Kde je příčina zamlklého potratu?

anicka1211
18. únor 2016

Ahoj holky, rozhodla jsem se,ze se odhodlám a napíšu sem svůj dotaz,protože me to hrozne trápí.S manželem se snazime od podzimu 2014 o miminko.Prvne se nam nedařilo a ja z toho byla nestastna.Manžel si koupil domaci test na kvalitu spermii pres internet.Vysel mu asi spatne,ale nebyl si jisty. Objednal se tedy do reprodukčního centra na spermiogram,který mu vysel na jeho vek 31 let v poradku.Kdyz jsem manzelovi vyzvedávala u sve gynekoložky zadanku na ten spermiogram,udělala mi ultrazvuk,a řekla mi,ze nemam ovulaci.Tak pry tomu pomůžeme.Dala mi clostylbegit a docházela jsem na injekce pregnylu po dva měsíce.Ale nezadarilo se.Tak jsem to vzdala.Merila jsem si BT a podle ni i podle ovulačních testu jsem ovulovala.Nakonec druhy měsíc po vysazeni clostylbegitu jsem otěhotněla.Bylo to az na 13. cykus od začátku snazeni. Těhotenství vsak dopadlo spatne, v 10. tydnu jsem musela na revizi pro zamlkly potrat.Byla to pro me hrozná rana,nemohla jsem se z toho vzpamatovat a jeste přišla o práci.Do toho mel manžel soudy s bývalou a ja mela další stresy.Skončilo to tak,ze jsem začala trpět v prosinci 2015 nespavosti a nakonec jsem musela k psychiatrovi,protože bylinky ani hypnotika mi na spani nezabíraly.Presto vsechno,jsem o Vánocích na 4.cyklus od revize otěhotněla.Od začátku jsem se bála,ze to nebude dobre,když jsem mela tolik zdravotních problému a stresu a taky nebylo.Opet to byl ZP a dnes jsem 2.den po revizi,kdy uz docházelo k samovolnému potratu a manžel me musel odvézt do nemocnice ve velkých bolestech.Ted nás céka rada vysetreni na reprodukční klinice,aby se zjistilo,kde je chyba.No a to mi vrtá v hlavě.Manželův bratr se svou ženou prodělali pred dvěma roky taky zamlkly potrat bud jeden nebo dva a do toho i samovolne,nez se jim povedlo dítě,které nakonec donosila. Ted byla těhotná se mnou zároveň a zas to byl i u ni ZP. Ona si mysli,ze je to jeji vina,ze nemá problem otěhotnět,ale donosit to.Ja ale začínám mit pochybnosti,jestli není chyba na straně našich muzu,protože oni jsou bratři a ja a švagrova příbuzné nejsme a presto obe zazíváme ZP.Jediné co nas spojuje,jsou naši muzi. Moje první těhotenství pred 8 lety se povedlo na poprvé a taky jsem je donosila.ZP jsem nikdy nezažila ani žádný jiny,az ted se současným novým manželem.Tak si říkám,ze je možná něco špatně u něj,ale nechci mu to říct a stresovat ho.Co myslíte vy? Zažily jste to už takhle v rodině víckrát na vice stranách a spojovalo ty potraty něco? Přišlo se na pricinu? A když by tedy byl problem u něho muze,tak covto bývá za problem u chlapu? Otěhotnět nam jde samo bez léků,jen se vývoj v 2. měsíci zasekne a zamlkne.

janinkaves
18. únor 2016

já mám za sebou 2x zp a 2 porody zdravých dětí a na střídačku, první porod - syn naprosto bez komplikací, potom druhý syn potrat ve 22tt pro vrozené vady neslučitelné se životem, pak revize 9tt pro ZP, pak porod dcera naprosto bez komplikací a pak revize 8tt pro ZP. A nikdo mě na nic nechtěl vyšetřit, kromě normálních krevních testů na různé patogeny v těle a ty všechny vyšly negativně. A moje gyn která to se mnou všechno prožila říkala že je to normální, potratit v prvních měsících a že mám dvě zdravé děti tak není co řešit a až jsem přešla k novému gyn teprve on mi řekl, že mám myomy a spoustu v děloze (a to mě prosím vyšetřovali všude po nemocnicích při těhotenstvích a potratech a nikdo se o tom nezmínil) a to má prý 40%žen, ale tkán kde proroste myom je mrtvá tkáň, ukazoval mi i to prosvícení, takže když se blízko něj uhnízdí vajíčko, první týdny roste normálně, je malinké a stačí mu to ale jak začne růst a rozšiřovat se, tak se z té mrtvé tkáně přestane správně vyživovat a zamlkne. A ty děti co mám doma se prostě dobře uhnízdily. S tím se nedá nic dělat je to náhoda kam se uhnízdí. Chápu tě a je to značně podezřelé že je to u vás obou. Možná by to chtělo genetické testy, ale to by jsi mu to musela říct. U nás na vesnici žije rodina a první holčičku mají postiženou, a říká se že proto že od manžela rodiče jsou sestřenice a bratranec, nebo vlastníci, prostě blízká rodina a ten manžel má genetickou vadu. Celá rodina pak byli na vyšetření a má to jen ten manžel, jeho sestra ne. U druhého těhotenství pak musela jezdit do Prahy na injekce a mají zdravého kluka. který už teď končí základku. Takže možné to je, že mají nějaké rodinné zatížení.