Jaký kočárek vybrat na základě následujících parametrů?

veverkazrzava
30. bře 2012

Milé maminky nebo čekatelky,

vzhledem k tomu, že už se snažím přemýšlet nad kočárkem delší dobu a upřímně si nevím rady, chtěla jsem vás požádat o pomoc. Níže uvádím parametry kočárku, který bychom si představovali, pokud budete mít nějaké návrhy, ocením je, včetně praktických rad.

* nafukovací kolečka (mám z nich dojem, že jsou stabilnější a do terénu lepší)

* nemusí to být kombinace, ale vanička by měla být hluboká tak, aby se tam v zimě vešlo půlroční miminko (už jsem dostala rady, že je to jedno, podotýkám, že je to má podmínka, původně vybraný kočárek jsme zavrhli kvůli délce vnitřní korby 73 cm)

* madlo v kuse (ne ty dva berany)

* ne tříkolku

* ne plastové rámy, ale zas vzhledem k tomu, že bydlíme ve městě, bychom uvítali, aby nebyl příliš těžký (a co je těžký, je těžkých 15 kg?)

* nákupní košík by mě potěšil spíše jiný než hadrový

* ocenila bych, kdyby se dal sundat a vyprat potah

* ne příliš barevné kombinace (vítáme smetanové, bílé, černé, hnědé apod., může tam být i jiná, ale takové ty oranžové s rúžovo modrými proužky ne 🙂 )

* nejsme zrovna malí jedinci, takže bych chtěla konec hluboké korby v pase, nevím sice, kolik to je, ale většina moderních kočárků mě štvě s tím, jak jsou děti pak nízko, čím vyšší, tím lepší

* pokud bude v nabídce ten s těmi užšími kolečky vpředu, měla by být možnost je aretovat (holky, a k čemu vůbec je, že se mohou hýbat?)

* cena není tak důležitá, pokud za to bude stát a vydrží nám, jsme nakonec ochotni koupit teď jen hluboký a pak až sporťák

* rozhodně nepachtíme po nejnovějších modelech, nelíbí se nám, když je ta hluboká hranatá a ne pěkně kulatá

* mám averzi vůči korbám, které mají to stínítko pomačkané, neboli líbí se mi, když je vypnuté

*měla by jít přehodit rukojeť na druhou stranu (a je to nutné, to se dělá jen kvůli tomu, aby jste mimčo mohli otočit kvůli sluníčku?)

Tak,a teď když mi poradíte, a já si vyberu, pošlu vám čokoládu! Třeba se tu najde někdo, kdo má mega velký přehled....O Roan Marita vím (mám ho i v albu), ABC design je moc nízký (viděla jsem na živo) a Teutonia be you má jen 74 cm uvnitř (to je málo) - ale jinak holkám děkuju!!!!

veruska007
30. bře 2012

http://www.happybabies.cz/category.php?id_categ... Co tento? Nám se moc líbil, potkávám je ve městě a vypadají skvěle. Ani nevím o nikom, kdo by je reklamoval.

veverkazrzava
autor
30. bře 2012

@veruska007 Ten vypadá docela dobře, ale není 17 kg hodně?

crca
30. bře 2012

@veverkazrzava a co takhle zajít do prodejny a přijít tam se seznamen co jsi si napsala,tam ti poradí líp 😅

veruska007
30. bře 2012

@veruska007 No, 17 kg je dost... ale to dělá to, že je bytelný, nemá ocel nahrazenou plasty, nafukovací kola... v Brně v bývalém Rozkvětu se na tyto kočárky specializují a mají tam různé varianty. Některé jsou jen s vložnou taškou nebo mají jiný typ podvozku, a pak jsou lehčí. Záleží, kam budeš jezdit...

Já jsem z města, tramvají jezdím 2x - 4x denně a mám CAM pulsar, do města je super, korba veliká, aretovací kolečka (bez nich bych se ve městě fakt neobešla), nemá přehazovací rukojeť, ale lze přehodit sportovní korbu, ale je méně odpružený (i když pruží) a nemá nafukovací kola... zato váží necelých 14 kg... ale tento podvozek váží taky 10 kg... ten SilverCross 11 kg (to bude kolečky), takže to není takový rozdíl. Polské kočárky jsou lehčí (měli jsme a nikdy víc), ale některé části podvozku jsou tam plastové a do toho bych už nikdy nešla

handm
30. bře 2012

@veverkazrzava Vezmu to odjinud. Mám sice trojkolku, ale firma dělá i čtyřkolky😉 Mám CAM Cortinu X tris evolution. To co z tvého seznamu nesplňuje, jsou nafukovací kola - ale myslím, že se případně dají dokoupit a nejde přehazovat rukojeť - ale je možnost otočit celou korbu, sporťák i vajíčko opačným směrem i s dítětem uvnitř.
JInak - korba je opravdu nasazená poměrně vysoko, je veliká (mám poměrně velké a dlouhé dítě a vydržel ve fusaku v korbě do dubna, kdy už byl zvědavý a chtěl koukat ven a to mu bylo 7 měsíců), váhu si nepamatuju, ale najdeš určitě na stránkách, ale určitě není z nejtěžších, ty jsem nechtěla, hodně cestuju. Nákupní košík je pravda hadrový, ale unese dost. KDyžtak se ptej, zkusím ti najít nějaké stránky, kde jsou ty jejich čtyřkolky..
Jinak já od kočárku očekávala taky velikost korby, možnost otáčení, chtěla jsem korbu celoplastovou, né hadrovou a váhu..a krom toho jesm chtěla tříkolku😉

veverkazrzava
autor
30. bře 2012

@crca Nn, to asi tezko. byla jsem jednou, dvacet jinych maminek na jeden kram, do toho vseho, stravit tam dve hodiny se mi moc nechce, a nerada bych poslouchala, jak uz jsem tady taky vycetla, ze napriklad vubec nemusim resit delku korby, pac je to jedno, dam ho do sportaku. Takze ja se drzim toho, ze to jsou obchodnici, nikoli uzivatele, kteri maji opravdovou zkusenost.

@veruska007 Ja jsem prave tak z mesta, bydlime v Praze. Strasne se mi libi ty klasicke 4kolaky, ale porad mam strach, ze na manipulaci po tramvajich, metru apod. to moc neni. Muj typ byla dlouho Emmaljunga, pak Tramonto, jenze to byly ty klasicke velke. Kdyz u tech modernich jsou skoro vsude plastova kolecka nebo ma ta korba hluboka strasne malo prostoru. A ten CAM Pulsar se mi libi, vazne nejsou ta kolecka na prd? Jezdila si s ním i ve sněhu? A jak staré miminko se ti veslo dovnitr do hlubokeho?

veverkazrzava
autor
30. bře 2012

@handm Ten ma zas ale super velka ta kola, i kdyz jsou plastove. Ja uz si vsimla, ze vetsina tech neklasickych kocaru je ma plastova :( A uprimne, neni v tom miminko trochu moc jak princezna na hrasku? Nekdo rika, ze kocar by mel houpat a ne byt tvrdy, nekdo zas, ze by nemel houpat, aby si mimco nezvyklo?

Nakupni kosik vem cert, kdyz to splni to dulezite a ani ta rukojet, to jsou spis jen predstavy.

handm
30. bře 2012

@veverkazrzava Já si na ta kolečka nemůžu stěžovat. Ano, je asi tvrdší, ale zas odolnější, rozhodně nepíchneš😉🙂 ale záleží samozřejmě na každém. Houpací kočár už skoro snad není😉🙂 a tenhle náš (asi i ty čtyřkolky) jde nějak upravit, aby s tím houpnout šlo. Navíc má polohovatelný zádíčka v korbě, což jsem ocenila u uplně pidi mimi (kvůli zvracení po jídle) anebo při rýmě.
Rukojeť to moje má normální spojenou, polohovací. Navíc manžel má skoro 2m a uplně v pohodě, nemusí se u toho hrbit. Ty berany mívají spíš golfky.
Co se těch otočných koleček týká, tak já jsem pro. Protože s těma "pevnýma" si kámoška akorát odrovnala záda, jak musela rvát kočár celej. A otočná kolečka pak můžeš ovládat jednou rukou- tedy jjako kočár, aspon u trojkolek to jde, což je super v krámu, nebo pak když dítě začne chodit a potřebuješ druhou ruku na záchranu😉

handm
30. bře 2012

@veverkazrzava našla jsem tohle -
Cam Cortina X3 Tris Air Wheels Special 2012 - je to trojkolka,ale už má nafukovací kola
a tohle - Cam Dinamico 2012 - je čtyřkolka a má dvě nafukovací
😉

veruska007
30. bře 2012

@veverkazrzava Ahoj, ja jsem z Brna 😉. Tohle je uz moje druha trojkombinace. Prvni byl polsky kocarek a splnoval vsechno, co jsi uvadela jako pozadavky... byla jsem z nej nadsena, akorat podvozek se zacal rozsypavat po 3 mesicich, donekonecna jsme ho reklamovali, az se rozlomil uplne a koupili jsme pro dalsi ditko Cam Pulsar. Za mne (a jeste vice za manzela) naprosta spokojenost. Jedine negativum pro mne je, ze mene pruzi a neperuje. Ale nemame drndaci deti (mam domaci perovaci kocarek a oba drndani nesnaseni). Do mesta suprovy, lehoucky, je odpruzeny a pruzi, i kdyz ne tak jak treba Roan Marita, Inglesina a pod. V pohode zvladne i polnacku, ale ditko v nem trochu poskakuje 😉. Snih byl v zime uplne v pohode. V kvetnu to bude dva roky, co ho mame a manzel ho minuly vikend poprve "servisoval", vycistil, promazal - treba kolecka nejsou vubec sjeta (jen par dolicku od kaminku, ale vypadaji stejne jak po tydnu pouzivani). Podle mne neni moc do terenu, ale kdyz chci do lesa, tak vezmu satek nebo krosnu na dite. Ale treba na nakup se u nas chodi vyslapanou pesinou pres zarostly kopec a to jsme chodili bezne a bez problemu. Hlubokou korbu jsme predelavali, kdyz mel maly neco pres 7 mesicu, vezl tam jeste i s berankovym fusakem, ale uz chtel koukat (i kdyz hluboka korba je taky polohovaci). Jo, a perfektne se ovlada jednou rukou (jezdim tam 2x denne po 3h, starsiho za ruku - nenecha se pustit, v druhe ruce kocarek a jede skvele).

Osobne bych do mesta volila: lehky kocarek, snadno ovladatelny, aretovaci kola. Kamaradka ma taky super kocarek, Hartan, je jeste vice odpruzeny. ALE: je sirsi nez Cam, tudiz neprojede nekterymi dvermi, konkretne u nas treba neprojede do obchodu, do knihovny, do vytahu. Je o dost tezsi, takze nakladani nekolikrat denne do tramvaje je horor. A je mnohem hure skladny.

jenny.kay
30. bře 2012

Ahojky, máš podobné požadavky, jako jsem měla já. Mám DorJan Prestige 2011, zatím jezdím s hlubokou korbou a spokojenost. Podvozek je kovový, ale je pravda, že nějaké plastové prvky na něm jsou (ale to snad na všech kočárcích, ne? Zase tolik jsem se po tom nepídila), ta pohyblivá přední kolečka se samozřejmě dají aretovat (já to tedy nedělám, právě to jejich otáčení miluju, protože se s kočárkem otočím na pětníku a je to k nezaplacení v MHD nebo při kličkování davem 🙂 ), potah se prát dá. Prestige kolekce má základní barvy (já mám třeba béžovou - značená jako gold - protože taky nejsem na divočiny). Hluboký kočár váží 14 kg, sporťák 15 kg, takže váhově je asi na středu. Korbička je dost vysoko, jsme oba s mužem taky celkem vysocí, takže představa, že se shýbám třeba do Bugaboo mě opravdu děsí. Přehazovací rukojeť nemá, ale jak hluboká, tak sportovní korba se dají snadno otočit. U hluboké to nevyužívám, když svítí sluníčko, přehodíme plínku. U sportovní použiju určitě, nejprve budeme jezdit čelem ke mně, až malá trochu vyroste, přetočím ji směrem ven, aby viděla před sebe. Nevím, přesně, co si představuješ pod tím pomačkaným stínítkem - když je bouda úplně zvednutá, tak je ta látka vypnutá, když se sklopí, tak se samozřejmě pomačká - jakoby udělá sklady. Nevím, možná to tak některý kočár nemá. Posílám fotku, kde je stínítko nahoře a trochu tam ty sklady vidět jdou, protože jsem chvíli před tím měla stříšku sklopenou. Jo, a košík to má hadrový (něčím teda zpevněný), ale je to taková snadno čistitelná látka. Jinak CAM se mi taky líbí, máme od nich sporťák Portofino a už se těším, až ho v létě vytáhneme.

veruska007
30. bře 2012

@jenny.kay Jj, je tam plast a guma na konci - jak jsou pridelana aretacni kolecka. Ja mela Bambi ozon, ale podvozek je hodne podobny... a prave to nam delalo hrozne problemy 🙄 . CAM tam ma vsude hlinik.

adenka84
30. bře 2012

@veverkazrzava co Roan marita..já ho mám a spokojensot veliká..a to co vše jsi pasla on splňuje..fotečku mám v albíčku najdu odkaz a vložím ti ho sem 🙂

adenka84
30. bře 2012

@veverkazrzava aha..tak teď jsme si teprve úpřečetla, že o Roan Maritě víš...tak nic nu 🙂

veverkazrzava
autor
30. bře 2012

@jenny.kay Tak to ti mockrat dekuju, pac ten se strasne v pistaciove verzi libil manzelovi! Uplne mi navic mluvis z duse, ohybani se me desi, otocit kvuli slunicku (at uz cokoli), to stinitko je ok 🙂, hezky si to napsala, ja myslela takove ty neforemne osklive zmackane, ne kdzy to stahnes, ze je to videt....DIKY MOC! Btw., ta korba je dlouha vid, ja to hledala na netu a vim, ze mela asi cca 85 cm?!?
@veruska007 a asi mate pravdu holky, ze do mesta jsou tyhle kocarky lepsi, ja porad totiz premyslim, ze si hold k mamce koupim nekde v bazarku nejaky hluboky stabilni 4kolak do terenu, aby se nereklo....a i kdyz jsem k tem koleckum skepticka, kdyz vidim maminy, jak se nadrou s tema klasickyma kocarkama, asi nad tim nebudu tolik premyslet a vzdam se tedy klasiky.

veruska007
30. bře 2012

@veverkazrzava Ja ve meste sem tam vidim maminky i s klasickyma kocarama... ale strasne se nadrou. Ja o kocarku skoro ani nevim, jede sam (ten polsky jsem fakt musela tlacit). Bydlime v kopci, tak to ocenuju. Ja jeste driv premyslela, ze bych si koupila jeden kocar se dvema podvozky a mela mestsky i terenni (prave jak ma Silvercross 😉 ). Ale bydlime ve meste a do toho terenu se tak casto nedostanu, kdyz uz, tak mam satek a babyvak a krosnu.

veverkazrzava
autor
30. bře 2012

@veruska007 Kdyz ja mam z tech krosen a satku strach. Satky se mi moc nelibi a u krosny mam porad pocit, ze se natahas jak indianska babicka :D mozna blba predstava, ale desi me to. Manzel by to asi nosil na zadech, ale zas na druhou stranu, kdyz si vezmu, ze se starym 5 let kocarkem z Takka byla kamoska v Krkonosich a vyjeli, tak to moc nechci resit. Ja spis resila to, ze hodne lyzujeme, takze hory a snih, a Silvestr budem zas na horach, tak aby mi tam jezdil po snehu ...

jenny.kay
30. bře 2012

@veverkazrzava Tak já jsem ten vnitřek boudičky měřila a vychází mi to na 83 cm (je tam vevnitř potah, tak to asi nejde změřit úplně přesně), je to jedna z nejdelších korbiček, co jde sehnat. A jinak jsem opravdu moc za ta otočná kolečka. Kamarádka má všechna 4 napevno a má kočár jen o kilo těžší než já - můžu říct, že jsem se snad v životě tolik nenadřela 😒 A když potřebuješ třeba do hlubšího sněhu, tak zaaretuješ a je to 😉

luciesofi
30. bře 2012

@veverkazrzava Zkus se podívat na Hartan - třeba tady http://www.kocarky.cz/kocarky-hartan.html 🙂

berticka
30. bře 2012

@veverkazrzava Zkus mrknout na kočárek Inglesina Magnum. Proč myslíš, že se člověk s neotáčecími kolečky nadře? Podstatné je správně nastavené těžiště kočárku, ne otáčecí kola. Je-li správně vyvážené a nastavené těžiště, kočárek se otáčí skoro sám i bez otáčecích koleček (jednoduchá fyzika - princip páky).

popellka
30. bře 2012

Nedám dopustit na Inglesinu Magnum (prostorná, malá je sice drobná, ale vozím ji v něm ještě teď v 10 měsících i s fusakem!) velkej košík, drndací, kola do terénu, lehkej 😉 a sporťák Hartan Topline X 😉 (přehazovací rukojeť, prostornej, lehkej a velký kola do terénu)!

veverkazrzava
autor
30. bře 2012

@berticka Inglesina je podobna Roane, tu taky znam...nevim, mam porad pocit, ze ty klasiky jsou oproti temhle modernam vetsi, hure skladnejsi, a kdyz vidim, jak vypadaji velike, mam pocit, ze s nim nevjedu ani do baraku, natoz pak treba v tramce, kde ho budu muset pokazde zvednout dovnitr, nebo treba na eskalatorech...jsou to jen predstavy...co se tyce toho, ze se nadres, prijde mi, ze pokud se ty kola otaci sama, ten pohyb je jednodussi (jednoducha fyzika, predek se vlastne otaci bez vetsi namahy 🙂 ), takze treba i na koleckove brusle nebo tak (navic jenny docela chytre uvedla vyhybani davum apod.)...segra, ktera je sestileta, mela 4kolak, a otocit ho znamenalo, ze zvednes predni kola a otocis ho...byl nadhernej, super, ale ne do Prahy do MHD :(

veverkazrzava
autor
30. bře 2012

@luciesofi Tam se mi prave moc nelibi ta divne hranata korbicka, ja vim, asi to neni zrovna podstatne 🙂 ale diky.

kremrolka01
30. bře 2012

@veverkazrzava tak já teda na Inglesinu Magnum taky nedám dopustit, je lehounká, velice jednoduše skladná, super prostorná, starší syn v ní jezdil jako v hluboké korbě s beraním fusakem ještě víc jak v roce, u mě která obsluhuju nákupy výhradně s kočárem je košík naprosto bomba věc bez které bych se neobešla, rukojeť sice přehazovací nemá ale boudička se dá dát jak po tak proti směru jízdy, což ocením teď když už malej sedí a kouká, ale krásně na něj vidím a povídáme si spolu a mezi námi je užší než třeba x-lander s kterým se známá kamarádka do výtahu nevlezla, ale my s Inglesinou v pohodě, jen tak mimochodem ta známá co má x-landera si musela když bylo její holčičce 4 měsíce koupit starší Inglesinu protože se prostě do hluboký korby s fusakem nevešly, až pak přešly na x-landera jako na sporťák
jediný co uznávám, že jako sporťák už moc pohodlná zvlášť pro větší dítě, tak cca od 1,5-2 let, moc není, ale to my už stejnak přešli jen na golfky, taky Inglesinu, Zippy, ty kola mají otočný, ale teda mně přijdou fajn akorát tak do nákupního střediska kde nejsou přakážky, jak je někde obrubník, výmol, prostě trošku terén tak se zadrhneš a stejně si kolečka zaaretuješ

veverkazrzava
autor
30. bře 2012

@kremrolka01 Tak o Xlanderu jsem neuvazovala ani nahodou. Navic, pokud bych tenhle typ chtela, libi se mi vic Marita, ma hezci korbu. Vzhledem k tomu, ze ja teda nemam v planu chodit na nakupy v Praze s kocarem ci bez auta (ani ted to nedelam), kosik ozelim, to uz jsem psala. Dulezite pro me je, nakolik je narocne kocar zvednout, jak ho treba objemout cely, abys ho do MHD zvedla, a pak, aby se mi tam mimco veslo, coz mam i v pozadavcich. U toho Dorjanu je delka 84 cm, u Ingl. jsem ted nekde nasla 74 (verim, ze je vetsi, to se mi zda malo, ale pokud to bude stejne, je mi to jedno). O tech obrubnicich jsem uz taky slysela, ale asi to dost zalezi na tom, zda jezdis z obrubniku tak casto jako se potrebuejs otocit v uzke tramvaji :(

berticka
30. bře 2012

@veverkazrzava Jasné, každý má prostě jiné nároky, proto je taky takový výběr kočárků 🙂 No vidíš, tak pokud máš špatné zkušenosti s neotáčecími kolečky už od ségry, tak asi nemáš co řešit a musíš jít do otáčecích, já jsem to právě pochopila tak, že se ptáš, jestli jsou otáčecí kolečka nezbytně nutná 🙂 Ale doporučuji jedno - jít se na kočárky podívat do obchodu a vidět je a vyzkoušet na vlastní oči, rozdíl mezi tím, co vidíš a čteš na netu a co zjistíš ve skutečnosti, je někdy fakt velký.

kremrolka01
30. bře 2012

@veverkazrzava souhlas s @berticka nejlépe vyzkoušet v obchodě, vyber si kde mají co bejvíc druhů kočárků a porovnej, já teda když vzala do ruky Dorjan a následně Inglesinu, tak to bylo jak nebe a dudy a věděla jsem že bych se s těmi těžkými polskými kočárky tahat nemohla
já teda Inglesinu do ruky vezmu a i s dítětem třeba do MHD nebo do pár schodů vylezu, jinak ale busy jsou už vesměs nízkopodlažní aspoň tady, takže nějaké otáčení neřeším, tramvaje nemáme, takže vyhrávají ty obrubníky 😀

veverkazrzava
autor
30. bře 2012

@kremrolka01
@berticka Holky diky, kazdopadne se bojim, ze dopadnu zas jak sedlak u Chlumce, pac minule jsme meli v TOPce s drahym tri a nelibil se nam na zivo ani jeden...Tak treba se zadari a pridam se do party Inglesinek...pak teda halt za to lobbovani dostanete cokoladu obe 🙂

marecek4
30. bře 2012

@veverkazrzava nevím jak ostatní holky,ale z těch kočárků co jsem měla a viděla má nejvýš korbu Mutsy-to jsme teď nasadili na focení a dcera jen sporadicky prohlásila,proč jsem nekoupili jen ten hned,ale na druhou stranu nemůžu říct jak jsou na tom ty nové,ten náš je 6 let starý a ještě dovezený z Rakouska či Německa,má teleskopickou spojenou rukojeť-není přehazovací,ale obě korbičky se jednoduše dají otočit,nafukovací kolečka,dá se dkoupit velký nákupní košík,který se jen vyhákne a můžeš do obchodu-takže ve finále máš nákupní koše dva,jeden stálý a druhý mobilní,a jinak je k Mutsynkám hodně doplňků,a ač je kovový je lehký a ovladatelný

blka
30. bře 2012

@marecek4 Tak já musím k Mutsy musím oponovat. Neměla jsem ho já osobně, ale kamarádka. Má syna 1,5 roku a už musel jít ze sporťáku pryč do jiného kočárku, protože když zatáhla boudu, tak ji měl na hlavě 😒 . A lehkost, mně přišel šíleně těžký a špatně ovladatelný, ale byla jsem zvyklá na jiné typy, takže tohle je určitě i o zvyku 😉

@veverkazrzava Zkus se mrknout na kočárek bebecar. Mně se od nich líbí typ stylo AT. Doufám, že jsem to teď nepopletla. Je to houpací klasika, ale má natáčecí celou přední nápravu. Takže se s ním "nenadřeš" jako u těch klasik, ale přitom je klasika zachovaná 😉 . A včera jsem ho dokonce viděla v tom retro stylu a i přesto měl natáčecí přední nápravu. Sice mi to přišlo srandovní, ale dnes jde všechno 😀 . Tenhle kočár je zatím můj favorit pro další dítko. Já si myslím, že ty houpací jsou pro děti lepší a určitě je to pro ně příjemnější po dlažebních kostkách. Ve sporťáku jsem měla pocit, že synovi vytřepu duši z těla na těch kostkách 😅 .