Lehký kočárek pro výnos do patra a zároveň zvládne terén

majavcelicka
16. únor 2016

Potřebuji poradit, budeme se stěhovat a bohužel za dveřmi není místo kam dát kočárek a do sklepa se s ním nedostanu - hned pod schody se nedá s kočárkem otočit, abych s ním zajela do chodby. Takže ho budu muset tahat do mezipatra nebo přímo do patra do bytu. Ale zároveň potřebuji, aby zvládal lesní terén s kořeny stromů (chata v létě). Můžete mi poradit nebo se přidat se zkušenostma, jaké kočárky rozhodně ne či naopak se kterými jste byli spokojeni?

jitavrtule
16. únor 2016

Lehký terénní kočárek je oxymoron. Neexistuje. Pokud chceš stabilní kočár do lesa, daní je váha, naopak malý skladný mikrokočár fakt nikdy nebude tank do terénu. Být tebou, pořídím na chatu, až to bude aktuální, za pár babek houpák z bazaru, něco se čtyřma velkýma kolama a domu na vynášení do schodů tedy něco malého lehkého - Britax, Bugaboo Cam. atd.

Navíc - do lesa je víceméně každý kočár na prd, nejlepší je přivázat dítě do šátku nebo nosítka - pak je celkem jedno, jak moc terénní kočár budeš mít, na spinkání na zahradě nebo na zápraží bude ok každý, i neodpružená městská designovka 🙂

majavcelicka
autor
17. únor 2016

@jitavrtule Mno jak o tom čím dál víc přemýšlím, tak mi z toho taky vychází nejlíp nějakej bazarovej na chatu. A na doma nějakej ultralehkej 😀 Já sama jsem miniaturní a cokoliv tahat je problém. Ale zrovna dnes jsem mluvila s kolegou z práce a jeho paní denně tahá kočár Hartan (18 kg) a prý bez problémů, ze začátku tedy musel vždy jít kolega snést, ale jinak pak o.k.. Takže asi vyberu co se mi líbí a funkčně to bude v pohodě a pak ten bazarovej.

terunka88
17. únor 2016

Vynáším kočár do 2. patra a pořídila jsem Britax b-motion 4. Když byl syn malý, tak jsem nejdřív vynesla korbičku a vrátila se pro podvozek. Případně vzít oboje najednou, ale to chce víc síly 😀 No a sporťák jsem ze začátku snášela a vynášela, ale jak byl syn těžší, tak jsem už jen sjížděla a vyjížděla schody a v pohodě. Terén zvládne bez problémů. Lehčí kočár s alespoň stejnými jízdními vlastnostmi jsem nenašla.

lucyp13
18. únor 2016

@majavcelicka ja mela podobny požadavek a už jsem skoro kupovala mutsy igo a pak na prodavačka ukázala novinku jane crosswalk,no skladny je,tereni taky ale lehký teda moc ne a vynášení do patra jsem vzdala,neutahnu ho,takze ja jsem pro mutsy,nejen zew je krásný ale i lehky,ono to není jen tak tahat kocar,dite,veci...je to makacka..

craki
18. únor 2016

Taky mam britax motion. Nejlehčí z tech na které jsme se dívali a terén zatím projel všechen... A to se o jiných kočárcích co jsem mela říct nedá...

jitavrtule
18. únor 2016

@majavcelicka no, však já mám taky Hartan 😀 a je to totální tank, projede všechno, dítě si uvnitř lebedí. Ale samotný sporťák má 15kg, k tomu dokud byla Ela malá tak pevná vložná taška 3kg, taška s věcma tak tak nějak a dítě do toho - 20-25 kilo jak nic. Po porodu jsem ho nezvedla do auta.
Teď už jo, jsem trénovaná 🙂

anetka1701
18. únor 2016

Já bych doporučila Jane slalom... Je lehouckej a v terénu se s ním jezdí dobře 🙂

ema_s
30. bře 2016
Uživatel ema_s je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ema_s.

Já bych to volila asi stejně, nějaký levný bazarový na chatu protože když má být lehký těžce by se to kloubilo a takto je to lepší varianta. Do města bych pak mrkla třeba na Cam, oni mají lehké hliníkové konstrukce a tak váží málo i se dobře skládají 🙂