Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Mimoděložní těhotenství - strach z dalšího přirozeného pokusu

nikinik_1
26. led 2021

Ahoj holky.
Vždycky jsem si myslela, že se do žádné takové diskuze nezapojím, ale až po této nepříjemné zkušenosti jsem zjistila, jak moc mi zkušenosti ostatních žen pomohly..
S manželem jsme se rozhodli pro miminko (je mi 27 let, manžel 28 a má syna 7 let z předchozího manželství).
Po prvním pokusu jsem měla pozitivní test. Nastoupila radost, oba jsme se těšili. Asi po týdnu me intenzivně bolel podbřišek, na ultrazvuku doktor 2x nic neviděl.
Přesně na Silvestra jsem začala špinit a tušila jsem, že to není v pořádku.
Na ultrazvuku mi hned našli fazolku v levém vejcovodu. Domluvili jsme se na podání injekce. Injekce nezabrala, hcg před operaci 16000 - vše se vyvíjelo tak jak mělo, jen prostě jinde. Podstoupila jsem tedy laparoskopii, kde mi odebrali levý vejcovod a zjistili mi srusty malé pánve. Prý jsem prodělala velký zánět nebo chlamydie... ani o jednom z těchto onemocnění jsem neměla tušení.
Z pravého vejcovodu mi byly odstraněny srůsty, které byly z venku. Jinak prý vypadal normálně.
Doktorka také říkala, že plodná jsem, pouze mechanicky to nemusí jít.

Abych se dostala k jádru pudla ... určitě se teď hned pokoušet o miminko nechci. Byl to pro me opravdu velký zásah do psychiky a nedokážu si představit, ze bych měla v blízké době projít znovu tímhle vším.
Vím, že mužů na zjištění průchodnosti pod UTZ, na které se chystám, ale přemýšlím, co když průchozí nebude? Pak už je tu jen IFV.. ale při něm prý také muže dojít k mimoděložnímu?
Vůbec nevím co dal..

Nemáte prosím některá z Vás zkušenost s podobnou situací? Nemám ve svém okolí ( NAŠTĚSTÍ) nikoho se stejným problémem.

Moc se omlouvám za rozsáhlost příspěvku.

Předem dekuji za jakoukoliv sdílenou zkušenost.

Nikča

siima12
26. led 2021

Ahoj, vím jak se cítíš. Taky jsem si prodělala mimoděložní odebrali mi pravý vejcovod a v levým praskli cystu. Měla jsem strach znovu otěhotnět. Byla jsem na gyndě jestli jsem průchozí. Ještě chci zmínit před mimoděložním jsem měla 2 operace s čípkem. Na gyndě teda doktor řekl že ten čípek je dost zjizvený roztahovali mi ho a pak zkoušel jestli je průchozí a krásně jsem 🤗 no a ejhle otěhotněla jsem. Teď jsem měla fakt strach jestli to bude tam kde má být. A naštěstí je miminko v děloze jsem teď 7+2🤰🍀🍀

pe_tu_ss_ka
26. led 2021

@nikinik_1 také jsem si tím prošla na podzim 2017. Strašně mě to semlelo, a teprve někdy v únoru jsem to nějak zpracovala.. pak jsem přesně půl rok operace otěhotněla.. už mi tu běhá dvouleťák (narodil se o 7 týdnů dřív, ale s předešlým mimoděložním to nesouvisí). Chce to nechat tomu čas. Držím palce, ať je příští těhotenství v pořádku.

hannys_
26. led 2021

Ahoj, taky jsem si tím prošla na podzim 2017 a sebrali mi levý vejcovod. Byla jsem z toho psychicky na dne. Rok před tím jsem prodělala SP a tak mi to dost naložilo..Laparoskopie byla v listopadu 2017, v únoru jsem otěhotněla a v Listopadu 2018 se mi narodil syn❤️Pak jsem otěhotněla znovu, ale bohužel to nedopadlo(ZT) a teď Jsem těhotná opět, ve 23tt. Když to shrnu, od mimodelozka jsem otěhotněla 3x a vždy to bylo tam, kde mělo. Strach jsem tedy měla pokaždé, ale to je po takové zkušenosti asi normální😬Tak hlavu vzhuru, budu držet palce, aby se povedlo🍀A ještě jsem chtěla rict, ze když jsem byla po zákroku, přítel mi pořídil štěňátko, takže jsem byla plně zaměstnana 🐶 a na mimco a problemy jsem neměla čas myslet..a zadarilo se☺️

nikinik_1
autor
26. led 2021

Ahoj holky,
mockrát děkuji za Vaše pozitivní komentáře.
Jste všechny neuvěřitelně silné, jak jste zvládly celou situaci, překonat strach a došly jste ke svému štěstí ❤️🙏🏽
A víte od lékařů, z jakého důvodu se Vám MT přihodilo? Zda proste “jen tak” nebo z důvodu srůstů?
Po operaci jsem dostala antibiotika na zánět, tak ani nevím, jestli to ještě mohlo pomoct 👀

A moc Vám všem gratuluji k miminkům ❤️

hannys_
26. led 2021

@nikinik_1 Já jsem prý ten vejcovod měla absolutně zdeformovaný a nepruchozí, příčinu nevím🤷🏼‍♀️Pravý mám prý v pořádku..
A děkuji, určitě se také svého stesti dockas❤️🍀Drzim palce🍀🥰

pe_tu_ss_ka
26. led 2021

@nikinik_1 já ho měla na pravé straně, brali mi pravy vejcovod.. a každý doktor, kterému jsem prošla rukama, mi řekl, že to bude souviset se slepým strevem, které mi operovali ve 12 letech (ještě před první menstruací a prý jak to tam nebylo vyzrálé, že mohli vejcovod poranit a pak se to usadili v jizvě) ..

siima12
26. led 2021

@nikinik_1 U mě to bylo tím čípkem který byl dost zjizvený protože ta konstantní látka prošla hned😊 jinak mimoděložní jsem prodělala v létě 2020

makovice88
26. led 2021

Prodelala jsem take mimodelozni. Byl to nas prvni pokus a hned toto. Vzali mi pravy vejcovod. Byla jsem z toho uplne v haji a presvedcena, ze deti prirozene uz NIKDY mit nebudu. No prosla jsem klasickym sestinedelim, pak jsme pockaly dva cykly MS a hned ten dalsi jsem prirozene otehotnela. 👍
U me byl nejspis problem, ze jsem jako dite sla na operaci slepeho streva a v te dobe se to rezalo asi ne moc profesionalne. 😁A i kdyz jsem jela do lazni, protoze mi bylo receno, ze abych mohla mit jednou deti, asi to moc nepomohlo. 😂
Kazdopadne chapu tvou nechut se ted o mimco pokouset, ale cas tohle vsechno zahoji. Mne hodne pomohlo si cist vsechny ty pribehy se stastnym koncem a nakonec i ja takovy mam. 🍀

makovice88
26. led 2021

@pe_tu_ss_ka Ano, mela jsem to stejne! Vyoperovane slepe strevo ve 13 letech. 🙄

nikinik_1
autor
26. led 2021

Moc děkuji za odpovědi holky 🙂
Ty jo, to jsou věci... brala jsem těhotenství jako přirozenou a automatickou věc.. nooo a pak tohle.
Určitě čas zahoji všechny rány.
Já jsem ještě poměrně “blazen” a expert na černý myšlenky, takže s tím teď bojuji. 🙏🏽
Ale je pravda, že čtení příběhů s dobrým koncem člověku pomůže.
Uklidňuje mě pocit, že v dnešní době je spousta způsobů.. od umělého oplodnění po adopci a náhradní matky...
A nevíte některá, jak je možné, že muže při umělém dojít také k mimoděložnímu? Uklidňovala mě představa, že se to rovnou dá tam, kam to patří a tam to taky zůstane a ono prý nemusí 😱...

nikinik_1
autor
26. led 2021

@hannys_ jsem také moc rada, že Vám to dopadlo krásně a šťastně ❤️
Se štěňátkem jsem už doma taky otravovala, ale máme 3 psíky už 😁 ale já jsem taková psí máma, pejsků není nikdy dost ❤️
Teď budeme rekonstruovat chatu na baracek, tak určitě změním myšlenky, na to se moc těším.
Ona celá covidova doba moc nepomáhá, člověk nemůže nikam posedět, zajít si do kina, na nákupy, aby změnil myšlenky a doma je to za trest 🙄

nikinik_1
autor
26. led 2021

Ještě jen dodám, mě řekli, ze to bylo tím zánětem, který mi způsobil srůsty v podbřišnici. U pravého mi odstranili srůsty z venku, tak uvidíme postupem času, jak bude vypadat uvnitř.. průchodnost mi při laparce nedělali. Což chápu, museli vyřešit mimoděložko, který je život ohrožující. Prý z venku vypadal normálně, až na ten srůst.

kajous94
6. čer 2021

Ahoj, jestli je tvuj příspěvek ještě aktivní, zajímalo by mě, jak se mas 🙂 jsem tyden po odstranění leveho vejcovodu, po precteni tveho příspěvku jsem chvíli premyslela, jestli jsem to v nějakém deliriu nepsala ja, potom jsem se koukla na datum:D v podstatě uplne stejna situace jako u tebe, me nasli srusty na deloze, vse se teprv bude řešit a je to ještě dost čerstvé. Psychicky jsem na tom v pohode, i když jsme se o miminko snažili 2 roky a tohle bylo moje první těhotenství. Snad se mas dobre a budu ráda, kdyz das vedet jak se ti dari🙂

nikinik_1
autor
6. čer 2021

@kajous94 Ahojky 🙂 tak moc držím palce, at se psychika brzy srovná ❤️
Další pokus už beru buď a nebo.. jsou tu možnosti. Nějaké srůsty mi rozrusili a paní doktorka mi říkala, at to necháme na přírodě. Teď už vím, co se muže stát a jak se to řeší 🙏🏽
Samozřejmě si moc pro mas všechny ženský přeju, aby se každé splnil její sen 🙂
Každopádně já mám srusty v malé pánvi..

kajous94
7. čer 2021

@nikinik_1 Ahoj. Dekuju za odpověď 🙂 srusty ti delali taky laparoskopicky? Me se spatne hoji jedna rána po laparce, dnes jsem byla na ambulanci na čištění, takže si ted další laparku uplne nedokazu představit, i kdyz vim, ze se ji v budoucnu stejně nejspis nevyhnu. A dalsi otázka, za jak dlouho po zakroku jsi dostala menstruaci?

nikinik_1
autor
8. čer 2021

@kajous94 Ano, rozrušení mi dělali. Ale prý po každé operaci jsou srusty nové.. ale moc doufám, že to bude dobré (klepu to na zuby).
Doktor na gynde mi říkal, at si zajdu na HyCoSy, ze to dokáže rozrusit mikro srusty a tím je na pokus zpruchodnit.
Menstruaci jsem dostala jednu asi týden po zákroku, ale spíše to bylo čištění, protože mi necistili dělohu. Menstruaci, kterou beru za první jsem dostala o den dříve, jak jsem měla podle menstruačního kalendáře 🙂
Věřím, ze se Ti další pokus už úspěšně zadari a miminka se dočkáme my všechny ❤️

nikinik_1
autor
8. čer 2021

@kajous94 Ps: na právem vejcovodu a další mi dělala přímo při odebrání levého vejcovodu