Že by se zadařilo?

miky89
28. zář 2015

Prosím o vaše poznatky a názory. Už pátý den mě hrozně bolí prsa a mám tlaky v podbřišku... dnes jsem si udělala dva testy... jeden test Benu - mám tam dvě čárky a jedna je teda slabší... chtěla jsem se ujistit jestli vidím správně a udělala jsem si druhý test - mamatest - tam se mi ukázala druhá čárka taky, ale o hodně méně viditelná než u prvního testu... MS by měla přijít až ve čt. Jaké máte zkušenosti z mnou jmenovaných testů?? děkuji za odpovědi
V našem případě by šlo o první dítě 🙂
Přikládám foto testů.

miky89
autor
2. říj 2015

@michr mě řekla to samé... já jdu ažb19.10....tak uvidím no

nick1234
2. říj 2015

Holky vy se máte že to budete tak brzo vědět, nevím proč mě objednala až na 26. 10., to čekání je nekonečný, ale žádný z doktorů nebyl volný (chodím do Olomouce do G-centra, jestli někdo znáte), a prej je ještě dost času...ta nejistota je hrozná, hlavně to kromě přítele nemůžu nikomu říct, když to ani pořádně nevím, a to je pro mě peklo 🤐

slunicko01
2. říj 2015

@nick1234 já začínám 16.tt a taky to ještě skoro nikdo neví 😃

nick1234
2. říj 2015

Mám ještě jednu asi hloupou otázku, ale byl s vámi na prvním vyšetření (po tom co jste si doma udělali test) i tatínek? Je tam vůbec k něčemu? Jako myslím jestli bude moci vidět ultrazvukem miminko apod...a platili jste za fotku z utz? Děkuji

nick1234
2. říj 2015

A jak to dokážeš udržet v tajnosti? Já jsem si včera udělala test, a i když sem si myslela že to partnerovi oznámím až když to budu mít potvrzené od doktora, tak jsem to stejně nevydržela 😅 Ale 16. týden na tobě už přece musí být dost vidět ne? Já si připadám už teď jakási nafouklá, a to bych měla být teprve tak 5. nebo 6. týden...mě teď čeká hodně oslav narozenin, a když řeknu že nebudu nebo nemůžu pít alkohol tak to bude hned podezřelí a každej si to hned domyslí (ne že bych byla alkoholik, ale víno jsem si dřív dala ráda).

madulinka
2. říj 2015

@nick1234 určitě bych to svedla na ten zánět močáku a antibiotika - já si připadala, že to musí každý poznat od chvíle, kdy jsem měla na testu dvě čárky... Teď zpětně na fotkách vidím, že to nebylo vidět vůbec, byl to jen můj pocit. I přesto jsem to řekli v nějakém 8. týdnu rodičům mým i manželovým.. Ostatním jsem to řekla po utz ve 12. týdnu (teda tomu, kdo se ptal, jestli jsem těhotná). Mamka říkala, že to na mě poznala už dřív, ale neptala se 🙂 nikdo jiný to netušil, než jsem jim to oznámila.. Na otázku "ty jsi těhotná?" a nechceš vykládat o zánětu a antibiotikách jsem odpovídala "jo? v tom případě víš víc než já" 😅

nick1234
2. říj 2015

@madulinka: Jo nějakou výmluvu budu asi muset použít když to nemám potvrzený od doktora, a zrovna nastává období oslav 😀 synovec má 1. narozeniny, teta 60. a taťka 53 😠

madulinka
2. říj 2015

@nick1234 jj, já to zjistila den před čarodějnicema, na čarodějnice jsme byli pozváni ke známým na "těžkou" chlastačku (když mi nalili alkohol, tajně jsem to měnila s manželem - on mi dával své dopité sklenice a já mu měnila mé plné (chudák 😅) pak následovaly 2 měsíce, kdy má snad celé příbuzenstvo svátky a narozeniny 😀

nick1234
2. říj 2015

Jo taky bych to takhle udělala jenomže přítel nesmí ze zdravotních důvodů pít alkohol, nebo ve větším množství, a už teď řeší jak bude zapíjet miminko 😒 😀

madulinka
2. říj 2015

@nick1234 tak ho zapijou jiní 😀 manžel si může připít 1 skleničkou a ostatní se pochlapí 🙂 no, hledej výmluvy, proč nemůžeš pít.. 😀 Okolí je pak "dotěrné", první na co přijdou, jestli jsi těhotná a pak se kroutit a vykrucovat zavání průšvihem, že jim to v rámci nátlaku řekneš, aniž bys chtěla 😀

kejt29
2. říj 2015

My to oznamovali az od 14tt, hrozne jsem se bala, ze by se neco pokazilo a pak zas vsem oznamovat, ze jsme o mimi prisli...Na oslavach jsem proste byla za ridice a pokud to neslo, tak jsem si dala sklenku vina a pocucavala sklenicku cely vecer, nikdo nesledoval jestli mam prvni nebo patou 😉 a pokud to nemuzes vydrzet k dr, tak si jako samoplatce muzes zaplatit krev, u nas to stoji asi 200,-

nick1234
2. říj 2015

A myslíš že jedna sklenička neublíží? Už jsem nad tímhle řešením taky uvažovala, a vzhledem k tomu, že na jednu oslavu jedeme autem a potřebujeme někoho, kdo se obětuje, tak bych to mohla uhrát 😀

nick1234
2. říj 2015

Ještě prosím k tomu vyšetření....byl s vámi na prvním vyšetření (po tom co jste si doma udělali test) i tatínek? Je tam vůbec k něčemu? Jako myslím jestli bude moci vidět ultrazvukem miminko apod...a platili jste za fotku z utz? Nebo jak vlastně probíhá první kontrola?

kejt29
2. říj 2015

Dej si sklenku bileho a to muzes jeste dolivat vodou, jedna sklenicka neuskodi, tatinek byl az na velky utz ve 13tt, ted nic moc neuvidi, u nas je za fotku 50,-, pozdeji jsem si zaplatila balicek za 500 a mam v tom vice utz a fotky zdarma, ale to ma kazdy gynekolog jinak. Kontrola probiha jako ta preventivni v podstate. Zatim vnitrnim utz...na fotce je utz z 6+1 ten flicek v cernem prostoru 😃

nick1234
2. říj 2015

Takže ti poprvé dělal jen ten vnitřní utz klasicky v ordinaci, takže asi nemá smysl aby tam chodil?

kejt29
2. říj 2015

Ten pres bricho se dela pozdeji cca od druheho trimestru, tim vnitrnim je to ze zacatku lepsi a da se lepe zachytit i srdicko. Muj nazor je, ze je to na chlapa brzo, ale nikdo nerika, ze jit nemuze. Asi bych mu rekla co a jak a zeptala se ho, jestli chce jit nebo radsi az pozdeji...

nick1234
2. říj 2015

No právě že se mu do toho moc nechce, ne že by neměl zájem, na miminko se těší jak malej, akorát mu to prostře připadne divný, a nechci ho nutit, ale říkala jsem si, aby mu to potom třeba nebylo líto, ale asi počkáme až na ten přes břicho, kde by to mělo být lépe vidět

kejt29
2. říj 2015

Nenut ho, litovat nebude, chlapi to maji jinak, na tom velkem utz uvidi uz normalni miminko, ne flicek a bude se uz hezky hybat, vic si to uzije 😉

nick1234
2. říj 2015

No to máš pravdu, i když jsme miminko plánovali tak se nám zadařilo celkem rychle, začali jsme to zkoušet na konci července...a když sem mu řekla že jdu k doktorovi až 26.10. tak říkal, že sem mu to ani neměla teď říkat, že bude nervózni jestli to není planej poplach apod...

kejt29
2. říj 2015

@nick1234 tak mu rekni, ze ty stresovat nesmis a tak bude muset on za tebe 😉. Vim, jake to je, ale i kdyby jsi sla driv k dr stejne to nepomuze. Srdicko jeste nemusi byt videt a tak zas budes stresovat do dalsi kontroly a tak to jde porad dokola 😃 dokud nejsou pohyby. Tim si holt musi projit vsechny maminy 😊

nick1234
2. říj 2015

Asi máš pravdu tak snad to dobře dopadne

michr
4. říj 2015

Holky chci se zeptat, kdy jít nejdříve k doktorovi, jsem 4+4 tt, kdy lékař nejdříve uvidí a uslyší srdíčko a vypíše mi těhotenskou průkazku.

ppejskova
4. říj 2015

@michr srdíčko většinou 7-8 tt,ale je možné že tvoje počítání se bude lišit od utz,každopádně do 7tt bych počkala vyhneš se nervům,že není nic vidět,a průkazku jak kterej dr,já ji dostala po první laborce... Což bylo někdy kolem 10-11tt.

slunicko01
4. říj 2015

@nick1234 tak my už 2 holky máme, tak od nás už nikdo další nečeká ☺ a břicho až do odpoledne furt nemám, jim trochu, ale to není vidět. Večer se teda objeví, ale zatim to maskuju. Teď už jsme to ale řekli rodičům a někdy příští týden to asi řeknu šéfovi...

slunicko01
4. říj 2015

To mělo být jen trochu, ne že jím trochu 😃 žeru 2 víc než normálně 😃

nick1234
5. říj 2015

@slunicko01 já právě že moc hlad ani nemám, jindy jsem jedla pravidleně 5 x dennně, ale teď nějak ani moc nemám chuť k jídlu, a občas jím fakt jen proto že mám hlad...po ránu, ale i večer mi bývá špatně od žaludku, ale zatím nezvracím 😉 doufám že mi to vydrží, ale celkem často mě bolí podbříšek, a někdy i záda, stejně jako když to mám dostat...

nick1234
5. říj 2015

A jsem na sebe pyšná, přežila jsem svůj první "abstinenční" víkend bez úhony, tzn. nikdo (snad) nic nepoznal, a to jsem se aktivně účastnila soutěže ve vaření kotlíkového guláše, u kterého se samozřejmě všichni notně posilňovali alkoholem, dopoledne jsem si postačila s výmluvou "no přece nebudu pít už od rána" a odpoledne, jelikož jsme byli zároveň i pořadatelé, se jim moc hodilo, že našli někoho, kdo ještě nepil, a plnila jsem funkci zásobování (autem) 😀 😀

michr
6. říj 2015

Holky chci se zeptat, 21. září jsem byla u doktora, protože jsem měla zánět močáku, nevěděla jsem v té době, že jsem těhotná a vlastně se mě na to doktor ani neptal a předepsal mi antibiotika konkrétně lék ciplox, brala jsem je 5 dnů. bylo to teda v úplném začátku, to jsem ještě ani neměla tušení, že jsem vůbec těhotná, ale i tak se teď docela bojím. Co byste poradili

nick1234
6. říj 2015

A kdy jsi podle tebe otehotnela? Nebo kdy jsi to zjistila? Ja myslim ze to takova hruza neni, v te dobeby nem byt plod s tebou propojen krvi

slunicko01
6. říj 2015

@michr mně říkala doktorka myslím tak do 5.tt, že by to vadit nemělo...
..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru