Kočárek Neonato Puro, líbí se Vám?
Zdravím všechny, vybírám kočárek - jde mi z toho hlava kolem kolik modelů a všeho se dá pořídit a do oka mi padla novinka Neonato Puro Urban. Co na něj říkáte? Líbí se Vám?
Stručné shrnutí
- Neonato Puro (model Puro Urban) je designový lehký kočárek s velkými nafukovacími koly a dobrým ovládáním, který je v diskuzi často chválen za vzhled a lehkou manipulaci.
- Hlavní praktické výtky týkají sportovní sedačky s „kolébkovým“ polohováním (nohy zůstávají pokrčené), úzké nebo mělké korby pro zimní fusak, malého úložného košíku a kratší stříšky.
- V diskuzi byla uvedena cena 27 000 Kč včetně autosedačky; ke kočárku lze dokoupit menší odpružená přední kolečka a madlo v některých variantách je z ekokůže a odnímatelné.
Nejčastější otázky
Q: Lze u Neonato Puro polohovat sportovní sedačku do roviny tak, aby dítě mělo natažené nohy?
A: V diskuzi převládá tvrzení, že sportovní sedačka používá kolébkové polohování a nohy dítěte zůstávají pokrčené; zároveň se vyskytují i názory, že sporták jde polohovat ve více fázích (někdo uvádí tři polohy), takže v otázce pohodlí existuje rozpor.
Q: Je korba Neonato Puro dostatečně velká pro zimní fusak?
A: Několik uživatelek uvádělo, že korba je úzká a mělká a do ní se těžko vejde fusak, zatímco jiné popisy tvrdí, že korba je prostorná a fusak se tam vejde; názory na rozměry korby se v diskusi liší.
Q: Hodí se Puro do terénu (lesní cesty, kořeny)?
A: V diskuzi je opakované hodnocení, že velká nafukovací kola a pevný podvozek zlepšují jízdní vlastnosti v terénu, ale zároveň je zmiňováno tužší nebo slabší odpružení a nutnost dokoupit lepší přední odpružená kolečka pro náročnější povrchy.
Q: Kolik stojí a co je součástí sady? Má příslušenství isofix?
A: V diskuzi byla uvedena cena 27 000 Kč včetně autosedačky; několik komentářů tvrdí, že dodávaná autosedačka je nepraktická a nebyla používána, a kompatibilita s isofixem zůstala v diskusi nezodpovězena.
Q: Jaký má Puro úložný prostor a jaké jsou praktické slabiny?
A: Uživatelky opakovaně zmiňují malý košík pod korbou, krátkou stříšku a mezeru mezi boudičkou a potahem, která může táhnout, a také vysokou nebo těžko přístupnou brzdovou páku; madlo se v některých provedeních dá odklopit nebo odejmout.
Q: Lze zlepšit odpružení Pura dodatečnými doplňky?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že lze dokoupit menší, lépe odpružená přední kolečka, která některým uživatelkám zlepšila jízdu přes nerovnosti.
Závěry z diskuze
Shoda
- Neonato Puro je vnímán jako výrazná designová volba s lehkým podvozkem a velkými koly, která usnadňují ovládání.
- Častým praktickým problémem je omezený úložný prostor pod korbou a krátká stříška.
- Sportovní sedačka používá kolébkové polohování, což mnozí hodnotí jako odlišné oproti klasickému „do lehu“ s nataženýma nohama.
Sporné názory
- Polohování sportovní sedačky: jedna strana tvrdí, že sedačka nelze natáhnout do roviny nohou (nohy zůstávají pokrčené); druhá strana uvádí, že sporták je polohovatelný ve více fázích a dětem vyhovuje.
- Velikost korby: někteří uživatelé popisují korbu jako úzkou a mělkou nehodící se pro fusak, jiní ji označují za prostornou a vhodnou i pro zimní výbavu.
- Terénní schopnosti: část diskutujících chválí velká nafukovací kola a jízdní vlastnosti v lehkém terénu, jiní upozorňují na tužší či nedostatečné odpružení a doporučují doplňky.
Otevřené otázky
- Kompatibilita dodávané autosedačky s isofixem zůstala v diskuzi nevyjasněna.
- Dlouhodobá odolnost povrchových materiálů a kvalita zpracování (rychlé šisování barvy, vrzání) není v diskuzi jednotně potvrzena.
Zmíněné značky a firmy
Neonato Puro, Neonato, Malvík, Bejbycentrum, Heureka (kocarky.heureka.cz), Mutsy Igo, Britax Affinity, Bugaboo (BGB), Quinny Moodd 2016, NUNA IVVI, Gesslein, Britax Go Next, Royal Petit, Mima Xari, Cybex Balios M, Peg Perego, Joolz, fyzioterapie-polichno.cz
Zmíněné produkty a metody
Neonato Puro Urban, autosedačka v sadě, fusak (Royal Petit), Mutsy Igo 2v1 Lite, Britax Affinity, Bugaboo Cameleon/Buffalo, Quinny Moodd 2016, NUNA IVVI, Gesslein kočárky, Britax Go Next, Maxi Cosi Dreami, Inglesina Avio, Mima Xari, Cybex Balios M, Peg Perego, Joolz, nafukovací kola, isofix, menší odpružená přední kolečka (doplňky), kolébkové polohování sportovní sedačky, polohování ve 3 fázích, novorozenecká vložka, madlo z ekokůže
Místa a osoby
Brno, Praha, České Budějovice (ČB)
Ja jsem pro tento kočárek rozhodnuta 🙂 libi se mi celkově, neni vubec maly, je prostorný.. korba je velká a sportak taktez, akorat teda tyhle " moderní" kočárky jsou řešeny tak, aby nevypadaly jako lodě takže pokud si ho máš kde odzkoušet, jdi do nej 🙂
U me to byla laska na prvni pohled 😍 Byli jsme ho vyzkouset a ja ho potom hned u Malvika objednala. Je opravdu skvely, lehoucky, skladny, stylovy a ja se ho prostě nemuzu dockat 👍🏼 v pondeli mi prijde 😊
Moc pěkný. Měli jsme původně podobnou představu,ake pak jsme šli do Gessleinu. Nechali jsme si ho udělat na zakázku a je to bomba. Tedy,pokud nemusíte řešit finance.
Dobrý den, kočár jsem měla od první chvíle vyhlídnutý z netu, ale je-likož jsem pověrčivá a bojím se něco kupovat dopředu, jela jsem se na něj s manželem podívat až v 8.měsíci tt..Ihned jak jsem ho uviděla na živo, zamilovala jsem se do něj😉jenže po asi půl hodinového zkoumání jsem byla v rozpacích😟u prvního syna jsem měla kočárek Cam 2012 béžové barvy a na 100% spokojenost. Jenže u tohoto typu sice dlouhá korba, ale POZOR úzká, sportovní verze jde zklopit pouze do dvou úrovních poloch a to v polosedě, nebo v leže s tím, že dítě má pořád pokrčené nohy. Nejde natáhnout😏zkoušela jsem tam narvat fusak od Royal Petit a do korby jakž tak, ale do sporťáku vůbec😤jak moc jsem se snažila to před manželem zapnout, málem jsem rozbila od korbičky ten pruhovaný nánožník😁prostě to nešlo a když jsem ve finále zaklopila to madlo, dítě by se snad už udusilo😥manžel se začal smát a říká. Tak si kup kočár za 27.000kč pro panenku😂ikdyž nerada a s bolavými srdcem jsem uznala, že má pravdu😩kočárek je nádherný, ale disainovka pro ženy, které kočárek využijí pouze max. pro dítě do 1.5roku věku a nejlépe z auta do nákupních zón a né pro ženy, co potřebujeme do 3.let věku dítěte jezdit a brázdit po přírodě i ty kopce😉přemlouvala jsem manžela, že bych ho v tom 1.5 roku prodala a pak koupila nějaký sporťák, ale logicky holky, alespoň za těch 22.000kč bych ho prodat chtěla, samozřejmě, kdyby byl TOP stav udržovaný, ale to by mi nikdo nedal, to už by si 5.000 doplatil a měl nový😇
Naživo mě absolutně zklamal, opravdu hlavně designová záležitost. Korba nesmyslně dlouhá, úzká, mělká.
mně se taky moc líbí, ale nevíte náhodou, jak je to s isofixem do auta? Budou na to pasovat ty "naše"?
Viděla jsem v sobotu v Malvíku, strašně jsem se na něj těšila a moc mě zklamal, úzká korba, mělká, ani bych tam nenarvala v zimě do fusaku.
Na tento kočárek jsme se dívali teď v pátek na veletrhu v Brně. Vypadá moc hezky, ale nakonec jsme zvolili NUNA IVVI. Neonato nemá totiž sportovní sedačku možnou polohovat do lehu, prostě ji jenom celou, tak jak je v sedě sklopíte dozadu a tím, jakoby dítě leží, ale pořád má tělíčko v sedu. Dále mi na něm vadilo, že nemá polohovatelnou boudičku na korbičce, že se nedá víc zastínit a ve složeném stavu by se mi nevešel do auta(máme golfa), kvůli větším kolečkám. Jinak byl moc pěkný, přišel mi takový pevný a hlavně pěkné barevné kombinace. Ale je pravda, že ta korbička byla taky celkem úzká. Chtělo by to vylepšit pár věcí a pak by byl naprosto úžasnej. 🙂
Kočárek máme a jsem s ním maximálně spokojená. Jednoduchý, vkusný, čistý design!👍 Oproti ostatním kočárkům má opravdu prostornou korbu, kam se nádherně vejde fusak i miminko 😊. Kola jsou velká, nádherně se s ním jezdí, zvládáme i těžší terén v lese přes kořeny! 😂👍a hlavně je kočárek opravdu lehoucky, snadno se rozkládá a to je opravdu k nezaplacení 😊🤗. Cena je sice vyšší, ale oproti bugaboo, nebo joolz to je ještě dobrý 😅☺️. Jediné mínus je malý prostor dole. Tam se toho opravdu moc nevejde.
Maminky co máte tento kočárek... Čekáme miminko v září a bojím se, že se do něj nevleze... Je tady nějaká maminka, která si ho pořídila v zimě a stále má mimi v hluboké korbičce?
Ahoj, chci se tak nejak vyjadrit k vsem ten komentarum typu je to hroznej kocarek, neda se polohovat, dite se tam nevejde. Sama ho vlastnim a vybrala jsme si ho kvuli designu, funkcnosti, lehkosti, dobremu ovladani i v terenu ( ozkouseny i v lese) , dobremu rozkladu a slozeni do kufru auta. S timto kocarkem mam jen malou chybicku a to, ze ulozny prostor pod korbou by kohl byt vetsi na pripadne nakupy potavin.. To je vse, je lehoucky krasne a jednoduse se ovlada i jednou rukou, madlo, ktere je v mnoha designech ale bylo zde zminovano hnede kozene, jde zcela odstranit nebo odklopit a to jak na jednu stranu tak i na druhou. Zakladni velka korba je dostatecne velka a vesli by se mi tam klidne 2 deti do 5 mesicu na delku. Vetsinou jsem v korbe vozila jeste dve deky aby se mimco citilo jako v objeti a nemelo okolo sebe tolik prazdna co korba nabizi. Dale pak polohy u sportaku, sportak je urceny od nejakych 6 do 32 mesicu ditete , je zcela polohavaci ve 3 fazich a neni to zadnej hardcore jak tady nekdo pise a jeste ten kocar nevidek ani na zivo.. Super taky je nastavitelna rukojet kocaru kterou si nastavite uplne podle sebe bez jakehokoliv omezeni, coz je u nas plus ja jsem malinka a manzel zase vysokej a sedi nam oboum, je fajn i rukovej u korby nad miminkem, jde sice odepnout ale je fajn i na vyneseni kocaru do schodu, kocarek je lehky a opravdu muzu vrele doporucit, je uzasny. Kazdy ma jine priority jiny vkus a jine mineni, ale myslim si ze za tu cenu ktera pro nekoho neni nejlevnejsi je opravdu peckovy. Proto bych rada tento kocarek neonato dale doporucila.
Ja mam breznove miminko,mame porad korbicku a jeste dlouho budu mit,sestra ma britax go next,uzasny kocar-ale cucela jsem,ze neonato puro ma tu korbicku vetsi..i s fusakem se krasne miminko vleze😉
Já se zase bavím těmi komentáři 😀 koukam, že se nic nezměnilo. Nenajde se kočár ten, by se líbil ženám všem 😀 tenhle je super! Mela jsem už kde co. Tolika opovrhovany BGB , který tu byl zmiňován vzhledem ke stejnému polohování sedačky např. Syn byl velmi spokojený a ve zdraví se mi dožívá 7meho roku (ten syn, ne kočár 😀) korbu má neonato úplně v pohodě velkou. Rozhodně větší než byla třeba maxi cosi dreami, nebo inglesina Avio. Podvozek, kola, rukojeti...prostě celý design... Nenašla jsem hezčí. Původně jsem byla tak nějak připravena, že jestli ještě jednou,tak BGB Buffalo, ale teď jednoznačně plánu pro Neonato 😉 a cena se mi zdá oproti jiným taky dost v pohodě 😉
Za mne ne... Designovka,neprakticky sportak.
Jsou hezci a levnejsi praktictejsi kocarky...
Ano libi a moc. Viděla jsem na živo. Působí elegantně a na rozdíl od jiných dizajnovek i funkcne a bytelne. Mi se zase nelíbi obři polské kočárky.
Máte ho někdo již doma? Pořád po něm pokukuji 🙂 Strašně se mi líbí 🙂 a za mě právě kolébkové polohování je nej, dcera mi v jiném být ani nechtěla a že jsme těch kočárků vyzkoušely :D
Taky jsem s na kočárek dívala je moc hezký,akorát ,i vadí že ve sporťáku je dítě jak na židliččce kvůli tomu schodku ,takže když se dá do lehu je pořád jako by na židli kterou položíte na zem,známá má přítele uznávaného ortopeda a údajně to na zádička dítěte nevadí.A autosedačku co je k tomu sadě prý nevyužila je hrozná a museli koupit novou ale jinak je s kočárkem spokojena..Já uvažuji o tomto a nebo quinny moodd 2016 ale tam mam strach ,že do sporťaku se mi dítě ve fusaku vleze tak jednu zimu
Jestli můžu vstoupit do diskuze, tak neonato kočárek jsem měla a nebyla jsem s ním moc spokojená. Rychle se šisovala barva a vypadal po chvíli jako léta používaný 😒 i dost brzo vrzal a celkově se mi moc nelíbil. 😒
Také jsem na něj koukala a zkoušela jsem si ho, ale nevzala. Má dost velká přední kola a v jisté poloze, při manipulaci, se do sebe zaklesnou + má několik cm mezeru mezi boudičkou a zapnutým potahem na korbičce, takže do něj potáhne. Holt italové, design zvítězil nad praktičností😉
Souhlasím, zapomněla jsem zmínit, že potah nedoléhá ke konstrukci a když se položi, tak i stříška bude krátká. Je to takový fofr kočárek, na to, že Peg perego a Neonato jsou jedna firma, tak Perego má nesrovnatelné kočárky co do kvality i funkčnosti 😉
@35_a_budu_mamka jéé tak tam jsme se byli už podívat na Joolz a Puro jsem si tam vůbec nevšimla 🙂 tak moc děkuju!
Zdravim,zeny! Tak nejake nove poznatky o kocarku? Vcera jsem ho videla nazivo a taky mi docela padl do oka. Jen se mi teda zdal dost tezky. Ja jsem se zamilovala do Joolzika. Nema nektera z vas porovnani? Pripadne neprodavate nekdo NeoNato? Koukala jsem na bazary a nikde neni...
Kočárek je super 😊 Taky sem o nem uvažovala .... to ze je sportak malý ? Je to stejna velikost jako u mimi nebo stokke nebo jiného kočárku v podobne cenove kategorii a moderním provedení, narozdíl od většiny kočárku ma super kola .... za mě rozhodne ANO ....



Zrovna na něj čumim na netu, mě se líbí hrozně, ale neviděla jsem na živo.. a vzhledem k tomu, že pod 4kg děti nerodím u mě bude velikost hrát velkou roli..