Kočárek Concord Neo mobility, máte zkušenosti?

monalis
30. pro 2014

Objevila jsem tento kočárek a ráda bych získala nějaké povědomí o zkušenostech jiných maminek. Kočárek mě zaujal pro svou nesmírnou lehkost, ale ráda bych znala i jiné výhody popř. nevýhody.
Předem velmi děkuji za Vaše zkušenosti a názory

jitavrtule
30. pro 2014

dneska jsem strávila příjemný podvečer prohlížením Concordů, takže i když kočárek nevlastním, dovolím si komentovat. Detailně jsem teda prohlížela hlavně Wanderera, ale Neo stálo hned vedle a korbička Sleeper jde na oba.
Neo je opravdu lehoučké, oproti Wandereru o dost subtilnější a užší. Má ale dost debilně přístupný koš pod kočárkem, jako ostatně všechny kočárky tohohle typu a la kancelářská židle.
Korbička Sleeper je miniaturní - nedovedu si v tom představit víc jak 4 měsíční miminko a to ještě jen v oblečkách, žádný fusak. Ona je zevnitř strašně vycpaná, takže je extrémně uzoučká a kraťoučká. Zároveň je ale těžká jako kráva. Což je asi dané tou homologací do auta - jde v ní přepravovat mimčo místo v autosedačce. Nicméně představa, že nesu mimino v korbičce i jen pár metrů po rovince mi mírně rosí čelo, nemluvě třeba o schodech do druhého patra....
Co se mi ještě moc nelíbilo je že korbička má takovou neoprénovou stříšku bez jakékoliv možnosti rozepnutí - bez větrání, bez kukátka.
Scouta ani vložnou tašku Snug bohužel skladem neměli, u těch by mě taky zajímalo, jak vypadají - hlavně velikost.
co se týče otáčení sportovní sedačky, to jsem zkoušela jen u Wanderera, nevim zda to umi i Neo. A šlo to lehce, klik-klik hotovo, v tomhle ohledu spokojenost.

eliskaxox
30. pro 2014

Sleeper je fakt mala,ale krasna. Syna jsme davali do sportaku kdyz mel 64 cm a 7 a neco kilo. Ve fusaku Lodger a chlupate kombineze tam byl natesno a vadilo mu to. Korbicka Scout je prostornejsi ale neni tak pekna 🙂 Rozhodne bych se nebala ze profoukne nebo tak. Ty neoprenovy strizky maji obri vyhodu,jen tak nepromoknou a neprofouknou 🙂 Vlozna taska do Nea nejde. Jinak pozor pokud budete kupovat pouzite korbicky Sleeper a Scout-maji takove pasky a temi se daji pripoutat na konstrukce kocarku,ale kazdy kocarek ma jiny typ uchytky 🙂 Tudiz korbicka Sleeper z Nea nepujde pripoutat na Wanderer.
Co se tyce Nea,tak ja mam zkusenost s jeho sourozencem od Jane a to je Rider. No do terenu to neni. Projedes s nim tak akorat cerstve posekany travnik. Je to kocarek na zamkovku a asfalt. Co je super tak jsou fakt lehoucky a skladny.

monalis
autor
31. pro 2014

@jitavrtule @eliskaxox oběma Vám moc děkuji za zkušenosti a rady. Po Novém roce musím kočárek nějak dořešit. Rozhoduji se právě mezi Concordem, stokke trailz, bugaboo cameleon a brio go next.
Ještě jednou děkuji za postřehy, rozhodně se hodí.
Přeji pěkný Nový rok 2015

kanuni
31. pro 2014

Kdyz uz mas ve vyberu i bugaboo a stokke,zkus mrknout i na JOOLZ,moc dobry kocarek a dost podobny bugaboo,jen ma hezci korbu a i velkou.Jedinou nevyhodou je maly nakupni kosik,ale ten treba ja na nakupy nepouzivam.

eliskaxox
31. pro 2014

@monalis Podle toho co mas vybrano tak trochu nevis co chces. Concord Neo a Stoke trailz maji malinkate sportaky. Brio a cameleon jsou na tom lepe. Potom Brio a Stokke by mely byt tereni kocarky,bgb a neo jsou mestsky "imidzovky" . Tak bud vybirej tereni bgb buffalo,stokke trailz,brio go a concord wanderer nebo ti staci mestsky lehky kocarek tak to je bgb cameleon,stoke xplorery a concord neo. Nebo vybirej podle typu sportaku brio a wanderer maji klasiku proste luzko a jsou obri jen brio je o malinko uzci. Ostatni maji typ kolibku - neni to rovina a az na bgb jsou mensi. Taky muzes jeste vybirat brio a wanderer houpou ostatni ne
Tak stastny vyber a stastny rok 2015

monalis
autor
31. pro 2014

@eliskaxox Pro mě je důležité aby byl kočárek extrémně lehký a pokud možno s větším košíkem ve spod. Co se týká terénu tak bych šla klidně do tříkolky. U první dcery jsem měla Jané slalom pro a nikdo mi nevěřil, že je super do terénu. My jsme s ním naprosto v klidu zvládli i Tatry. Dokud člověk kočárek nevyzkouší v praxi tak nikdy neví jaký bude.
No, uvidíme pro jaký se na konec rozhodneme. Pěkný Nový rok 2015.

veru11
31. pro 2014

Za mě můžu doporučit Wanderera, je to nejlepší kočárek, který jsem si mohla koupit, skvělý do terénu, prostorný, odpružený, houpe... otočná sedačka a i dobře složitelný.... Jsem s ním moc spokojená...

fifina86
31. pro 2014

@monalis jestli chces lehky kocarek, tak koukni i na Mutsy IGO 😉

monalis
autor
31. pro 2014

@fifina86 Mrknu na něj určitě 😉 Děkuji

eliskaxox
31. pro 2014

@monalis Tak lehky a do terenu se ti vylucuje, ale pokud ti nejde az tak o penize tak bych se koukla na to bugaboo buffalo. Velka korbicka,relativne lehky,do terenu a sportak taky neni nejmensi.

kanuni
2. led 2015

Ten Mutsy byla okouknout kamaradka,ja ho ma zivo nevidela,ale pry nebyl spatny jen ji prisel lacine zpracovany jakoze plasty a tak,nakonec taky poridila Joolz.Ale chces velky kosik,to tenhle ma fakt malinky,ale teren zvladne i pres mensi kolecka vpredu,korba velka a sportak za me vyborny,kocar je hodne lehky.Buffalo asi bude vice do terenu,ale je to zase treba nizsi kocarek.

monalis
autor
2. led 2015

@kanuni Dnes jsem se byla dívat na kočárky a Mutsy se mě ani manželovi nelíbí. Zkoušela jsem i Concord Neo a ten je úžasně lehoučký, jen má naprosto pitomý košík pod kočárem, do kterého apsolutně nic nedám. Jinak byl kočárek moc povedený, snadno ovladatelný a lehoučký. Jen ne do sebemenšího terénu. Do užšího výběru tedy postupje Bugaboo a Brio go Next. Příští víkend frčíme do Prahy tak do tam nějak rozlouskneme 😉

kanuni
2. led 2015

@monalis ja ani bugaboo nejak neokukovala,protoze jsem byla rozhodnuta,ale bugaboo ma velky kosik? Brio go si taky chvali ze je lehky a i do terenu ok.Ja ted resim golfky,ne a ne se rozhodnout,ale chci je az na jaro tak je jeste cas.

monalis
autor
2. led 2015

@kanuni bugaboo má velký košík u buffala. Já za sebe byla moc spokojená s golfkou Nunou. Jinou golfku už bych nechtěla (jen je tam opět špatně přístupný košík)

kanuni
2. led 2015

@monalis abych rekla pravdu tak nad nunou neuvazuju,ta je ale skladna do placky?ja chci co auta destnikove skladani,mam fabii a tam se toho moc na sirku nevejde i u Joolze musim vycvaknout kolecko aby se to tam na sirku veslo,zato manzel pomalu ani nemusi skladat kocar do auta.

monalis
autor
2. led 2015

@kanuni My máme také fabii (prodlouženou) a nuna se tam krásně vešla, dokonce jsme ji museli vždy zabrzdit aby tam nelítala. Jinak se skládá zcela jednoduše do úzské placičky. Do kufru šla jak na dýlku tak na šířku 😉

kanuni
2. led 2015

@monalis to ja mam kratkou fabii,uvazovala jsem o vymene,ale me to staci a vyhovuje a rodinne auto mame.

emisekkk
2. led 2015

Concord jsem měla - vajíčko a hluboký byl super, ale sporťák mi nevyhovoval, tak jsem ho prodala a koupila si britax. Vadilo mi, že nemůžu dát po i proti směru jízdy dítě, byl moc nízký posez a stříška málo clonila.

monalis
autor
3. led 2015

@emisekkk A mohu se zeptat jaký model Concordu jste měla? Já že u toho modelu NEO jde sporťák jak po směru tak proti směru jízdy. Předem děkuji 😉

eliskaxox
3. led 2015

@monalis Fusion,tam to nejde otocit. Ale ten se prestal vyrabet

emisekkk
3. led 2015

@monalis ano,byl to fusion. Taky ta bouda moc neclonila u sportaku. Mozna uzje to u novych verzi vychytany.

monalis
autor
3. led 2015

@emisekkk No, já jsem stále na vážkách. A to jsem si chtěla výběr kočárku u druhého mimča užít a zatím je to boj 😀

emisekkk
3. led 2015

@monalis to chapu,ja jsem na tom vzdy stejne-u kazdeho ditete prisaham,ze poridim jeden kocarek a s nim vydrzim a u kazdeho jsem jich nakonec mela5 ks. Jak mi prestal vyhovovat,prodlala jsem a koupila novy. A to ja mela kocary zadna lacinost-Concord,inglesinu apod. Proste magor. Zkus se podivat na ten Britax-pripadalo mi to,ze je hodne podobny Concordu,ale za daleko lepsi penize. Ale mela jsem jen uz sportak. A mala ma uz 3 roky,takje to nejaky cas.
Prioritou je u mne vzdy vaha kocaru. Ja jezdim ve meste,takze jsem neresila teren.A taky jsem chtela,aby byl vysoky-madlo i korba vysoko uchycena,jsem vysoka a po operaci zad,tak abych se moc neohybala.

monalis
autor
3. led 2015

@emisekkk Já měla u první dcery tři kočáry (maxi-cosi, teutonia, Jané slalom Pro). Paradoxně, kočár, který měl být do terénu byl katastrofou i ve městě a taková tříkolka od Jané byla do terénu naprosto bezkonkurenční (i Tatry jsme zvládli). Takže už nevěřím, že kočárek tzv. městský nezvládne terén. Pokud tam tedy nejsou malá kolečka z tvrdého plastu.
Od Britexu máš na mysli jaký model? Mrkla bych 😉

janasklen
5. kvě 2015

Mám Concord neo a jsem naprosto spokojená. měla jsem i fusion, ale neo je lepší- dá se jezdit po i proti směru. Skládání rychlé,snadné,lehký krásný kočárek. Zatím jsem s ním zvládla každý terén. Někdo říká že je malý,ale pouze tak vypadá. A co se týče ,,korýtkoveho" sporťáku- super!Dcera si když jezdí v golfkách dává nožičky na madýlko a u nea to tak prostě rovnou je🙂I v posteli člověk nespí z kopce- jak je tomu u většiny kočárků. za mě tedy Concord Neo za jedna!!!

tsambika1
24. kvě 2015

Ahoj janasklen, uvažuju o Neu, co takové polní cesty (samozřejmě suché), hladké suché cesty v lese? Zvládá?

janasklen
29. kvě 2015

Dobrý večer,nafukovací velká kola to nejsou,ale zatím jsme zvládli jakýkoliv terén,les,polní cesty,kamení..Já bych vybírala opět Neo🙂Měla jsem původně fusion,ale ten jsem ani nezačala používat a hned ho prodala- nešel dat proti směru jízdy a to U Nea jde🙂

janci6
3. čer 2015

@janasklen Jaký zvládnete terén? Rozhodně nejsme sportovci nebo nadšenci co lezou po horách apod...avšak bydlíme na vesnici i rodinu máme na vesnici a rádi bychom třeba aby zvládl jet po trávě, po polní cestě apod...Děkuji.

janci6
3. čer 2015

@janasklen Už čtu že píšete že jste to všechno zvládli 🙂

eliskaxox
12. srp 2015

Ahoj holky dnes mi prislo Neo a u obou kolecek mam zaseknute ty stredy a kolecka nejdou nasadit. Nestalo se to nektere z vas? Nevite co s tim?