Edwardsův syndrom. Máte stejnou zkušenost?

lupafr
27. bře 2020

Ahoj holky, prosim vas, stalo se vam nektere, ze vam z krve vysel pozitivni Edwardsuv syndrom? Byla jsem teprve na prvnim velikém ultrazvuku, ten byl v poradku, ale z krve mi vysel prave Edwards... ihned mi chteli odebrat choriove klky, ale bohuzel placenta a jeji postaveni odber neumozni a ted musim cekat na 16.tyden a amniocentezu...mam strach, bojím se vysledku...mela jste to nektera taky tak?

lupafr
autor
18. črc 2020

@iilka budeme na vas myslet 🙏✊

biton
18. črc 2020

@iilka držím palce 🙂

budouci_maminka
18. črc 2020

@lupafr jak jste dopadli

trinie
6. srp 2020

Ahoj,chtela bych se podelit o svou zkusenost.U nas byl potvzen Edwardsuv syndrom na 13tt tehotenstvi.Je mi 36let.Druhy potrat 8tt zamkle nasledovala kyretaz.Tri mesice na to jsem znovu otehotnela.Se strachem z potratu jsem byla stestim bez sebe kdyz jsem videla tlukouci srdicko. Bohuzel radost nasledne vystridal smutek, strach a zoufalstvi.Vysledky po prvotrimestrialnim screaningu vysly uplne katastrofalne pomer 1v13 down,1v 17 edward,1 v 29 Patauuv syndrom.NT bylo 2,8 coz nebylo tak desive,abnormalni regus.trojcipe chlopne, ale velmi nizke HCG z krve nasvedcovalo, ze placenta nefunguje prilis dobre. Mela jsem pocit,ze jsem pri prohledavani google byla snad jedina, kdo mel u vsem tri trizomii takova namerena rizika.Na zaklade techto prognoz jsem po konzultaci s genetickou podstoupila odmer choriovych klku za dva dny nam volali, byl nam potvrzen Edward. Dle geneticky se jedna o syndrom prakticky neslucitelny se zivotem miminka a rozhodli jsme se s tezkym srdcem o ukonceni tehotenstvi. Stale to nemohu pochopit proc a ten smutek je sileny.Je to par dni a mam strach jestli nekdy budu moci mit zdrave dite.

kuttu
6. srp 2020

@trinie Je mi moc lito,co prozivas....třeba te potěšim a vliju trochu optimismu do zil....já zazila 2 x ZT a pri třetím mi byla zjistena u plodu z choriovych klků triploidie...musela jsem na ukonceni....i dalsim tehotenstvi jsem nechtěla ani slyšet...manzel mi koupil psa a to mi strašně pomohlo...do roka a do dne jsem v ruce držela opět pozitivni test a prostě jsem citila,ze ted je vse tak jak má být...po naprosto bezproblemovem tehotenstvi se nám narodila krásná a zdravá holčička...taky uz jsem v to nedoufala...ale zpětně jsem pochopila,ze jsme si tim prostě meli projít a o to vic,si si dcery vážím....moc ti přeji,aby se zadarilo a dockali jste se vytouzeneho miminka❤❤hodně sil

vercamudrunkova
6. srp 2020

@lupafr je mi líto, co jsi prožila. Já jsem také musela ukončit 22. týdnu těhotenství a nebyla jsi náhodou v nemocnici Tomáše Bati ve Zlíne?

rickym
6. srp 2020

@vercamudrunkova já byla v 16tt na ukončení, ve Zlíně.

tease
6. srp 2020

@trinie asi vas zklamu, v rijnu to bude rok co jsem byla na tom stejne jako vy a stale to boli, zacala jsem chodit na terapie a konecne se citim lepe, otazku proc si nesmime pokládat, nemyslim, ze existuje odpoved, proste se musime smířit a zit dal

vercamudrunkova
6. srp 2020

@rickym já též ale nebyla jsem vůbec spokojená s průběhem

rickym
7. srp 2020

@vercamudrunkova kvůli PA? Já měla strašně hodnou, takže na to si stěžovat nemuzu. Jedine co mi vadilo, ze jsem nebyla před a po sama na pokoji. To by pro tyto případy měli mít lip zařízeno😔

vercamudrunkova
7. srp 2020

@rickym , hodně mě zklamal přístup jako před ukončením a všechno dlouho trvalo a i během jako porodu. tak my jsme se dozvěděli vadu v 16, týdnu a Batovka chtěla at příjdu na plodovku za měsíc atd. kdybych si to nevydupala tak se snad mohlo stat, že bych to nestihla ani ukončit

rickym
7. srp 2020

@vercamudrunkova já byla na screnningu taky v Baťovce, vyšla špatně krev, ale utz uplne v pořádku. Nic nevysvětlili, napsali odběr klků. Jenže tím, že mi nic nevysvětlili a utz byl v pořádku, chtěla jsem to ještě zkonzultovat jinde. K mému štěsti se povedlo domluvit a dostat na Prediko, k panu doktorovi Kovalčíkovi. Udělal super podrobný utz a vše v pořádku, ale výsledky krve zase katastrofa. tak jsem se obj na odber plodovky, nemocnice mě obj až na 18tt. Když se to řekla panu doktorovi, řekl, ať příjdu v 16tt ještě na utz. A to tam pak uviděl rozštěp v obličeji. Sám hned zavolal do Baťovky, zařídil odběr ještě ten den. Výsledek na druhý den, třetí den nástup. Takže ano, screnning a to okolo v Baťovce špatné, příště jedině Prediko. ale pak porodnice a porod sám v pohodě, PA byla zlatá.

iilka
7. srp 2020

Tak se nám první kryo embryotransfer nepovedl,mám.jeste dva sněhuláčky...jeden urcite vyjde!!