V 7tt jen gestační váček

evorka
8. lis 2017

Ahoj holky...tak během měsíce jsem si tady založila třetí malou diskuzi..
Prvně úplně nadšená, že budeme mít asi mimi.. No jo, no.
Ja vím, že těchto diskuzí je tady hafo už, ale nemám sílu je pročítat.
Kdo s tím má zkušenosti.. je pravděpodobné, že když v 7tt+0 byl vidět JEN gestační váček s mini mini tečkou vevnitř, že se to ještě v dobré obrátí? Jasné, doktor to počítá podle poslední MS, prostě na mě vytáhl tabulku s tím, že teda v tento den má mít tolik a tolik mm a když nemá, tak okamžitě zamlklé těhotenství a všechno špatně. V papírech rovnou zapsané: missed AB. Taky jsem na UTZ viděla to nic...jen černý gestační váček a nějakou mini tečku, která by měla mít 8 mm a srdíčko.. Jen se prostě nechci nechat natlačit do revize. Takže mám přijít za týden, na 8+0, což mi bylo řečeno s tragickým obličejem. Těšila jsem se na vytištěný obrázek, a mám akorát uřvaný obličej.
Je tu někdo, kdo to měl stejně, ale s dobrým koncem?
Ano, připravila jsem se na negativní zprávu, takže mě můžou jenom krásně překvapit. Ale přesto..je možné, že se to někdo skoro týden toulalo a reálně by mohl být prcek o nějakých 10 dní mladší?
Děkuji.

norna
8. lis 2017

@evorka ahoj ja si myslim ze se to objevit jeste muze ze jsi mohla mit dyl ovulaci treba..Moc se tedy v tom nevyznam ale myslim ze nadeje je ...Ja jsem ted cerstve tehotna a vim ze ovulace byla o mnoho pozdeji..v tehotenske prukazce mam podle MS 8+3 a podle UZ 6+3tt coz odpovida pozdejsi ovulaci kterou jsem mela o dost dyl jelikoz jsem kazdy mesic delala testy a po laparoskopii jsem ovu vzdy na sobe citila a poznala...Tak proc by nemohlo byt mladsi tehotenstvi..ted jsem byla na UZ a v 6+3tt a krasne uz bilo srdicko kdyby to mel brat podle MS to by bylo 8+3tt tak by mi taky mohl rici ze je to treba male ze to neodpovida tabulkam atd....stastna jsem za sveho gyndare kdyz kolikrat to tady ctu jaky jsou ostatni...Musis verit ze to bude dobry ...Nakonec stejne by se s tim nic nedalo delat kdyz to nevyjde..ale drzim moc palecky a bud pozitivni 🙂

aja55
8. lis 2017

Já mela také gastacni vaček v 7 tydnu a srdíčko nebylo slyšet ani vidět. Bylo mi doporučena kyselina listova v tabletach . A srdíčko doktorka slyšela až ve 12 tydnu. A to je mi 36 let. Takže tobě to snad také dopadne dobře.

neria55
8. lis 2017

Je to těžké, chce to čas, nikdo neví co bude...já na zacstku roku v 7+0 měla jen prázdný gest.vacek, tak jsem kývla na revizi, ale opravdu se jednalo o zamlkle jelikož jsem i začla špinit a HCG klesalo, chtělo to ven...teď v druhém těhu jsem šla na první kontrolu v 7+0 a bylo embryo i tlukoucí srdíčko...celou dobu bylo mimi menší o 4dny, až dnes na kontrole to dohnalo a jsme dokonce o tyden větší... Držím palce ať má tvůj příběh šťastný konec 🍀

andelka
8. lis 2017

Reálně záleží pouze na ovulaci. Den poslední ms může být hodně zavádějící. Já měla mimi vždycky aspoň o týden menší, protože mívám později ovulaci. Takže opravdu uvidíš za týden,jaká bude změna.

bucvelebuc
9. lis 2017

@evorka Ahoj, mas tedy zvlastniho doktora, ze to hned takhle odbude a ridi se jen tabulkou... Zalezi na ovulaci, jak uz psala @andelka. Pokud ji mas pozdeji, tak to proste posledni MS odpovidat nebude. Ja to tak mela v prvnim tehotenstvi a mam to tak i ted - podle MS bych mela byt v devatem tydnu, podle ultrazvuku jsem v sedmem. Moje doktorka zkonstatovala, ze zatim je vsechno ok a ze to holt mam posunute, na kontrolu pujdu v desatem tydnu, tak snad to do te doby v poradku vydrzi 🙂

andelka
9. lis 2017

Já jsem podle ms v 9 týdnu ale podle utz dnes začátek 8tt. Vím že jsem měla ovulaci později,jen výjimečně nevím kdy,zrovna jsem ten měsíc moc neměřila. Dr je to jedno,zajímá ho vývoj,zda je správný,ne kolik mám být podle pm. Miminko je menší,ale na každé kontrole poroste o tolik o kolik má.

evorka
autor
9. lis 2017

Děkuji.
No jo, utěšuji se na internetu, že třeba nebude tak zle... A jestli jo, tak to nějaký důvod má.
Je mi skoro 36...takže si nebudu nalhávat, že mám času dost a v případě skutečně špatných zpráv za týden budu chtít všechny možné vyšetření, nemám čas zkoušet dalších 5 let..
Je mi šoufl, nemám na nic chuť a bolí mě břicho, únava je můj nejlepší kamarád. Nebýt toho strašného UZ před dvěma dny, tak bych nemyslela na nic zlého.
A ano, doktora vyměním, protože empatie pobral asi jako kus šutru.
Ovulaci přesně nevím, ale mám pocit, že byla kolem 4.10., podle toho, jak mě bolela..

norna
10. lis 2017

@evorka jestli jsi měla ovu 4.10. Tak jsi to měla stejně jako já. Na gynde jsem pak byla 7.11 a byla jsem podle UZ teprve 6+3tt. Takže to vychází. Kolikrát tady holky píšou že ještě neměli srdíčko a tak různě. Posílám ti mé foto jak to vypadalo u mě už tedy i se srdíčkem. Ale doufám že u tebe bude vše ok a prcek vyroste.