Měly jste kočárek před porodem doma? Co se stalo?

nonsense
25. kvě 2014

Anketa na téma snad nejčastější pověry - "do porodu NESMÍ (prostě NE a NE a NE) být kočárek doma".
Jak to máte vy? A hlavně - vy, které jste měly kočárek doma, tak jaké neštěstí se přihodilo?

(Případně nevíte někdo odkud tato pověra pochází?)

lerda
25. kvě 2014

Já mám doma koupený kočárek už od února. Po tom, co mi přišel poštou jsem ho složila, pokochala se a tedka ho mám pod postelí v krabicích. Žádné neštěstí se zatím nepřihodilo a věřím, že ani nepřihodí.. 😉 🙂

antarres
25. kvě 2014

Meli jsme ho objednaný a zaplacený a nechali si ho v prodejně ve skladu. Manžel ho vyzvedával druhý den po porodu. Je fakt, že s druhým dítětem jsme měli kočárek doma, protože bychom tu starší jinak asi vozili v kárce. 🙂)))

dora13
25. kvě 2014

Tahle povera me neprestane fascinovat, zvlast uvazime-li, ze s nejvetsi pravdepodobnosti ma ekonomicky zaklad: kocarek je nejdrazsi cast vybavy a proto se jakoby nedoporucovalo kupovat ho driv, nez se miminko narodi, kdyby se nahodou neco pokazilo. Dnes to uz neni dost dobre realizovat, zvlast protoze na nektere kocarky se ceka nekolik mesicu, takze nejde kupovat ho az po porodu.
My mame kocarek doma od brezna a ani na vterinu me nenapadlo uvazovat nad tim, ze bychom ho deponovali k rodicum. Verit v roce 2014 na povery mi prijde opravdu usmevne 🙂

hansed
25. kvě 2014

U první dcery jsme kočárek měli schovaný u našich a Adélka je postižená. U druhé dcery byl kočárek doma (vozila se v něm A) a je naprosto v pořádku 😉

ajurka
25. kvě 2014

Já měla kočárek u rodičů

1kacaba1
25. kvě 2014

My ho máme také doma...a pokud se přihodí něco zlého, což si nemyslím, tak určitě ne kvůli tomu, že bychom měli doma kočárek, ale z nějakého racionálnějšího důvodu...🙂

pivonka2
25. kvě 2014

Na babské pověry nevěřím, obzvláště ne na tuhle. O neštěstí mi říkalo hafo lidí, ale jaké nebezpečí hrozí konkrétně, mi nikdo nebyl schopný vysvětlit 😀 Nestalo se samozřejmě vůbec nic. Zajímavé, že tato pověra nemluví o druhých dětech, kdy máš (většinou) kočárek prostě už doma. S malou teď jezdím a co jako...Mám si dávt kočárek k sousedům nebo co? 😀 Taky jak to funguje s paneláku jak v baráku? "Doma" je jako kde? Počítá se sklep, garáž, chodba apod. jako "doma", nebo už ne? No přijde mi to legrační, že na TOHLE někdo ještě věří 🙂

lrg
25. kvě 2014

Já naštěstí ani tyhle pověry neznám a slyšela jsem o tom až po porodu. Výbavičku celou jsme kupovali celkem brzo, užívali jsme si to a neřešili, jestli se něco stane....Něco stát se může i den před porodem. A kočárek jsem měla už asi od 5. měsíce, protože ten co jsme ho chtěli byl zrovna ve skvělé akci.

lennus
25. kvě 2014

Kočárek jsme měli doma asi od 13. týdne. Samozřejmě o této pověře vím, ale říkala jsem si, že je to blbost a proč zrovna kočárek, to bych nesměla mít doma nic! Prostě byl náš favorit v akci, tak jsme ho po velkém ultrazvuku pořídili. Rodinu máme daleko, že bychom ho někam dali, tak šel do úložného prostoru pod postel a pěkně tam s náma vegetil až do příchodu prcka, který se tedy narodil o 7 týdnů dřív, tak možná by tomu mohl říkat někdo neštěstí, ale vše je v pořádku! 😉

cibetkaa
26. kvě 2014

My jsme kočárek koupili dva měsíce před narozením dcery a celou dobu jsme ho měli doma. Hlavně z praktických důvodů - oboje prarodiče 100 km daleko a obchod, kde jsme kočárek koupili, cca 50 km daleko. Vůbec nic zlého se nestalo - dcera se narodila den po stanoveném termínu, naprosto v pořádku, a porod proběhl bez větších komplikací. Můj názor je ten, že tahle pověra patří do stejné kategorie jako ta, že svatba by neměla být v květnu. Tedy ty pověry, které vychází z minulosti, ale při dnešní životní úrovni už vůbec nejsou opodstatněné. Takže já bych se toho určitě nebála.

martinaf14
26. kvě 2014

Měli jsem ho doma 2 měsíce před porodem, hezky jsem si ho vyprala a vše připravila. A dcera je zdravá a nic se nestalo. Na pověry nevěřím, spíše si to člověk vsugeruje a pak se něco stane. Říká se, že by neměla být svatba v květnu, my ji měli a pořád mám doma toho nejlepšího chlapa na světě a navíc taky úžasnou dceru 🙂

wildy
26. kvě 2014

A jak by mohl být kočárek vliv na to, co se stane? Já na pověry nevěřím. Kočárek budeme kupovat na konci 6. měsíce a až dorazí domů, tak tam prostě zůstane. Nevidím důvod, proč ho někam dávat. Btw. mimo kočárku máme snad všechny z nás zařízený pokojíček, popř. koutek v ložnici, kde jsou naprosto všechny věci na mimi, takže tvrzení, že když by se "něco" stalo a maminka se vrátí domů z nemocnice, tak by mi pohled na kočárek mohl bolet... co potom pohled na tu kompletní výbavu? To bychom doma nemohli mít nic! 🙂
A zajímavé je, že někde tu pověru ani neznají.. 🙂 Jiný kraj, jiný mrav.. 🙂)
Na pověry nevěřím. Ráno před maturitou mi cestou do školy přeběhla přes cestu černá kočka - odmaturovala jsem, na svatbě jsem měla perly - a taky žiju. Jsou to nesmysly. Na pověrách přece nestojí to, co se stane a jak se to stane! Smůlu můžu mít i jindy a ne proto, že je pátek 13. Nebo svatba v květnu - že přináší smůlu - dávno pominul důvod proč tomu tak bylo...

ann_87
26. kvě 2014

Pověrčivá jsem jak na co, každopádně kočárek jsme doma neměli. Měli jsme ho u partnerovy sestry a dovezli jsme jej až po porodu.

petrusew
26. kvě 2014

Měsíc před termínem jsem ho doma měla připravený a nachystaný.

maia74
24. čer 2014

Já ho budumít u kamarádky. Ona by mi ho z domova stejně "ukradla" 😀

martina_z
24. čer 2014

Poprve byl kocarek u nasich. Mama taky blbla s poverama a chtela jsem mit od ni pokoj. Porodila jsem o 2 mesice drive. Podruhe opet hrozil predcasny porod, tak jsem mela kocarek doma uz nekdy ve 36tt. Porodila jsem az ve 39. tydnu. Z cehoz vyplyva - pritomnost ci nepritomnost kocarku doma absolutne, ale absolutne nemuze nic ovlivnit. 🙂

partyzanka91
24. čer 2014

My jsme měli kočárek dole v kočárkárně, ale kdyby se vešel domů asi by byl tady. Ono se říká že před porodem by neměli být doma žádné věci pro miminko - kdyby to nedopadlo dobře aby maminka pak doma neměla oblečky, postýlku a různé věci co by jí jen rozlítostňovali. Pravděpodobně ta pověra pochází z dob kdy ještě často miminka i maminky při porodech umírali, což se v dnešní době už nestává a nebo jen strašlivě zřídka. A navíc je přeci nutné připravit se na miminko dopředu po jeho narození těžko všechno shánět a vybírat když je to už potřeba.
Takže kočárek byl dole, zbytek věcí v bytě a narodila se nám zdravá holčička i když mírně komplikovaným způsobem. Jediné včem mě výbavička před jejím narozením znervozňovala bylo to že jsem neustále ty věci probírala, třídila, chodila kolem postýlky, čančala jí a nemohla se drobka dočkat - věci ve mě vyvolávali ještě větší netrpělivost.

petrad93
24. čer 2014

Ne, kočárek jsme kupovali asi tak 3 měsíce před porodem, ale byla možnost si ho vyzvednout až budeme potřebovat. Akorát jsme se dohodli že si ho vyzvedneme okolo termínu, aby to přítel všechno zvládl 🙂 A nebylo to skrz nějaké pověry ale skrz to že bychom ho neměli kam dát, a sklep nepřipadal v úvahu( prý se tam kradlo) a pak i to že záruka nám šla od doby co jsme ho vyzvedli 🙂

ellar
24. čer 2014

Já jsem hodně pověrčivá 🙂 Tak byl kočárek u prababičky v garáži. Ale kupovali jsme ho na veletrhu s veletržní slevou a to asi o 3 měsíce dřív. Ale zvláštní, že se toto říká jen o kočárku, ale postýlka je ok 😉

ivis29
25. čer 2014

My už máme kočárek doma. Máme oba s mužem rádi, když je vše (a nejen věci na malou) nachystané a připravé dopředu. A než si říkat, že se to nemá a přinese to něco špatného, tak my to máme tak, že si říkáme, že naopak malá ví, že se na ní moooc těšíme, a vše pro ní chystáme. Co má přijít přijde, kočárek nekočárek.

vera_vila
25. čer 2014

u prvního byl u rodičů ve sklepě, před porodem jsem ho nepotřebovala. Druhý byl až za dlouho, takže byl taky ve sklepě (doma na něj stejně nebylo místo) a na třetí bude kočár určitě doma, protože syn v něm stále ještě spí a denně v něm jezdíme na procházky... a jak tu někdo píše - když má přijít smůla, tak přijde - kočár - nekočár...

ladenka
25. čer 2014

U prvního jsme jej koupili už na 4. měsíci na veletrhu, protože byl témeř za poloviční cenu. V paneláku jsme jej neměli kde mít a nechat nový kočárek bez dozoru několik měsíců v kočárkárně jsem nechtěla, tak byl do porodu u rodičů. U druhého jsme ho už měli v bytě, protože jsme s vozením plynule přešli od dcerky k synovi. 😉

jenny.kay
25. čer 2014

U první byl u prarodičů, u druhé doma, protože jsem ho pak přestavěla na sourozenecký a vozila obě holky najednou. Nestalo se nic. U první jsme ho měli u prarodičů spíš z toho důvodu, že doma by zbytečně do porodu zavazel.

maruskateruska
15. pro 2016

Takový tvar se mi moc líbí,nelibi se mi hranatý boudičky. Ale tenhle vyjde draho..

90janka
14. bře 2017

Ahoj, sice už jsou tu starší příspěvky, ale přidám se. Jsem na konci 4. měsíce, někdo tvrdí už v 5. Úplnou výbavičku ještě nemám, ale kočárek jsme si dovezli od známé, protože kupovali pro malou menší a lehčí. Je parádní a neumim si představit, že bych ho dovezla těsně před porodem nebo po porodu, protože se budu ještě dlouho učit jak měnit a nasazovat korbičky :D Také nedávám na pověry, nechtěla jsem jim dát ani váhu, ale když jsem se pochlubila známým, našla se kamarádka, která mi to ihned připoměla a jak bych ho doma neměla mít, že jsme s přítelem blázni a bla bla bla. Avšak ona tomu prý nevěří :D ale kupovat pro druhé dítě nový kočárek bude, aby nebyl doma, i když doma bude mít stále ten pro syna.. Nechápu. Každopádně její řeči mě rozlobily a to že mi to vůbec připomínala. Proto až k tomu zase dojde, podívám se na vaše komentáře a hodim se do klidu 🙂 Kdybych totiž měla brát ohled na všechny pověry, pátek 13., černá kočka, nikomu neříkat o těhotenství do 2. měsíce, do 3. měsíců nekupovat věci na mimi atd atd, tak bych se z toho zvencnula. Hodně štěstí všem 🙂

absintka19
14. bře 2017

Co říka strýček google a čeho se držíme 🙂

Pověra je víra v neexistující jevy nebo bytosti, která v rozporu s racionálním myšlením a bez rozumných důvodů přiřazuje věcem a dějům nadpřirozenou schopnost ovlivňovat budoucnost.

90janka
14. bře 2017

@absintka19 To je hezky napsaný. Taky si myslím, že čím víc tomu člověk věří a přikládá něčemu váhu, akorát si to nevědomky přitahuje k sobě a nechá se tím ovlivnit.

3blumicky
14. bře 2017

Měla jsem kočárek před porodem doma a pak se stalo že se mi narodilo dítě. Což je šokující.

absintka19
14. bře 2017