3 krát jsem potratila. Co bude dál?

majdula
24. led 2008

Ahoj holky, v pondeli jsem absolvovala dalsi revizi. Byl to muj uz treti spontanni potrat a druha revize. Na rozdil od minule to beru tak nejak stoicky, nehroutim se a jsem rada ze se konecne bude neco dit a doktori si me (mozna) konecne zacnou vsimat. Pry me poslou na genetiku.
Potratil nekdo z vas dvakrat nebo vicekrat? A zjistilo se proc? Mne se totiz zda, ze kdyz potratite poprve, nikdo si vas nevsima a bere se to jako statisticka chyba. Nevim co se bude dit dal, co se v techhle pripadech vysetruje a kde... no vlastne jsem z toho docela zoufala, takze tak docela v klidu nejsem 😅
Moc dekuju za jakoukoliv radu, protoze ted fakt nevim co dal.

capenka
4. lis 2008

majdula ´četla jsem tvůj příběh ,stalo se mě to samé několikrát,nechala jsem si zjistit štítnou žlázu a protilátky na štítnou žlázu,ty to totiž způsobují potrat,samozřejmě štítná žláza v pořádku až na protilátky ,ted beru 2 měsíc euthyrox,léčba je doživotní zkus si udělat na tohle test,držím ti palečky

majdula
autor
12. lis 2008

Ahojky,
tak mam vysledky te hematologie. Vse je OK. Krom toho mi delali znovu jeste trombofilni mutace a take hormony stitne zlazy a vse okolo. Trombofilii nemam, stitnice je taky v poradku, i po hematologicke strance jsem v pohode. Tak uz fakt nevim.
Z tech moznosti co jste tu napsaly, uz mam fakt vsechna vysetreni a vypada to opravdu na nahodu podporenou vekem. Jedine na cem jsem nebyla, jsou ty chlamydie. Ani me na ne neposlali. A ani si nemyslim ze bych je mela, zadne priznaky nemam, 10 let je muj sexualni partner jen manzel (ty vogo, hruza! 😅 ) Pripada mi blby jen tak prijit a chtit udelat test. Jakpak se to dela, z krve?

tanity
12. lis 2008

ahoj majdu,
hmmmmm, tak to ma potom uz nic nenapada 😖 myslela som, ze snad to bude ta trombofilia (prosim, nechap ma zle, niezeby som ti "priala" nejaku chorobu, len snad by bolo jednoduchsie ist do dalsieho tehu s pocitom, ze vies, na com si a ze uz bude dobre)....alebo stitna (u mna sa to potvrdilo, 3x strata babatienka ☹ ☹ ☹ ).
Inak, dnes som bola na krcnom a tam mi lekar povedal, ze straty moze aj nelieceny bacil, ktory preziva v tele zeny (resp. v hrdle)....takze mi urobil stery a uvidime. Inak, ohladom tych chlamidii, nemusis to chytit len sexualne....a normalka by som sla ku gynekologovi a ziadala si vysetrenie na ne a aj na mykozy a ureaplazmu....ved u teba sa vylucilo skoro vsetko (ak nie aj vsetko) a predsa ste tam, kde ste boli...takze mas na to dovod 😉 budem ti drzat palce...a nechce sa mi verit, ze nahoda je taka svinucha a sada si stale na tie iste zeny 😠 😉 skor za tym nieco bude....a vek? jednoducho zamietam 🙂 drz sa majdi, x x x

vika34
12. lis 2008

ahojte,majdula tie chlamídie a ureaplazmy by si si mala dať určite urobiť,aby si naozaj všetko vylúčila.Ja Už mám úplne všetky vyšetrenia aj také o ktorých sa mi ani nedalo a všetko je o.k.,tak tanitka píšeš,že neveríš,že tá náhoda je sviňucha a sadá na tie isté,ale na mňa sadla už šesť razy a posledne mi doktor povedal ,že mám asi autoimunny problém a moje hrubé črevo /mám chron.zápal/vypudí plod z môjho tela a poslal ma k homeopatičke,ale nie som si istá či to je ten správny postup,ale kedže už nemám kam inde ísť vyskúšam všetko 😅

martiika
13. lis 2008

Ahojte ! Pridam nieco. Majdi ,na infektojogii si bola? Tam ti toho mozu zistit: PECENOVE TESTY ,TOXOPLAZMOZU... ,ale aj tieCHLAMIDIE. Daj si ich urcite zistit!!! To s tym 10-roc. partnerstvom sa netrap , nie je to tak. S bacilom ci infekciou v tele ,jak napisala TANITY je tiez pravda.Moze byt hocikde ( zub,crevo... CITOLOGIU mas v poriadku?Tam je tiiz velka pricina neplod . ci abortov. HPV virus je velky certisko! Prezri si temu KONIZACIA VIKA,byt tebou,tak tu HOMEOPATKU skusim. Dobru HOMEOPATKU! Ty mas HPV ok? Prajem vsetkym nech SNAZILKOVANIE dovedu do toho NAJUSPESNEJSIEHO konca!!! 😅 😅 😅

tulenka
13. lis 2008

Ahojte, nechodim do tejto temy, ale je vas tu dost vela, tak by som mala otazocku. nemali ste niektora komplikacie po kyrete?
Pred 3 tyzdbami som mala MA- bola som v 11-12tt., A odvtedy stale spinim. A v poslednej dobe mam aj bolesti, nie nejake silne, len take otravne. Bola som v pondelok na gynde. Doktor sa velmi cudoval, ze som mala menzes uz po 9 dnoch, ze to je velmi neobvykle , najprv mi ani neveril - ze to museli byt nejake rezidiua- ale podla sona potom videli, ze uz tam bude aj ovulka, takze to bol menzes. A vraj tam mam este nejake male hematomiky, ale uz cerstve, to nie su zvysky po potrate.
Nikdy som komplikacie nemala (aj ked som to teraz prezila . buhuzial uz 8. krat ☹ - nestastny antifosfolipidovy syndrom skomplikovany este alergiou na lieky ), ale teraz sa obavam, ci to nebude aj nejaky zapal. Dokonca som sa cudovala, ze priamo po zakroku ma teraz vobec nic nebolelo
Mate s tym niektora skusenosti ?

marki.la
13. lis 2008

tulenka, já mám po kyretě od 15. července a sice jsem moc nešpinila, menzes taky přišel do 12 dnů, coš doktor ani nevěřil, ovu taky hned v zápětí, takže to bylo potvrzeno, ale od té doby mě pořád otravně pobolívá v podbřišku. Už z toho docela šílím, byla jsem u dr. aspoň 10 x, nic neviděl, pokud to nepřejde, měla bych jít na laparku, ale já asi nepůjdu, myslím, že to přejde samo.....

tulenka
13. lis 2008

Marki, dik, tak to sme na tom velmi podobne. Ale ty to uz mas riadne dlho. 😕
Ja asi pockam do dalsej MS, snad to potom prejde a az potom to budem riesit. Lekar uvazoval, ze mi da nieco hormonalne, ale potom sme sa dohodli, ze este pockame.

martiika
13. lis 2008

Tulenka, s tym sa netrap,ze trosku spinis a tie slabe bolesti su len stahovanie maternice-to mi povedali DR. Skratka,ze je to normalne. To,ze ta nic po zakroku nebolelo suvisi stym,ze aky dokor ti robil kyret.

martiika
13. lis 2008

Tulenka, davali ti nieco na tie ANTIFOSFOLIPIDY ?

tulenka
13. lis 2008

Martika, trochu ma to prepkvapilo, lebo s tym mam uz , zial , dlhorocne skusenosti - to by uz bolo vela aj na vola.
A vzdy to u mna malo rovnaky priebeh- tie bolesti zo stahovania maternice a spinenie tak tyzden a MS po 4-6 t.
Toto je trochu ine.
Na antifosfolipidy mi prisli po 2. potrate a nasadili fraxiparin a anopirin, ale zas to nevyslo, tak mi na dalsi krat zdvojnasobili davku, neviem, ci ma predavkovali, ale urobila sa mi alergicka reakci, opakovala sa aj pri testoch, aj na ine druhy heparinov. Tak sme hladali nieco ine. V Prahe na imunologii mi poradili Wobenzym. S tym sa mi podarilo donosit Terezku , aj ked s problemami, narodila sa 1600g, mala som poruchu prietokov. Potom dalsie pokusy uz nevysli ani s wobenzymom. Bekinku mame osvojenu. Tie posledne 2 pokusy uz ani neboli planovane, aj ked samozrejme by sme to dietako lubili a tesili sme sa . Ale kvoli tym diagnozam nemozem brat HK a kvoli konizacii ani teliesko.

Ja uz sa v tych mojich spomienkach nechcem rypat, mam dve krasne deticky, ale mozno tie skusenosti niekomu pomozu.

martiika
13. lis 2008

Mila Tulenka,je mi velmi luto cim si presla a co si si zazila. Prepac! Mas krasnucke deticky!

tanity
13. lis 2008

viky ☹ strasne je mi to luto, ze si si to musela vytrpiet uz 6x...ja nemam slov ☹ silno na teba myslim a verim, ze snad manzel pristupi na KET (alebo ste sa uz dohodli na IUI?).

tulenka, taktiez musim napisat, ako velmi mi je to luto, co za nestastne kombinacie chorob sa ti pridruzili a sposobili vase straty ☹ mas nadherne 2 deticky a tie su ti urcite vynahradenim za vsetku tvoju bolest 😵 presla si si uz svojim ☹

drzte sa dievcata a pacilo sa mi, ako viky napisala, ze "aby tato tema zapadla prachom"..tak to si vazne zelam pre nas vsetky osudom skusane 😵

vika34
15. lis 2008

tulenka,ja mám ,že vraj tiež nejaké antifosfolipidy slabo pozitívne,ale nikto sa nad týn nevzrušoval a pri dalšom pokuse mi doktor predpísal flaxiparín ,aj ked nemám žiadny problém s krvou.Ćo sa týka tej homeopatky ,bola som u jednej ,pripadala som si ako chodiaca peňaženka a na konci sedenia mi povedala,že pre úspešné donosenie musim odpustiť všetkým svojim nenarodeným deťom a to nie k´je nič pre mňa,ja som podľa mňa veľmi vyrovnaná s tým čo sa mi stávaq a neviem čo by sm mala odpúšťať 7tt plodom ,myslím ,že tomu musí aj človek veriť a táto dr.mi asi nesadla.NA budúci týždeň idem k dalšiemu tak uvidím.
Tanity s mužom sme sa zatiaľ dohodli na IUI a o Ket ábsolútne neuvažuje.
Idem konvom novembra do CAR,tak sa bude asi dr.diviť nad našim postuoom ,ale čo už.

martiika
15. lis 2008

Vika, u akej homeopatky si bola? Ta pociatocna dg. sice stoji 1000 sk ,ale cez ten pristroj ti urci v akom stave mas hladiny ci co? To nesuvisi z odpustanim! Vyhodnoti ti kazdy organ .

vika34
15. lis 2008

to prvé sedenie stálo 1350,- a poslala ma do Košíc k nejakému inému ktorý mi mal robiť cez nejaký prístroj ani neviem čo /povedala cca 4000/a bez jeho výsledku nevie pokračovať dalej,bola som na ňu odporučená,teraz mi nechala recept na nejaké lieky ,ešte som to nebola kúpiť tak neviem.Bola som nahnevaná ,lebo mi predpísala niečo,POSLALA MA SI TO KúPIť a až ked som to za 1270 sk doniesla domou ,som zistilA,žE JE TO CHLORELLA a cez internet si to môžem kúpiť omnoho lacnejšie,tak ma to nahnevalo,lebo keby mi povesala čo to je ,tak si to zoženiem.Za TO ,žE MI NECHALA NA RECEPCII OBáLKU SOM ZAPLATILA 50 sk a za každé dalšie sedenie dalších 1350.Keby som si bola istá,že toto pomôže ,tak zaplatím ,ele ked dopredu mám pochybnosti,či to nie je iba vyťahovanie peňazí,tak sa mi to nepáči,ale budem skúšať

murynka
15. lis 2008

ahojky holky
co to čtu je strašné!!!!! ☹
já mám za sebou revizi (3.11.2008)zamlklý potrat v 9 týdnu ☹
přemýšlím nad příčinami a jen jsem se chtěla optat nenapadlo některou z Vás že důvodem by mohla být hormonální antikoncepce???? 😕
vysadila jsem v černu v září hned otěhotněla.dříve se tohle nedělo ale také nebyli žádné prášky.... ☹
já vám nevím ale podle mě doktoři nevědí co říkají když řeknou můžete otěhotnět hned po vysazení HA 😠

jinak všem držte se.....já doufám až podruhé otěhotním že už se to nebude opakovat 😔

vika34
15. lis 2008

murynka u mňa tie potraty určite nesuvisia s antikoncepciou.Naposledy som ju brala do roku 2002 a odvtedy som 4 RAZY PRIšLA O bábo,a niektorý dr.vyslovene odporúča na 3 mesiace antikoncepciu a po vysadení snažilkovať,tak si myslím ,že problém bude asi inde

murynka
15. lis 2008

jasně že u nikoho to může být něco jiného,ale stejně si myslím že ty hormony jsou svinstvo 😠 a mají na tom podíl příčiny 😔 ...pokud jsou pak všichni v pořádku tak kde je problém???? ☹

martiika
15. lis 2008

No to som zdesena jak su niektori takzvani HOMEOTATI vyspekulovani ? Povedali ti vobec ,ktory organ je jak na tom? Mne 100% potvrdil lek. nalezy , a este viac .Uistil ma o urcitom neg. vysledku - po mesiaci to potvrdili aj DR. A tie ceny homeopatik?! Kde na ne prisli?

vika34
15. lis 2008

martiika ,to prvé sedenie to bol iba pohovor,to som za tie peniaze porozprávala životopis a to bolo všetko,tak teraz by som mala prísť o 5 tt na kontrolu ,ale musim mať ten výsledok z tých Košíc/som ,ale rozhodnutá netrepať sa tam/tak sa asi ani neobjednám.Idem k inému,tiež na odporúčanie/tentokrát od pacientky a nie od doktora/tak hádam to bude lepšie.

janyka
15. lis 2008

Ja som teda nikdy antikoncepciu nebrala a aj napriek tomu mám problém. Prvé sme zamiešali po 10tich mesiacoch. Ja viem, že to nieje dlhá doba, ale aj tak je to utrpenie, každí mesiac sa dívať na negat.test a MS nikde, pretože sa jej chodí ako chce 🙄 , keď som otehotnela bola to úlava, to som ešte netušila, že by to mohlo byť aj horšie. Našej krásnej babulke sme chceli zabezpečiť súrodenca. Otehotnieť nebol žiadny problém, išlo to prakticky hneď, ale donosiť bude zrejme problém. V marci t.r. som potratila prvý krát v 9tt a teraz 6.11. druhý krát v 6tt. Bábetko bolo o 2týždne menšie, ale srdiečko bilo, no napriek tomu som začala špiniť, krvácať a...2x ten istý scenár. Pri prvom som brala Sorbifer(málo hemoglobínu, trombbocytov), keď som dobrala, viac sa o mňa dr. nezaújímal, nespravil znovu krvné testy), Sorbifer som brala aj pri prvom MA v nemocnici a teraz ho mám odporúčaný takisto. Málo hemoglob., erytrocytov), zhoršený krvný obraz, no neviem, či to má nejaký súvis, len dúfam, že mi budú robiť nejaké testy. Nepomohli žiadne vitamíny a brala som ich poctivo(Calibrum, kys.listová, vit.E, celaskon)Idem meniť dr., lebo tento môj so mnou asi nič nespraví. Aj mykózu už liečime 10 rokov rovnako. Len predpíše čípky a vybavené. Žiadne stery, nič. Už som zúfalá. Nikedy mám chuť sa na to vybodnúť, poviem si, že veď mám jedno, zdravé, krásne, šikovné, ale...keď ja myslím len na to....a keď vás tu čítam, aké ste tu silné a kolko ste si toho prežili, tak nemám chuť sa vzdať. Ako velmi pomáha toto fórum....Baby držte sa, obdivujem vás, aké ste silné!

vika34
16. lis 2008

janyka ,vypítaj sa na hematologiu ,so mnou tiež gynekolog nič nerobil tak som sa sama všade tlačila a som sama na sebe nahnevaná,že som s tým nezačala skorej 😠

janyka
18. lis 2008

vika34, písala som jednému dr. na inom fóre a ten mi napísal, že to môže súvisieť aj s imunitou, keďže ja mávam často opakujúcu sa mykózu.
Niekde som čítala, že kyret sa nesmie robiť častejšie ako raz za polroka. A keď žena potratí v priebehu pol roka 2x? 😖

vika34
21. lis 2008

janyka ,ked sa naozaj stane ,že potratí 2 razy a treba čistenie ,tak to urobia,ale samozrejme je to veľký zásah,ja som to posledné tehoten.nemusela ísť pod narkozu a som rada,lebo som bola po IVF a nechcela som mať 2 narkozy za tak krátku dobu.,drž sa

majdula
autor
1. pro 2008

Ahoj holky! Zase se hlasim, tentokrat s dotazem - dnes mi zjistili boreliozu v akutni fazi. Dostala jsem antibiotika a mam samozrejme strach, co kdyz jsem tehu (testit chci pozitri) - a) nejsou ta atb nebezpecna? b) neni ta borelioza sama o sobe pro tehu nebezpecna? Ten muj prvni potrat zpusobil totiz parvovirus tak mam dost respekt pred nemocema v tehu... ale zas to byl virus, toto je bakterie, tak nevim... Mate tu nekdo s boreliozou zkusenosti?

vika34
4. pro 2008

majdula ako si dopadla?ozvi sa

tulenka
5. pro 2008

Dlho som tu nebola, tak dost neskoro pre VIKU34.
Vika, ak to zistili zvysene antifosfolipidy, tak problem s krvou MAS a suvisi to aj s imunitou a tvoj doktor urobil to najlepsie , co mohol, ked ti predpisal fraxiparin. Uz ste to skusali s tym fraxiparinom? Ja by som na tvojom mieste namiesto pochybnej homeopatky najprv skusila to.

vika34
7. pro 2008

ahoj tulenka ,odniesla som výsledky hematologičke a tá nič na to nepovedala ,dokonca mi dva razy robila testy a povedala,že z jej hladiska je všeko o.k.,skúsim ti napísať čo mám
teraz som našla tie výsledky a čítam,že mám slabo pozitívne,kardiolipín,fosfatidyletanolamin,fosfalidyglycerol a celé to má názov protilátky proti fosfolipidom v sére,tak neviem,v januári idem znovu na hematologiu,tak sa jej môžem znovu opítať.Ten flaxiparín som zatiaľ nebrala,lebo menžel ešte stále nesúhlasí s Ket a máme 19.12.dalšiu konzultáciu a tentokrát chce doktor vidieť a pokecať aj s mužom/zatiaľ som chodila sama,on prišiel iba ked musel odovzdať materiál/tak uvidím ,čo budeme robiť dalej,lebo mám pocit ,že manžel berie posledný potrat veľmi zle a nechce už asi pokračovať.

majdula
autor
8. pro 2008

Holky,
moc prosim o pomoc. Dopadlo to samozrejme jak jsem nechtela - jindy bych za // silela stestim, ted silim hruzou. Jsou tam a ja nevim co ted. Od minuleho pondelka az do patku jsem brala ATB (Sumamed) a krom toho, ze ta antibiotika urcite nejsou nic moc, tak si myslim ze i ta borelioza neni dobrej start do zacatku. Mam 5 dni po terminu MS (jindy chodi jako hodinky za 28 dni) a test je docela silnej. Ale od vcerejska spinim, uz jsem se radovala ze jsem to dostala a prd, dnes uz skoro nespinim (teda jo, ale slabounce). Tak nevim co vcil. Ma smysl chodit na krev? Mam si brat Utros, pomuzu tim necemu? No reknu vam, jsem na prasky... navic sama doma, manzel je v cudu, ach jo 😔