S jakým kočárkem jste spokojené?

simone5
1. srp 2017

Milé maminky, už jsem zoufalá. Jsem v 8. měsíci a pořád vůbec nevím, co mám pořídit za kočárek. :( Chtěli bychom trojkombinaci do 15 tis., aby byl stabilní a bezpečný, s odpružením, kolečka se zatáčením ideálně pěnová nebo nafukovací, s nastavitelnou opěrkou zad. Ideálně nějaký lehčí (před otěhotněním jsem měla 48 kg), ale to není to nejdůležitější. Nejvíc potřebuju, aby se dobře ovládal a skládal a protože budu mít podzimní miminko, tak aby v zimě nepromokl a zvládl např. i sníh. Poradíte mi prosím někdo? Původně jsem se nadchla pro kočárek Baby Sky 2v1 Deimos 2016, ale ten už se nevyrábí. S čím jste spokojené vy a proč? Budu vděčná za každou odpověď.

karlajasmine
1. srp 2017

@simone5 Ahoj Simco, ja bych uprimne nekoukala po trojkombinacich ale spis po samostatnem hlubokem kocarku, a pak koupila casem zvlast sportak, ktery ti bude vyhovovat. My jsme si koupili pro syna Maxi Cosi Mura trojkombinaci, a s hlubokym kocarkem jsem byla moc spokojena - velka prostorna korba, nafukovaci kola, vyborne ovladani, je sice tezsi, ale to jsem absolutne nepocitovala.. nikdy nepromokl a snih zvladal v pohode. Ale sportak pro nas pak byla tragedie, kdyz se nacvakl na spodek kocarku, tak byl nepristupny nakupni kosik, do kocarku foukalo a svitilo.. navic pak uz jsem chtela i se synem vic cestovat MHD a ta vaha mi zacala hodne vadit.. takze misto 'sportaku' mam ted Valco Snap 4 a je naprosto uzasny.. snih mi v zime zvladl v pohode, i horske tereny na dovolene (presto, ze je to spis mestsky kocarek), je lehky, polohovatelny az do lehu, levny a zkratka nemam vytky 🙂
Obecne jsem si vsimla, ze trojkombinace kupuji hlavne prvorodicky (ja a vsechny moje kamaradky), a jakmile cekame druhe dite nebo zname nekoho, kdo ceka druhe, tak uz rika, ze trojkombinaci ne.. Clovek ma proste jine pozadavky na kocarek ve chvili, kdy dite zacne sedet a lezt.. deti uz v tu chvili tolik v kocarku nevydrzi a podle toho clovek podnika uplne jiny typu vyletu..

Jinak nevim, jestli trvas na novem kocarku, ale pokud mas budget 15000, tak bych klidne koukla na nejaky bazarkovy v dobrem stavu po jednom diteti.. muzes si pak koupit nejaky 'luxusnejsi' za lepsi penize 🙂 A ta hluboka korba je stejne na chvili jenom..

Samozrejme tohle je jenom muj osobni nazor, drzim palce at se rozhodnes pro neco, s kym budes spokojena!

35_a_budu_mamka
1. srp 2017

Souhlas s @karlajasmine. Radeji nez novy polsky do 15tis., koukla bych na inzeraty maminek a koupila pouzity, ale lepsi znacku. A hlavne se zamerit na sportak, ten budes pouzivat dele nez hlubokou korbicku😉

pavcik123
1. srp 2017

Bugaboo 🙂

starbucks
1. srp 2017

Za mě teda nedoporučuji trojkombinaci. Autosedačky a z trojkombinaci jsou a často velmi u malé a hlavně a nejsou vůbec bezpecne. Mám zářijového chlapecká a chtěla jsem.co největší korbu aby se mi tam vlezl i s říšském v zimě. Vybrala jsem kočárek bexa line. S hlubokou korbou jsem byla maximalne spokojena. Jelikož mi při vyberu nedošlo, že s hlubokou korbou budu jezdit tak půl roku a sportak budu využívat i mnoho dyl, tak jsem sporťák vůbec neřešila. U této dvojkombinace je sporťák úplně na nic, tak jsme v květnu koupili Britax b motion plus.
Dnes bych si koupila z druhé ruky jednokombinaci - hluboký kocar k a připlatila si za lepší sporťák.

babuna
1. srp 2017

@simone5 Ahoj, my kupovali kočárek pro malou hlavně na základě toho, že často jezdíme do terénu - proto jsme tehdy vybrali dvojkombinaci Tako Acoustic, vajíčko jsme měli půjčené a v půl roce malé jsme koupili autosedačku. Jelikož jsem pak zatoužila znovu jezdit na bruslích pořídili jsme Bébé High Treck - z druhé ruky, jelikož se už nevyrábí :(, ale to je super vozítko. Je to tedy trojkolka, ale projede to vše. Rozhodně se mi líbí brzda na rukojeti a možnost aretovat přední kolečko čudlíkem na rukojeti jak potřebuji... je lehký, nový se dá pořídit pouze v Itálii (přes ebay, ale cena je kolem 19tis) .

Určitě bych pokud to těhu dovolí a počasí také být tebou zajela do nějakého většího obchodu a tak jak se říká ošahala bych si to 🙂. Protože, ona přední malá otoční jsou fajn do té doby než napadne sníh a posypou cesty - byla jsem s kamarádkou co má takový kočár v zimně venku a měla problém se zasekávajícími se předními kolečky. Za to ten retro Tako projel vše 🙂.

Velikost korbičky - hluboké - často jsou malé (nám ostatně vydržela jen cca 1/2 roku a to je u Taka hodně veliká), nebo nízko což je trochu nepohodlné a v zimně se tam prcek s fusakem nevleze. Osobně bych nešla do kočárku který je takový skládací jak nákupní košík - jen ta plátěná korbička - měla bych strach z bezpečnosti a zimy...

Pak košík pod kočárem, dostatečně velký, pevný atd. ...dobré je nastavitelná výška madla a dostatečná šířka 🙂 ... váha je upřímně to poslední - on zas úplně lehoučký se hůře ovládá 🙂 ...

K materiálu - vybírat takový co půjde odstrojit co nejvíce a potah vyprat 🙂 je to celkem fajn 🙂

babuna
1. srp 2017

@35_a_budu_mamka rozhodně bych polské kočárky neodsuzovala jen proto, že jsou polské ... ony kolikrát i ty ech nejsou zrovna žádná kvalita a navíc co se týče náhradních dílů případně doplňků s těma není vůbec problém, což člověk opravdu ocení ...

luckapol
1. srp 2017

Máme Tako Laret. Spokojenost.

rickym
1. srp 2017

Neporadím značku, ale teď znovu bych určitě šla do samotného hlubokého a pak zvlášť vybrat sportak... já bych teď už vybrala úplně jiný kocarek než mám...

aksive
1. srp 2017

Za mě též ne. jsou to zbytečně investované peníze. Taky jsem si říkala, koupíme dvojkombinaci ušetříme a ve finále jsem stejně kupovala sporťák. My máme Abc desing viper s4 byla jsem s ním spokojená až na sportovní verzi, a to myslím že je u všeho jak u trojkobinací tak dvoj. Sproťák je velkej težkej, těžko se dává do kufru takže já už bych kombinovený kočárek taky nekupovala ani za zlatý prase. Kamarádka teď čeká mimčo a taky jsem ji to říkala a stejně se od prodavačky nechala ukecat do trojkombinace - a to na má slova určitě dojde. Autosedačku jsem od značky kočárku nechtěla byl to propadák v testech, takže autosedačku jsem kupovala zvlášť takže mě dvojkombinace vyšla na 13.000,- autosedačka na cca 4.000,- a pak jsem si kupovala bazárkový sporťák protože novej za min 6.000,- se mi už nechtělo kupovat. Když to tak sečtu tak bych měla za ty peníze všechno zvlášť a to ještě podle toho, že si to člověk vybere tak, aby mu to sedělo na míru. Ty sporťáky u těch kočárků jsou fakt děs... takže za mě kombinaci určitě ne!!!

hrosarna
1. srp 2017

Ahoj,přidávám se k těm kdo pro první dítě koupil trojkombinaci a po půl roce nadával.. vybrala jsem si krásnou hlubokou korbu, ťuťu ňuňu a ve sportovní korbě byla dcera 3x než mi ruply nervy a jeli jsme pro samostatný sporťák.. máme doteď Britax B-agile a jsem naprosto spokojená.. odvozil první dceru,teď i druhou a úplně nejradši v něm obě jezdí naráz..zvládnul opravdu všechno.. když se druhá dcera narodila,koupili jsme na Britax hlubokou korbu, takže podvozek je v používání přes 3 roky denně a drží 😀

sonacha
1. srp 2017

Ahojda 🙂 Já měla na prvního prcka kočár po kamarádce - 2 kombinaci a také jsme museli koupit jiný sporťák, tady byl příšerný. A u druhého jsme šli trochu jinou cestou - koupili jsme 2 kombinaci, ale vybírali ji hlavně podle sporťáku 🙂🙂😎 Ten už máme vyzkoušený, protože jsem se starých kočárů musela kvůli místu zbavit, syna (tč 2,5 roku) jsem v něm ještě chvíli vozila. A teď každým dnem čekáme holčičku, takže přijde řada na hlubokou korbu. Jo a máme Baby design dotty 🙂 Sporťák je naprosto super a hluboká korbička - vyzkoušíme, uvidíme. Tak šťastný výběr! 😉❤

sonacha
1. srp 2017

a ještě jen dodám, že záleží na každé mamce a taťkovi, co od kočárku očekává. Takže je podle mě príma shrnout si, co chci, kam budu jezdit nejčastěji, co je priorita, jaká chci kolečka, jakou skladnost, jakou cenu, jakou variabilitu, atd. - pak každému "vypadne" třeba úplně jiný kočárek 😉 Ideál prostě neexistuje ani u kočárků, každý si ten svůj musí najít 🙂 Tal holky ahóój 😉

simone5
autor
1. srp 2017

Díky všem moc za odpovědi! Koukám, že se shodnete, že je lepší koupit korbičku a sporťák zvlášť. To je dobrá rada, díky, holky! 🙂 Jen jsem se ještě chtěla zeptat: asi je lepší pořídit sporťák až po tom půl roce a nikoli předem, že?

@karlajasmine @35_a_budu_mamka Díky, holky. Určitě netrvám na novém kočárku, ale upřímně moc nevím, jaké značky patří k těm lepším. Můžete prosím poradit? Já jsem v tomhle fakt totální amatér. 🙂

sonacha
1. srp 2017

@simone5 já si právě myslím, že horší a lepší ani rozdělit nejde. Je to právě o tom, kdo má jaké očekávání. Samo vždycky v nějakou dobu "frčí" nějaké značky, ale je to jako s každým jiným zbožím - to že něco stojí víc peněz v žádném případě neznamená, že je to to nej pro mě.
A určitě souhlas - sporťák pořídit, až přijde jeho čas, do té doby máš čas pokoukat a rozhodnout se 🙂

duck09
1. srp 2017

My jsme spokojené s Britax Bmotion 3. Pořídila jsem si ho jako sporťák až u druhého miminka, ale hodně toho lituju, že ne u prvního dítěte. Chtěla jsem už u prvního dítěte, ale to jsem si pořídila golfky a jiný sporťák. Při druhém jsem to nevydržela a BM3 musela mít a kdybych měla třetí dítě, tak jdu jedině do toho. Předtím jsem měla ABC design Viper 4s a byl dobrý jako korba, ale sporťák nic moc, navíc to byl klasický těžký kočár. Bmotion se rychle skládá, je lehký, a sporťák hooodně prostorný. Spíše než na korbu bych koukala na sportťák, ten se využije daleko víc. Většina holek nakoupí trojkombinaci a po korbě všechny prodávají a pořízují jiné sporťáky. Jedinou nevyýhodou je skládání sporťáku tak, že sedací část je venku, nikoliv uvnitř složeného kočáru. Ale celkově jde o to, co od kočáru čekáte, jakým terénem jezdíte (trojkolky zvládají terén lépe než 4kolky většinou). Například švagrová si koupili kombinaci Monza a brzy šla z domu, pořídili si Jane Slalom pro a jsou moc spokojeni, tam je plusem ruční brzda.

ev.ka
1. srp 2017

neexistuje nej kočárek pro všechny, každá potřebujeme jiný

kdo často jezdí do terénu, tak potřebuje jiný než mamina, co často jezdí mhd... jiný potřebuje mamča, co jezdí nakoupit často autem a kočárek skládá do kufru auta ...než mamina, co jezdí nakoupit pěšky kočárkem a pod kočárkem potřebuje spoustu místa

takže si ujasnit, co od kočárku očekáváte a nastavit si priority (většinou neexistuje kočárek, co by splňoval vše)

ja jsem chtěla kočárek odpružený, skladný i s korbičkou do auta (na víkendy nás bude v autě 5, takže nám musí z kufru něco zbýt na tašky, takže se nám tam klasický houpací hluboký kočárek těžko vejde), sporťák otočný směrem k rodiči, váhově nepřesahující 13kg
už na třetí dítě budeme mít teutonii, sportovní sedačka může mít prodlužovací nástavec, takže z ní pak udělám obří korbu, splňuje vše, jen ta váha není nejnižší 13,5kg.. dokonce existuje i výměná přední náprava a do terénu z něj uděláme klasickou čtyřkolku (kolečka nejsou otočná a jsou větší)
ale počítám, že v něm bude prtě jezdit tak rok a kousek a pak máme doma v záloze Valco snap.
Nebydlím ve městě s mhd, takže tu váhu snad zvládnu - budu ho jen občas dávat do auta a to je bez dítěte (narozdíl od mhd)

karlajasmine
1. srp 2017

@simone5 Jo, sportak bych poridila az po tom pul roce, to uz budes vedet, jake mas zhruba pozadavky i podle toho, jaky budes mit dite.. treba zjistis, ze dite kocarek miluje a budes moct chodit nekam na dlouhy tury.. nebo naopak ze se mu tam moc nelibi, a ze ho budes vyuzivat spis na kratsi prochazky, nakupy a tak 🙂..

K tem znackam, na Emiminu je hodne ruznych recenzi, tak se muzes zkusit mrknout tam, ale jinak jsem slysela chvalu na znacku Britax, Bugaboo, Roan, Cam, nebo Inglesina (jenom na ty hluboky kocarky, na sportaky naopak kritiku)..

JInak ono v podstate neni uplne moc co zkazit, s hlubokou korbickou se da jezdit s cimkoliv.. rekla bych, ze nejdulezitejsi je, aby ti tam na miminko nesvitilo a nefoukalo, aby ses dostala k nakupnimu kosiku, aby se kocarek dal dobre ovladat jednou rukou, snadno skladat, a dobre s nim jezdit treba po rampe nekam do dveri, abys ho mohla zvednout do MHD aspon do tech nizkopodlaznich tramvaji a autobusu, a celkove s nim jezdit po nerovnem terenu a po snehu 🙂

eliskaxox
1. srp 2017

Většinou souhlasím s holkama co tu psaly, jen takové info.
Zkus se podívat které kocarky se prodávají i zvlášť jen jako sportaky, pak se koukni zda k nim jde dokoupit korba a autosedacka. Souhlasim s tím ze za ty peníze je 100x lepší vzít použitý z bazarku než nový který budeš za pul roku prolínat- taky považuju polské trojkombinace za nejhorší možnost, ty sportaky jsou fakt na nic.
Mych pár tipů na kočárky:
Městský- Concord Neo, Britax B motion 4plus, Baby jogger city mini Gt, baby jogger Versa Gt, Hartan, Bugaboo, Joolz
Terénní- Concord Wanderer, Baby jogger Elite nebo Summit X3, Britax go, Bugaboo Buffalo. Myslím ze u všech az na Buffalo, se dá na bazarku dostat na cenu 15tis za kočárek v top stavu

evee24
1. srp 2017

Já teda mam baby design husky a spokojenost největší. Odpruzeny. Kola velka. Bydlíme na vysočině takže zima pohoda. Projeli sme všude. Lesem přes kořeny. Skládá se jednoduše.

jankavranova
1. srp 2017

My máme baby design dvojkombinaci,autosedačku jsme měli maxi cosi a korbička hluboká si nemůžu stěžovat,sporťák taky ujde,ale je těžší, na trajdani po městě teď koukám na valco. Každopádně kočárek zvládá jak terén,tak i město v pohodě.

simone5
autor
1. srp 2017

Holky, ale já se teď na to dívám a výběr jen hlubokých kočárků je úplně tristní (v bazarech i obchodech)... Všude nabízejí minimálně dvojkombinace. 😲

@karlajasmine @eliskaxox Díky moc za podrobný výpis, něco podobného jsem potřebovala!

dzejn002
1. srp 2017

I když jsem čekala teprve první miminko, tak jsme s manželem po logické úvaze koupili úžasně houpací kočárek Roan Marita z druhé ruky (teprve 10 měsíců od zakoupení, opečovávaný jako nový za třetinu původní ceny - 3500 Kč, stále v záruce). A před měsícem ve třinácti měsících naši malé jsme si přesně na míru naši malé a našich potřeb vybrali sportak Valco SNAP 4 (nový za 8500 Kč) a jsme nás očekávání spokojeni. Opravdu oba kočárky jsou pro nás tou nejlepší volbou - hluboký úžasné houpací a praktický, žádný kostitřas bez odpružení a Valco ideální pro časté cestování vlakem i autem a super k na procházky všeho druhu - les, pole. Jo a vajíčko jsme měli vybrané Cybex Aton Basic, protože v té době jsme jezdili autem jen minimálně. Shodou okolnosti k hlubokému kočárku byly adaptéry na cybex, tak nám to i přišlo vhod a bez dalších investic. Celková cena 12 tisíc za dva skvělé kočárky, které využijeme i na další děti (snad dvě ;) ) Takže doporučuji! 🙂

dzejn002
1. srp 2017

Ještě upřesním: Roan Marita je dvojkombinace. Hlubokou vaničku jsme používali 10 měsíců a sportovní sedačku další 3 měsíce - bylo to skvěle, že než měla malá zpevněné svaly a byla pohyblivější, tak měla houpací podvozek. ;)

kubinkov
1. srp 2017

@simone5 Souhlasím se všemi, co tu odrazují od polských trojkombinací. Při tvé váze bych pořídila něco lehoučkého jako třeba Valco Snap. Je na něj i hluboká korba.

bejki
1. srp 2017

Milá simone5 taky jsme řešili tento problém a nebylo to vůbec jednoduché🙂.Po projití spousty prodejen,po výletu do Pl.u nás nakonec zvítězil kočárek Emmaljunga,koupili jsme po jednom dítěti,ale v bezvadném stavu právě tady na modrém koníkovi.A musím říct ,že jsme udělali moc dobře.Jsem nad míru spokojená.Také jsem chtěla otáčecí přední kolečka a dnes jsem ráda ,že je nemám.Má kamarádka,která se prodejem kočárků živí,mi sama řekla ,že je lepší koupit kočárek použitý,ale značkový tedy dražší,než nový levnější.Potřebuješ hlavně větší korbičku,protože budeš mít mimi na podzim,to jsme řešili také,jelikož naše bude mít v zimě 5 měsíců,tak aby se mi tam vlezlo i s nějakým fusákem🙂.A pevná kolečka se daleko lépe ovládají i va sněhu i při přejezdech přes cestu.Přeji Ti hodně štěstí při výběru.

normalnimatka
1. srp 2017

já teda mám dvojkombinaci připadá mi fajn pořád🙂 lehce ovladatelná, lehká, houpe, dá se krásně zandat stříška, aby na dítko nesvítilo, do koše je dobrej přístup,....
skládat ho potřebuju jen občas, takže tohle hledisko neřešim. snad jediný, co mi trošku chybělo je, že bych víc uvítala přehazovací rukojeť, než přendávání a nandávání celý konstrukce/korby na podvozek. ale dá se to přežít🙂
ono zas když si koupíš samostatně hlubokej kočár, tak ti taky může vydržet ani ne půl roku.... a třeba když ti dítě nezačne úplně brzo sedět, tak pak ho nemáš v čem vozit. já používala ležící verzi fakt dlouho, řekněme do 10 měsíců?...to bych s žádným jenom hlubokým kočárem nedala. na to sou zas lepší dvojkombinace.
jinak měla jsem jako druhej k babičce i z druhý ruky, nějakej noname z vesny, lehoučkej a totálně vyhovující za pár stovek...ke sportovní verzi mi chybí takovýto madlo, kterýho se děti držej, takže tam dítě sedí jakoby v hluboký verzi, a ještě kouká teda na mě, ale kdybych to madlo měla, tak by mi přišel taky dost fajn. takže ono orpavdu nemusíš mít kočár za 15 tisíc, ani za 10, abys nebyla spokojená.

simone5
autor
2. srp 2017

Ještě jednou všem moc děkuji za rady a sdílení zkušeností, opravdu jste mi pomohly!! Kočárek už máme, hluboký kočárek Inglesina Sofia z druhé ruky, který je ale jako nový, tak máme radost z kočárku i z toho, že už to máme z krku. 😉 😀

eliskaxox
2. srp 2017

@simone5 gratuluji myslím ze je to super volba

lenuardos
2. srp 2017

Já měla Zippy Pia tutis a byl úžasný. Pro druhé dítko si ho také jednou pořídím. Je fakt, že sporťák jsem brzy vyměnila za Britax B-milion 4+ a taky skvělý.

zuzineckah
2. srp 2017

Mám zkušenost, že cokoliv od Peg Pérego je skvělá investice 👍