Dcera za 14 dní nic nepřibrala

sssmisek
25. čer 2018

Dobrý den ,dneska jsem byla na 14cti denní prohlídce a dcera nepřibrala ani deko 😞 přitom plne kojím mala je hodna naji se a spí. Přece kdyby mela hlad tak pláče je fakt,že v noci nebudim.

tankaka
25. čer 2018

Pokud má i plenky mokré a jinak jak říkáte vypadá spokojeně, tak bych se nenechala znepokojovat a dál hezky kojila a třeba si ji i před a po kojení zvážila, ať máte klid. Bude to dobré.

letadylkokane
25. čer 2018

@sssmisek a jak casto kojis? A v noci je jak dlouha pauza?

luc14
25. čer 2018

Asi bych začala v noci budit. Lepší než když vás pak doktor nahání, že nepřibírá.

zmrzlinka
25. čer 2018

Taky je důležité jestli ke donosena a kolik váží. Jiny je kdyz nepribira 4 kg novorozenec a 2,5kg nocorozenec. Co Ti řekla doktorka? Skusila bych v noci budit a kojit a uvidíš kolik pribere.

linee
25. čer 2018

Kolik mela porodni vahu?S kolika vas pousteli?Kolik ma ted?Jak casto kojis?Jak casto se budi v noci?Co ti rekla dr.?

linee
25. čer 2018

A co technika kojeni?

linee
25. čer 2018

@zmrzlinka to ano,ale aby novorozene od porodu nepribralo🤔

no_title
25. čer 2018

Zdravím,
zkus u sebe navýšit laktaci. Předně - zrušit věci, které laktaci snižují - dudlík (i vyjímečné použití může kojení u některých dětí pokazit), lahev, kloboučky, HA.
Zkus se hodit do klidu, řekni mamince / kamarádce / manželovi o pomoc, abys nemusela týden vařit a uklízet a být jen s malou v posteli. Ostatně dříve ženy v šestinedělí takhle fungovaly, celá rodina jim pomáhala 🙂. Ostatně miminka výhradně kojená přibírají skokově, někdy přiberou 300 g týdně, jindy nic.
Pokud nepřibírá, tak v noci budit co 2 hodiny...
Z toho, co navyšuje laktaci je např. bylinky Benedikt, Pískavice, moringa (kapsle), odsávání el. odsávačkou po každém kojení. Trochu může pomoct i pití melty, zvýšený pitný režím a vývary.
Můžeš malou nosit v šátku, ten častý tělesný kontakt zvyšuje laktaci leckdy mnohem víc než jakékoli čaje 😉.

no_title
25. čer 2018

jinak doporučím zavolat si LP z Mamily nebo Laktační ligy, aby zkontrolovala techniku přisátí.

baris
25. čer 2018

@sssmisek mě dcera taky nepřibírala. Pořád spala, při kojení si párkrát cucla a zase spala. Pořád jsem jí budila, povzbuzovala, aby pila. Při 14-ti denní kontrole jsem dostala na výběr - buď přes víkend přibere a nebo v pondělí nástup do nemocnice. Nevydržela jsem to, dala jsem jí sunar a hups - přes víkend přibrala 200g.

Dcera se narodila s mírami 53cm/3150g. Ve 14 dnech měla stále 3100g. Už z porodnice nás nechtěli pustit, že nepřibírá. Kojit jsem se snažila, dcera se nechtěla přisát, 2 sestřičky jí držely, jak se vzpouzela. Domů jsem měla pozvané 2 laktační poradkyně, pila čaje, kojila s kloboučky i bez ... A dcera pak už jen spala, jak byla vysílená - hladová. Dcera vyrostla na Sunaru, mladší to samé jak přes kopírák, ale ta vyrostla na Bebě.

calvac
25. čer 2018

@sssmisek Je vidno,ze se male dari,ze je spokojena. Laktace teprve poradne nabehne,neboj. Koj si v klidu dal a uvidis,ze se dalsim prirustkum budes divit.

hojda
25. čer 2018

Omyl, slabé děti se na to kojení nezbudí a ani se o jídlo nehláší, nemá taky trošku žloutenku? To jsou spavé děti, které málo pijí a hodně spí, ty se budit musí.

lennus
25. čer 2018

Já bych tedy nabudila, aspoň ne prozatím, zbytečně se tím kazí spaní. Syn se budil jako nedonošenec od začátku, což je logické, v roce se budil v noci 5x a já byla vyřízená. Dceři jsem prso nacpala jen první dny, kdy se mi nalívaly prsa a bolely a pak to nechala už na ni, budí se jen jednou za noc, ale je fakt, že usíná později a pak zase brzy ráno už jde ke mně a dostane napít.
Dala bych tomu ještě čas do příští návštěvy u lékaře, myslím si, že pokud je spokojená, tak to přijde, kdyby měla hlad, určitě bude plakat. Jak píše calvac, laktace se navýší. Držím palce!

vissper
25. čer 2018

Nevěř tomu, že kdyby malá měla hlad, tak bude plakat. Pokud nepřibírá a pořád spinká, tak šetří energii, proto ani hlady nepláče. Opravdu maličkou buď v noci na kojení. A přes den ji važ, ,kolik ti vůbec vypije.

xcassiopea
25. čer 2018

moje malá přibírala málo a pediatr mi poradil krom klasického kojení ještě odstříkávat a krmit malou stříkačkou nebo přes lžičku, prst nebo cévku abych měla kontrolu kolik toho vypije, respektive nechala jí pít + ještě dohlédla aby vypila určité množství (podle váhy a věku), dokrmovat v případě, že se dařit nebude se může stejným způsobem (cévka, stříkačka nebo přes lžičku) umělou výživou aby se nekazilo kojení. Udělal malé různé testy od štítné žlázy po bůhvíco a naštěstí bylo vše v pořádku a po dokrmech všechno dohnala. Přeju hodně štěstí

cuuza
25. čer 2018

@sssmisek Hlady nemusí plakat. Taky mi prcek nepřibiral ačkoli mléka bylo dost. Tak jsem odstrikala a zahučelo to do něj jak nic. U nás byl problém s uzdičkou.

veronicka89
25. čer 2018

@baris 2 sestricky musi drzet dite na kojeni ??? Jak se vzpouzi...no paneboze ...

kafr
26. čer 2018

Určitě budit! Moje malá taky furt spala a jídlo ji bylo ukradené. (40+4, porodní 2,9kg a spadla na 2,6kg) Spala i při kojení a nepila. Z porodnice nás nechtěli pustit, ale sestřička udělala fintu: nakojit, já na odsavačce a ona mezitím malé dala stříkačkou mlíko z minulého odsátí. Zvětšil se jí tím objem žaludku a tím pádem i pocit hladu. V šestinedělí jsem to tak udělala ještě 2x a protože jsem měla málo mlika, tak jsem ji 1x šupla Nutrilon. Teď kojim jak divá, malá v 7 týdnech přibrala i 300g za týden!

baris
26. čer 2018

@veronicka89 ano - rozčilovala se, kroutila se jak hadice a nechtěla se přisát v téměř žádné poloze. Doma se jakštakš přisála, ale asi toho moc nevypila. Zkoušela jsem odstříkávat - ručně, mechanicky a nic - 3 kapky. Pro nás obě dvě bylo UM vysvobozením.

A souhlasím s @vissper, unavené a zesláblé dítě rozhodně nebrečí hlady, ale pořád spí, aby mělo co nejmenší ztrátu energie.