Asthenospermie. Dá se to zvrátit?

monulkab
7. zář 2009

Ahoj, zárvěr našeho spermiogramu je asthenospermie, chtěla bych se dozvědět, jestli se tato diagnóza dá nějak zvrátit a zda je šance dopracovat se k miminku přirozenou cestou.
Díky předem za reakce.

palanie
20. únor 2010

Vendulak,
také nedám dopustit na Bioaktivní přípravky - zvlášť Selen se Zinkem, dřív jsem ani netušila, že má dobrý vliv na plodnost u mužů, brala jsem ho na pleť, vlasy a nehty. Teď ho kupuji pro manžela 🙂))

jessika
22. únor 2010

Tak, jsme po spermiu a nevím nevím. Každopádně 0% pohyblivých A i B, morfologie 12% zdravých, jinak skoro všechny s defektem hlavičky (62%). Jinak vše normální - vzhled, konzistence i zkapalnění. A v našem vzorku jich bylo 147 mil., což mi přijde jako obrovské číslo vzhledem k tomu, co čtu na netu. Momentálně přorozené početí nejspíš nehrozí, ale myslíte, že se to dá zlepšit?

monulkab
autor
10. srp 2010

@oriolka ahoj Oriolko, dívám se že diskuse o asthenospermii zamrzla, jak jste na tom? podstoupila jsi nějaké to vyšetření průchodnosti?

barusssska
22. srp 2011

ahojky poradili by ste mi??dnes jsme byli na spermiogramu a výsledek je asthenospermie.
Objem (ml) 5
Celkový počet(10x6) 95
koncentrace(10x6/ml) 19
WHO A+B (%) progresivní 31,6
Morfologicky abnormální spermie (%) 75
počet kulatých buněk 0
MAR-test 0
Je to hodně špatný? :(

motley
30. čer 2012

Ahoj všem, včera jsme obdrželi výsledky spermiogramu:
Vzhled: homogenní, šedavě opaleskující
Liquifikace: 20min.
Viskozita: vyšší
pH: 8,0
Objem: 4,6 ml
Koncentrace 8,5 !!! mil/ml
Celkový počet: 39 mil
Motilita PR + NP: 32%
Aglutinace: 0
Motilita: PR 16%, NP 16%, IM-nemotilní: 68%, MAR test: 50%, Leukocyty: 1mil/ml
Morfologie: A-normální 7%, B-defekty hlavičky 46%, C-defekty krčku 16%, D-defekty bičíku 29%, E-cytoplasmatické kapky 2%
Závěr: oligozoospermie, asthnenozoospermie
Další parametry mimo normu: viskozita
Na internetu jsme si našla, že se jedná o sníženou pohyblivost a množství, ale nevíme, ja moc je to vážné. Našla jsem několik spermiogramů s podobnými výsledky, kde se psalo o nabídnutí IVF. Můžete mi prosím poradit? Děkuji moc

jennyska
24. dub 2013

Ahoj všem!

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušenosti maminek maminkám 🙂 Proto, pokud máte znalosti a nebo osobní zkušenosti s Asthenospermií, prosím, vložte je do https://www.modrykonik.cz/astenozoospermie/ .

Přehled osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby byly právě ve Wiki Modrého koníka pod daným tématem. 🙂

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě maminkám k pomoci, radě a podržení v nelehkých chvílích.

Mějte krásný den! 🙂
Jennyska
Modrykonik.cz - Asmira team

reno21
9. lis 2016

@jenny73 Co je IVF+ICSI ?