Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jakto, že žádný gynekolog nepoznal hydrocefalus?

lilie16
25. dub 2017

Ahoj holky, prosim o radu ohledne tehotenstvi.
1.screening dopadl dobre a na 2.screeningu mi doktor rekl, ze cekam ucebnicove miminko. Ve 22tt jsem se zacala otvirat a porodila jsem.. teda vlastne potratila. Plod byl odeslan na pitvu a ve vysledku prislo, ze miminko trpelo hypercefalem. Zajima me tedy, jakto, ze zadny gynekolog nepoznal vvv uz drive. Delka plodu byla 27cm a obvod hlavicky v prumeru 20cm. Bojim se, aby se neopakovalo v dalsim tehotenstvi. Prosim o zkusenosti. Uz jednou jsem prodelala ZT v 10tt

majsina
25. dub 2017

2.screening myslíte velký ultrazvuk kolem 20.tt? Na tom si myslím, že by se to poznat snad mělo.

lilie16
autor
25. dub 2017

@majsina ano, presne tak.

novamamina
25. dub 2017

@lilie16 A byla jsi u více doktorů, kteří na mimčo koukali? Nebo jen u jednoho?

lilie16
autor
25. dub 2017

@novamamina prave, ze ne, lezela jsem v nemocnici, byla jsem na utz kazdy den (5x) a pokazde u jineho doktora. Nechapu to.

novamamina
25. dub 2017

@lilie16 Aha, no tak to je vážně nějaký divný. To už člověk fakt nemá jistotu v ničem.
Bohužel nemám odpověď na tvou otázku. Nevím jak to s hydrocefalem je ☹

lilie16
autor
25. dub 2017

@novamamina dekuji za tvou reakci. Preji hodne stesti 🙂

ellisabetha
25. dub 2017

Moje sestra to měla taky tak, celou dobu ukázkové těhu, nakonec se malá narodila v 7.měsíci a má hydrocefalus. Nikdo jí neřekl čím to, prostě se to stalo. ☹

luska__
25. dub 2017

@lilie16 ahoj, předem mě mrzí, že se takovýhle věci dějí. Ptát se tě,jestli jsi nebyla v zahraničí kvůli zice asi nemá smysl. Počítám,že by jsi to uvedla.
Já jela v 6tt do Vietnamu, kde na letišti bylo upozornění o zice, než jsem tam letěla,absolutně jsem Ziku neřešila ve východní Asii.
Takže jsem měla celou dobu strach, repelenty moc nepomohly, stejně jsem byla poštípaná.
Jakmile jsem se vrátila po 3 týdnech do ČR,už v 9tt řešila jsem to s gynekologem.
Řekl mi, že hydrocefaluse nejspíš doktor na screeningu nezachytí, že je lepší si pořešit rovnou krev. Čekala jsem na Bulovku na infekční přes měsíc po navrácení, kde mi řekli, že je to v krvi negativní.
Příští středu jdu na 2 screening a budu se té primářky ptát, ať se na to zaměří..

ivular
25. dub 2017

@luska__ Nepleteš si hydrocefalus s nějakým jiným onemocněním?

luska__
25. dub 2017

@ivular to je ta velká hlava ne? a zika dělá, že má to dítě taky špatně hlavu a místo velkyho mozku ma maly..

trdelnik234
25. dub 2017

@luska__ Zika sposobuje mikrocefaliu a poskodenie centralneho nervoveho systemu.

"Souvislost mezi mikrocefalií a virem zika není ještě úplně prokázána. Zkoumají se všechny možné příčiny, může se jednat i o jejich vzájemné působení. Zatím jsou pro virovou příčinu nejsilnější důkazy."

Je dobre na to pri scrreningu upozornit, ale podla mna by to doktor pozna, ak nieco nie je v poriadku, ten velky screening je presne na tie VV. Bude to v pohode, neboj.

luska__
25. dub 2017

@trdelnik234 vím co to je, ale chtěla jsem autorce říct, že ani to nepozná lékař z ultrazvuku
Ale díky za info.

trdelnik234
25. dub 2017

@luska__

Jaj, tak to je blbe, ze to nie je vidno na ultrazvuku, lebo taky hydrocefalus je tazke poskodenie. Takze istotu nemas, ani ked mas dobre vysledky na screeningu? No super.

luska__
25. dub 2017

@trdelnik234 jo,alespň takto mi to řekl gynekolog, že mi to nemůže potvrdil z ultrazvuku. Může to být vidět a nemusí. A krev byla ok, tak snad 🙂 už nemám takový strach,jako když jsem se vrátila, díky tomu, že jsem měla krev na ziu negativní, tak je to asi mala pravdepodnost

karolinka17112015
25. dub 2017

Ahojky..mám holčičku dnes už ji je rok a půl a narodila s rostepem páteře a k tomu hydrocefalus. Celé těhotenství nikdo nic nepoznal ani na sccreningu az poslední den než me měli vyvolávat porod. Takže jistotu nikdy nemáš žádnou ale měli by to na sccriningu poznat 4az 6 tt ...aspoň tuto diagnózu co měla malá. Pokud se boji aby bylo vše v poradku v praze v motole je genetika a to je asi nejjistější péče v těhotenství.

zuzajulie
25. dub 2017

@lilie16 taky mi nepoznali driv vaznou vadu, meli, mohla hsem jit jen na revizi, takhle jsem rodila v 19.tt.take. Je mi to lito, doufam, ze se priste zadari a asi idealne chodit do Prahy do Gennetu.

anouck1
25. dub 2017

Vím o dítěti, kterému zjistili hydrocefalus krátce před TP. Sami máme děťátko s VVV (jednou z vad je něco podobného hydrocefalu), teď je mu půl roku, přišlo se na to v 18tt, ale to asi skoro nešlo přehlédnout. Každopádně na genetice by vám asi měli říct, jaké je riziko, že by se VVV mohly opakovat. U nás to prý byla náhoda, kromě nemocného miminka máme 3 zdravé...

lilie16
autor
26. dub 2017

Vsem moc dekuji za reakce. Za tri tydny jdu na genetiku do Iscare a pak se uvidi co dal. Bud KET nebo adopce, miminko si moc prejeme ☹

absintka19
26. dub 2017

@lilie16 proc hned adopce? Kdyby byla spatna genetika je jeste moznost dar.vajicek/spermii. Nevim nevzdavejte to ! Jste mlada a tohle se proste stava.

lilie16
autor
26. dub 2017

@absintka19 nevim, nejak nemam silu na dalsi tehotenstvi a rada bych pomohla miminku ktere bylo pro nekoho nechtene.

absintka19
26. dub 2017

@lilie16 jak myslis, adopce je beh na dlouhou trat, treba do te doby se zadari zdrave miminko.
🌷

lilie16
autor
26. dub 2017

@absintka19 jsem si vedoma, ze to nebude hned a bez prekazek. Jsem pripravena na obe moznosti. Tobe preji zdrave miminko 🙂

aleenka1234
27. dub 2017

@luska__ zika byla pouze nafouknuta mediální bublina. Nikdy nebyl potvrzen přenos z komárů.

mariejosef
Autor odpověď smazal
Zobraz

Sem začni psát odpověď...

Odešli