Za jak dlouho můžu rozpoznat první příznaky těhotenství?

vojanda00
18. zář 2013

Ahoj holky,zajímalo by mě za jak dlouho můžu rozpoznat [[https://www.modrykonik.cz/snazime-se/priznaky-tehotenstvi/ | první příznaky těhotenství]]?Myslíte,že se to dá poznat pár dnu po ovulaci (nebo ještě během ovulace?)?Dnes v obchodě mi bylo špatně a prsa jsou jako by napnutá,jsem trochu utahaná. Vím,že to nemusí nic znamenat.....Taky by mě zajímalo,kdy nejdříve si můžu udělat testík ,ze kterého by se už dalo něco poznat? Byla bych moc ráda,kdyby nám to vyšlo ,snažíme se teprve první měsíc,ale to asi nehrozí ?!?!😞 děkuji za odpovědi

8051
6. říj 2014

@stastnaivka
@mirkapalcr
@damae Ahojky, omlouvám se že se ozývám až dnes ale ňák jsem něměla sílu.
Gynekolog mě v úterý poslal do nemocnice na vyšetření a tam zjistili že mám cystu na levém vaječníku a že těhotenství bylo neprospívající a kus vlastně odešel s tím 10dením krvácením a zbytek musejí udělat kyretáž,
takže ve středu operace ale v pátek už jsem byla doma.
Teď musím najít ňákého dobrého gynekologa v okolí Roudnice nad Labem,nevíte o ňákém? 😉

mirkapalcr
6. říj 2014

@8051 Tak to ma velmi mrzi ☹(( Zial, ja by som vedela poradit gynekologa skor z Brna, to je daleko pre teba. No drzim vsetky palceky, aby uz dalsie tehotenstvo bolo v poriadku!

stastnaivka
6. říj 2014

@8051 To je mi líto 😢 , přála jsem ti šťastný konec. Ale nic není náhodou a asi to tak mělo být a to "správné", zdravé miminko na tebe určitě čeká 🙂 S gynekologem bohužel neporadím. Drž se a mysli pozitivně, to je ta nejúspěšnějí léčba🙂

damae
6. říj 2014

@8051 Tak držím palce, ať máš brzy ukázkové těhotenství a následně zdravé miminko. V Roudnici jsem snad ani nikdy nebyla, tak s doktorem také neporadím ☹

8051
8. říj 2014

@mirkapalcr
@stastnaivka
@damae Děkuju moc za podporu. Beru to tak jak to přišlo, sice mám tělo ještě trochu bolavé ale asi to tak mělo všechno být, hlavně že jsem v pořádku.V pondělí jdu na kontrolu k jedné doktorce přímo do nemocnice, kde mě operovali.Po šestinedělí by jsme chtěli se pokusit znovu o mimi a doufám že už se zadaří. 🙂

8051
16. říj 2014

@damae
@stastnaivka
@mirkapalcr Ahojky, tak novou gynekoložku už mám, sem objednaná na příští pátek na kontrolu po revizi a laparce a zatím je u mě vše o.k. a uvidím co mi MUDr řekne.
Doufám že samé dobré zprávy a my se budeme moci pokusit o mimi. 😉

denca1988
20. říj 2014

Ja som otehotnela mimo ovulaci a príznaky som poznala po 5.tich dňoch...celý deň som preležala a bolo mi strašne zle....na 6.ty deň keď mi mala prísť menštruácia som mala pozítívny test.... nevylučovala by som to ale ani si nebola istá,počkaj a uvidíš....žena vie sama najlepšie a tie kecy,že to nie je možné a to taky ne nepočúvaj...je to o tom ako sa ty cítiš,telo to pozná,pak si to len potvrdíš alebo vyvrátiš....taky mi vraveli baby že mimo ovulaci neotehotním...a že to nepoznám tak brzo 😉 a može to vyjít hneď ,neni pravidlo,že musíš čakať neviem koľko mesiacov 😎

denca1988
20. říj 2014

Teraz som čítala zvyšok,tak to ma mrzí a budem držať palce....ja som prvý krát potratila takže viem asi aké to je....drž sa a nevešaj hlavu.....

amazonka.k
15. lis 2014

Vy jste otěhotněla bez vajíčka ? 🙂 Tak to gratuluji, nejspíš jste historicky první žena 🙂 Nenapadlo Vás, že je to přesně naopak ? Že jste to nepoznala tak brzy, ale v běžném termínu a to právě proto, že jste otěhotněla ještě několik dnů předtím a to právě v době ovulace ? 🙂
@denca1988

denca1988
16. lis 2014

@amazonka.k predtym sme spolu s manzelom neboli,takze asi tazko;)

kija
16. lis 2014

@denca1988 Bez ovulace je nemožné otěhotnět. To jen byla jindy, než sis myslela 😉

A jinak k těm příznakům, podle mě je to hodně individuální, já to prakticky až do MS nepoznala.

denca1988
16. lis 2014

@kija
@amazonka.k

No,to je zajimave,menzes bol vzdy presny a vzdy rovnaky pocet dni(28) ,antikoncepciu som brala 7 rokov vkuse a vzdy to prislo presne...este to aj trvalo vzdy 4dny....zajimave zajimave;)
Potom uz neviem podla coho sa to rata...pak by to dokazovalo akurat ze je to blbost a nepresne a nespolehlive

kija
16. lis 2014

@denca1988 To, že máš menstruaci přesnou vždy 28 dní nevypovídá vůbec nic o tom, kdy máš ovulaci přece 🙂 To může mít každá jinak, přibližně je to zhruba v půlce, ale může se to u každé dost lišit. Ale bez ovulace je fakt nemožný otěhotnět, při ovulaci je uvolněno vajíčko, které spermie oplodní a pokud by nebyla ovulace, nebylo by vajíčko a nic by se neoplodnilo 😉

denca1988
16. lis 2014

@kija tak jo,ked teda povieme ze som mala ovulaci v den ked še boli s manzelom spolu tak stejne mi ale test ukazal pozitivne na 6.den po styku.Predtym bol na sluzobke,neboli sme spolu a predtym som mala menstruaciu normalne a silnu.Takze je potom mozne aspon to ze test zkazal pozitivne tak brzo.

kija
16. lis 2014

@denca1988 No to ono to nemusí být přesně v den ovulace, jen ta ovulace nemůže být úplně mimo ten styk. Ale k otěhotnění může dojít i v případě, kdy je styk tuším cca 2 dny před a 2 dny po ovulaci, teď nechci kecat. Co to bylo za test? Ukázal to teda hodně brzy 🙂 Nečekáte dvojčátka? Tam je taky vyšší hcg.

denca1988
16. lis 2014

@kija ne;) nastesti len jedno;) holcicku,termin mam ted 23.11....bol to tusim mamatest ,ruzova krabicka,ukazal hodne silnu carku po cca 5 minutach....

kija
16. lis 2014

@denca1988 U holčiček jsem slyšela, že bývá taky čárka výraznější. Ale že až tak 🙂 No jo, nikdy to nepřestane překvapovat 🙂 Jeee, už takhle brzy? Tak ať se daří, porod je ok a holčinka zdravá 🙂 To je krásný.

denca1988
16. lis 2014

@kija dakujem;) taky prajem pohodove tehotenstvi a zdravie obom;) inak taky som si nechcela ist ten test kupit lebo som neverila ze to vubec ukaze ale kedze mi bolo tak moc zle a mala som 40 teplotu tak som zmenila nazor;)

mispula19
16. lis 2014

já poznala 9DPO 🙂 ovulace se mi sama posunula, tudíž už jsem měla zpoždění cca 4 dny. Chtěla jsem ještě počkat, ale pak mě přepadl najednou pocit, že bych měla zkusit test, taky mě, věčného optimistu a pokud nejde o život nic mě nerozhodí vytáčeli lehce věci, které by mě jindy nechali naprosto chladnou, prsa jsem měla napnutá, udělala jsem TT z odpolední moči a byla již slabá čárka která už jen sílila 🙂

kija
16. lis 2014

@denca1988 Díky taky 🙂 Stejně je to takovej zázrak... všechno 🙂

betysp
27. lis 2014

Podle mě je to hodně individuální ale mě začaly tak tři dny po ovu hodně bolet prsa ale bylo to jen chvilkové, jen pár dní tak jsem tomu nepřikládala váhu. Asi tak deset dní po ovu jsem si vsimla na vnitrni strane stehen ze se mi tam delaji strie. Mela jsem kdysi od doktora potvrzene ze strie se delaji taky kdyz dochazi k nejake hormonalni zmene. Takze me se zacaly delat jak jsem zacinala menstruovat, potom jak jsem zacinala brat antikoncepci. Takze to uz jsem tak nejak tusila ze je neco jinal. Pak me ale zacalo bolet bricho jak pri ms ale ta uz nedorazila 🙂

misula29
28. lis 2014

@denca1988 6 dnů po styku pozitivní ovu test?? 😕 To se vajíčko ještě ani nezahnízdí ,tudíž se nevyylučuje hcg 😉 Každopádně jestli to klaplo tak gratuluju 🙂

maikysl
30. lis 2014

Dobrý den. Mám na vás prosbičku 🙂 S přítelem se snažíme o male,a dokonce jsem brala Clostibegit,ale brala jsem u toho ještě antibiotika,je to 3 týdny co jsem to brala a poslední týden teď v Listopadu se moc nepoznávám,když přijdu z práce najím se a spím třeba od 6 večera do půl 5 do rána než mi zazvoní budík do práce,byla jsem zvyklá jíst jen oběd a večer¨ři,a ted jím ráno než jedu do práce,pak v práci o přestvce na jídlo,oděd (který mi nestačí) ,když přijedu z práce a ještě večeři,a jdu zase spát.Bolí mě prsa ale né celé jen mě bolí dvorce a bradavky.Jsem vytočená hned jakmile něco není podle mě (což ostatně jinak nebývám ). Přítel si myslí že mohu být těhule,jenže já si to nemyslím. V září jsem měla tubární těhotenství a byla jsem na laparoskopii.Paní doktorka mi ho předepsala abych zkusila otěhotnět ten Clostibegit,ale říkala že na poprvé se to povést nemusí.Jaký názor máte na to vy? 4.12. bych měla dostat menzes.Děkuji předem za odpověď.

aklin
30. lis 2014

První těhotenské příznaky mi začaly až po 5 tt. 🙂

maikysl
30. lis 2014

A myslíte že by to mohlo být k tomu ? ??

kachidlo
30. lis 2014

Tak já jsem měla tucha, že jsem těhotná už 2 dny před očekávanou menstruací. Stále jsem měla dobrou náladu a každoměsíční nabroušenost před menstruací se nedostávala. Jinak jsem se i pravidelně chytla s přítelem 🙂)) Jinak nafouklé břicho bylo jiné než jindy. JInak 9. den po očekávané MS jsem měla zimnici a pak už mi bylo 3 měsíce jen zle.

maikysl
3. pro 2014

No tak je to v čudu :/ dostala jsem menzes o 2 dny dřív ale dost divnou :/ v životě se mi nestalo že by mě to takhle moc olelo a měla jsem mdloby :( dokonce mě mistrova musela propustit z odpolední domů jak mi bylo zle ...mívam nízký tlak a normalní je u mě 98/68 mívám to tak normálně trpím na nízký a včera jsem měla 114/97 a bylo mi fakt mizerně točila se mi hlava klepala jsem se a navaly tepla a zimy...a dneska rano jsem se probrala s tím že půjdu k doktorovi což já půjdu,ale mám otekle ruce amni prstynek mi nejde sundat a je mi divně břicho stále bolí i přes to že jsem si vzala prášek..takže mám asi jiny problém než že bych mohla byt tehu :/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru