Půlroční cvičení podle Ludmily Mojžíšové k otěhotnění

veronikakn
26. dub 2017

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, zda je tu někdo, kdo otěhotněl po půlročním cvičení vč. mobilizace kostrče od Ludmily Mojžíšové? Skoro 4 roky nemůžu otěhotnět i přes to, že já i partner jsme naprosto v pořádku. Tak jsem se rozhodla, že ještě zkusím tuto metodu.

A moc by mě potěšilo, kdybych si tu přečetla nějaké kladné a pozitivní reakce 🙂 abych věděla, že se nebudu snažit zbytečně. Děkuji moc za vaše komentáře 🙂

hanule61
26. dub 2017

Je to sice už mnoho let zpátky. Po dvou letech snažení, laparoskopické operaci, kdy mi zjistili neprůchodné vejcovody, které mi naštěstí pod narkózou zprůchodnili a dali pouze 5-ti % naději na otěhotnění. 3/4 roku po operaci jsem jela do Františkových lázní, kde jsem se naučila cviky L. Mojžíšové a do 1/2 roku jsem byla těhotná. 🙂

barborka09
26. dub 2017

@veronikakn Určitě cvič! Tím opravdu nic nepokazíš. Mám v okolí dvě ženy které podstoupily neúspěšně několik IVF. Vždy bez úspěchu. Oba byli po zdravotní stránce v pořádku. Poté co se rozhodly že se vykašlou na doktory a samy si zařídily toto cvičení, tak obě poté po cca půl roce otěhotněly přirozenou cestou. Ta jedna má i druhé dítě a to se jim povedlo hned při prvním snažení. Tak držím palce ať se taky brzo zadaří.

hope09
26. dub 2017

Taky jsem cvičila a už mám mrně 🙂

kristyn.g
26. dub 2017

to mě také zajímá, líbilo by se mi nějaké video třeby na youtube ale s celým cvičením, nebaví mě mít stále před nosem notebook a hledat co že to mám cvičit dál :-/

veronikakn
autor
27. dub 2017

Holkyyyy, tak vy jste zlatý 🙂 musím říct, že mě to dost podpořilo 🙂 tohle je už poslední možnost co můžu vyzkoušet, nic jiného už není :( a chtěla jsem právě slyšet nějaké pozitivní zprávy 🙂 hned jste mi zlepšily den 🙂

veronikakn
autor
27. dub 2017

@kristyn.g Posílám odkaz na ulozto.cz, kde je ke stažení celé cvičení paní Mojžíšové 🙂 https://uloz.to/!a29PXaC2/desetkrat-pro-zdravi-...

hope09
27. dub 2017

@veronikakn Držím palce ☺ nevím odkud jsi, ale mě v Praze pomohla paní Darina Kopřivová z www.1materskecentrum.cz

kristyn.g
27. dub 2017

@veronikakn díky zkusím to podle toho

kajalka
27. dub 2017

@veronikakn Jen cvičení samo o sobě nemusí pomoci. Nejúčinnější je odblokování žeber, mobilizace pánve a kyčelních kloubů. Poté se optimální stav udržuje cvičením. Pokud máš nějaké dysbalance, které přispívají k funkční neplodnosti, pak si je cvičením budeš víc a víc fixovat. Najdi si kvalitního fyzio, který tě tou metodou provede.

lennus
27. dub 2017

Já byla i na odbloku kostrče, je důležité mít dobrého fyzioterapeuta. V Praze doporučuju dr. Ťupu.
Cviky jsem si ještě vytiskla a mám je doma po ruce:
http://archiv.ihned.cz/c1-13380630-deset-cviku-...

kristyn.g
27. dub 2017

@kajalka to jsem nevěděla že cvičení udržuje zhoršený stav... já mám vyhřezlou ploténku a neustále bolesti a křeče v SI skloubení :-/ myslela jsem že cvičení má pomáhat

kristyn.g
27. dub 2017

@lennus kolik u něj stojí návštěva?

veronikakn
autor
27. dub 2017

Já mám skvělou fyzio, která mi právě chce udělat všechna ta odblokování a pak cvičení 🙂 jsem ráda, že se nás tu sešlo tolik a třeba i vaše rady a doporučení pomůžou nejen mě, ale i ostatním snažilkám 🙂

veronikakn
autor
27. dub 2017

@hope09 Děkuji moc za tip 🙂 já mám skvělou fyzioterapeutku, ale už nebere, takže tento kontakt předám kamarádkách, co také hledají 🙂 děkuji moc moc 🙂

lennus
27. dub 2017

@kristyn.g 900,- Je výborný, mám ho na doporučení, doporučuju dál a všichni spokojení, je to i fajn chlapík

hz
27. dub 2017

@lennus tyjo, presne tyhle cviky jsme cvicily na telocviku na stredni 🙂

kristyn.g
27. dub 2017

@lennus a jak často je potřeba chodit, je to docela dost peněz..

ranysek
27. dub 2017

Cvičila jsem 5měsíců.sama bez fyzioterapeuta určitě necvičte!já třeba celých 5mesíců cvičila jen uvolňovací cviky.někdo naopak potřebuje pánevní dno posílit.taky cvičení bez odblokování žeber,kostřce atd je k ničemu.na mobilizaci kostrče jsem vždy chodila před ovulací.můžete požádat i gynekologa o žádanku,pak vám to bude hradit pojišťovna.

veronikakn
autor
16. kvě 2017

Holky, ještě tip na fyzioterapeuty co dělají metodu Mojžíšové a k tomu video od paní, která se vše od Mojžíšové naučila.

https://www.youtube.com/watch?v=ajLsvGeRvWY

Video

http://www.hanavolejnikova.cz/seznam-vyskolenyc... Terapeuti

Třeba někomu pomůže 🙂

fyii
16. kvě 2017

Ahoj vsem, Mojzisovku vrele doporucuji🙂 zkusili jsme kde co vcetne nekolika neuspesnych IVF. Mela jsem dve zamlkle tehotenstvi. Po vsem stresu a tuny hormonu, ktery mi nedelaly vubec dobre jsem zasla k fyzioterapeutce a za 2 mesice jsem byla tehotna. Uz mam krasneho zdraveho smiska🙂 jen me mrzi jedine, ze jsem to nevedela driv. Poradil me to doktor v IVF centru. Jedna "rehabilitace- uvolneni" stalo asi 600 takze nic zavratneho, cviceni velmi nenarocne sada po trech cvicich takovy jednoduchy protahovaci. Takze pokud nekdo spekuluje, ze je to dost nakladne oproti IVF (80 000) je to sranda a jeste to rozhodne zdravi neskodi. Rozhodne doporucuji vsem, ktere vahate🙂

fandysek_1
16. kvě 2017

@veronikakn také jsem cvičila, ale otěhotněla jsem, až při léčbě čínskou medicínou, pokud chceš přečti si můj článek. Také jsme byli s manželem v pořádku, ale mimi se ne a ne udržet. Teď, už čekáme 🙂.

clairinka
16. kvě 2017

@veronikakn pi.volejnikova se sice od mojzisovy ucila,ale v urcitou chvili se od ni osamostatnila a dela jen to co mojzisova ze zacatku,to i uci na kurzech. Mojzisova ale dal metodu vyvijela a to uz volejnikova neumi. Jsem fyzio,mam kurz mojzisovy,delala jsem si u fyzioterpeutky Jedlickove,ktera s mojziaovou spolupracovala a ucila se od ni az do jeji smrti. Setkala jswm se i s docela dost fyzio,ktere si delali kurz u volejnikovy v brne a nasledne i u jedlickovy v praze (pracuje v Michli) a rikali,ze oopravdu jim tam dost veci chybelo v metode od volejnikovy...

Rozhodne doporucuji cvicit s terapeutem,ja sama jsem tuto terapii delala dost zenam a mam na "svedomi" nejake to zdarne tehotenstvi...me samotny se dle meho podarilo otehotnet diky absolvovanemu kurzu(delali jsme si metodu na sobe,ja byla pred ovulaci a bum bylo,predtim byly asi 4 neuspesne cykly)

veronikakn
autor
18. kvě 2017

@clairinka Skvělé 🙂 jsem ráda, že i díky této skupince se navzájem poznáme a právě si předáme ty dobré informace 🙂 Takže, kdybychom někdo někdy potřeboval skvělou fyzio s metodou Mojžíšové, můžeme se obrátit na Vás @clairinka ? 🙂

clairinka
18. kvě 2017

@veronikakn jasny,neni problem 🙂 ja to uz nekdy nabizela nekomu tady,ale dotycne se uz neozvaly

ifak
7. led 2018

Zdravím děvčata. Chtěla bych tuto konverzaci opět oživit. Napište, jak pokračujete a zdali se vám již zadařilo. My se snažíme o děťátko už dva a půl roku a třetí měsíc cvičím. Napište, jaké pociťujete změny. Já změny pociťuju, ale úplně nevím, jestli je to v pořádku. Záda mě dřív nebolívala a teď celkem často ano. Menzes byl minulý měsíc úplně bez bolesti v pořádku a teď mě pobolívá břicho týden před ms. Tak nevím. Jen by mě zajímaly vaše zkušenosti. Tak pište. Děkuji.

lennus
7. říj 2018

@kristyn.g Na odbloku jsem byla jednou, nejdřív na vyšetření a diagnóze. Ano, dobří lékaři a zvlášť ti soukromí popř. nějaká alternativní léčba stojí peníze, ale stojí to za to! Můj důkaz má pět měsíců, předtím předčasný porod ve 34. t., potrat v 11. a pak předčasný porod ve 23., kdy jsme o miminko přišli. Dělala jsem toho hodně - TČM, rodinné konstelace, lázně, kineziologie, Biorezona. Stálo to peníze, ale poslouchat lékaře, tak nevím, jestli by se to neopakovalo.