Nosítko od narození? Jaké doporučíte?

mamater
8. říj 2021

Ahoj holky první dceru jsem začala nosit až kolem 6 měsíce a to jsem zvolila nosítko aloe mám ho schované i pro druhé ale je až od 7kg a teď čekáme druhé chtěla bych nosit od narození ale v nosítku šátek mi nevyhovuje mám z něj respekt a prostě nechci 🙂 tak se chci zepta jaké nosítko od narození použít? 🙂 předem děkuji za názory 🙂

nikjean
Autor odpověď smazal
Zobraz
izzylka
8. říj 2021

@nikjean ona se ptá na nějaký typ, které nosítko použít ☺

nikjean
8. říj 2021

@izzylka Aha, něco čtu, ale hlava si to vyložila jinak. 😅 Zakladatelce se omlouvám, bohužel s typem neporadím.

malenka3
8. říj 2021

Měla jsem Love And carry one.

ejmate
8. říj 2021

@mamater storchenweige nebo fidella mají nosítka od narození 😉

izzylka
8. říj 2021

@nikjean jj však v poho, stane se 😅
Každopádně jsem zvědavá na odpovědi...mě bylo jednou řečeno, že jedině šátek, že žádné nosítko není od narození 🙈

mamikry
8. říj 2021

@mamater Mam satkove nositko MoniLu od 2 mesicu, ale delaji i nositko od narozeni.

gbp
8. říj 2021

ja sem mela caboo. a byla sem moc spokojena. dcera mela 2,5 kila a byla tam pekne schovana, do takoveho klubicka. bylo to mekke jako satek, zvladnul to i manzel.

ejmate
Autor odpověď smazal
Zobraz
anita003
8. říj 2021

Já kupovala Fidellu Fly tai, což je kombinace nosítka a šátku, ale velmi jednoduché na zavázání... Nicméně nejsem nosící typ, tak jsem za celou dobu využila asi 5x, tak se mi válí doma... Ale možná se s 2. překonám nebo mi nic jiného nezbyde 😄

rebe
8. říj 2021

Storchenwiege. Když se narodila Jasminka, dělali jsme jim modelky, první focení bylo asi ve dvou týdnech a bylo jí v něm krásně.

jana_zofie
8. říj 2021

@izzylka to neni uz davno pravda. Z preskovyvh napriklad BeLenla mini, Monilu Uni Start. Mam ale na mrnouse (taky budu brzy porizovat) radsi vazaci nebo polovazaci nositka, coz jsou ruzne Fly Tai, jine Tai apod, dela napr. Fidella, Storchenweige, tusim Jozanek, no proste kdekdo, Monilu je snad dela taky, a co bych chtela vyzkouset (osobne se rozhoduju mezi Fidellou a tímto) je nova satkova Manduca Twist, ta by mela byt taky na tomto principu. Ale myslim si, ze bude lepsi to zkusit osobne s novorozencem, co sedne. Takze bud kamenna prodejna nebo eshop, ktery pujcuje a pak to odečítá z ceny, v pripade koupe...

leilinka1234
8. říj 2021

Měla jsem fidellu fly tai a byla jsem moc spokojená. A dcerka teda taky 🙂

surikata131
8. říj 2021

@jana_zofie mám právě tu Manducu Twist, měli ji zrovna v akci na Mallu, tak vyšla i super cenově, jinak se mi líbí ty polovázací Fidelly, nebo Monilu uni start, ale nechtěla jsem za to dát tolik peněz, protože jsem to brala na chvíli, mám pak klasické Monilu uni. Jiné nosítka jsem nezkoušela, ale jsem s tou manducou Twist spokojená, nemusí se nijak nastavovat (jen se ohrne ten sed co má mimi mezi nožkama), nosím jen doma, když potřebuju něco udělat, tak se mi nechtělo motat do šátku a bála jsem se toho

jana_zofie
8. říj 2021

@surikata131 no prave. Ja mam potom klasickou Fidellu Fly Tai a ac mi jiz par lidi tvrdilo, ze se jim podarila stahnout az na novose, tak tomu zrovna prilis neverim. Pamatuju si, jak tezke to bylo stahnout aspon na vel. 68/74. A co ctu komentare lidi, co ten Twist maji, tak jsou vsichni spokojeni. Mozna kdybych doma nemela jine nositko, budu premyslet jinak, i ohledne toho, do jake velikosti vydrzi. Ale takto...

kachna_b
8. říj 2021

Nosítko Sestrice ONE. Jednoduché intuitívne nastavovanie, takže nie je problém striedať s partnerom. Bližšie nfo na ich stránkach https://www.sestrice.com/cz/sestrice-carrier-one/ Ja na sestrice nosítka nedám dopustiť. Z toho čo som si sama vyskúšala sú sestrice suverénne najlepšie obzvlášť čo sa týka nastavovania a super magnetickej spony na ramenných popruhoch.

majdaptak
8. říj 2021

@rebe Můžu se zeptat - neškrtilo tě to u krku ty popruhy?

janina228
8. říj 2021

@mamater Storchenwiege je za mě top! pohodlné a hlavně - žádné velké nastavování..Na šátek jsem si netroufla a tohle bylo pro mě skvělé řešení.

cherie24
8. říj 2021

@mamater taky jsem tenkrát chtěla pořizovat Storchenwiege na miminko. Nakonec jsem teda pořídila šátek a u něho i zůstala. Bála jsem to toho dost, ale tenkrát jsem si zvala porodní asistentku domů v rámci hrazené pomoci od pojišťovny a domluvila si i schůzku s maminkami na srazu. Teď je to maličko moje posedlost. Potřebuji další a další. 😄 Ideální je si to někde vyzkoušet. To, že vám napíšou, že je to od narození a někomu to sedí, ještě nezaručí, že to bude vyhovovat i vám dvěma. Buď přes tu nějakou skupinku (ženské jsou tam vždy hrozně ochotné) nebo v půjčovně nosítek. 🙂

surikata131
9. říj 2021

@jana_zofie Jj, ono to asi na dlouho úplně nebude (třeba do roka), ale na ty nejmenší super. Ale to tak asi bude obecně, nevím, asi není moc nosítek od narození co pak vydrží dlouho i pro větší dítě.

mamater
autor
9. říj 2021

Holky a co říkáte na tula nosítko? 🙂

jana_zofie
9. říj 2021

@mamater No, jako ja strasne nerada hodnotum nositka, ktera jsem nemela v ruce, takze doufam, ze co se Tuly tyce, napise jeste nekdo jiny. Nicmene, co jsem tak zaslechla a odpozorovala, tak hodne maminkam FTG pro uplneho novorozence nevyhovuje a maji pocit, ze jej nedostatecne "objima", proste, ze tam to dite v nekterych mistech "plave". Coz ale neznamena, ze nesedi nikomu nebo ze by nesedlo vam nebo by to bylo vylozene nevhodne nositko, tak to neni. Ale rozhodne bych ho nejdriv vyzkousela.

fortunate
6. pro 2021

Za svou nosící kariéru jsem u 2 dětí vyzkoušela celou řadu nosítek, některá jsem měla buď své, některá půjčená, některé na testování. Pro novorozence doporučuji jednoznačně Fidellu - typ FlowClick baby, po porodu mi vyhovoval měkký bederní pás, který nikde netlačil, nezařezával se byl na zacvaknutí pomocí přezky, ramenní popruhy jsou na zavázání, což je velmi jednoduché, intuitivní, žádné zbytečné přezky, nic podobného, děti jsem z takřka vždy nosila já, ale ikdyž jsme se přehodili s manželem, jediné co nastavoval byl právě bederní pás, ale ramenní popruhy si každý dotáhl jednoduše na sebe, aniž bychom cokoliv rozštelovali :D měly ho i kamarádky, nejmenší miminko mělo necelé 3 kg, malinká v něm byla krásně napolohovaná, no prostě podle mě dokonalost sama. Další novorozenecká nosítka, která jsem zkoušela byly přezková BeLenka mini, Monilu UNI start a Tula - u všech mě 1. nebavilo přenastavování, když jsem se střídala s mužem, 2. vadily mi přezky, a v Tule tedy až do nějakého 2. měsíce bylo dítko naprosto utopené, protože se nedá zkrátit zádová opěrka, takže ideálně až tak od těch cca. 2 měsíců. Ještě jsem zkoušela Moisha grow, tam mi nepasoval bederní pás a u Storchenwiege mi zase chyběl, protože žádný nemá, u nějakých 7 kg jsem v podstatě celou váhu "táhla" jen rameny a váha se nerozložila mezi ramena a bedra a ramena za pár minut hodně bolela. Kdyby tě ještě něco zajímalo, klidně piš, ráda poradím 🙂 Jakože nejlíp mi vychází jednoduše Fidella :D

denski24
6. pro 2021

@mamater zrovna dneska jsem objednala Martys bebe mimi, maji 20% do dneška

emmapoliakova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz