Náhodné těhotenství a z finančních důvodů potrat

jajik25
30. črc 2010

Ahoj holky zajímalo by mě jestli je tu někdo kdo otěhotněl aniž by chtěl a jen z finančních důvodů si to nemohl dovolit a musel jít na potrat. 😢 Díky za vaše příspěvky

ratatooy
7. dub 2013

@blahova_andrea to by jsme mohly přejit do skupinky domácnost na čem všem se dá ušetřit 😀 😀 😀 tam sou holky šikovný

lucavka
7. dub 2013

Já to nepochopím, nikdy bych na potrat nešla. Svoje dítě bych nezavraždila. Maximálně ze zdravitních důvodů. Ale z finančních??? Nesmysl... Je spousta holek co to štěstí nemají a dávají statisíce za IVF jako třeba já... Kruci to je problém používat antikoncepci??? Samozřejmně že nejen jeden druh, ale zkombinovat třeba tři???

lucyvivien
7. dub 2013

http://jednej.cz/petition.php?id=1836 a bude to ešte horšie, nedostatok financíí je jedným z dovodov odobratia detí :( Že sa to zdá niekomu nerálne? Omyl..

timbouctou
7. dub 2013

@lucavka ty bys byla raději, kdyby ti vzala děti sociálka? Mimochodem, jaké přesně typy antikoncepce máš na mysli? My používáme HA+kondom. Možná ještě jako třetí místo sexu sklenici vody 😀 Mám kamarádku, která nesnese HA, má nemocná játra. Používají kondom a každý měsíc trnou hrůzou. Těm bys taky doporučila sklenici vody?
Proboha, to je problém vžít se do něčí situace????

timbouctou
7. dub 2013

@ratatooy v 16 tt??? To už jsou normální děti, hýbou se, to už se holka málokdy dělá potrat, nechali by ji porodit. To bys zvládla? Tak to jsi opravdu frajerka.

surael
7. dub 2013

@lucavka proč bych měla kombinovat tři antikoncepce??Navíc nic není 100% a nevím proč tu mluvíte o vraždě,je mi z vás trochu ouzko.Prostě já jako spousta jiných žen nemůže za to,že vám to nejde,tak si svoje debilní řeči odpustte.Třeba proto vaše soudy jste na tom tak jak na tom jste.A jestli jste na tom tak mizerně,tak si nějaké dítko adoptujte,čekají jich 1000 v dětských domovech,ale na to taky každá nemá,jen plkáte nesmysly.

orchidis
8. dub 2013

@surael Víš, Surael, ono je to o přístupu. To jsou stále jen kecy typu: "Rodičák nenafouknu.", ale zkusili jste někdy uvažovat stylem: "Nadělali jsme si děti, tak je prostě odpovídajícím způsobem uživíme!" Začneme podnikat, najdem si lepší práci, přestěhujeme se jinam, kde jsou lepší podmínky. Mne by nenapadlo uvažovat jinak 🙂. Nečekám na stát, starám se o své děti s manželem a tak mi to připadá správné... Stanovili jsme si jakousi životní úroveň a tu jim zajistíme a na nářky, že je to o pracháááááááááááááááách a blablabla nedáme 😉. Zkus se nad tím aspoň zamyslet 😉.

ratatooy
8. dub 2013

@surael tak jste asi divná ne ja sem nikde nenapsala slovo vražda

ratatooy
8. dub 2013

@surael asi to bylo na nekoho jineho teda ne na me jinak nevim

ratatooy
8. dub 2013

ale vite co me přijde co slyším všude kolem sebe že si ženský stěžují že mají jen mateřskou,,,,což nechápu krom samoživitelek,přece ostatní maji manžela a jeho vejplatu,no prostě je plno ženskejch ktery musí z mateřský uživit sebe,děti,a bydlení a chlap jim přispeje z vejplaty 2tis a zbytek maji pro sebe,a to znam i takový připad kdy si ženská musí schovávat učtenky od všeho co kupuje malymu a manžel ji na konci mesice pulku proplatí 😀 😀 😀 😀 😀

lucavka
8. dub 2013

Tak ale přece když si další dítě nechci pořídit tak si dávám pozor abych neotěhotněla a ne tohle... Není jen HA, ale spousta dalších věcí - kondomy, gely, pesar, přerušovaná soulož, plodný - neplodný dny a určitě ještě další věci. Tchýně si třeba nechala podvázat vaječníky, nebo u chlapů přerušení chámovodu (teď si rychle nevzpomenu na jméno zákroku)... Mě je z toho vždycky úzko, když podstupuju to co musím abych vůbec dítě měla, sháním velký peníze, všichni okolo nám pomáhají a někdo udělá takovouhle sviňárnu... Zkuste se tady podívat na ostatní diskuse co si holky prožívají, co se nabrečí a styďte se... Nebo se podívat jak miminko v bříšku roste a sílí...

ratatooy
8. dub 2013

@lucavka s tím souhlasím pročíst si nktery diskuze u ivf možna by i stačilo upravit puvodní přispěvek aby jsme se tu do vás tak nepouštely-smazala bych to že v budoucnu dalši dite chcete a že to bude třeba holčička konečně

ludva
8. dub 2013

Ahoj,

jen náhodou jsem zabrousila do této diskuze a přiznám se, že jsem se až lekla některých příspěvků....

Jak můžete někoho takhle soudit? Žijete úplně jiný život než @surael, tak proč ji tady lynčujete?

Sama mám 3 plánované děti, jsem proti potratům, ale některé příspěvky mi přijdou opravdu mimo mísu!!!
Myslím, že toto rozhodnutí nebylo pro @surael vůbec jednoduché... Jenže ono další dítě není jen o další talířku na stole. Jde o to, mít také na všechny děti čas, všem se věnovat, všem zajistit možnost studia.

ludva
8. dub 2013

@ratatooy Promiň, ale na předešlé stránce píšeš, že bys šla na přerušení, pokud bys čekala dvojčátka a jednomu z nich by hrozilo postižení.. to by nebyla vražda?

No, já nevím, ale možná je moc jednoduché hned soudit, když nežiješ @surael život.

Představ si, že máš dvouleté dítko a budeš ho tedy ještě cca 23 let živit a násob to 5x 😉

napolitano
8. dub 2013

@lucavka taky bych nešla a velmi často mě taky napadá,že je to nefér,já mám děti "omylem"a bez snažení a pak holky jako třeba ty,by za to daly úplně všechno. 😔

ratatooy
8. dub 2013

@ludva ano to píšu ale nikdy tomu neříkám vražda ani pokud jde o zdrave dite nebo nemocne o si každej musi rozmyslet nevim jestly to tak vyznelo ale od prvniho příspevku nikoho nesoudím chápu že to nekdy nejde ale sou podle me i horší věci

lucavka
8. dub 2013

@napolitano vidím v profilu že ty máš 4 děti. Já mám jedno, zkoušíme druhé a ráda bych měla tři. Tady se hodně baví o finanční situaci a živtotní úrovni. Mám kamarádku která má 3 holky, zvířata a žijí jen z platu manžela v třípokojém bytě. Ta kamarádka už ani nemá rodičák, takže si sama platí zdravotní a sociální a opravdu mají jen manželům plat. Peněz tedy vůbec na zbyt. Oni si život moc užívají, protože dávají peníze do toho co je opravdu třeba a ne za blbosti. Holky hrají na hudební nástroje a sportují. Rodina si užívá čas společně. Nepotřebují třeba draze zařízený byt, drahé oblečení, spoustu zeleniny mají ze své zahrádky. Naproti tomu někdo má 1 dítě, spoustu peněz a rodina si je cizí... Tak ať si každý rozhodne co je důležitější protože peníze jsou nic když člověk nemá kolem sebe děti a zvířata a manžela s kterými je užije....

napolitano
8. dub 2013

@lucavka Moje slova,mám hodně dětí,hodně práce,ale jsme happy 😎

lucavka
8. dub 2013

@napolitano - vidíš a to je přesně to o co se s manželem snažíme my. Teď sem byla na druhém IVF a bohužel o miminko hned přišla sotva se chytlo ☹. Ale mám ještě tři v mrazáčku, tak budeme dál bojovat. Hlavně mám už jednoho krásnýho frajera, a plnej byl zvěřinec, takže mě má vždycky kdo rozveselit 🙂. A co se peněz týče, jak říká manžel nějak bylo, nějak bude. Teď sme si na to IVF prakticky "vycucali" 60 000 z prstu. A taky to nějak šlo. Hlavně že se všichni milujeme a bavíme 🙂. A když nás tady v tom bytečku bude mačkat ještě víc, tím líp, hlavně že sme šťastný a prckové zdravý.

napolitano
8. dub 2013

@lucavka Držím všechny palečky,ať máš byt nakonec plný trpaslíčků. 😉 A jelikož mi říkají,že jsem čarodějnice,tak je škoda že se neznáme osobně.

lucavka
8. dub 2013

@napolitano moc děkuji 🙂. Budeme se o to snažit 🙂

surael
9. dub 2013

@orchidis Jak vy můžete vědět,zda na něco čekám od státu nebo ne,já mám děti 4,stačí se vrátit o pár příspěvku zpět,ale další dítě si prostě už dovolit nemohu,a že nám selhala antikoncepce,tak mám jako dělat co,skočit z okna..jste vůbec normální.Rodičák mám jen 3800,- přídavky 2500,- od státu nedostáváme nic jiného,protože manžel je živnostník a nosí domů zbytek peněz,takže za měsíc dáme dohromady 35 tisíc,vše jsem tu už napsala.Kolik mě stojí 4 děti,bydlení,atd...stačí opravdu jen číst než se tu do mě srát.Při všech dětech které jsem měla jsem dělala domácí práci,při předposlední dcerce jsem si dokonce když jí byly dva roky vzala na živnost restauraci,střídaly jsem se s manželem,já jsem byla skoro pořád v práci,I ted chodím už na brigádu,pokud mám hlídání,atd...Tak mi tu laskavě nepište,at se zkusím zamyslet,když o mě víte uplný hovno milá dámo.Kolik vy živíte dětí a z jakého platu???? Mám podle vás tady prodat barák,který mám na hypotéku,takže ani nevím,zda bych ho vůbec prodala a jestli bych z něho při klesnutí nemovitostí vůbec dostala to co jsem za něj už zaplatila,mám táhnout rodinu někam,kde nikoho neznají.manžel tu má práci,atd...Přestante mě poučovat,když víte zhola prd.jen děláte chytrou,ale vaše rady,jsou trochu mimo mísu.

surael
9. dub 2013

@ratatooy to nebylo na tebe

surael
9. dub 2013

Už na vás házím bobka,jedna chytřejší než druhá,já jsem si taky interupci nepřála,ale kvůli vám spasitelkám nebudu svým dětem které už mám dávat jen chleba k večeři.Starejte se raději o svůj život.Vy za mě moje děti živit nebude,tak jsem velice ráda,že je to naštěstí na mém rozhodnutí.A světe div se,ani si nemyslím,že by mě za to Bůh nebo kdokoliv jiný měl trestat.Tak si tu dál vedte řeči typu Já bych NIKDY....když všichni víme,že jediné co platí je NIKDY NEŘÍKEJTE NIKDY!!!!

napolitano
9. dub 2013

@ratatooy ahojky,takovou taky znám,každý den na ni koukák do zrcadla 😀 😀 😀

napolitano
9. dub 2013

@surael Opravdu platí nikdy neříkej nikdy,ale taky když nechceš znát cizí názor tak se neptej 😀 ,ber to tak stalo se a doufám,že nebudeš litovat 😉

surael
9. dub 2013

@napolitano Já se tu ale nikoho neptala,tak si to laskavě přečtěte 😀DD

napolitano
9. dub 2013

@surael odpusť slepé bl.. strhané matce 😀 😀 😀

surael
9. dub 2013

@napolitano V pořádku,já jen že příspěvek není můj,jen jsem se vložila do debaty.Hlavně se mi líbí,že mi tady dávají rady ženský,který o mě vědí prdlačku.U některých mi to příjde,že všechno ví,všechno znají,všechno četly,všude byly a od všeho mají klíče 🙂
Já chodím do práce od doby co předposlední dcerce byly 2 roky,chodila jsem do práce i přes zákaz v těhotenství u poslední do 35.týdne a to od po do so každý den od rána do 7 do večera a mně tady budou některý husy dávat rady jak živit 4 děti.At se opravdu každá stará sama o sebe.Oni všichni lidi co jsou dnes bez práce nejsou jen lemplové co se jim nechce makat.Jediné co k tomu dodat,až bude v mojí kůži nebo mě budete osobně znát,tak mi tu dávejte kázání nebo rady.

orchidis
9. dub 2013

@surael No vycházím pouze z toho, jak zde stále píšeš, že rodičák nenafoukneš (tak proč si nepřivyděláš, manžel si nenajde lepší práci, nezměníte lokalitu, nerozjedete podnikání? 😉 ), atd. Dále zmínky o státu, co se špatně stará, adt. Pár stránek zpět, dohledávat ti to nebudu 😉. Surael, v klidu, je to tvoje "věc" 🙄, ale přijde mi fakt hloupé vymlouvat se na prachy a svalovat na stát svoji odpovědnost za vlastní tělo, rodinu, děti a životní úroveň... To je celé 😉.