Co si pochvalujete u kočárku? Bez čeho byste se obešly?

petma112
16. čer 2015

Jsem ve fázi vybírání prvního kočárku.. Proto se ptám zkušenějších - bez čeho byste se u kočárku neobešly? Měřím 183 cm, bydlíme v lese, tudíž cesty šílený a já pořád pátrám.. 🙂 Děkuji za jakýkoli podnět 🙂

evaii
16. čer 2015

A kdy se vám mám miminko narodit?? Nám se narodil syn v září, takže aby se do hluboké korby vlezl celou zimu. Od sedmého měsíce byl ve sporťáku. Když jsem kočár vybírala, tak jsem hodně preferovala velký sporťák. Mám concord fusion, tam se vyspí když potřebuji ještě teď v necelých třech letech. Jen ta kolečka do lesa bych moc nedoporučovala, to chce asi nějaká nafukovací, odpružená (i když můžete píchnout) ...... To vám třeba poradí někdo další. Přeji šťastnou ruku při vybírání 🙂

petma112
autor
16. čer 2015

@evaii V zimě - v lednu.. Pro mě je zatím jakékoli hledání španělskou vesnicí.. Nikdy jsem se tím nijak nezaobírala, abych byla alespoň v obraze 🙂

duvi21
16. čer 2015

Velikost korbicky, odpruzeni kolecek, snadne skladani, pokud budete vozit kocarek autem. Ja jsem vysoka, takze vyska rukojeti je pro me dulezita hodne. Co se tyka odpruzeni, mam jen to predni kolecko tvrdsi a uz na to nadavam 🙂 Na kostkach a pod. nadzvedavam kocarek, skakala mi tam chudera a bala jsem se, ze ji vzbudim, kdyz byla malinka a spala.

zuzineckah
16. čer 2015

@petma112 budete často jezdit autem = skládat kočárek do kufru? Pak je důležitá váha a skladnost (i třeba u bydlení bez výtahu). Pokud tohle neřešíš, pak snad rozhodují jenom finance a barva 😀 pro mě byl důležitý velký nákupní košík a taky, abych na jeden podvozek mohla použít autosedačku i korbu. Hodně jsem koukala po velikostech hluboké korby, nechtěla jsem korbu, ve které se dítě ve fusaku ani nehne (u mě tím total propadli Stokke třeba a Joolz). Taky jsem chtěla, aby se sportovní část dala polohovat až do úplného lehu, aby se mechanicky sklápěla jen opěrka, ne naklánět celý kočárek jak to mají přávě tyto kočárky a myslím, že i BGB. Ocenila jsem spoustu drobných vychytávek (regulovatelné odpružení, držák na láhev, stříška, která je dostatečně velká, aby i stínila, regulovatelná výška rukojeti kvůli manželovi...)
U mě zvítězila značka Pég Pérego 😀 Právě včera dorazil nový kus do teď už 3 členného vozového parku - golfky 😀

konidana
16. čer 2015

Jednoduchost, skladnost, lehkost , velkou korbičku, velký košík. Měla jsem starý jednoduchý kočár, který žádné vymoženosti a doplňky neměl. Nechyběly mi 🙂 Moje jediná starost byla zda se vejde do výtahu.

kralovna17
16. čer 2015

@petma112 Jsme na tom úplně stejně - výškou, termínem porodu i terénem. Líbí se mi kočárek RAF-POL Margaret, snad by měl mít výše rukojeť, do terénu vhodný je. Jen mi pořád nikdo nepotvrdil, že je to ta správná volba.. 🙂

blanka.k
16. čer 2015

+ sportovní část do úplného lehu (syn vyrostl "šířkově" z korby ve 4měs, využívala jsem ho 2,5roku na celodenní výlety, takže se v klidu prospal když potřeboval), možnost otočení směrem k sobě
+ dostatečně velký košík (neřídím, takže na nákupy + věci na výlety)
+ otočné přední kolečko
+ brzda na zadních kolech (kočárek s dítětem a nákupem klidně 35kg, já tehdy o 20kg víc....a 12% klesání k baráku...hodně jsem to využívala... kočárek po zadních kolech, aby dítko neleželo moc z kopce a brzdila jsem)

Co by někomu mohlo vadit:
hmotnost přes 17kg (ale to mi nevadilo, neb za 3 roky jsem ho do auta dávala 2x 😀 ), velká šířka mezi zadními kolečky (tj. nevlezla jsem se občas do dveří, mezi pokladny, do úzkých dveří vlaku), pak jsem chtěla, aby na něj šlo vajíčko MCosi Cabrio, ale stejně jsem to nevyužila 😅

eldrag
16. čer 2015

polohovani ložné plochy, velký prostor v korbě, dostatečné větrání kočárku. otočná kolečka s aretací, dostatečný prostor pod kočárkem, vysoká rukojeť, ... rychlý organizér na madlu nebo kapsička na permanentní veci u kočáru, (firkon verano long) zvladl i těžké terény za 1,5 roku píchnuto 2x, poměr cena a kvalita výborná, nekupovat sportovní verzi, na to si koupit pak lehčí kočárek (valko snap 4)

elekthra
16. čer 2015

taky měřím 185 cm, takže pro mě bylo zásadní "vysoké" umístění korby, abych ji nehledala nškde u kotníků, pak "kapotovaný-zakrytý" košík, madlo do více poloh, polohování zad i v korbičce, co nejvíce rozepnutá stříška-aby tam malýmu nefoukalo nebo tam nesněžilo-nepršelo, jednoduché odddělání korbičky-oddělávala jsem ji každý den-nosila ji do bytu a kolečka nechala před bytem ve sporťáku poloha až do lehu, polohování nožiček, pevný záda, véééliká stříška a možnost přes nástavce na naši autosedačku... tkaže jediný kdo prošel byla dvojkombinace "Adamex babyjogger":

https://www.youtube.com/watch?v=Gp0kMXzVjK4
bartovka83
16. čer 2015

Jste vysoká, tak bych si dala hlavně pozor, aby měl kočárek výškově nastavitelnou rukojeť a dobře se vám s ním chodilo. Fajn jsou sety autosedačka-korba-sportovní sedačka. Tady bych si dala pozor, aby šel alespoň sporťák nasadit po i proti směru jízdy. Ne u všech je to samozřejmost a v létě když svítí sluníčko, tak to oceníte. Pak bych koukala na to, aby byl kočárek prostorný, může se vám stát, že budete mít větší dítě a v roce a půl se tam už bude mačkat. Pro mě další důležitá věc byl košík, aby byl dost velký a dobře přístupný. Je fajn, když třeba na výletě se tam vejdou všechny nezbytnosti a i při nošení nákupu je to mnohem lepší než tlačit kočár a přitom nést nákup např. v batohu. Hlavně bacha na ten přístup, u některých kočárků, když položíte do lehu se nejde do košíku dostat. A další pro mě důležitá věc byla boudička. Některé kočárky jsou jakoby strašně otevřené a když je pak ošklivé počasí tak do nich táhne. Takže čím půjde boudička více přetáhnou tím lépe. Některé kočárky mívají v takový kšilt, který se dá v případě potřeby vytáhnout. S tím zkušenost nemám, ale myslím, že je to celkem fajn. Pohlídejte si nánožníky, některé vypadají sice hezky, ale u sporťáku pak můžete zjistit, že se tam dítě nevejde s nožičkama. No a poslední věc-kolečka. Pokud víte, že budete jezdit více v přírodě, než po městě, tak určitě zapomeňte na malá, plastová kolečka a pohlídejte si také odpružení.

eliskaxox
16. čer 2015

Urcite bych vybirala kocarek do max vahy 13 kg. Bacha nekteri polsky vyrobci uvadeji vahu bez kolecek a to jsou pak dalsi 4 kg. Pak bych se orientovala na velikost sportaku. V korbicce vozite mimco pul roku ve sportaku 2 roky. Je super ze maji nektere kocarky korbicku treba 80x35 cm,ale az vam dite vyroste a potrebuje vic prostoru tak ho date do sportaku co ma jen 90x32 cm :( Ja jsem taky rada ze mam kocarek s prednimi otocnymi kolecky,vsechna 4 pevna bych nechtela. Taky mam nafukovaci kolecka ale jsou s nejakymi vzduchovymi kapsami,takze nejdou pichnout,tudiz absolutne neresim kudy jedu. No a nakonec odpruzeni,ani ty nejvetsi nafukovaci kola vam v terenu nepomuzou pokud kocarek neni super odpruzeny a to ja mam. Houpe jak blazen.
Mam Concord Wanderer,4 kola,13 kg a sportak ma 102x38 cm,takze super.

evik19
16. čer 2015

Já bych po naší zkušenosti neivestovala příliš do kočárku s hlubokou korbou - pokud bydlíte u lesa, koupila bych něco klidně z druhé ruky, hlavně aby to mělo dobře odpružená nafukovací kola. Z hluboké korby dítko stejny brzy vyroste (ve vašem případě na jaře či začátku léta) a budete řešit sporťák/golfáč, který budete používat mnohem delší dobu.
U sporťáku jsem chtěla, aby se dal hlavně ovládat jednou rukou, protože se mi často stávalo, že jsem měla dítě v ruce a kočár tlačila. Dále pro mě bylo důležité, aby se dal napolohovat i do lehu (včetně nožiček) a taky to, aby měl velký spodní košík na nákup (v současné době na bábovičky, odrážedlo, nočník.....). Vzhledem k tomu, že bydlíme ve měste, tak jsem už sporťák pořídila ne terénní a hleděla jsem i na hmotnost. Za mě poměrem cena výkon vyhrál Bebe Beni Izzy, máme ho skoro dva roky a nemůžu si ho vynachválit. Na kamenité cesty se ale nehodí.
Jo a co je na zimu nutnost - návlek na ruce na řidítka kočárku!🙂 Bez toho bych se neobešla🙂

jasekd
16. čer 2015

Budete jezdit hodne autem? Skladnost, moznost nacvaknout autosedacku (to my treba nevyuzili vubec, ale nekdo zas hodne).
Budu jezdit MHD? Vaha.
Budete chodit hodne pesky? Velky, dobre pristupny kosik.
Bude treba kocarek nekam vynaset apod.? Vaha, sirka do dveri, velikost vytahu.
Bydleni v lese nebo v horsim terenu, mesto s kostkami... Velka, nejlepe nafukovaci kola.
Snih v zime? 4kolka klasicka nebo 3kolka, ne 4kolka, co ma vepredu uzsi rozchod.
Dostatecna vyska rukoveti.
Sportak do uplneho lehu.
Otaceci korbu jsem vyuzila asi jednou, je jednodussi dat plinu. Jsou i kocarky s moznosti prehozeni rukoveti, to je asi sikovnejsi.
Super byla rucni brzda. U nalozeneho kocarku s vetsim ditetem je to velka pomoc.
Prislusenstvi jako taska, plastenka, moskytiera, drzaky na lahve, i nanozniky treba..., se da i dokoupit jine znacky, ja hodne nakupovala Emitex, kdyz mi treba nevyhovovala taska ke kocarku ( u Balleriny) nebo by byla hodne draha ( U Jane, meli jsme ho z treti ruky, taska u nej nebyla), takze tim bych se pri vyberu tak neridila.

Mam vyzkousenou klasickou 4kolku (polsky Babyactive Ballerina), hluboky, houpavy, velky, super. Sportak blby. Nam to nakonec nevadilo, protoze po roce se nam narodilo druhe dite a my stejne presli na tandem kocarek pro dve deti, to byla 3kolka (Jane powertwin) s otocnym prednim kolem, nafukovaci. S moznosti aretace. Mne to vyhovovalo, i v terenu, i ve snehu. Bydlime pod horami, snehu hodne, a nakonec do snehu u me prekvapive vyhrala ta trikolka. Kdyz neni kocar moc tezky, da se po uzke vyslapane pesine projet po prednim kole.

Dnes bych koupila zvlast hluboky houpavy klasicky kocarek. 4kolku, hlavne prostornou, vahu bych tolik neresila, miminko je male a lehke. V dome bez vytahu s vloznou taskou, jinak klasickou pevnou "vanu".
Pak zvlast sportak, u ktereho uz bych hodne zohlednila vahu. Vybrala bych 3kolku s nafuk. koly, rozhodne s otocnym prednim kolem s moznosti aretace, rucni brzdou, do uplneho lehu.
V pripade koupe pouze 1kocarku (2/3kombinace) bych se vic ridila sportakem, protoze se vyuziva delsi dobu. Navic lednove miminko nepotrebuje tak prostornou korbu jako to narozene treba koncem leta, kde potrebujem, aby se i na zimu do ni jeste veslo i s fusakem.

bartovka83
16. čer 2015

@evik19 Bebe Beni Izzy mám taky a naprosto ho miluju. Budu brečet až půjde do světa. Byli jsme s ním i v Hřensku a šlo to, výhoda je, že je lehoučkej, takže tak kde už se to nedalo, tak jsme ho prostě čapli do ruky a bylo.

jasekd
16. čer 2015

@eliskaxox souhlas s temi Polaky, tu vahu si dost ubiraji 😝
@evik19 futral na ruce je genialni vec, kupovala jsem Emitex.

marecek4
16. čer 2015

@petma112 já začínala s Takem-vložná taška dlouho nevydržela,ale když se vyndá tak je tam nástavec na nožičky a kočár dál sloužil jako hluboký,jen odpružení do lesa bylo menší,pak jsme měli z druhé ruky snad inglesinu nebo zekiwu-systém stejný,ale odpružení super,vložná taška větší a po vyndání výztuhy sloužila i jako fusak a do kočárku se malý vlezl i po třetím roce,pak jsme měli poděděný Mutsy-super,sice korbička menší,ale jako sporták úžasný,jen skladnost u těchto bytelnějších kočárků je horší,takže na cestování jsme pak koupili golfáčky,na těch jsem trvala na fungl nových-měly teleskopické rukojeti a deštníkové skládání-ne na placku,polohování nožiček i zad až do lehu-to byly Piere Gardin typ Ibis

jitavrtule
16. čer 2015

Máme Hartan Topline S. Chválím si:
- naprosto perfektní odpružení předních i zadních kol a s tím spojenou absolutně hladkou jízdu. Opravdu "jede sám", dá se tlačit jednou rukou.
- sporťák jde do úplného lehu (tj. je mi jedno za jak dlouho malá vyroste z hlubokého ležení)
- výměnnou terénní nápravu (pevná kola) - do lesa, do bláta.
- přibržďovací ruční brzdu (jako kolo), ve velkých kopcích směrem dolu k nezaplacení.
- větrání ve stříšce (síťku), takže malá se uvnitř nepeče. U zimního miminka bych to asi tolik neřešila, ale my máme květňátko a hodně kočárů má hlubokou korbu z neoprenu a úplně nevětratelnou. to je na léto hodně n prd.
- pevnou vložnou tašku. Nemáme klasickou korbu, ale právě tašku a je to bezva - bereme i na návštěvy jako cestovní postýlku.
- přehazovací rukojeť - praktické i při uskladnění kočárku, rukojeť hodím nahoru a kočár rázem zabírá mnohem míň místa. To samé cesty výtahem apod. U sporťáku asi užiju víc, zatím vozím malou jen čelem k sobě.
- kočár je velký a vysoký, madlo se dá nastavit super i pro vyšší rodiče (já 175, muž 185), do korbičky se nemusím ohýbat až ke kolenům.

bez čeho bych se obešla:
- možnost nacvaknutí vajíčka na podvozek. před porodem mi to přišlo super, teď nechápu, proč bych malou měla vozit v sedačce....pokud někam jedeme s vyhlídkou vyjížďky s kočárem, pak je pro ní mnohem pohodlnější ležet si normálně v korbě. pokud jde jen o to přenést jí ve vajíčku z auta do domu, pak je zbytečné dávat jí na podvozek.
- kočár by mohl být lehčí a skladnější, to je bohužel daň za perfektní odpružení a prostor. Je to tank.

co mi chybi:
- sluneční stříška a clona, co by dobře seděly....originál Hartan je dost na prd, takové vachrlaté cosi.. perfektně mají tyhle doplňky vymakané např TFK kočáry.

rebe
16. čer 2015

Přidávám se ke @jitavrtule s chválou Hartana (máme i stejný typ). Druhé těhotenství mě donutilo koupit ještě bugaboo cameleon, protože hartan se skládá nakládá do auta v jednom kusu, což už pro mě bylo těžké, navíc byl těžký i při snášení do metra. Ale po půlroce ježdění s bgb se fakt těším na návrat k hartanovi, je to prostě nejlepší kočár, co znám. A kdybych nepotřebovala překonávat schody do metra ani nejezdila tak často sama autem, nikdy bych ho nevyměnila. Stabilní, skvěle ovladatelný, se spoustou vychytávek, na zimu extrémně praktická vkladná taška (mimčo jsem si uložila do ní, pak jen seběhla ke kočáru, strčila tam a jeli jsme, po návratu jsem spící mimčo vynesla a v tašce nechala dospat u otevřeného okna. A přehazovací rukojeť (pro mě byla hlavní kritérium výběru, ač mě od ní mnozí odrazovali, že je to zbytečnost) jsem pak požadovala i u dalšího kočáru, protože ji využívám fakt často. Když svítí slunce do kočáru, nehledám plenu na zakrytí, ale otočím rukojeť, když jedeme z kopce, nevezu dítě hlavou dolů ani netáhnu kočár za sebou, ale přehodím rukojeť, dcera líp usínala, když na mě neviděla, tak jsem přehodila rukojeť a pak zase zpátky, abych na ni viděla. Kupovala jsem jej použitý na ebay.de, takže byl i za výbornou cenu. A navíc je to německá kvalita, pořád slouží jako nový. To u dražšího bgb už zlobí mechanické díly...

ada22
16. čer 2015

Jestli budete chodit často do terénu, tak bych pořídila hluboky klasiku jako treba inglesinu nebo peg perego. Čtyři stejná kola houpací podvozek. Klidně z druhé ruky a pak časem uvidíte co od sportovniho kočárku chcete.

ada22
16. čer 2015

Jinak u hlubokého mi přišlo důležité odpružení. Do zhruba roka a půl, aby bylo možné mít sezení i celém k mamince. A později větší sedacka, snadné ovládání i s těžším ditkem, úložné prostory a krytí proti sluníčku.