Zapomínám včas užívat HA. Je riziko, že jsem těhotná?

veraakubik
22. črc 2014

Holky,beru HA,obcas podeji nez bych mela,ale nejdu se do 12hod. limitu.Ovsem tento mesic jsem zarila-zapominala..Situace takova-30.6. jsem zacla brat nove platicko,9.7. jsem zapomela vzit prasek uplne-nevim proc,ale ja blbec ho vyhodila.12. a 13.7. (sobota a nedele) jsem mela jen rano na papire naruzovely vytok-myslela jsem si,ze to muze byt ovulka-nikdy dřív jsem to takhle nemela,ale ta při brani HA není-pry,tak jsem si rikala,ze to bude tou vynechanou pilulkou a ve čtvrtek opet vynechana pilulka-tentokrát vzata,ale s vic jak 12hod. zpozdenim.Mezi tim byl samozrejme sex,ted mam tydeni pauzu a ve čtvrtek cekam ms.Bojim se,aby diky me hlouposti anti neselhala a ja se ted MS dockala.Mate někdo zkusenosti?Co si myslite?Je roziko,ze jsem tehotna?Mate někdo zkušenost,jaky je vas názor?A neptam se na to,jak jsem hloupa,ze jsem zapomela.. 😉

tulikiss
22. črc 2014

@veraakubik no vynechala jsi pilulku ve 2 tydnu a tam pak riziko otehotneni je ☹ , takze diky tomu si chranena nebyla, takze je to stejna sance jako by si zadnou anti nemela...
ja brala HA 5 let a ani ejdno vynechani, presne na cas...ted co je beru zase po porodu, tak se mi zrovna povedlo ze jsem musela vzit 2 v jeden den....jeste ve ctvrtek sem je brala dobre a vcera koukam a ono tam neni pondeli, mezi ct a ne jsem musela nekdy vzit dve, vubec nechapu jak se mi to mohlo stat 😖 ..u me nastesti jsem porad chranena

veraakubik
autor
22. črc 2014

Udelala jsem si to sama,ale ja nevim,prez leto s tim mam porad problém..Ted se trochu bojim co zu toho bude..

xpila
22. črc 2014

@veraakubik Riziko tam je určitě, takže ti nezbývá nic jiného, než počkat...

veraakubik
autor
22. črc 2014

@xpila Ja vim,ale to cekani.Je mi jasne,ze tady mi nikdo nerekne´,co se ve me deje,zda to bude bez nasledku,ale chtěla jsem vedet zkusenosti a názor ostatních.Na test je asi ještě brzo a nejistota roste.. 😒

anetadr
22. črc 2014

@veraakubik já když jsem zapomněla, tak jsem se alespoň po tom chránila jinak - alespoň drobná rada pro příště. Ve druhém týdnu braní HA je to hodně rizikové. Tak držím palce, ať to dopadne jak chceš🙂

veraakubik
autor
22. črc 2014

@anetadr Ja prave cetka na letacku,ze druhej tyden nevadi,horsi je ten treti..Boli me podbřišek,nevim jestli z nervu,nebo jestli se něco deje..Asi bych spis chtela aby to bylo z tech nervu,ale muzu si za celou tuhle situaci sama..

makuka88
22. črc 2014

Já jednou zapomněla ve prvním/druhém týdnu (v době běžné ovu) a nic se nestalo a tu růžovou bych přikládala k náhlé změně hormonů, to se zase srovná ... ale čas ukáže .. 🙂

veraakubik
autor
22. črc 2014

@makuka88 Po ruzovem uz není ani pamatky-bylo ten vždy jen rano a jen ten vikend..Taky si rikam,ze se urcite nic nestalo,ale na druhou stranu jsem cetla spoustu zkusenosti,kdy doslo k otehotneni i prez ha-při pravidelnem brani.Mozna bych to tak neresila,ale mame letet na dovolenou-28.7. a proto mam nervy.. ☹ Zkusily by jste uz tehu test?

anetadr
22. črc 2014

@veraakubik já osobně bych ve tvé situaci na žádné příznaky nedala.... my se chránili mezi dětmi pomoci ovu testů a jednou přišla ovulace nečekaně daleko dřív (a my to tedy ještě asi dva dny před ovulací dělali) a já na palici, že tak brzy děti po sobě nechci (pak jsem si nadávala, když se nám hodně dlouho nedařilo, ale to je jiný příběh😀) - no a ten cyklus jsem měla snad všechny příznaky, které při těhotenství jsou. Já byla úplně na palici.... několikrát jsem to obrečela, pak jsem si vyčítala, že když jsem asi těhotná, že to druhému dítěti nemůžu udělat, že brečím, že ho nechci... no prostě cvok... každopádně jsem těhotná nebyla. Všechny příznaky si mysl trochu přibarvuje, protože se moc pozorujeme🙂 nezbývá nic jiného než počkat, jak to nakonec dopadne.

veraakubik
autor
22. črc 2014

@anetadr Ja se pro jistotu nepozoruju vůbec.. 😉 Rikam si,vse bude v poradku,nic mi nehrozi,byla by to hoooodne velka nahoda kdyby se povedlo.A cervik tady je hlavne kvůli te dovolene..

anetadr
22. črc 2014

@veraakubik to si taky myslím, že by to byla opravdu hodně velká náhoda. Jinak co se týče dovolené a případného užívání si ve formě alkoholu apod... tak já se řídila tím, že dokud se vajíčko nezavrtá a nezačne tvořit nějaké spojení s matkou, tak není důvod cokoli řešit. No a jakmile se začne zavrtávat, tak se to ukáže na testu. Takže testuj třeba ob den a do doby pozitivního testu bych nic neřešila. Pokud by jste uvažovali o tom, že by jste si mimčo nechávat nechtěli, tak je pak na zvážení zkrácení dovolené v případě pozitivního testu. Ale jinak bych se nebála.

veraakubik
autor
22. črc 2014

@anetadr O alkohol mi nejde,ten nemusim,ale spis se bojim aby se něco nestalo tam,nebo tak něco.Jsem hroznej p@sera,vsechno vidim cerne,aleja uz asi jina nebudu..Mela bych to dostat ve čtvrtek a pak další čtvrtek letet..I když mam dva dny cas zkusim testnout-treba me výsledek uklidni..

anetadr
22. črc 2014

@veraakubik tak jestli to máš dostat ve čtvrtek, tak to už by na testu mělo být něco vidět.

makuka88
22. črc 2014

@veraakubik počkala bych do dalšího měsíce 🙂 ale podle mě to bude v pohodě ... příroda je mocná čarodějka, proto otěhotnět přes Ha není vyloučeno a stává se to 🙂 osud ...

ebsian
22. črc 2014

Já teda beru azalii při kojení a jediný, co se zatím stalo v případě i jen půl dne vynechání bylo, že mi opět přišla menstruace. Nechápu, proč píšou, že při této HA se nemenstruuje, já zatím pokaždé a když se zdálo, že ms nebude, tak po tom půl dne vynechání se dostavila. 🙄
Občas trpím pocitem, že ta HA nefunguje. Ale nic se nepřihodilo, tak zřejmě ano. Ale častým vynecháním naštěstí netrpím ( v užívání pilulek )

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru