Cysta choroidálního plexu. Máte zkušenosti?

ivis_b
3. čer 2020

Dnes ve 20+1 mi na UTZ řekli, že miminko má v hlavičce jednu cystu choroidálního plexu, 6,7mm. Jinak dopadl UTZ dobře, žádné jiné anomálie nenašli, první screening dopadl taky dobře a nechala jsem si dělat i Panorama test, taky negativní. Podle doktorky si s tím nemám dělat starosti, s největší pravděpodobností cysta zmizí ještě v průběhu těhotenství. Jenže já mám stejně strach. Co když nezmizí? Četla jsem vesměs šťastné konce s touhle diagnozou, ale i tak se bojím. Máte zkušenosti? Děkuji...

raffal12
3. čer 2020

Já si tím prošla před pár týdny ,po velkém utz sem šla na kontrolu za 3 týdny kde mi pan doktor řekl že se cysty zmenšují (měli jsme 3) ,takže by všechno mělo být opravdu v pořádku ,za týden sem šla k panu doktorovi ještě na 3D utz a tam už nebyla ani jedna cysta ,držím palce ať to máte stejně 😊😊😊😊

dendis80
29. lis 2022

@ivis_b
@raffal12 ahoj, mohu se zeptat jak to u vás dopadlo ? Včera nám doktorka řekla, že má malá malou cystičku na levé straně ( 4 mm). Jsem 25+5 týden . Víc nám vlastně neřekla, jen že to většinou do porodu zmizí . Pořád na to ale musím myslet

ivis_b
autor
30. lis 2022

@dendis80 Cysta uz tam asi za dva tydny pote nebyla a dneska mi tu beha zdrava dvouleta rostanda😉

arcabela
30. lis 2022

@dendis Řešila jsem s malou úplně to samé ve 20tt, a to malá měla cysty na obou stranách na jedné shluk a na druhé jednu velkou 7-8mm, šla jsem pak na kontrolu za 6 týdnů a cysty se vstřebaly a už tam vůbec nebyly. Malá je v pořádku, už má 11 měsíců, je ukecaná, krásné ukazuje (paci paci, kutálí se, mává ahoj, prosím prosím, papá, dělá indiána, jak je veliká), má ráda knížky a opakuje většinu zvířat, jediné tak teprve teď si začala stoupat a je líná lézt po čtyřech, přitom 3 kroky k lezení udělá 😅ale spíš se plazí... no myslím, že zatím žádné větší projevy skrz ty cysty nevidím, dokážu to porovnat má ještě starší ségru, ta byla zase motoricky napřed, obcházela sedačku už v 7.5 měsících, ale zase mluvila do dvou let svojí řečí..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru