Kdy se začít snažit po potratu?

nunu22
5. bře 2018

Ahojte,20.2 jsem prodelala SP.Bez nutnosti revize.Kdy se začít snažit?Psychicky jsem ok,fyzicky taky.Kdy příjde ovulace?Dnes jsem zkoušela test a je tam ken slebaj duch.Mockrát dekuji

nunu22
autor
13. bře 2018

Jinak první měsíc se snažíme.První dcera byla byla plánovaná a po 3 měsících snažení a druhá neplánovaně

zetpee
13. bře 2018

Dnešním dnem je to rok co jsme se rozhodli počít druhé miminko. Otěhotněla jsem v srpnu ale v září jsem potratila. Nebyla jsem na žádném vyšetření, prý ještě počkáme.

andelka
14. bře 2018

@journals já si též myslím že to smysl má. I když pokud jde o sp hodně brzo,tak je to jako opožděná ms. U mě to bylo jasné,potratila jsem v 19 tt, takže klasické šestinedělí, klidový režim,bez sexu,a teď na kontrole Dr řekl že za měsíc můžeme znova ( 10 týdnů od revize), doktoři v nemocnici říkali 3 měsíce. No jestli 10 nebo 12 je jedno,první MS už mám za sebou ale chci počkat po třetí ms,což akorát na ty +- 3 měsíce vychází.

veronikaburdova27
10. kvě 2018

AHojky holky, bohužel o svého syna jsem přišla ve 20tt 24.3 2018 teď akorát čekám na geentiku a pitvu, když jsem si volala před týdnem zatím vše bylo OK.
Chci otěhotnět co nejdřív, to že se vracím do práce beru přechodně než zas otěhotním,ale teď se toho bojim, že by se to zas stalo. Někde jsem četla, že potrat v 2 trimestru zvyšuje riziko dalšího potratu, ale můj doktor mi řekl zas něco jiného, tak čemu mám věřit? Jsem v takovém stavu, že potřebuju jistotu, že vše bude v pořádku. Za jakou dobu jste otěhotněli po potratu vyvolaném???

sarkoc
10. kvě 2018

My zamlklý potrat na konci ledna, 7.2. revize...vše bylo v pořádku, jeden lékař řekl čekat jednu MS, někdo půl roku atd...cyklus se nastolil hned pěkně, na gyndě mi potvrdila ovulaci...rozhodli jsme se čekat 3 MS s tím, že v dubnu měl být manžel v době ovulace pryč, tak už jsme se nechránili, že to stejně nevyjde a nejdřív tedy v tom květnu by to mohlo vyjít...no, jsem v 5.tém týdnu a upřímně moc nevím, jak se to stalo :DDD Dle všeho jsem otěhotněla den po skončení MS, nejspíš jsem měla ovulaci nějak úplně mimo nebo tak něco...

andelka
10. kvě 2018

@veronikaburdova27 já to samé,31.1. Výsledky neukázaly nic. Též mám strach,ale taky říkali že to byla náhoda. Že víc se opakují potraty na začátku. Že ty pozdější jsou chyba. Jinak my jsme dodrželi 3 měsíce,po 3 ms po potratu se teď začínáme snažit znovu.

petrad93
10. kvě 2018

Ahoj holky, taky se snažíme o miminko. Před rokem jsem potratila ve 20tt a od října se snažíme a zatím nic. Před 2 týdny jsem byla u doktora a zjistil mi že se mi neuvolnuje vajíčko. Takže od dnešního dne musím brát prášky a měřit si teplotu..

snezenka123
10. kvě 2018

Já jsem potratila v lednu(ZT)a nechtěla jsem na kyretáž, tak jsem si vyžádala potratové tablety..ještě týden potom jsem musela brát kapky na do vyčištění.
Proběhla po potratová ms, která trvala celkem skoro 14 dní(špinění, slabé krvácení a nakonec poslední 4 dny silné krvácení) no a otěhotněla jsem❤
Můj dr.říkal, že počkat ideálně minimálně 1-2 ms. A Jakmile proběhne normální ms, můžeme se snažit.
Já už tu "normální" nestihla😉
Pila jsem od potratu kontryhel, a dr.mi napsal kyselinu listovou, abych měla v těle už zásoby🙂
Četla jsem, že se doporučuje už nečekat těch půl roku..že naopak čím dřív, tím líp. Ale asi záleží na každém, jak se cítí, jestli byla kyretáž apod.
Držím palečky všem🍀❤

priefi
10. kvě 2018

@snezenka123 doktor Ti predepsal listovku? To jde? A jakou listovku Ti predepsal? A kolik hradi pojistovna?

veronikaburdova27
10. kvě 2018

@snezenka123 já jsem měla tabletky, které do mě doktor zaváděl a večer bolesti jak prase že sem v ten den mela hotovo :( a druhý den jsem šla domu, po 3 týdnech MS a jen čekáme na genetiku a pitvu, po posledním telefonátu s DR genetičkou vše bylo ok, říkala, že to vypadá že se to stalo blbou náhodou. Moje gyndařka říkala, počkat 3MS což chci, protože mám i jiný vyšetření a až budu mít po tom všem, manželovi jsem řekla at si dělá co chce.

veronikaburdova27
10. kvě 2018

@andelka a také jste teda čekali na genetiku??? A bereš něco na podporu těhu???

andelka
10. kvě 2018

@veronikaburdova27 no nejspíš žádné výsledky nebudou. Volala jsem po 2 měsících a nebylo nic. Tak to kašlu. Na podporu přímo nic,beru jen Inofolic.

andelka
10. kvě 2018

@veronikaburdova27 já se na to po těch 3 měsících začínám cítit i psychicky. Ten čas byl potřeba.

littleannie
10. kvě 2018

@sarkoc mám skoro totožný příběh! 😍 revize 7.2., řekli jsme si, že počkáme dvě ms, přišla jedna a pak už nepřišla. Milovali jsme se úplně bokem plodných dnů a asi jen dvakrát s tím, že se přece nic nestane. 😂😞 asi je ta ovulka po revizi nejaka poblaznena. Zitra me ceka prvni ko, mela bych byt 7+3, ale urcite to nesedi no. 🙄😂 asi na tom něco bude, že je to tam dole “pohnojeno” 😱😂

snezenka123
11. kvě 2018

@veronikaburdova27 držím palečky, ať je všechno v budoucnu v pořádku a brzo se zadaří🍀❤

snezenka123
11. kvě 2018

@priefi acidum folicum, obsahuje 1000 mg, a bere se jedna tbl ob den. Doplácela jsem cca 30 Kč? prostěmalou částku, už si nepamatuji🙂

veronikaburdova27
12. kvě 2018

Tak včera jsem byla na kontrole na gyn po měsíci a doktorka mě potěšila řeklami, že bych mohla znova otěhotnět, že tam dole je to připravené, jenže musim si počkat na tu genetiku, tak mi odpověděla, že až budu mít po tom všem tak at co nejdřív otěhotním, a že se bude těšit, až přijdu s tím, že jsem opět těhotná. Tak mě pani doktorka potešila, jinak v ponděli jdu už do práce, tak na mě holky myslete 🙂

veronikaburdova27
13. kvě 2018

@snezenka123 děkuji moc

ruzicka06
13. kvě 2018

@veronikaburdova27 Držím palce 🙂 Sna se nám ty mimča jednou podaří...🙂 Teda ne jednou, ale co nejdříve!! 🙂

veronikaburdova27
14. kvě 2018

@ruzicka06 já už jednoho prcka doma mám,ale chci k němu sourozence,tak doufám, že to bude brzo co otěhotním, a pak aby uběhlo rychle těch 9 měsícu abych se nestresovala moc dlouho

ruzicka06
14. kvě 2018

@veronikaburdova27 Tak ať máte doma dalšího prcka co nejdříve! Musíme doufat!

kamcaajirka
14. kvě 2018

Já potratila na začátku dubna, Sp bez revize. MUDr. Říkal, že máme tak dva měsíce počkat, než začneme opět tehotnet, ale zatím jsem ještě MS nedostala a už je to víc jak 4 týdny. Ale s testem zatím ještě vyckavam, budu testovat na konci měsíce. Prvni dcera se povedla rok po zamlklem těhotenství s revizí.

nunu22
autor
14. kvě 2018

Holky já teda hlásím,zadařilo se hned po 1ms dnes jsem v 7 TT a zatím je vše jak má 😊

ruzicka06
14. kvě 2018

@kamcaajirka Mě dr. řekl, že se můžem snažit hned (2x zamklé těhu po roce přesně, oboje v 6.tt bez revize). On asi každý doktor má jiný názor. Ale taky hodně záleží, jak se cítí ženská.

lucievitackova
14. kvě 2018

Ahoj holky,ja jsem potratila v rijnu 2016,nutna revize,pak jsme dodrzeli sestinedeli,zacala jsem uzivat GS Mimistar forte a v unoru 2017 jsem otehotnela znovu😉
Zbylo mi doma par tablet,tak kdybyste nektera chtela na zkousku,tak vam je muzu poslat.Kdyztak napiste sz.
Hlavne to chce pozitivni pristup,nemyslet na to,ze to nepujde nebo se neco stane.
Drzim vsem palce😉

svetty
14. kvě 2018

Ahoj holky, ja jsem byla na revizi loni v lednu v 10tt, dodrzeli jsme sestinedeli a snažili se dal.....v srpnu byl pozitivní test i hcg zacalo stoupat,ale asi ve 3tt opet nic :( musim změnit i doktora,moje mudr nechce nic resit....ma rada jen bezstarostne a bezproblemove pacientky... :( kdyz se ji zeptam nic nevi,nic nedoporuci...to moc neprida....

veronikaburdova27
14. kvě 2018

@kamcaajirka já měla MS po 4 týdnech, ale stálo to za to teda.Zkusi vdržet

veronikaburdova27
14. kvě 2018

@svetty ke komu to prosim tě chodíš, co je to za doktorka když Tě neumí vyšetřit a pomoci

veronikaburdova27
14. kvě 2018

@lucievitackova v jakém týdnu si potratila??

zlutykonik
14. kvě 2018

Nám se to stalo v ńoru a v březnu jsem znovu otěhotněla