Vidíte tam ducha?
Ahoj včera jsem si dělala test (7dni ) před ms , vím ze je to moc brzo , ale od včera mě hodně bolí prsa tak jsem to chtěla jen tak zkusit. A přijde mi ze tam něco úplně skoro neviditelného vidím , ale nevím jestli si to třeba jen nenamlouvam. Proto by mě zajímalo jestli vy něco vidíte nebo ne. Předem děkuji 😊
Stručné shrnutí
- Těhotenské testy mohou ukázat velmi slabou pozitivní čárku už 7–10 dní před očekávanou menstruací, přičemž někteří uživatelé uváděli postupné zesilování čárky při opakovaném testování.
- Laboratorní vyšetření považuje těhotenství za pozitivní od přibližně 10 jednotek hCG; nižší naměřené hladiny mohou být interpretovány jako biochemické těhotenství nebo ovlivněny hCG‑like molekulou.
- Doporučené přístupy uvedené ve vlákně jsou: počkat na vynechanou menstruaci nebo udělat test až týden po vynechání; alternativně testovat denně, pokud chce uživatel sledovat, zda čárka sílí.
Nejčastější otázky
Q: Kdy má smysl udělat těhotenský test, aby byl výsledek spolehlivý?
A: Doporučuje se udělat test až po termínu menstruace nebo týden po vynechání MS; ve vlákně uživatelé testovali i 7–10 dní před MS, ale výsledky byly slabé a vyžadovaly opakované testování.
Q: Co znamená slabá čárka na testu?
A: Slabá čárka může znamenat nízkou hladinu hCG, biochemické těhotenství nebo křížovou reakci s hCG‑like molekulou; laboratorně se těhotenství obvykle považuje za pozitivní od ~10 jednotek hCG.
Q: Může těhotenský test ukázat pozitivní čárku i u netěhotné ženy?
A: Ve vlákně proběhl spor; bylo uvedeno, že existují hCG‑like molekuly (zmíněno jako produkované v šišince), které mohou testy ovlivnit, a že laborky proto berou za pozitivní hodnoty od asi 10 jednotek.
Q: Má smysl testovat každý den?
A: Někteří uživatelé testovali denně a hlásili, že čárka postupně sílila, což pomohlo potvrdit těhotenství; jiní doporučovali počkat, aby se ušetřily peníze a předešlo zbytečnému zklamání.
Q: Co může způsobit špinění během čekání na menstruaci?
A: Špinění může být způsobeno implantací (hnízděním); ve vlákně byla zmínka o špinění pokračujícím až do 7. týdne těhotenství jako anekdotická zkušenost.
Q: Co je biochemické těhotenství a jak se projeví v testech?
A: Biochemické těhotenství bylo ve vlákně zmíněno jako stav, kdy jsou detekovatelné hladiny hCG, ale těhotenství se nevyvíjí; v praxi se to projeví slabými nebo přechodnými pozitivními testy.
Závěry z diskuze
Shoda
- Těhotenský test udělaný po vynechání menstruace dává spolehlivější výsledek než testování několik dní před MS.
- Slabá čárka na domácím testu může sílit při opakovaném testování v následujících dnech.
- Laboratorní prahová hodnota pro považování výsledku za pozitivní byla ve vlákně uvedena jako cca 10 jednotek hCG.
Sporné názory
- Někteří diskutující tvrdili, že v těle netěhotné ženy může být přítomno malé množství hCG; jiní vysvětlovali, že jde o jinou „hCG‑like“ molekulu produkovanou mimo placentu.
- Někteří doporučují testovat co nejdříve (7–10 dní před MS) a opakovat test denně; jiní doporučují počkat až na vynechání a testovat až týden po něm, aby se předešlo zbytečným výdajům.
Otevřené otázky
- Jak často a v jakém množství se v reálné populaci vyskytuje „hCG‑like“ molekula ovlivňující domácí testy?
- Do jaké míry lze na základě jednorázové slabé čárky odhadnout pravděpodobnost pokračujícího těhotenství?
Zmíněné značky a firmy
žádné
Zmíněné produkty a metody
těhotenské testy, laboratorní stanovení hCG, biochemické těhotenství, hCG‑like molekula, testování 7–10 dní před MS, testování týden po vynechání MS, denní testování, implantace (hnízdění)
Místa a osoby
žádné
@simonkapl Já nevidím lautr nic. Dej tomu ten týden, ať si nedělás zbytečné naděje. To zklamání v podobě přicházející MS je pak zbytečně tryznive.
Ahoj, já teda vidím. Byla jsem na tom totiž úplně stejně. Já si dokonce dělala test 10 dni před ms a taky to bylo sotva vidět a spis více lidi psalo ze nevidí ale byl tam a každým dnes čárka sílila a dnes jsem desátý týden 🙂 do komentářů ti pošlu mě testy a jak šel čas.
Slysela jsem,ze hcg stoupa pred ms bezne. Proto by se melo testovat az po terminu ms. Ja tam teda nevidim nic, nikde. Ale taky nejsem lovec duchu...
@mimisef já chápu, že je někdo nedočkavý, ale já si dělala test až týden po vynechání MS abych měla jistotu 😊 před ní mi to přijde jen jako zbytečně vyhozené peníze 😏
@alkuska pletes se. hCG i v tele netehotne zeny pritomno je a pred menstruaci hladina opravdu stoupa. I proto se pocita laborka jako pozitivni az od 10 jednotek.
@sudylichozrout Hele nedalo mi to a ještě jsem to teď dohledávala (protože si to nabeton ze školy pamatuju jinak) a jestli tě to nějak víc zajímá... jedná se o molekulu podobnou hcg, ne uplně 100% totožnou s placentárním hcg. Oblbnout test to samozřejmě může, je to chemicky hodně podobné a často se to v textech normálně zaměňuje, ale prý se to strukturálně podobá spíš LH než "pravému" hcg, takže se tomu v těch nejodbornějších kruzích říká "hcg-like hormone". A jeho hladiny soupají s věkem ženy, hlavně po menopauze, tam už by to mohlo ty testy barvit pravidelně, kdyby si je dotyčné starší dámy dělaly 😂
@oveckaluky děkuji akorát má ms asi přijde dnes spinim, zřejmě dorazí o 10 dní dřív :(
@oveckaluky je to má :( tak že hlavu vzhůru, snažení pokračuje jak to půjde ,děkuji 🙂







Ahoj, nevidim nic teda, jak dlouho jsi od ovulace?