Otěhotnění při kojení. Je to možné?

niliho
11. lis 2019

Ahoj maminky,
chtěla jsem se zeptat zda některá z Vás otěhotněla při plném kojení miminka. Ptám se za kamarádku, která nemá registraci a poprosila mě, abych vznesla tento dotaz. Je 3 měsíce po porodu a od porodu ještě menstruaci neměla. S partnerem měli nechráněný styk. Partner něco málo upustil do ní, ne vše, protože pak prý rychle zbytek chytal do ruky a ona se teď bojí, zda nemůže otěhotnět, i když plně kojí. Nekojí teda v noci, naposledy kojí v 10 večer a pak až ráno cca mezi půl 6 - půl 7, jinak kojí cca 6 - 7 za celý den. Ví, že kojení není antikoncepce a nespoléhá na to, ale hold stalo se.
Děkuji za Vaše odpovědi, které jí doručím.

saoirse
12. lis 2019

To je tak individuální, že se na otázku fakt rozumně odpovědět nedá. Mně přišla první menstruace až měsíc a půl! po úplném odstavení dcery v jejím jednom roce. Takže já bych tedy šanci otěhotnět při kojení neměla. Mám známé, kteří chtěli mít děti blízko u sebe, nicméně otěhotnět se jim podařilo až v momentě, kdy se syn ve dvou letech úplně odstavil. Každé tělo funguje jinak a hřešit na to, že při kojení je ta pravděpodobnost je malá, když otěhotnět nechcete, se fakt nedá. Holt by k tomu měli lidé přistupovat zodpovědněji, když dítě zrovna nechtějí, neb možností, jak se chránit, je fakt spousta. Tak snad bude kamarádka poučená pro příště (ať už to dopadne jak dopadne).

dora13
12. lis 2019

@kafr třeba moje kamarádka to zjistila az v 18tt 🙂 Kojila, menstruaci nemela, první dite navíc měli z IVF a bylo jim receno, ze prirozene nikdy neotehotni, takze na tehotenstvi vůbec nemyslela. Az po case ji zacalo pripadat divne, ze je furt unavena a tloustne 🙂

odula
12. lis 2019

@dora13 mazec 😱😃

kafr
13. lis 2019

@jade85 @dora13 no, tak nejpozději u porodu to snad poznám 🤣 těhotenský test už mám raději koupený 👍😎

texetka
13. lis 2019

@dora13 jj. Já jsem podobný případ. V CARu mi bylo řečeno, že jedině IVF a darovaná vajíčka . Cyklus nikde. No a mám jednu 3 letou dceru ( stále kojená ) a druhé čekám . MS jsem měla naposledy někdy před 5-6 lety a pak už vůbec 😀 Nicméně my to nechávali na náhodě. Bud bude, nebo nebude. Ale u tohoto druhého těhotenství jsem na to přišla skoro hned. Bylo mi zle, neměla jsem chut na víno... 😀

jade85
13. lis 2019

@texetka jen tak pro zajímavost, podle čeho se pak počítá stáří těhotenství/termin porodu, jen podle měření na ultrazvuku?

kafr
13. lis 2019

@jade85 já myslím, že podle ultrazvuku, nebo pokud se ví, podle soulože? 🤭

madbetka
13. lis 2019

@jade85 Mně podle utz gynekoložka vypočítala datum, kdy jsem měla mít ms, aby tam měla co napsat. Že vím datum ovulace nikoho moc nezajímalo 🙂

texetka
14. lis 2019

@jade85 dle utz. Zmeri velikost dítěte a dle toho odhadnou tt