Jdu na interrupci, bohužel

kedlubca
17. črc 2014

Tak už jsem na gyndě,kde se dozvím konečný verdikt ☹ rozum ríká : Udělej to,bude to lepší,ale srdce pláče.... ☹ snažila jsem se včera ještě promluvit s přítelem,nechce o tom vůbec mluvit,je v tohle bezcitný....tohle je hrozné,budu si to do smrti vyčítat ☹ ☹

lu777
17. črc 2014

@kedlubca a jaký verdikt se máš dozvědět, je něco špatně s miminkem? o interupci jinak přece rozhoduje matka, ne?
vidím, že máš dceru 16 měsíců, tu máš se stejným přítelem?
drž se, tohle není jednoduché rozhodnutí 😔

megy
17. črc 2014

promiň, ale pokud jste to nechtěli předtím, tak teď je pozdě nad tím plakat. Zní to krutě teď, ale měli jste si dávat pozor, nebo jste měli použít jinou ochranu. On je bezcitný?? proč s ním jsi?? proč jste si spolu nedávali pozor? proč jsi to i ty sama dopustila, když se teď tak trápíš?? není to příjemné a soucitím, ale v ostatních otázkách se dost zamysli, proč to takhto vlastně bylo

marecekavendulka
17. črc 2014

@kedlubca a co se děje?tak proč jsi s přítelem,když na tebe nebere ohledy? pokud si dítě chceš nechat,tak si ho nech.Chlapa nahradíš,ale dítě nikdy.Nebo jsem tvůj "výkřik" pochopila špatně?

kedlubca
autor
17. črc 2014

@lu777 vypadá to na zamkle těhotenství ....malou mám s ním,tu jsme si nechali bez rozmýšlení...

blahova_andrea
17. črc 2014

@kedlubca tak za zamlklé těhu ale přítel nemůže a řešit se to musí ať by jste miminko chtěli nebo ne

marecekavendulka
17. črc 2014

@kedlubca a co jsi chtela probírat s přítelem?kdyz je to zamlklé těhu,tak tam bohužel není co řešit ☹

kedlubca
autor
17. črc 2014

Prosím neptejte se mě na okolností proč to a támhle to,nechci dostat kázání,které jsem si sama udělala a dostala i doma ☹ samotnou mě to mrzí,ale už je pozdě....☹

marecekavendulka
17. črc 2014

@kedlubca já jen za sebe,že jsem tě nepochopila,nechci tě odsoudit,ale je na tobě vidět,že se potřebuješ vypovídat.proto se tak vyptávám.

kedlubca
autor
17. črc 2014

@blahova_andrea právě vypadá to na zamkle tehu.pred tremi dny byl jen vacek,uplne prazdny,bez embrya....

kedlubca
autor
17. črc 2014

@marecekavendulka potřebuju se vypovídat ne soudit právě ☹ kdyby vše bylo ok,tak já jsem moc chtěla si to nechat,on že ne,že máme půjčky,malej byt....že prostě mám jít na potrat a dál se nebaví!!!!

marecekavendulka
17. črc 2014

@kedlubca to je debil

rulfici4
17. črc 2014

@kedlubca tohle jsme bohuzel pred par mesici take zazila :( ale osud to vyresil za me.tehu se zjistilo nahodou na gynde kde nic nebylo videt tak si dr myslela ze to je hodne brzo a mela jsme jit v pondeli na krev tam jsme nedosla byla jsme uz v 8 tt a potratila jsme nebylo to vyvynute tak proto nic nebylo videt a manzel taky nechtel slyset o tom ze si to nechame a od ty doby touzim strasne po mimi ale mam smulu :/ a to jsme mimi chtela az tak kolem 30 let jelikoz uz mam 2 prcky

blahova_andrea
17. črc 2014

@kedlubca no pokud je to těhu ale zamlklé a miminko se nevyvíjí, tak prostě ven musí, i kdyby ho přítel moc chtěl. stěžovat si na jeho bezcitnost v tomto případě je hloupost. nebo aspoň nám to všem přišlo, že tě posílá na potrat zdravého miminka, protože ho nechce. teď vidíme, že potrat je prostě nutný. takže jeho bezcitnost se týká čeho? že tě nelituje? nepodpoří? není s tebou v nemocnici?...a jakém tt jsi? není ještě naděje, že to embryjko dožene?

marecekavendulka
17. črc 2014

dovedu toho chlapa pochopit,že se bojí,že druhé dítě finančne nezvládnete,ale přijde mi,že to v podtste rozhodl za vás oba,že se nesnažil najit jinou cestu (např. začít hledat větší byt,zkusit konsolidaci pujček,změnit práci,pokud to jde.)proto jsem napsal že je debil.ne proto,že má obavy,ale proto,že svým srabáckým přístupem ovlivnil život minimálně jednoho člověka.

marecekavendulka
17. črc 2014

@kedlubca asi bys nám měla napsat trochu víc,vidím,že se tady v tom všechny plácáme.

megy
17. črc 2014

@blahova_andrea pokud jsem dobře pochopila, tak dítě i byť by bylo zdravé nechce kvůli finanční stránce a spol. na jednu stranu chápu, že se cítí slečna hrozně, že by si tu interupci vyčítala, ale moc nechápu, že když nechtěli další dítě, že se nechránili :-/

marecekavendulka
17. črc 2014

@megy znám několik maminek,které jsou maminky,protože jim selhala antiko.

blahova_andrea
17. črc 2014

@megy ano...to už teď napsala, že teda chlap nechce, i kdyby bylo vše v pořádku, kvůli financím. no já to moc nechápu, protože my jsme na tom taky bídně, druhé těhu přišlo neplánovaně a necháme si ho a zvládneme to. ale prostě jsme to rozhodli oba, že to spolu zvládneme. chápu, že by si slečna vyčítala potrat zdravého miminka, ale pokud je to zamlklé těhotenství, tak není co řešit, ať už se k tomu chlap staví jak chce. druhá věc je, jak postoj k tomu těhotenství ovlivní dál jejich vztah. přeci jen nevěděl od začátku, že se bude muset ukončil a vypadá to, že ji k tomu tlačil za každou cenu. jinak ano...lidé, co nechtějí by se měli chránit, ale ona žádná ochrana není 100%, pokud se nejedná o naprostý celibát. neříkám, že se to týká zrovna tohoto případu, ale občas prostě i ochrana selže a situace se musí řešit 😉

rulfici4
17. črc 2014

@blahova_andrea presne my se chranily a stejne jsme otehotnela ale osud tomu stejne tak chtel ze jsme potratila asi vedel ze vazne na mimi je cas

kedlubca
autor
17. črc 2014

Uvedu to na pravou míru,ikdyby to bylo zdravé žene mě stejně na potrat.nechce to!je moc pohodlny cokoli resit navic,vse u nas resim ja,i jeho veci,dluhy,exe,atd....pul roku byl doma,nez sem ho dokopala do prace. Nestojim o soucit,jenze on semnou ani neciti,jak mi je atd! Mela bych byt dnes 5+6tt,ale mam silene bolesti,wacimam spinit....mimochodem prask nam kondom...ale ja v domneni,ze to pak vse vytahl,nevytahl....

lu777
17. črc 2014

@kedlubca no tak to mě mrzí s přítelem, to bych si teda setsakra dala pozor, abych s ním znovu neotěhotněla 😔 !

a pokud nechce pracovat a řešíš za něj dluhy a exmanželku pokud to správně chápu, tak já osobně bych s ním nebyla, akorát pak skončíš sama s dítětem a dětmi a navíc se s ním budeš dohadovat o alimentech, to není o co stát... :-/

marecekavendulka
17. črc 2014

@kedlubca tak s takovým chlapem bych nebyla ani pul hodiny a už vubec bych od takovýcho nechtěla a nečekala jakýkoli pochopení a soucit.

rulfici4
17. črc 2014

@kedlubca tak kdyz se takhle chova proc snim jsi?to mi prijde divny me je 24 manzelovi 23 byl uzasny skvely starsiho syna prijmul jako vlastniho narodilo se nam pak spolecny mimi mi se vzaly po svatbe o zacalo skkripat byly tam nejake problemy a stale jsou ale zda se ze jsme to ustaly.taky mel obdobi kdy byl na facku nic neresil a kdyz jsme resily zda potrat nebo si to nechat chtel aby to slo pryc taky ho to nezajimalo myslela jsem ze me nechape nevnima to ale opak byl pravdou sralo ho to ale vedel ze je brzo a ze bychom to ted financne proste nedaly a dost se tim trapil a dost ho i vzalo ze proste to bylo spatny.to je asi to jediny co me drzelo nad vodou pak ze nikdo za nic nemuze ze to bylo spatny a ze to osud tak chtel nemuzu se zlobit na manzela a na okoli i kdyz manzel pri me poradnne nestal a stal pri me jeho kolega od hasicu .copak ty mu vidis do hlavy on by treba to mimi chtel ale uvazuji depredu.vis vse je o komunikaci nikdo vas nezna nemuzem vas soudit co si sednout a mluvit mluvit mluvit jinak on nemuze za to ze mas zamkle tehu pokud uz to mas potvrzene.pro me to bylo o to horsi ze ja mela na rozmyslenou 5 dni nez bych sla na krev a chtela jsem si to nechat a na druhou stranku ne ze manzel je casto v praci je dobrovolny hasic jezdi zavodit a jeste normalni prace jako svare ale bohuzel.ted budes kopat holt kolem sebe.drzim palce aby bylo brzo lip.

rulfici4
17. črc 2014

holky ja to nechapu uz asi vubec ja mimi chci ale je brzo koukam na vsechno na finance na ty dve deti na budoucnost apod :/ nehledne na to ze jsme byla na konizaci cipku v zazi ted potrat jsme hlidana kvuly tomu cipku tak se bojim aby pak mimi jendou bylo i kdyby k tomu vedlo milion samovolnych potratu ale i kdyby nebylo jsem hrda matka a mam krasne dva kluky zdrave 🙂

elvira
17. črc 2014

@kedlubca - toto by byla poslední kapka - jak píšeš, tak řešíš doma všechny trable - dluhy, exekuce atd. - dokonce jsi ho musela "vyhnat" do práce...
Když nastane komplikace /nemyslím tím, že by dítě mělo být komplikací, spíš zkomplikuje ty věci kolem/, tak nic řešit nebude - musíš zase řešit ty - tj. jít na potrat.
Mu už, s prominutím, koule nenarostou. Tohle není chlap. Nemohla bych mít vedle sebe člověka, na kterého se nemůžu spolehnout a víceméně je koulí na noze.
Je to jen na tobě, jestli jsi ochotná čekat na okamžik, kdy se přihodí nějaká další životní svízel /a že jich za život člověk slízne/ a on se na tebe opět vyse..
Moje rada - zajistit si terén - bydlení, práci, ošetřit nějak peníze a potom pá pá.

marecekavendulka
17. črc 2014

@lu777 nene tam je psane exe,rozuměj exekuce tak sem to pochopila já

blahova_andrea
17. črc 2014

@kedlubca tak 5+6 ještě neznamená, že se mimi nemůže ukázat. blbé jsou ty bolesti a špinění, ale někdy stačí zůstat v nemocnici na pozorování a ono se to vše spraví a mimi to dožene. blbé je ale dělat si naděje, když chlap mimčo stejně nechce. že antiko selže se stát může a stává se to, bohužel. a ty by jsi to miminko fakt chtěla i s tím, že budeš sama na další dítě? že máš chlapa, který ho nechce, který se nechce starat ani o vás, které už má? já si taky našla muže s blbou prací, s dluhama, dětma z prvního manželství...vše se dá řešit, i když je to na dlouho, ale musí se chtít...muž musí chtít ☹
@lu777 exe bude asi exekuce, ne exmanželka 😅 ale možná se pletu 😀

tulikiss
17. črc 2014

uz me fakt nebavi jak to tady chodi, nekdo napise je ocividne na dne a prijde mi ze lidi snad jeste tesi ze si prijdou kopnout... ano neni vporadku ze i kdyz dite nechteli tak otehotnela, ale to se stava, nikdo nevi jestli a jak se chranila. znam bohuzel spoustu lidi kteri otehotneli pres kondom, pres antiku, nebo pres telisko.
Ale tohle odsuzovani nikomu nepomuze. Posledni dobou kdyz tu nekdo prijde, ze musi na potrat, protoze si dite nemuze dovolit, nebo ze chlap nechce se tu vzdy vyroji hromada lidi co odsuzuji a davaji super rady. Jako kdyby bylo miminko v poradku tak rada kopni ho nekam a dite si nech je super, ale ono se to rika kdyz nejde o vas zivot. Jako dovedete si predstavit zivit dve deti z rodicaku, platit bydleni, a vse kolem. To se to rika to se nejak udela, ale to ji ucty za elektrinu a najem neuhradi. a co me snad vytaci jeste vic jsou reci o tom ze dite tolik nestoji, to snad uz je uplne mimo realitu. jo pokud mate doma hromadu latkovek a kojite tak mozna tolik ne...ale co kdyz latkovky nemate, nemate je kde susit takze plenky, nemuzete kojit, ano i tohle se stava a to uz pak litaji tisice mesicne. Takze reci miminko skoro nic nestoji jsou fakt smesny, a nejde prece jenom o miminko to dite tu bude i za 2, 5, 10 let a pak ty naklady jsou vetsi a vetsi. Clovek prece nemuze pocitat s tim ze za rok prece nekoho zbalim a ten bude hradit ty naklady za moje deti.

Lidi by si asi mely uvedomit to ze u vas to slo neznamena, ze ostatni jsou na tom tak, ze u nich to jde taky. Mozna by bylo fajn drzet se pravidla ,kdyz nemuzu rict nic pekneho tak budu radsi mlcet. Neni to mysleno na nikoho konkretniho v teto diskuzy, spis obecne k tomu co se tu posledni dobou deje.

orchidis
17. črc 2014

@kedlubca Co blbneš? Když víš, že si tím zničíš život, proč to děláš? Je v tom nějaká logika?

Nechápu, proč řešíš přítele nemakačenka a nezodpovědného člověka a chceš kvůli němu zabít dítě, které za nic nemůže.

Vyndej si hlavu odněkud a začni uvažovat dřív, než zničíš život sobě i dítěti 😉.

leeena_4
17. črc 2014

Ahoj, já jsem měla zamlklé těhotenství, ale čekalo se na potvrzení až do 7+ něco. Být tebou, ještě chvilku počkám, na interupci máš pár týdnů čas a taky čas pro sebe. Popřemýšlet, jestli to miminko chceš nebo ne. Cítím, že jo, už jen z toho, že píšeš, že si interupci nikdy neodpustíš. Některé věci v životě jsou kruté, ale mají smysl. Podle mě tohle těhotenství ti dává jasný signál, že jsi na křižovatce a je čas rozmyslet se, kudy pojedeš dál. Dopřej si čas popřemýšlet, co vlastně chceš 😉