Ohrozí kojení další těhotenství?

kac9
1. říj 2018

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat... jak jinak 😁... s manželem se snažíme o druhé miminko, jenomže já stále kojím prvního syna, dnes mě kamarádka vyděsila, že kvůli kojení můžu potratit 😱 Prý to řekl gynekolog její kamarádce, když potřetí potratila, zatímco kojila první dceru. Co je na tom prosím pravdy? Je tu někdo s osobní zkušeností? Nebo přímo nějaká gynekoložka? O jedno miminko už jsme přišli, nedokážu si představit, že bychom přišli o další 😞 Děkuji za každou odpověď! ❤

neomenia
1. říj 2018

Kojeni ditete dalsi těhotenství jednoznačne neohrozí.

eviicka
1. říj 2018

Na tom se asi neshodnou ani odborníci, přesto co jsem se zajímala, všude jednoznačně převládá názor, že kojení miminko neohrozí. Tisíce žen kojí a jsou těhotné, pokud to nestačí žena přijde o mléko.

Já při kojení zamlklý potrat měla, zatím jsem neodstavila a kojení jako příčinu nevidím. Jestli ale před dalším snažením odstavit nebo ne mi ale hlavou trošku běží (malému je přes 2 roky). Přeci jen se při těhotenství například mění chuť mléka a spousta dětí se odstaví sama, tak si říkám, jestli tím příroda něco nenaznačuje.

patmouse
1. říj 2018

@kac9 blbost! Nema to na to vubec vliv. Taky jsem kojila i v tehotenstvi. Moje doktorka mi dokonce rikala,ze kdyz na to budu “mit koule”, tak muzu kojit pak obe deti soucasne. Ale zacly me pak silene bolet bradavky,tak jsem malou odstavila,kdyz jsem byla asi ve 4.mesici. A cele tehotenstvi jsem nemela jedinej problem a malej je stastne uz dva dny na svete.

kac9
autor
1. říj 2018

Děkuju moooc za uklidnění! Byla jsem vyděšená i když jsem tomu sama nechtěla věřit...

myjusiatko
1. říj 2018

Moje 4200g druhorozena ti vzkazuje, ze ne. Jeji starsi segra se kojila cele tehotenstvi. Ted se koji obe.

no_title
1. říj 2018

achjo, zase ty bludy o kojení. Ne, kojení těhotenství neohrozí. To, co INTENZIVNÍ kojení (tzn. plné kojení třeba 3 měsíčního miminka) dělá je to, že ovulace nemusí vůbec přijít, takže k žádnému otěhotnění ani nedojde. Ale určitě nedojde k potratu. V těle ženy má přednost to mladší dítě, čili to v bříšku.

kac9
autor
1. říj 2018

@no_title
@myjusiatko Díky, díky, díky! Syn je zavislak, tak si nedokážu představit, že bych ho musela násilím odstavovat 🙈

priefi
1. říj 2018

@kac9 bohuzel mozne to je (ja taky behem kojeni potratila), ale je to hrozne individualni.

myjusiatko
1. říj 2018

@priefi ale duvodem neni kojeni. 30% tehotenstvi konci potratem. Je to smutne, ale je to tak.

pataja
1. říj 2018

Mno jde spíš o to že se ženské tělo hodně vyčerpává a nemusí to nové dítě udržet 😉

barchen
1. říj 2018

@kac9 Jelikož ona třikrát potratila, tak alespoň zamyšlení by stálo za to... Já jsem kojila necelé 3 měsíce dalšího těhotenství a přestala jsem z důvodu velkého fyzického vyčerpání. Nebyla jsem si jistá, jestli moje tělo dá další měsíce, takže raději jsem kojení ukončila. Dítěti bylo 20m.

dixi86
1. říj 2018

Ne, ale já postupně přicházela o mléko a bylo to bolestivé jako blázen. Navíc jsem jen zvracela, takže ...také závislák, ale nakonec jsem to obrečela hlavně já

myjusiatko
1. říj 2018

@pataja kdyz je problem, prestane se tvorit mleko. Prednost ma tehotenstvi.

no_title
1. říj 2018

@pataja pokud je tělo kojením vyčerpané, mléko se přestane tvořit. Přednost má dítě v bříšku. Evoluce to zařídila tak, že když je tělo schopné otěhotnět, dítě se asi tolik nekojí a může jíst normální stravu, takže upřednostní těhotenství 😉

tomato543
1. říj 2018

Ve vetšině případů ano. A když nepřijde žena o mléku, většinou přestane prckovi mléko chutnat. mění se jeho struktura.

paajavh
1. říj 2018

Prokojila jsem cele druhe tehotenstvi a pak jeste rok a pul tandem. A prokojila jsem asi dve tretiny tretiho tehotenstvi. Souvislost kojeni s moznym potratem bych nevidela. Ani predcasny porod.

keicy
1. říj 2018

Kojila jsem celé těhotenství a kojim oba dva doteď. Spíš vadilo poslední měsíc těhotenství mě, že malý pije.

denny27
1. říj 2018

Malýho sem kojila skoro do tří let a otěhotněla v jeho 2.5letech, navíc ještě tyden po MS😁

kittyy17
1. říj 2018

Kamarádka kojila až do porodu a pak ještě dva měsíce tandem, pak ten starší řekl, že nechce... Libovala si, jak vypije přebytky a nemá zatvrdly prsa 😉

martiniquest
1. říj 2018

Kojeni tehotenstvi neovlivnuje. K potratu dochazi, pokud neni vznikle embryo geneticky v poradku.

pataja
1. říj 2018

@no_title odkud citujes? Já píši jen to, co jsem se dozvěděla na gynekologii.

pandabox
1. říj 2018

@kac9 kojila jsem do 18tt a jsem tehotna s dvojcaty🙂)

no_title
1. říj 2018

@pataja můžu najít odborné vyjádření na netu, myslím, že na Mamile něco určtitě bude, každopádně doktor ne vždy říká pravdu. Mě např. neuroložka tvrdila, že děloha je sval, který se může kontrakcemi vyčerpat. Mám onemocnění příčně pruh. svalů, tak mě tím strašila, ať jdu na císař. Ptala jsem se na to jiné lékařky a ta řekla, že je to nesmyl, že moje onemocnění nemůže dělohu postihnout, protože jde o hladký sval. Takových perliček mám víc od různých doktorů

priefi
1. říj 2018

@myjusiatko to sice ano, ale v mem pripade to bylo kojenim, mela jsem malo zivin a telo se toho zbavilo. Ale u nas hralo roli i to, ze z duvodu synovych alergii jsem byla hodne omezena v tom, co jsem mohla a nemohla jist. Prvni, co mi dr.rekla, ze s ohledem na mou podvyzivu diky kojeni, ktere me totalne vysosavalo, je nutne prestat s kojenim,.jinak telo se zachova egoisticky a to malicke vypudi. A stalo se. Takze z moji strany nebudu psat zakladatelce, ze to je ok, kdyz to neni vzdy ok. Je to individualni, nektere zeny zvladnou kojit cele tehu a pak i obe deti, nektere tehu pri kojeni neudrzi. Kazda jsme stavena jinak. Me treba kojeni vystavovalo, hrozne unavovalo, citila jsem, ze mi chybi ziviny... jine zeny to tak treba nemaji, koji, dokud zvladnou kojit behem tehu s ohledem na bolave bradavky (v pokrocilem tehu, ale riskuji predcasny porod) a nektere koji do aleluja 😉 ja kojicim maminkam fandim, ale co se tyce kojeni a tehu, spis bych doporucila se zamerit na to, jak se maminka citi, zda je plna sil, nebo ji to vystavuje

myjusiatko
1. říj 2018

@priefi to co ti rekla tvoje dr je ale kravina. Kdyby tvoje telo nebylo pripravene na tehotenstvi, tak ani neotehotnis.

bayt
1. říj 2018

@myjusiatko no spíš si myslím, že otěhotníš, ale že je přirozený pak nepokračovat úplně s tím kojením

kac9
autor
1. říj 2018

Holky, nechtěla jsem, aby se tu strhla nějaká špatná diskuze a abychom se dohadovali... sama jsem toho názoru, že tělo povolí otěhotnění, pokud se na to cítí být připravené, jinak by to asi nešlo... Děkuju všem za VŠECHNY komentáře a zejména
@no_title za skvělý odkaz 😍

myjusiatko
1. říj 2018

@bayt proc?

abekara
1. říj 2018

Jsem v 8. měsíci, dvouletou pořád kojím, zatím je vše OK. 🙂