2x biochemické těhu za sebou. Je ještě šance?

den1002
17. kvě 2022

Ahojky všem!
Prodělala jsem teď 2x za sebou biochemko. Řešila jsem to s Dr. - udělali jsme hormonální profil (vše ok). Já 24let, manžel 28let. S ničím se neléčíme. Nicméně propadám panice, že nejsme v pořádku. Že se to nikdy nepovede, když se mimís neudrží ☹ Brala jsem utrogestan 1-0-1 (špinila jsem od ovu až do MS, lute. fáze je v pořádku, většinou 16dní). Teď mi Dr. doporučila zvýšit ho na 2-0-2, že to možná pomůže.
Prosím, máte někdo podobnou zkušenost + a povedlo se poté následující cyklus? Popřípadě jaké jste měli dávkování utrogestanu? Říkám si, že to přeci nemůže být jen souhra něšťastných náhod ☹ Jsem z toho smutná, moc děkuju za všechny reakce ❤️

veronikav31
18. kvě 2022

@evca_w test zbytečně brzo je přesně co?

evca_w
18. kvě 2022

@veronikav31 Rekla bych z vlastni zkusenosti, ze driv jak tyden po zpozdeni menstruace to nema smysl.Existujou ted uz testy, ktere ukazou snad 10 dnu po oplodneni, zda to vyslo nebo ne.Ale neni to stejne nic smerodatneho, protoze to, jestli se "mimco" radne zahnizdilo a bude se dal vyvijet, se z toho nepozna.Casto je prave z toho to biochemicke tehotenstvi, o kterem spoustu zen nevi a berou to jen tak, ze se jim o par dni zpozdila menstruace.Ted delam "chytrou", nicmene kdybych tohle vedela pred temi 2 potraty, aspon jedno zklamani bych si usetrila.

veronikav31
18. kvě 2022

@evca_w já dělala test vždy při zpoždění, proto vím i počet těhotenství, které jsem měla a která (ne)dopadla (dohromady i s 2 narozenými dětmi jich bylo 11), z toho 2 revize.a u nás o náhodu nešlo.jinak moje první těhotenství test nepoznal ani při 14 denním zpoždění,kdy už těhotenství bylo patrné z ultrazvuku i se srdíčkem, sice to nedopadlo,ale to je jiná

evca_w
18. kvě 2022

@veronikav31 Rozumim, to je tedy dost..😔Ale o 2 potratech/biochem tehotenstvich se rikava, ze je to proste normalni.Ac bolestive.Ale samozrejme muze to mit nejakou pricinu.Take jsem mela jednu revizi (zamlkle tehotenstvi) a predtim uz jsem taky tehotna byla, ac carky silily, zacala jsem krvacet v den, kdy mi mela tehotenstvi potvrdit gynekolozka asi v 7.tt

den1002
autor
19. kvě 2022

@evca_w je mi to jasny, to musela byt take rana 😞 Jde o to, ze me to spis absolutne semlelo - 2x po sobe, v mem veku.. Clovek pak trochu prehodnoti priority a takove to - vzdyt to urcite pujde hned/krasne/bez komplikaci. Je to bolestive, jak pises. Otehotnim hned, ale jen se to 2x neudrzelo. Uvidime co tento cyklus, budeme se snazit ✊🏼

denduliina5
14. dub 2023

@den1002 ahoj, jak jsi dopadla? 28.3.2023 byl KET 5 denní blastocysty. V neděli 12 den po KET test pozitivní, čárka skoro stejně silná jako kontrolní. V pondělí jsem začala lehce růžově špinit, včera splnění přešlo a na krvi včera HCG 642, dnes ráno znovu test a čárka slabší jak z neděle. Po dvou hodinách od testu cca na papíře čerstvá krev i s tmavým hlenem. Žádné spineni, vyloženě jako kdyby začátek MS 🫣 Mate některá zkušenosti? Dle UTZ ze včera mi Dr řekla ze jsem těhotná, jen zatím nemůže potvrdit srdeční akci, a ze mám malý hematom, dala mi injekci proti krvácení a nějaké léky proti krvácení a brát ascorutin nebo tak nějak 2-2-2 do toho jsem brala po KET i Estrofem 1-1-1 a progesteron 2-0-2, včera 5+0 tt, dnes jsem měla tt test zase slabší jak včera, tak jsem sla jako samoplatce na krev a hcg 214, takže naprd, volala jsem to do Caru a MUDr mi řekla ze mám vysadit všechny léky a čekat na ms, ale je mi divne, ze si nechtějí tu krev v Caru ještě pohlidat zda se snížila víc a zkontrolovat dle UTZ, zda se nejedna o zamlkle těhu

booruvka
22. dub 2024

@den1002 Ahoj, obnovuji diskuzi,... chci se prosím zeptat, jak jsi dopadla? Už se zadařilo? 😉🍀