Problém s akné. Co je nejlepší? Co pomáhá?

esterkos
28. dub 2022

Ahojte, prosím 🙏 dokážete mi tu poradit co je nejlepší na akné? Jaká kosmetika? Poslední dobou je to opravdu šíleně a mám je snad po celém obličeji a už nevím jak se toho zbavit ( ani ven už moc nechodím protože je to opravdu vidět i přes makeup). Vím že je spoustu přípravku ale raději bych něco co už máte někdo opravdu odskousene a funguje. A druhá věc zda by jste mi tu prosím mohli poradit jak se začít o svou pleť pořádně starat. Předem děkuji všem

lv
28. dub 2022

Rozsáhlé akné řeš u kožní lékařky. Vysaď dráždivé potraviny, ostré koření, kakao, čokoládu, rajčata...a taky cukr. Na krytí zkus Acnecolor. Pleť jemně čisti přípravky na citlivou pleť, hodně hydratuj, chraň se pred sluncem.

zelenaesmolda
28. dub 2022

@esterkos
misto kosmetiky res pricinu,u me bylo akne projevem intolerance na laktozu

zrzinda
28. dub 2022

Na Instagramu sleduj Kateřinu Routovou. Zachránila obličej už několika mým kamarádkám ❤️

madlamama
28. dub 2022

Ahoj, já používám tohle a je to super: https://www.canatura.com/epiderma-bioaktivni-cb... plus tedy houbičku konjak. Tady je ještě článek, kde jsem se o tom dočetla: https://www.canatura.com/muze-cbd-pomoci-zbavit...

jjasmina
28. dub 2022

@esterkos já bych se zbavila make up a navštívila kožní v prvé řadě

neomenia
29. dub 2022

Celostní a funkční medicína- najdi lékaře, který se tomu věnuje. Najdeš opravdovou příčinu, vetsinou nějaké negativní smýšlení, stres, nevyřčené obavy, nepřijetí sebe sama. Návštěva dermatologa bude taky dobrý nápad, ale ruku v ruce s odhalením pravé příčiny to bude lepší.

levandule_k
29. dub 2022

@lv Acnecolor ne, ten sice překryje akné, ale kosmetička mi před lety říkala, že je to strašný sajrajt pro pleť.

Jinak čistit pleť a hydratovat, nešahat si zbytečně na obličej.

To akné může být způsobené hormonálně, nevysadila jsi třeba teď antikoncepci, nemáš problémy s menstruačním cyklem?

dashyyy
29. dub 2022

@zrzinda i mně 🙂 úplně mi změnila pohled na péči o pleť

lv
29. dub 2022

@levandule_k aknecolor je clotrimazolum, takže působí jako antimykotikum, protikvasinkově, když chce někdo krýt (což já bych chtěla), tak je dobrou volbou.

sonpo
29. dub 2022

@esterkos doporučuji Akneroxid 10, dá se koupit v lékárně, natřu na pupínky a super, vhodný i na akné na zádech/ po těle. Taky mě akné trápí, zvlášť před začátkem MS, tohle po dlouhé době zabralo. Jinak čistím a zase čistím, chodím na kosmetiku, beru zinek. Na kožním jsem to řešila, nemám to tak strašné, spíš vliv hormonů před a během MS , ale vyzkoušela jsem kde co a někdo tu mastičku doporučoval dokonce myslím tady na koni a za mě 👍

zuzaninka321
30. dub 2022

@esterkos dobrý den doporučuju dýňový olej. 🤩

vandavivanda
Odpověď byla odstraněná
Zobraz