Jaký kočárek pro zimní miminko?

jmalko
1. srp 2008

Ahojky, jsem tady nová a řeším jako spousta maminek nejvhodnější kočárek pro naše mimi, které se má narodit na přelomu listopadu a prosince. Chtěli bychom kočárek kombinovaný, s velkou korbičkou, aby se tam vešlo mimi i s fusakem, velká nafukovací kola, přehazovací rukojeť, aby se dal posléze přestavět na sporťák a v neposlední řadě taky cenově dostupný(dávat za kočárek 9 a víc ticís se mi zdá dost). Jelikož bydlíme na vesnici, kde je dost kopců a lesů potřebujeme i tomuto přizpůsobit kočárek. 🙂 Mohly byste mi prosím poradit, který je nejlepší? 😉

PS: V obchodě nám vychvalovali Aco Zipper Lux Sport (cena cca 6.9OO Kč), docela nás zaujal, ale na netu jsem se dočetla, že jsou s ním problémy - prý sám od sebe zatáčí. Maminy si prý nechválí moc ani značku Tako.

Předem děkuji za rady.

peppapig
12. kvě 2009

pro zimni miminko, Bugaboo chameleon se zimnimi koly 🙂

whoknows
11. čer 2009

Ahoj,
čekám miminko posledního září a líbí se mi x-lander xa 2009, ale korbičku má dost malou. Kdy myslíte, že se miminko dá dát do sporťáku? Nebo se mám poohlédnout po jiném kočárku? Bugaboo se mi také líbí, ale je to jiná cenová kategorie, plus přední kolečka se mi zdají malinká. Díky a hezký den

luciek9
11. čer 2009

whoknows - záleží na počasí. Já bych teda 6 měsíční mimčo do sportovního kočárku nedala. Jednak já osobně jsem chtěla ještě v tomhle věku na mimčo vidět a né ho mít dopředu a za druhé dokud nesedí tak sporťák, který nelze polohovat do úplného lehu je špatný. Taky záleží na tom, jak budeš mít velký mimčo. Vem si, že v březnu a dubnu může být zima. No já bych dítě do sporťáku tahle brzo nedala. No a pokud budš mít opravdu velký mimčo tak se ti těžko vejde do kočárku i s fusakem.
Záleží ale na tobě, jestli překousneš dát dítě do sportovního kočárku tahle brzo. My měli ve 4 měsících 70 cm. Kdyby se narodila jako to tvoje tak by byl konec ledna. No těžko bych ho už asi dávala do tahle malé korbičky i s pytlem. Myslím si, že tyhle korbičky jsou dobrý tak pro zimní mimka. Když už je teplo tak to ve sproťáku jde, ale mě se prostě nelíbí dávat děti do otervřených sporťáku moc brzo.
No a k Bugaboo. Koukala jsem na něj a korbička mi připadá děsná. To třeba rodan ji má zateplenou, ale tady to je takový divný. Prostě já bych dítě do takové korbičky nedala.

gingerlady
11. čer 2009

Ahoj holky,
tak mz meli nejdriv takz Hartana, ale je priserne tezky, a vzhledem k tomu, ze jsem po cisari, bylo nemyslitelny, abych kocarek tahala z auta sama.....no, bylo to zdlouhavy, me se taky libili Maxi-Cosi, ale odradil me sportak. Ten teda nevychytali. Ja chtel hlavne pevnou korbu, zadnou vloznou tasku, i kdyz jsou nektere velke. Abych to zkratila, nakonec jsme skoncili v Praze v Anne a Viktorii, kde jsme koupili Bugaboo Cameleon. Jeste jsme k nemu dokupovali fusak a zimni kola, ktera jsou taky velka a nafukovaci a jsem maximalne spokojena. Je fakt uzasnej. Cenove je teda nekde uplne jinde, ale ta investice se vyplati. 😉

gingerlady
11. čer 2009

Jo a my jsme unor a korba je super, malej v ni plaval. Roste jako z vody, ale i tak se v pohode vejdeme i s fusakem ted a bez fusaku ma porad jeste dost mista 😀

mkr
11. čer 2009

já bych teď uvažovala nad Peg perego PG 3 vypadá moc dobře, myslím, že bude i praktický, škoda, že nám první kočárek zůstane i na druhý 🙂

parvitas
11. čer 2009

my budeme kupovat MB X6 TRIS od Cam

zuzka88
17. čer 2009

Aj ja mam dva vyhliadnute, bud Jane Nomad alebo Concord fusion, co vy na to? Mimi bude v novembri 😉

adela7
17. čer 2009

emmaljunga nebo casual play....(http://www.babyexpert.cz/kategorie/kocarky/?MRK...) ale emmaljunga by u me zvítezila 😝

lul
17. čer 2009

adela - v teme bugaboo si tvrdila, ze ten emmaljunga kocik aj mas 😕

zuzi26
18. čer 2009

ja by som chcela bumbleride indie www.bumbleride.com - novinka, uz ho maju aj na Slovensku, lahky a velky, nafukovacie kolieska - moj ideal - uz len presvedcit manzela 😉

sarka_k
18. čer 2009

Ahoj, my máme kočík tento http://batolatko.cz/Firkon-VECTOR-3AIR,-TROJKOL...
a musím říct, že naprostá spokojenost! Korbička je veliká, sporťák zatím ještě vyzkoušený nemáme. Opravdu super kočárek! 😉

sjanka
18. čer 2009

ahoj holky mimi budeme mat na prelome listopadu prosince a ja som vybrala quinny freestyle:
http://www.topkocarky.cz/inshop/vyrobci/quinny/...[id-QFC030]-quinny-freestyle-3xl-comfort-navy-2009.html
super na nom je ze sa sportova verzia da prehadzovat po aj proti smere jazdy a k nemu korbicku a maxi cosi autosedacku - este som to nevidela nazivo ale zatial ma vsetko co ma mat, je pravda ze nie je najlacnejsi, uz len najst predajnu v prahe kde ho maju vystaveny ...

kladenacka
18. čer 2009

My máme tento kočár: http://www.baby.patron.eu/cs/katalog/kocarky-ko...
Po roce a půl jsme sice nová kolečka, ale jinak je super.

pavlina81
19. čer 2009

my cekame mimi prelom rijen listopad a po vsech moznych volbach(peg perego, casualplay, concord) zatim vitezi emmaljunga sice ted nedopadla dobre autosedacka, ale co se tyce velikosti korby, kolecek a prislusenstvi ke kocarku tak vede.

tinkadublin
19. čer 2009

Ahojte baby 😉 pripajam sa tiez, my cakame mimi koncom januara / leden 2010 tak tiez by sme chceli riadny zimny kocik.. zatial som nikde na fore nevidela ze by sa bavilo o tom ktory sa nam najviac pozdava s drahym.. byvame v Irsku, a tu je v zime brutalne veterno, ani nie tak mrazy ako ten vetrisko strasny, a tiez ze sa na konstrukciu da vsetko pekne pripnut click clack systemom.. preto by sme chceli tento

http://www.bimbomarket.it/en/product.asp?Id=573...

mame znamych a kazdy si vychvaluje trojkolku, lebo sa lahsie manevruje hlavne ak musite vela chodit po meste i mimo normalnych chodnikov.. tak ak mate nejake skusenosti rada si precitam 😉 kludne aj negativne, lepsie vediet a radsej vybrat iny ako kupit zle.. no ale ako som niekde citala perfektny kocik neexistuje, kazdy bude mat svoje muchy 😀 vopred vdaka

Tinka

dvojcata2
20. čer 2009

pavlina81:jestli můžu poradit peg pérego prodávám kočárky 6 let neznám konkurenta 😉

martinask
20. čer 2009

ahojte... 🙂

ja mam jane slalom a neviem ho vynachvalit.....je super po vsetkych strankach......ja mam dietatko narodene v decembri takze korbicku sme vyuzivali do 5mesiaca.... 😉

casualplay....by som nebrala....vanicka veelmi mala a sportak tiez......nic pre nas SK.... 😖

concord a jane normand......vanicka rovnaka kedze je to ta ista tovaren len ina znacka......rozdiel:janecko zvladne i horsi teren pricom concord s malymi kolieskami je len do mesta...... 😒

ak chcete aby dietatko necitilo kazdy kamienok,dieru na ceste ,chodniku volila by som nafukovacie kolesa..... 😉

chicco.....by som nebrala uz vobec.....je cely plastovy a zbytocne velky.... 😖

PP......kvalitny kocik.....s malymi kolieskami skvor do mesta....pricom GT3 je vsade pouzitelna.....ale skor pre vyssich rodicov.....je to proste tank...ale z tych lahsich.....

x-lander....je dobra volba v ked beriem pomer kvality a ceny.....pre tych co nechcu vyhodit vela penazi za kocik je tento super volba.... 🙂

a ak byvate v panelaku a mate maly vytah mali by ste mysliet aj na to aby ste sa kocikom aj vosli do neho... 😉

a taktiez myslite i na vahu kocika,ak budete musiet ho casto zdvihat.....nezabudnite priratat vahu miminka.... 😀 .....v neskorsom veku to budete citit..... 😀

a ja by som iny nez trojkolku ani uz nechcela.......fakt super sa s nimi manevruje hlavne ked idem do obchodu a musim jednou rukou drzat dvere a druhou pasovat kocik do dvere..... 😵 😵

pavlina81
21. čer 2009

dvojata2: diky za info vim ze kocarky peg perego jsou kvalitni, ale bohuzel nejde otacet sport. sedacka po i proti smeru jizdy a to je pro me problem a trojkolku manzel nechce ani za nic takze porad vede emmaljunga 🙂

katkaromi
22. čer 2009

My čakáme bábo koncom októbra, kúpili sme kočík Cam Cortina X3. Vanička je dosť priestranná, a vanička, sedačka aj športová časť sa dajú nasadiť v smere aj proti smeru jazdy. Dokonca vanička sa dá aj polohovať. Čo som veľmi ocenila. Prvé dieťatko sa nám narodilo tiež v októbri, mali sme Quinny Speedy SX a tá vanička bola len tak tak.

zuzka88
22. čer 2009

tak neviem, kazdym dnom mam vacsiu a vacsiu dilemu 😖 pomoc!!!

whoknows
22. čer 2009

Tak jsem se nakonec rozhodla pro MAXI COSI MURA 4. Korbičku má o něco větší než x-lander a sporťák jde do lehu, je stabilní, bitelný a vůbec se mi líbí, takže jsem ho už objednala. Doufám, že jsem vybrala dobře a přeju šťastnou ruku i ostatním 🙂

andrea999
22. čer 2009

whoknows,aj ja mám maxi cosi mura 4 a som velmi spokojná.Zatial používam len vaničku a vyzerá to,že ešte aspoň dva mesiace v nej potiahneme.Je fakt stabilný a velmi dobre sa s ním manipuluje.U mna rozhodla velká vanička a nafukovacie kolesá.

hancet
23. čer 2009

ahojky, taky pořád uvažuju o kočárku. Narodí se to v listopadu, takže na zimu pěkně zabalit. Akorát nevím, jestli koupit nový (zdají se mi dost malé) nebo odkoupit starší od kamarádky. Je větší a taky ušetřím, jenže nemá otočná kolečka, což jsem původně chtěla kvůli manipulaci s kočárkem. Tak fakt nevím 😒

tyli
23. čer 2009

Ahojky,
otočné kolieska sú super vec, i keď v snehu som ich mala tak či tak zafixované. Čo sa týka vaničiek, všetky novodobé kočíky ich majú úzke a celkovo malinké. Môj syn je veľmi veľký a v 5 mes. mi už nevošiel do vaničky. No to je individuálne, všetky bábätká niesu veľké. Čo mi ešte chýbalo, bolo odpruženie, nedalo sa pohupovať, čičíkať, keď syn plakal 😒
Ja pri druhom dieťatku kúpim klasiku hlboký kočík z druhej ruky a potom tie peniažky, čo ušetrím, dám radšej na poriadny šport. kočík.

tereziep
23. čer 2009

hancet - záleží jaký kočárek to je. Pokud klasický hluboký tak bych ho asi koupila a pak nějaký lepší sportovní. No a pokud je to sportovní s vložnou taškou tak bych si to asi rozmyslela.

ijo
24. čer 2009

ahoj,
na první dvě jsem měla Inglesina Mangum (obě zimní děti) a byla super. Možná nemá ten úplně ultra hip design do parku, ale je to lehký kočár, děti v něm mohly spát ještě ve dvou letech na zahradě. Prostě korba je opravdu prostorná a manipulace s ním lehounká. Houpe krásně i do strany, žádný nový kočárek takhle nehoupe.
Teď máme Red Castle Shop n´Jogg, je hlavně do terénu. Korba byla malá, ale vyržela 8 měsíců. Teď je na sporťáka a opět má velký prostor i podklad pro nohy, vydrží i na tříleté dítě.

petruci6
24. čer 2009

ja odporucam Babysmile Twister,nakolko som mala aj ja zimne dieta
ma teplu vnutornu vlozku,velke nafukovacie kolesa,velku vanicku,ale nema prehadzovatelnu rucku na sportaku,inak je cenovo dostupny

brukev
25. čer 2009

Hoj maminy,
no my jsme úplně nerozhodní🙂 Mimčo čekáme na přelomu ledna a února 2010. Takže hodně řešíme, zda koupit kombík, nebo někde sehnat hluboký kočár (i použitý) a pak koupit sporťák.
Je to první dítko, takže klasický problém. 'clověk chce něco vymazleného a nového, na druhou stranu řešíme praktičnost. Jestli se to narodí v tom lednu, tak se bud lítat 2-3 měsíce ve sněhu/tající břečce. Což znamená, že bychom chtěli kočár, kde dáme bez problémů fusak atd. Chválabohu to máme všude 20 min pěšky, takže MHD or dlouhé cesty odpadají, ale stejně... ☹
Do toho kombíku jusme plánovali vrazit cca 6000-8500 kaček. Tak nevim. Nějaké tipy? 😀 😝

mmv
8. črc 2009

Ahoj, my čekáme mimi na listopad a rozhoduji se mezi Jane Nomand a Cam MB X6, nebo jestli někdo dáte jiný tip: trojkombinace + autosedačka, dále přednostně chci, aby byl lehký, měl větší kolečka - vhodná do terénu + do sněhu, sportovní verze po i proti směru jízdy pokud možno homologovanou korbičku pro převoz autem. PORADÍTE NĚKDO? 😖 DÍKY PŘEDEM.