Odstříkávání mléka, jak dlouho jste vydržely?

lucajda17
27. lis 2016

Ahoj maminky,chtěla bych se jen zeptat jak dlouho jste vydržely mléko odstříkávat?Na kojení jsem štěstí neměla,ploché bradavky a do toho malá,která se prostě nemohla přisát ani s kloboučkama.U mě nezabrali ani formovače.Odstříkávám necelé 4 měsíce,za den max.250ml,tak by mě jen zajimalo jak to vydržely jiné.Prášky na zastavení laktace mám doma co byl malé týden,ale stále v tom pokračuju.Děkuji za odpovědi.

hojda
28. lis 2016

4,5 měsíce... kdo nezažil nepochopí. Syna jsem si jako miminko v té době vůbec neužila, stále jen nakojit (nevypil skoro nic za 40 až 60 minut), takže ohřát odsáté z minula, dokrmit, odsát nové, vyvařit, chvilku odpočinek a zase nanovo☹. Vím, že mateřské mléko je důležité, ale někde je potřeba si říct, kdy je ta hranice, když už matka jen řeší mléko a ne dítě. Kojila jsem s příkrmeme skoro do roka, pak už MM nechtěl. Obědy mi nosil manžel z práce, byla jsem ráda, když jsem si ho stihla ohřát, téměr jsem neuklízela. Bylo mi jasné, že pokud se to bude opakovat i u mladšího dítěte, tak to zaseknu mnohem dříve, protože se dvěma dětmi na krku bych tohle absolvovat nemohla. U druhého dítěte problém vůbec žádný....Někdy je to taky o tom miminku, ne jen o mamince a technice kojení😔.

lucajda17
autor
28. lis 2016

Upřímně řečeno,ze začátku jsem byla příšerně alergicka na slova kojení a musíš být trpělivá.

mamamoja
28. lis 2016

@hojda Přesně, myslím, že je to hlavně o miminku jak je schopné se přisát a sát. Protože ten můj poslední poklad moc nesál, jen se chytil čelistma a dělal pohyby jazykem, ale bez aktivního sání. Spolykal co mu do pusinky samo nateklo, ve druhé polovině šestinedělí jsem pocítila velký pokles laktace tím jak nesál a proto přišla na řadu odsavačka, abych situaci zachránila. Myslela jsem si, že když odsavačkou navýším tvorbu mléka, že se mu bude lépe pít, ale nebyla to pravda a nakonec bylo "rychlejší" přejít jen na odsáté MM podávané v lahvi (zabralo to méně času), protože namísto nakojit, ohřát, dokrmit, odsát, umýt, vyvařit bylo jen ohřát, nakrmit, odsát, umýt, vyvařit 🙂

obyvatelka
28. lis 2016

Ahoj. Tak já jsem se odsávat odmítla, mám taky malé bradavky, ale kojím s kloboučky a postupně se daří malé se přisávat víc a víc. Nicméně už od porodnice musíme dávat na noc příkrmy, přes den jí to stačí, kolikrát po kojení i 2 nebo 3 hodinky prospí, ale kromě jedné noci, kdy se plně napila ode mě, jsme vždycky dali příkrm, UM. Odsávání mi nešlo ani v porodnici ani doma, akorát mě z toho hrozně bolí bradavky a není mi to příjemné. Rozhodla jsem se, že si chci mateřství užívat a ne být jako dojná kráva někde pořád napojená. Takže přes den kojím, co to jde, někdy ji mám na prsou pořád, někdy i hezky spinká, v noci, když se vzbudí a nemůže po kojení zabrat a brečí hlady, tak dáme příkrm a za chvilinku spokojeně spinká. Když se pak za pár hodin vzbudí, zase kojím. Máš můj obdiv, já bych se na to plné odsávání popravdě vyprdla, s tím, jak mi to jde špatně odsát, bych nedělala nic jiného celý den, a to opravdu není pro mě, chci s malou trávit co nejvíce času a takhle by to fakt nešlo.

klarka22
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenka5731
29. lis 2016

@hojda u nás nebyl fyziologický problém jako u vás (nebo jsem se o něm dodnes nedozvěděla), dcera odmítala sát a o jídlo neměla vůbec zájem, ten tedy trvá dodnes. Když stovnám se starším sourozencem, tak starší sní trojnásobné množství za třetinovou dobu 🙂 Běžná doba krmení ať už z lavičky nebo oběd byla 45 minut - jsem ráda, že je to za námi.

kast
13. čer 2022

Prosim vas, ako ste to riesili s odsatym MM, ked ste isli von a v noci? Ako ho mat co najrychlejsie k dispozicii? Dakujem pekne