Která z Vás má kočárek Roan Marita?

verosek
22. lis 2006

Ahoj, Chtěla jsem se zeptat nastávajících maminek, ale hlavně těch které už ratolesti mají, jak jsou spokojené s kočárkem od firmy Roan s verzí Marita.

Mimi čekáme v březnu a zajímalo by mě: do kolika měsíců se vleze dítě do vaničky než se přejde na sporták, také jak je skladný pro přepravu v autě a nakonec kolik váží.

Nikde jsem tyto informace nenašla.

Díky za info.

mm1
26. únor 2010

unka, ja mám malou v unoru a jak píše musko..... je to velký a prostorný kočárek...... a síťka v pohodě stačí....

michamicha
30. bře 2010

my jsme se dneska byli na roan maritu podívat v obchodě, manža se do něj zamiloval, mě se dřív líbil, ale teď už se mi zase tolik nelíbí ☹ co mě dost odradilo, bylo když se stáhla boudička a ozval se dost nepříjemný a hlasitý zvuk 😝 navíc další mínus je u mě ten drátěný nákupní košík, je docela nízký a hlavně u kočárku není přehazovací rukojeť 😖 prodavač sice vychvaloval jak je kočárek lehký a dobře ovladatelný, ale moc mě to nepřesvědčilo 😖 co se funkcí týče, tak se mě se líbí dorjan cross country, jenže ten podle manžela "moc nehoupe" a tudíž o něm nechce ani slyšet ☹
jo a ještě jsem se chtěla zeptat, když maritu předěláte na sporťák, jde polohovat až do lehu?

ivika18
31. bře 2010

michamicha, houpání na kočárku není potřeba, když si mimčo na houpání nenaučíš, tak mu chybět nebude 😉 . A na sporťáku je pak spíš na obtíž. Máš pravdu, že drátěný košík nic moc. A co se týče ovladatelnosti a váhy kočárku, tak podle mě je tento kočár všecko jen ne lehký a dobře ovladatelný 😒 . Ale zase má bezkonkurenčně velkou korbu.

michamicha
31. bře 2010

ivika, děkuju 🙂 já si do toho obchodu zajdu ještě jednou a sama bez manžela, vyzkoušim si všechno co budu potřebovat a uvidím. Stejně s tím kočárem ve finále budu jezdit víc já než manžel, protože ten má práci kde je každý den v jiném městě, takže jednou se vrací domů ve 3 hodiny odpoledne, podruhý v 5 nebo až kolem 8 večer ☹ a vybírat kočár jen podle toho že houpe a on s ním bude jezdit na procházky o víkendu, to mi přijde nesmysl. Když bych si měla vybrat,tak raději kombinaci jako je dorjan, jehož váhu uvádí výrobce totožnou jako u roanu a který se dá krásně složit i v té hluboké verzi. U roanu hlubokou korbu nesložíme a zabere nám většinu kufru v autě. A když pojedeme k tchýni na víkend, tak bychom měli v kufru jen kočárek a kam dát ostatní věci, když na zadních sedačkách budou sedět 2 děti 😅 Tenhle argument jsem řikala i manželovi a asi ho to nahlodalo, tak snad se umoudří 😉

ivika18
31. bře 2010

michamicha, do auta teda taky skladný moc není, to máš pravdu. A v jak píšeš, vyhovovat musí kočár hlavně tobě, když manžel bude jezdit málo. Když jsem vybrala náš druhý kočár, tak manžel řekl, ať si ho koupím, ale on s takovým jezdit nebude - a pak samozřejmě jezdil a ještě si liboval, jak je bezvadný,

majima
9. dub 2010

michamicha - sporťák se dá polohovat až do lehu a ložná plocha je poměrně velká.
Já jsem třeba moc ráda, že kočárek dobře péruje a houpe, protože bydlím na malém městě, kde hodně chodníků a cest připomíná tankodrom 😀 . Takže dcerka aspoň není tolik vyklepaná.
Košík je sice nižší, ale zatím se mi nestalo, že bych něco cestou ztratila (a to tam vozím na volno třeba několik limonád a ještě tašku s dalším nákupem).
Ano, boudička je při sklápění hlučnější.
Polohovací rukojeť mně osobně nechybí - sporťák i korbička se dají nasadit čelem i zády ke směru jízdy. Pokud ti jde o to, aby na děťátko nesvítilo sluníčko, tak já to třeba loni, dokud dcerka ještě neuměla sama sedět, řešila přicvaknutou plínkou.
Ale na sporťáku je skvělé, že když je v poloze sedu, dá se boudička sklopit až k madlu, takže pak tam žádné sluníčko nepronikne 😵 .
Přestože kočárek není z nejlehčích, manévruje se mi s ním poměrně dobře i jednou rukou. Díky velkým nafukovacím kolečkům jede skoro sám 😉. (Mám teď srovnání, protože jsem si pořídila lehčí a skladnější kočárek na cestování do vlaku - Chicco simplicity. A to je panečku kostitřas 😀. Jezdit s ním je pro mě mnohem větší fuška a taky z něj dost brní ruce. Na to nejsem u roanu zvyklá.)

A ještě bych doporučila - nevybírat kombinovaný kočárek podle hluboké korbičky, ale rozhodně podle sporťáku a podvozku. Hlubokou korbičku totiž budeš většinou používat jen pár měsíců, ale sporťák minimálně 2 roky. Dcerka je narozená koncem prosince, takže my jsme třeba s hlubokou jezdili 4 měsíce, pak už bylo teplo a jí vadilo, že nevidí ven, tak jsme ji další dva vozili v autosedačce, a pak, když už sama seděla, přešli na sporťák.

petromilla
9. dub 2010

Tenhle kočárek mám a vozím v něm malého od narození, teda teď už moc ne, už šlape pěkně sám 🙂 . Koupila jsem k němu golfky, ale po dvou měsících jsem je zase prodala, protože oproti Roanu jsem se s nimi strašně nadřela. Mám manchster béžové barvy a nevybledl mi.
V košíku se dá uvézt neuvěřitelné množství materilálu 😀.
Takže jako velkou přednost bych řekla, že je velký a pro dítě pohodlný, houpací, snadno ovladatelný, uveze hodně velký nákup. Jako nevýhodu bych viděla jeho neskladnost do auta, nevhodný je pro cestování v MHD (bydlíme na malém městě, takže to mi to nevadí).
Najezdila jsem s ním strašně moc kilomětrů, polem nepolem, lesem nelesem 😀 . Za ty dva a půl roku, co s ním jezdím jsem na něm neměla poruchu, takže bych už nevolila jinak a koupila ho zas 😉 . Dokonce mě zastavovali lidi, že mám krásný kočárek 🙂 . Takže já ho můžu jedině doporučit 😉 .

michamicha
10. dub 2010

moc děkuju za info a zkušenosti 😉 asi do něj teda půjdeme 😉 na jaře stejně budem kupovat golfky, mám u ségry malýho vyzkoušený chicco multiway, jezdí v nich od 6.měsíce, takže pro našeho Vojtíka je taky pořídíme 😉

marticumacek
11. dub 2010

Taky máme Roan Maritu.Malou mám v hluboké korbičce už 8 měsíců.Souhlasím,co už tady bylo napsáno.Je hodně velký-což je výhoda pro mimčo,ale nevýhoda při cestování busem nebo při malém kufru auta.Do mého Punta se teda nevejde ani náhodou.Do kufru dám tak akorát podvozek a korba nemá šanci.Takže jsme s kočárkem moc necestovali.
Ovladatelný se mi zdá dobře.Samozřejmě to jde hůř,když už má mimčo 10kg a ještě mám v košíku obří nákup 😀
Kdybych se měla znovu rozhodovat,zase koupím Roan.Splňuje mé požadavky na hluboký kočárek.
Navíc mají úplně nádherné kombinace barev a vzorů.Letos bych si vybrala tmavý s vyšitým bílým motýlkem 🙂
Jo a malou poznámečku závěrem-když si vyberete svítivé barvičky (žlutá,oranžová,zelená...),dost to přitahuje v létě mouchy a broučky.Já mám kombinaci šedé a limetky-a to jsou potom nálety hmyzu!To mě při nákupu nenapadlo. 😒

mm1
14. dub 2010

kočky mám na prodej komplet Roan Maritu, vajíčko , hluboká část, sportovní část, síťka na hmyz, pláštěnka, fusak...
použitý jen mojí malou, 100% stav, barba béžovo oranžová..... v případě zájmu, mi napište IP

kvakulka
15. dub 2010

Holky, prosím, poraďte, jsem asi tatar, ale jak nasadit do sportovní sedačky Roanu fusak, když popruhy jsou sice pětibodové, ale nejdou oddělit na pět částí, tudíž nejdou pěti dírami fusaků provléct....? Nebo existují nějaké speciální fusaky do Roanů? Dík moc 😵

mm1
15. dub 2010

my jsme měli špeci fusak do Roanu, ale měli jsme ho jenom v hlbokém kočárku......ale myslím, že by pasoval i do sportovní části...

kvakulka
15. dub 2010

mm1- ale v korbičce ještě nejsou popruhy, tam jasně není problém, prosím tě, a kolik měl ten fusak děr pro propruhy?Dík

mm1
15. dub 2010

Kvakulka pozerám, že čakáš mimko v novembri. a to ho nebudeš voziť v hlbokom kočiariku?????? mal dve diery hore a tretiu na ten spodok, presne ako sú popruhy v športovej časti.....

kvakulka
15. dub 2010

Né, ja teď vozím ve sporťáku staršího synka 😀 Budeme mít děti s ročním odstupem, bude veselo 😵
Tak to ten fusak od roanu je prostě jiný, dík moc za info, poptám se po něm

mm1
15. dub 2010

neviem odkiaľ si, ale všetko sme kupovali v Hodoníne vo firme Copart

majima
16. dub 2010

kvakulka - já mám tlustý beránkový fusak, ve kterém ani žádné díry na popruhy nejsou, a dcerku jsem v něm ve sporťáku nijak nekurtovala. Prostě jsem ji šoupla do pytle, ze kterého jí koukala jen hlavička, a tak jsme jezdili celou zimu. 😀 (Mám ji na fotce v albíčku.) Ale je pravda, že ona se vždycky pěkně sama zavrtala a neměla snahy vylézat ven. Kdyby byla neposedná a nechtěla tam být, asi bych musela vymyslet jiné řešení. 😉

kvakulka
16. dub 2010

Majima- Markétka je hrozně hezká holčička!!!! Máte dost podobný model Roanu🙂 Já ale synka kurtuju, aby se mi z kočáru nevysouval jaksi spodem. Už jsem konečně ale přišla na způsob, jak rozmontovat kočáru popruhy a nasadit na něj i pětibodový fusak-no jsem fakt koumák 😀 😀 😀
Dík holky 😉

michamicha
17. dub 2010

kvakulko, a podělíš se s námi o to jak jsi rozmontovala ty popruhy? my budem roana kupovat cca za měsíc 😉

majima
17. dub 2010

kvakulka - váš Jáchymek je taky kouzelný drobeček 🙂 .
A připojuju se s prosbou, jak na ty popruhy. Já jsem se je snažila vysoukat, protože už by potřebovaly vyprat, ale nezadařilo se. 😀

kvakulka
18. dub 2010

K tomu rozebrání popruhů- jsou jen nadvakrát provlečeny v té plastové kostře kočáru- poodkryjte polstrování a uvidíte dva otvory, kterými je potřeba ten konec popruhu protáhnout- sice docela piplačka, ale aspoň že to jde 😉

jana85
18. dub 2010

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, mám tento kočárek a od začátku vrže, ne kolečka ale v těch plastech jak je to perování. A když to manžel namaže tak to je chvilku dobrý a pak zas. Dělá vám to taky někomu?

kvakulka
18. dub 2010

Jana85- bohužel dělá- chvíli po promazání OK...Kočár je poměrně vrzavý, možná je to prostě problém hodně odpružených kočárů- ale je pravda, že je mi trochu nepříjemný, když vržeme, tak když jedu s trakařem 😀

majima
19. dub 2010

jana85 - za těch 16 měsíců, co kočárek mám, začal vrzat 2x, vždy zhruba po půl roce. Chvíli mi trvalo, než jsem zjistila, že to nejsou kolečka, ale pérování 😀 . Důkladně jsem to promazala speciálním olejem-sprejem (myslím, že na nádobce píšou, že je silikonový, na plasty) a vrzání přestalo. Ale toho oleje tam dávám fakt hodně a několikrát za sebou. Vždycky to prostříkám a pak s kočárkem chvíli rejdím a divoce houpám, aby se uvnitř olej rozmazal a natekl do všech koutků. 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Tohle opakuju tak 3x-4x, dokud vrzání nepřestane. Pak musím vyčistit podvozek zapatlaný od vyteklého oleje a mám zase na půl roku pokoj. 😉

sven
19. dub 2010

Ahoj holky, takže zkušenost s blednutím (myslím ne manžestr, ale ta látka) v kombinaci bílá koženka bok - bouda hnědá máte tedy takové, že to nebledne? Budu mít letní mimčo, tak se sluníčku asi těžko vyhnem. Jo a ještě dotaz - ta bílá koženka - je to v pohodě? Není s tím problém co se týče špinění, čištění, žloutnutí atd.? A mechanicky je to taky odolné? A ještě mě napadá - nevíte náhodou, zda třeba nejde nasadit i jiná autosedajda než originál od Roanu? Asi ne,co?
Díky za informace, moc mi pomůžete.

mm1
19. dub 2010

holky, nám kočárek nevrzal.... nevím proč, ale nevrzal....

sven my máme blede hnědou s oranžovou a není vybledlá... spíš myslím, že tmavé barvy vyblednou...... a sedajda jenom od Roanu.....

majima
19. dub 2010

sven - máme tmavě modrý a blednutí jsem zatím nepozorovala. Sedačka tam nejspíš jiná opravdu nepůjde. My máme ještě ten starší typ (podle obrázků byly asi o něco větší, než ty nové) a museli jsme k ní dokupovat ještě adaptér. U těch nových je adaptér už přímo zabudovaný v sedačce.

jana85
19. dub 2010

majima - dekuji za radu, hned jsem koupila ten sprej a nastříkala a už nevrže. Tak jsem stastna protože to opravdu byla hruza.

majima
20. dub 2010

jana85 - těší mě, že jsem mohla pomoct 🙂 . Nás už v obchodě při koupi kočárku upozorňovali, že máme právě tenhle sprej na vrzání pořídit. A osvědčil se.

kvakulka
20. dub 2010

Holky, jak přesně se ten sprej jmenuje? Díky