Anhydramnion, opakoval se v dalším těhotenství?

jitulka87
10. únor 2018

Ahoj všem, právě prozivame nejtěžší chvile v živote, ztrátu našeho malého děťátka. Nebyli nám přáno a náš andílek po 40 dnech odešel. . . Nasi zkázou byl anhydramnion (ztrata plodove vody), doted neobjasnena příčina. Miminko bylo jinak v pořádku, ale narodilo se moc brzy. Po pul roce se můžeme pokusit o nové početí. Mam za sebou císařský řez. Moje otázka je, zda se někdo z vás setkal s tim,ze by se ztráta plodove vody v dalším těhotenství opakovala?

janablizka
10. únor 2018

@jitulka87 Ahoj tuto zkušenost nemám,ale jen chci projevit lítost.Je to opravdu hrozná ztráta já jen kdysi potratila a bylo to strašné.Moc držím palce aby se znovu zadařilo a bylo vše v pořádku.

anitttaa
10. únor 2018

Na 99% se to opakovat nebude, ale vyckej vsechny výsledky, určite se budou zkoumat ledvinky, plíce, močový trakt, proč se voda netvořila, nebo proč odtekla, pokud odtekla - jestli nebyl zánět v děloze a pod. Je toho hodně, všechny výsledky většinou časem dostane obv.gynekolog, a vyjádří se k riziku opakování, ale muj nazor je že na 99% se to opakovat nebude...a podruhé vše dobře dopadne

jitulka87
autor
10. únor 2018

Dekuju za zprávy. Min pul roku nesmím otěhotnět a ta představa. ....tolik měsíců, taky se to nemusí hned podařit. Navíc se utrapim po mym detatku. . Nevím, jak to bez něj zvládnu dal, moc mi chybi..nedokážu vůbec nic dělat, na nic jiného myslet..Jsem zoufala..

jitulka87
autor
10. únor 2018

@anitttaa mas nějaké zkušenosti s tímto problémem, treba ze zdravotnictví apod? Jak si prišla k tomuto závěru? Chytam se každého stebla

zara11
10. únor 2018

Kamaradka to zazila a dalsi tehotenstvi naprosto v poradku.

jitulka87
autor
10. únor 2018

@zara11 a co ji řekli dr k druhému tehu? Jak zvládala ten strach, že se to bude opakovat?

anitttaa
10. únor 2018

ano jsem zdravotnik

jitulka87
autor
10. únor 2018

@anitttaa Děkuji. Vím, že bych měla byt trpěliva. Ale des se toho už delší dobu. Defacto od chvile, kdy se na to přišlo. Dost si vycitam, že díky memu tělo děťátko trpělo a svuj neskutecne těžký boj prohrálo. Neumím se s tou ztrátou vyrovnat. Poprvé a naposledy jsem si chovala při loučení me děťátko, ale už o mně nevědělo ☹

zara11
10. únor 2018

@jitulka87 nesla na cisare,takze se mohli zacit snazit za3mes... moc o tom nemluvi,ale tehu bylo v poho...

jitulka87
autor
10. únor 2018

@zara11 Děkuji ti