Když hlídá táta

petronela1989
17. čer 2019

Zdravím, holky!
Opět vás prosím o spolupráci, opět pro potřeby článku. Hledám inspiraci 🙂. Má otázka na vás tentokrát zní: Jak to u vás vypadá, když dáte dětičky na hlídání tátovi? Máte nějaké (nejen) humorné historky, o které byste se chtěly podělit? Jen pro inspiraci, nic z toho nezveřejním 🙂
Díky a přeji hezký den!

sudylichozrout
17. čer 2019

@petronela1989 u nas tata nehlida, u nas se tata stara o nase deti stejne jako ja. Neni chuva, je jejich otec a podle toho se chova 🙂
Jinak zadne katastrofy se nekonaly a nekonaji, zvlada peci naprosto perfektne. Jen s nimi vic radi, takze de vracivaji vsichni vic umouneni a zapatlani 🙂

zelenoockaa
17. čer 2019

Tatínek hlídá každý den aspoň hodinku, kdy mám možnost se v klidu najíst a jít se projít se psem, u čehož si skvěle vyčistím hlavu a přijdu zase v pohodě před spaním. Tatínek zvládá všechno, jediné co nedává tak "dáreček" v plíně. To mi pak chodí sms, ať tu vycházku zkrátím, že mě doma čeká práce a podobně. Ale jinak si nemůžu absolutně stěžovat 🙂.

michaela_2
17. čer 2019

Tak to u nás tatínek hlídá - s dětmi jsem totiž na mateřské a rodicaku pokaždé já a on přes den chodí do práce, byť se snaží končit co nejdříve je možné 🙂
Vtipné mi přišlo když se nedávno vypravil se dvouma starsima do aquaparku a vratili se bez plaveckých bryly, jedné osusky a cizima panskyma plavkama......ale užili si to parádně :D
Nebo kdyz jsem šla na sraz s kamaradkama a on iniciativne chystal dětem večeři, přičemž rybu místo soli osladil 🙈😁

dora13
17. čer 2019

Tatinek nehlida, tatinek se stara o sve deti. Hlidaji chuvy a slecny na hlidani. Stejne tak mi nepomaha v domacnosti, ale podili se na jejim chodu. Prestanme uz konecne pouzivat tady tuto nestastnou terminologii, ono se to vetsine lidi zda jako bazirovani na blbostech, ale to, jak mluvime, ovlivnuje, jak myslime a je to sakra dulezity.

Jinak at nejsem uplne off topic, tak z veci, ktere se za me nepritomnosti, tak se zpravidla vracim do dost rozbordeleneho bytu, zkombinovat peci o deti s prubeznym uklidem je pro muze mission impossible a nikdy me teda neprestane udivovat jeho superschopnost narvat kluky do obleceni toho druheho, takze treba cely den chodi v teplackach toho mladsiho. Kdyz se jich pak obou ptam, jestli jim neprislo divne, ze to mel jen do pulky lytek, tak na sebe koukaji a vrti hlavou -- neprislo.

sudylichozrout
17. čer 2019

@dora13 Presne tak. Jsem rada, ze nejsem jedina, komu ta formulave prijde vysoce nestastna.

michaela_2
17. čer 2019

Holky nebuďte tak protivne akurátní 😃 člověk aby se tady bal pomalu založit diskuzi nebo si predtim 20 minut hrál se slovíčkama, aby to někdo zase neměl potřebu negovat
🍀

tulikiss
17. čer 2019

tak ja to taky neberu tak, ze by manzel hlidal a uplne bych vrazdila, kdyz nekdo rekne jestli mi manzel pohlida deti, jako by byly jen moje... ale abych to nebylo OT.
kdyz mel syn 8 mesicu zacala sem chodit na 12 hodin tydne do prace a jeden takovy patek me manzel se synem vyzvedli a jeli jsme ke tchyni, 2 hodiny autem. Po ceste jdu maleho prebalit a manzelovi se pri prebalovani utrhlo lepitko a tak, aby nemusel plinu vyhodit tak ji prilepil izolepou, ale ne jen ten kousek, syna asi 10x kolem dokola obmotal, takze jsem ho z pleny musela vystrihat. vubec nechci domyslet co by jsme delali, kdyz bylo potreba prebalit ho po ceste.

sudylichozrout
17. čer 2019

@michaela_2 je rozdil mezi "hlidat nekomu" a "pecovat o". Muj manzel zkratka deti nehlida, ale stara se o ne, hraje si s nimi, miluje je a vychovava je.

dora13
17. čer 2019

@michaela_2 kdyby v minulosti nebyla fura zen protivne akuratni, tak by v dnesni dobe jeste bylo normalni mlatit manzelky -- driv to prece nebylo "domaci nasili", ale "srovnat si manzelku do late" nebo "mit doma poradek" 🙂 Uznavam, ze to muze nekomu pripadat jako bazirovani na blbosti, ale presne tyhle formulace jako "umyl jsem ti nadobi" nebo "pohlidal jsem ti deti" proste vytvareji ve spolecnosti podvedome predstavu, ze muz teda chodi domu jako do hotelu a kdyz je jooo velkej borec, tak obcas pohlida deti nebo umyje nadobi. Ta formulace proste neni dobra a zakladatelka navic, pokud to dobre chapu, o tom chce psat clanek, tak by bylo prima, aby to nemelo takove veci v titulce...

michaela_2
17. čer 2019

@dora13 rozumím tomu. Nicméně když jdu večer ven a tam se mne někdo zeptá : kdo hlídá děti, tak odpovím stručně: manžel
Nezacnu tam každého poučovat, že je nehlida, že o ne pečuje, protože jsou taky jeho - to je věc natolik samozřejma, že ani jeden necítíme potřebu to nazývat natolik podrobně 🙂
A zrovna tak když jde někam manžel, úplně v klidu mě omluví, že jsem nemohla přijít, protože hlidam děti (jsou nemocne atd).
Do titulku veřejného článku bych to asi formulována jinak, uznávám

tercula
17. čer 2019

Mam 10 mesicniho syna a uz od narozeni se o nej manzel stara bez problemu, ze zacatku to byly jen chvilky co jsem si odskocila pryc, jelikoz se malej hodne dozadoval prsa, ale co ted mame zavedenou normalni stravu, tak muzu odjet klidne na cely den, manzel si pohraje, nakrmi, prebali, uspi, zkratka je skvelej ❤️ a prijde mi, ze i syn je s nim hodnejsi, u me vi, ze kdykoliv knikne tak hned chovam, to manzel ne, takze nekdy prijedu po 2 hodinach a syn je stale na hracim koberci a furt si sam hraje a manzel nohy na stole, kaficko a veta: “ze ty si furt na te materske stezujes, vzdyt je to takova pohoda” 😂😂

dora13
17. čer 2019

@michaela_2 ja na to vzdycky odpovidam "deti jsou s manzelem" 🙂 ale pravda teda je, ze tento dotaz moc nedostavam. a je super, ze to pro vas samozrejmy je, u nas taky a pevne verim, ze uz to zacina byt norma, ale staci si projit obcas tady tohle forum a clovek nestaci zirat, kolik chlapu doma ani nehne prstem a prijde jim to uplne normalni, protoze oni prece chodi do prace, takze manzelka dela vsechno ostatni (to ze uz treba taky chodi do prace a k tomu ma na krku deti a domacnost uz je jen takovy nepodstatny detail). ale chapu, jak to myslis, me to tady fakt trklo hlavne proto, ze zakladatelka se o tom evidentne chysta neco psat a pak to publikovat.

petronela1989
autor
17. čer 2019

Zdravím, je pravda, že termín jsem zvolila nešťastně, je to zatím jen pracovní název 🙂 nechtěla jsem nazvat diskuzi nějakým dlouhým souvětím, tak jsem zvolila nejkratší variantu. 🙂 Samozřejmě jsem to myslela tak, jestli se u vás občas nepřihodí nějaká úsměvná historka, když vy si na chvilku odskočíte něco zařídit a apod. ;) zatím děkuju všem 🙂

julielim
17. čer 2019

kdyz se o malou stara tatinek, tak se nestavaji asi zadne zvlastni zazitky. bere ji do bazenu, cestou domu to vezmou pres Vietnamskou trznici kde koupi nejake kravinky, jezdi s ni do lesa, dcera v necelych 4 letech uz zna zvirata i podle zvuku, ma zaklady myslivosti, jezdi zachranovat zviratka. Strilela z malorazky, to mi malem kleplo kdyz jsem zjistila 😂 kdyz tatinek hlida doma, zpravidla uklidi cely byt, vyluxujou, uvari. ja prijdu do uklizeneho 😂 obcas mam pocit ze on by byl lepsi mama v domacnosti nez ja

miba10
17. čer 2019

@petronela1989 každému se někdy něco povede. Já mám doma 19mesicni holčičku a skoro 2 měsíčního klucinu. Se synem jsem byla navštívit mamku s tím, že až se vrátíme, půjdeme všichni ven. Po navratu se mě přítel ptal, jak je možný, že se malá už nevejde do kratasku, že ji jsou malé. . No dostala jsem záchvat smíchu. Nenasoukal ji do kratasku, ale do katat co má syn. 😂😂😂😂 Byla to skoro stejná barva a tak se nepidil po tom jaká je to velikost, že je to napsané na cedulce.
Ale jinak žádné katastrofy. Stará se jak může a dělá vše co já. Nějaké to vytopeni koupelny, když mají s malou vodní bitvu při koupání atd nepočítám

kata267
17. čer 2019

Naprosta klasika prohazovani obleceni mezi starsi a mladsi (a to maji ruzne skrinky s oblecenim nechapu 😀), ale kdyz ma mladsi (18m) veci te starsi (3r) tak to.jeste pochopim, ale kdyz nacpal tu starsi do bundy te mladsi a pak me jeste vecer rika ze proc ji nekoupime novou bundu ze tu co nosi ma sotva rukavy pod lokty? 🙈😀 no co na to rict 😀

petronela1989
autor
17. čer 2019

Abych ještě předešla dalším možným nedorozuměním - v článku mi půjde o to ukázat, že táta=máma, že zvládají všechno,co my (až třeba na to vaření nebo úklid). Jen mi přijde (můj názor), že mají s dětmi víc humorných historek - ty použiju jen na dokreslení a odlehčení článku 🙂

martinakovar
17. čer 2019

Kdyz se tatinek sam stara o syna tak jsem fakt v pohode a vim ze to zvladnou!!❤To ze syn prisel z prochazky po 5min cely mokry(protoze na ceste byla jedna jedina kaluz a vycachtal se v ni),nebo se popalil o koprivu a donesl mi ji domu tak se nam zadne "srandy" moc nedeji..Jsem rada kdyz jsou spolu sami a ja mam i cas na sebe nebo vic na domacnost!!

sudylichozrout
17. čer 2019

@petronela1989 kam píšeš? 🙂

malinkaelinka
17. čer 2019

Přikláním se k tomu, že tatínek není hlídací chůva, ale druhý rodič.... ale k těm historkám - my dítě teprve čekáme, tak přidám něco ze svého dětství. Když jsem se narodila, bylo taťkovi 23, do té doby žil sportem a muzikou (kytarista) a můj příchod na svět byl absolutně neplánovaný... Kuriozní bylo už to, jak táta zjistil, že jsem se narodila. Psal se rok 1990, telefon nebyl automaticky v každé domácnosti, moje máma dlouho přenášela, porod jí 3 dny vyvolávali. Bylo domluvené, že až budu na světě, mamka zavolá svém mladší sestře a ta dá všem vědět. No takže mámina sestra dala po porodu vědět tátovu bratrovi a ten to měl jet říct tátovi. Strýc usoudil, že to nehoří, měli se večer potkat na jednom koncertě. Potkali se, popili, odehráli koncert... a pak najednou strýc povídá "Jo hele brácha, mám ti říct, že se ti narodila holka"... no takže takhle to začalo. O pár dní později už jsem byla doma, táta si mě vzal do kočárku a jel se mnou nakoupit. Mamka doma spala. Táta dorazil z nákupu - bydleli tehdy ve třetím patře bez výtahu. Vynesl nákup, vybalil ho, usedl do křesla, začal cvičit na kytaru. Když se máma probudila, přišla za ním a ptá se po mě.... no já jsem si spokojeně spala před domem v kočáře, asi hodinu.... Pak měl táta úžasnou vychytávka, když jsem řvala - dal mi na hlavu skleněnou mísu - jak se ten řev začal rozhlíhat, lekla jsem se a přestala jsem :D Když jsem povyrostla, vodil mě taťka do školky - pokud jsem nebyla ráno vzhůru sama, budil mě velmi originálně. Hodil mi peřinu přes hlavu, strčil pod ní ruku, šmátral mi po obličeji a volal: Já jsem Fredy Krueger :D No až jako starší jsem pochopila, jak hrozné buzení to bylo, když jsem zjistila, kdo to ten Fredy je :D Báječně jsme spolu prožívali moje neštovice - máma tehdy byla služebně v Indonésii a tak chtěl být asi táta solidární, neštovice chytil taky a matlali jsme se tekutým pudrem vzájemně :D Táta mě taky přivedl ke čtení - před spaním mi často četl pohádky, ale protože ho to nebavilo, strašně si u toho vymýšlel. A já už pak byla tak zmatená, jak jsou ty knížky doopravdy, že jsem se naučila číst velmi brzo, abych zjistila, kde je teda pravda :D A na závěr - jak táta šel na třídní schůzky... - chodila jsem na osmiletý gympl, takže názvy těch ročníků ho dost mátly. Takže takhle přišel do školy a ptal se, do jaké chodím třídy, ale ptal se profesorky, co mě neučila, takže mě neznala, ptala se ho teda, kolik mi je... prý asi 14... tak ho poslala do kvarty ... Ehm, bylo mi 12 a chodila jsem do sekundy.... :D

michaela_2
17. čer 2019

@malinkaelinka 😃😃😃😃😃😃 to je super!

barumat
17. čer 2019

Dceři jsou tři, doma pijeme jen vodu. Když jdeme někam pryč, často si manžel dává pivo, já birella, jedno jestli ochuceného nebo ne. Pro dceru to je tedy všechno pivo, a hotovo. Posledně byli před obědem s manželem vyřídit pár věcí po známých. Když přijeli, hlásila mi dcera nadšeně, že viděli krávy s telátky a že byli na pívu 😁 Tázavě jsem se otočila na muže. S očima navrch hlavy se hned začal bránit, že v hospodě byli, ale dal si limonádu 😁 No, už mu doma roste práskač, musí si začít dávat bacha 😁 Jinak mimo téma tatínek, posledně hlídala tchýně. Večer se mi zdálo, že má dcera nějaké zažloutlé horní jedničky. Ptám se, čistily jste s babičkou zoubky? Prý ne, babička už je na to moc stará.

odula
17. čer 2019

@malinkaelinka to je skvělý 😁😁😁👍👍👍

jannym
17. čer 2019

Manzel prijel z turnusu (jeli pres noc, utahanej byl jak pes), lehl si k dceri na koberec ze si pohraji nez pujde dospat jizdu, ja ok, jdu varit, po chvili nakouknu na ne jak si hezky hraji, tatinek spi jak spalek a dcerka po nem hopsa jak na skakacim balonu (tri hodiny jsem ho nemohla vzbudit, vubec nereagoval, tatinka jsme prikryly a daly polstar pod hlavu) a mala my sla misto tyrani tatinka vytahat vsechny hrnce ze linky, nebo byla s tatinkem na vychazce (protoze byli z vychazky uplne hotovy sly pres hospodu), mala uzira penu z piva a nekdo z kumpanu povida a nechces si vzit na tu penu rovnou lzicku, mala se zamysli a rika to je dobry napad strejdo a mezitim popadla lzicku ze sveho cajiku a lup s ni do tatova pulitru (znam jen z vypraveni ale zive si ji dokazu predstavit)

elu
17. čer 2019

@dora13 bohuzel ja si zase myslim, ze tyto reci, jak jsou si zena a muz rovni a maji se podílet rovnoměrně atd... Vyvolavaji v zenach silene deprese, kdyz vidi, ze u nich to jaksi nefunguje, je krasne, ze par takovych,, chlapu,, je, vsechny vam je zavidime, ale neni to norma a neni mozne to za normu vydavat...

sudylichozrout
17. čer 2019

@elu morma to asi neni, ale mela by byt. U nas doma obe holky vidi uplne od miminka, ze tatinkova pece a aktivita v domacnosti je normalni a zcela bezna. A tuto aktivitu budou jednou vyzadovat po svych partnerech. Damy, je to na vas, jak vychovate sve male synky.

dora13
17. čer 2019

@elu norma to bohuzel neni, ale prave tim, ze se na to bude neustale poukazovat, se to k ni prave bude posouvat🙂 vezmi si, ze jeste sto let zpatky zeny nemohly volit a kdyby s tim porad sufrazetky neprudily, tak by ani nezacaly. A tohle se taky posouva, je obrovsky rozdil uz mezi generaci nasich otcu a nasich muzu a jsem v tomto velmi optimisticka, ze to pujde dal🙂

A jinak muj muz dokonaly neni, jak holky casto pisou, ze skvele uklizi i pecuje o deti, tak u nas vzdycky byt jak po vybuchu, kdyz nejsem doma — roztrzity vedec jak z tech nejvetsich klise😀 Na druhou stranu ale chape, ze spokojena mama rovna se spokojena rodina, takze dela, co je v jeho silach🙂 A taky si za to beru i svuj kredit, v hodne vecech jsem ho “vychovala”, kdyz to reknu takto blbe.

odula
17. čer 2019

@sudylichozrout já si to taky uvědomila- kdyz jsem to od začátku stavěla tak že "pojď mi pomoct s nádobím ". Kdepak "mi pomoct " , je to práce nás obou. On chodí do práce já se starám o mimino ale domácnost je společná. Nějakou dobu to trvalo ale teď dojdu domů a nádobí bezeslova po večeři uklizeny obejvak porovnanej atd. A nechce za to metál :D a to je manžel z rodiny s hodně tradičním rozvrzenim rolí. Takže souhlas 👍

malytlustyhroch
17. čer 2019

@sudylichozrout Me teda taky vytaci fraze, ze manzel "mi hlida deti". Ale myslim si, ze primarne se nehlida komu ale co/kdo - takze u nas manzel hlida dite, ja hlidam dite a stridame se v tom hlidani, protoze dite holt vymysli voloviny, a hlidat potrebuje. Pecovat je zas slovo s trochu jinym vyznamem. A "podilet se na peci" - tak z toho mam osypky, to je jak urednicka fraze.

anetka1701
17. čer 2019

U nás taky táta nehlídá, ale rovnoceně se podílí 🙂 Jsem strašně ráda, že díky tomu, že může dělat občas na homeoffice mám možnost chodit do práce - od ranného věku nejmladší dcery je jeden den v týdnu doma a já pracuju. Pondělky jsou "jejich" 🙂 Je neuvěřitelný sledovat, o kolik jiný je jejich vztah - tím, že jsou fakt spolu, dělají všechno spolu jsou na sebe krásně navázaný a jsou sehranná dvojka. Až mě zpětně mrzí že to tak nebylo i u starších, protože ten vztah otec-dcera mají opravdu jedinečný... Jinak humorné historky nemám, tatínek je poklad a stará se úplně stejně (občas i líp) než já.