednej MS by som mala byť 4+2, takže fakt úplne na začiatku.
Tak som sa po víkende konečne trošku hodila na pohody.
Svojej doktorke budem volať až budúci týždeň a objednám sa k nej až po tom šiestom týždni.

Inak síce mimo mísu, ale musím pochváliť neskutočne milý, príjemný a vľúdny prístup doktorov i sestier na ambulancii na Obilňáku v Brne. Veľmi ma ukľudnili.

loafeer
16. lis 2015

v děloze to pujde videt az kolem hodnoty 2tis....

megy
16. lis 2015

@mika251 vidíš, já ti to říkala. na uz je ještě brzo , aby byl váček, to je fakt od hranice tisíc a to musí být sakra dr. důsledný, aby našel 🙂 jsou to krásné zprávy a narostlá sliznice je jasný průkaz 🙂 moc gratuluji a krásné těhulkování

loafeer
16. lis 2015

@mika251 a u koho jsi byla, vis jmena? ja delal v Bohunicich a spusta doktrou ted presidlila na obilnak, tak su zvedava:o)

mika251
autor
16. lis 2015

@loafeer jejda, tak to fakt neviem... ráno tam bol taký starší pán doktor, ten dokonca tvrdil, že na UZ niečo vidí, ale nebol si istý, takže tehotenstvo na UZ nepotvrdil. Sestra mu ráno hovorila, že som 4+2, že ultrazvuk robiť ani nemá zmysel, ale on sa len usmial a že keď som už prišla, tak ma vyšetrí.
Napoludnie som si bola pre výsledky krvi, to tam bola mladá pani doktorka, nizučká, s okuliarmi, ohromne milá a usmievavá, vyšetrila ma znovu! ukľudnila ma, že špinenie v tomto rozsahu vobec nevadí, a že keby sa čokoľvek dialo, mám hneď prísť.

Fakt som bola veľmi milo prekvapená - a to som pre nich bola prakticky hysterka vo štvrtom týždni, čo priletela bez objednania. Dúfam že tam v piatok budú zas 🙂

pekkaa
16. lis 2015

@mika251 parada! gratulujem! ved ono to bolo hned divne, keby z toho nic nebolo 🙂

nonnni
16. lis 2015

@mika251 moc gratuluji k tehotenstvi a docela je mi lito te zeny, ktere v patek rekli, ze je tehotna...protoze je nemozne abys v patek mela 0 jednotek a v pondeli pres tisic, zejmena, kdyz jsi uz i predtim mela positivni test...

loafeer
16. lis 2015

no, to me neapadlo....s kym to zamenili....

sweet81
16. lis 2015

Gratuluju😊

lenka27
16. lis 2015

@mika251 ted jsem si vzpomněla, že něco vidět jde až od 1500 jednotek, ale hodnotu na ty dny máš dobrou, takže myslím, že vše bude v pořádku. Drž se

werumka
16. lis 2015

@mika251 Ahoj, tak to je perfektní! Vypadá to dobře - podle ovulace jsi 4+0, což je fakt brzoučko na ultrazvuk. A to hcg tomuhle týdnu krásně odpovídá! Tak ať je všechno dál jen hezký 🙂

pafca4
16. lis 2015

super,tak snad to vyjde 🙂 ale je to fakt divné. určitě bych to řekla té doktorce,která ti nabírala krev na hcg, aby kontaktovala laboratoř,zda mohlo dojít k výměně (tj. aby popř. dali vědět té druhé majitelce krve...)

mika251
autor
20. lis 2015

Ahojte holky, ktoré to zaujíma, dnes ďalšia kontrola, HCG cez 7000 a na UTZ sa objavil gestačný váčok, takže aj mimoděložní je vylúčené, strašne som si oddýchla.
Dúfam že bábätko porastie a bude všetko ako má.

Svojej doktorke som ešte nevolala, nejak furt nemám chuť sa s ňou baviť a vážne uvažujem, že ju vymením.

@loafeer - v pondelok i dnes ma vyšetrovala doktorka Szypulová, veľmi milá a príjemná, všetko vysvetlila a mám sa budúci týždňe znovu ukázať.

lenka27
20. lis 2015

@mika251 no super, super. Dal moc drzim palecky, vypada to hodne dobre 😉 jo ja na Obilnaku dvakrat rodila a nemuzu si stezovat vubec na nic 🙂 mam na oba porody krasny vzpominky, tak ted se budu tesit na tvoje zazitky 🙂

gabra29
27. lis 2015

@mika251 ahoj, mám podobný problém. Jsem po IUI, 14. den jsem na testu našla slabou druhou čárku, za další 4 dny jsem si dělala další test a vyšel opět pozitivní a silnější čárka, MS jsem nedostala a dnes jsem byla na krvi a HCG 0, takže vůbec nevím co si o tom myslet. Zajímalo by mě, jestli ti někdo vysvětlil čím byla hodnota HCG nula v krvi způsobená? jsem zmatená jako blázen, protože vůbec nevím kde nastal problém, zda v laboratoři a popletli výsledky nebo co to jako je?

mika251
autor
27. lis 2015

@gabra29 ahoj priznám sa, že svojej doktorke som ešte nevolala, tá je zatiaľ stále presvedčená, že nie som tehotná.
Chodila som teraz na kontroly do ambulance v porodnici, mojmu nulovému HCG už dnes veselo ťukalo srdiečko 🙂
Ale už ma vypoďkali, že sa mám objednať k svojej doktorke, takže jej budem volať.
Podľa mňa jediné možné vysvetlenie je buď zámena vzorku, alebo nesprávny postup pri vyhodnocovaní, pokiaľ ti test silnie a nemáš žiadne problémy, tak by som v nedeľu testovala znovu a v pondelok si zašla znovu na krv.

Držím palce!

gabra29
27. lis 2015

@mika251 moc gratuluju k ťukajícímu srdíčku!!!! já jsem z toho zatím tak v šoku, že vůbec nevím. Jsem domluvená s doktorkou, že půjdu v pondělí na kontrolní odběr a uvidíme, ale nerozumím tomu ani za mák. Test budu dělat znovu zítra a uvidíme. Připadám si jako blázen ☹

mika251
autor
27. lis 2015

@gabra29 presne viem ako sa cítiš! Držím palce aby kontrolný odber dopadol dobre a určite daj vedieť!

gabra29
27. lis 2015

@mika251 Díky, určitě dám vědět. Je to šok největší.

mika251
autor
2. pro 2015

@gabra29 ahoj tak ako, máš nejaké nové správy?

Ja som dnes bola na kontrole u svojej doktorky, povedala som jej celú anabázu a ona sa vobec netvárila prekvapene, povedala mi, že som za posledné dva týždne už druhá, ktorej sa to stalo, že z laborky prišlo HCG nula a testy ďalej silneli.
Takže jednoznačná chyba v laborce a bude to s nimi riešiť, dala som je správy z Obilňáku, kde mám potvrdenú výšku HCG z ich testov a asi tam niekto dostane poza uši 🙂

Inak borůvka roste, odpovedá 6+4, srdiečko bije, ďalšia kontrola až 23.12, tak dúfam že dostaneme nejakú peknú predvianočnú fotku 🙂

lenka27
2. pro 2015

@mika251 tak jen tak dál, držím palce a přeji tu nejkrásnější fotečku pod stromeček 🙂

gabra29
3. pro 2015

@mika251 Ahojky, tak u mě to bohužel bylo testy ☹ po výsledcích z krve, jsem ještě koupila těhotenský test od jiné firmy a ten už byl jednoznačně negativní ☹ následně za 3 dny jsem to dostala ☹ takže žádný happy end ☹ ale tak doufám, že už to příště klapne. Tobě držím palce ať je vše tak jak má a bobulka vesele roste. A ještě jednou díky za tvojí sdílenou zkušenost, protože jsem byla opravdu hodně zoufalá.

lenka27
3. pro 2015

@gabra29 priste to na tuty vyjde 🙂

gabra29
3. pro 2015

@lenka27 doufám, bylo to moje první IUI, takže nejdřív nadšení, že paráda, konečně se podařilo a hned na první pokus a pak velké zklamání, protože výsledek nula. Tak snad příště. Díky za podporu 🙂

mika251
autor
4. srp 2016

Ahojte, aby som túto diskusiu úplne uzavrela, minulý piatok som po krásnom, bezproblémovom tehotenstve na svet priviedla tento malý zázrak.
Pôrod som mala úžasný, presne aký som si vysnívala a malá je neskutočne hodné a tolerantné bábätko.
Takže zmätky a neistota na začiatku tehotenstva boli vyvážené tým najkrajším spôsobom 🙂

anachsunamon
4. srp 2016

@mika251 to je krásné miminko.....a prý že HCG 0 :o) blahopřeju!

juliemichal
4. srp 2016

@mika251 tak to je nádherné,moc moc gratuluji malinká je nádherná 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru