Potrat ve 3. měsíci těhotenství

macurovas
20. říj 2016

Maminky, zažila některá z vás že by miminku v 13tt prestalo bit srdicko? A musela na zákrok? My se s partnerem těšili ještě ráno na ultrazvuk a pak přišla nejhorší možná zpráva😢😢😢 nemůžu se s tím vyrovnat. Máte některá také tak smutnou zkušenost? A po jaké době jste znovu otěhotněla? Děkuji za Vaše příspěvky

verunka_korunka
20. říj 2016

@macurovas ahoj, zjistili mi to o fous dřív , v 11tt že se už pár dní miminko nevyvíjí a je bez srdeční akce. Bohužel jsem zrovna šla na prohlídku sama. Bylo hto hrozné, víc než hrozné... je hodně žen v o mají stejnou zkušenost, rozhodně nejsme výjimky... vyrovnávala jsem se s tím dlouhou, nejhorší byl tak měsíc kdy jsem byla doma, protože jsem musela 2x na revizi dělohy a tím pádem místo snažení za měsíc mi to posunuli až po 3 menstruacích. To mě strašně zlomilo. Abychom se z toho dostali, začala jsem plánovat měsíční dovolenou do Asie, abychom přes vánoce zmizeli a nemuseli poslouchat otázky rodiny kdy už konečně budeme mít miminko. To že jsem byla těhotná vědělo jen pár lidí a nechtěla jsem to dal šířit... no a po dovolené jsme se mohli začít snažit a na třetí cyklus se zadařilo znovu. Teď tady mám 11m holčičku. Sice se narodila o dost dřív, ale to nemá žádnou spojitosti s tím předešlým nezdarem. Prostě to tak mělo být, třeba byl plod nemocný nebo postižený... kdyby mě to potkalo znovu, budu asi už víc vyrovnaná, budu vědět že za to nikdo nemohl, že to tak prostě mělo být. I když vím, že mě to vždy bude bolet, ale už si to nebudu vyčítat. A po revizích jsem nesnesla pohled na těhotné, na kočárky a malé děti, záviděla jsem jim, že to někomu jde a někomu to nevyjde... a teď jsem ráda, že se na nás usmálo štěstí a na tebe se jistě brzy taky usměje 🙂 uvidíš... a poslední věc, je tady skupinka a diskuze pro ty co zamlklemu těhotenství a potrat potkal, zkus se na to mrknout, docela mi to pomohlo, vědět že nejsem sama a že je náš tolik...

elishka87
20. říj 2016

Mně se to stalo v 17.tt a bohužel, takových maminek je hodně a stává se to i později během těhotenství, bohužel i třeba těsně před porodem. Přesně jak píše @verunka_korunka je to velmi těžké se s tím smířit a těhotné a miminka v okolí tomu vyrovnávání se s realitou zrovna nepřidávají. Doktoři mi doporučili 3-6 měsíců počkat, protože už byla prý děloha docela namáhaná. Drželo mě nad hladinou, že po 3 měsících se začneme snažit znovu, začali jsme plánovat velkou, asi životní, dovolenou... a s 3.MS jsem se málem zhroutila, až jsem to začala řešit alternativní cestou a další MS už nepřišla. Teď jsem na začátku 36.tt a miminka se už nemůžu dočkat. Ale ta první polovina těhotenství byla o nervy, před každou kontrolou jsem měla neskutečný strach. Ale toho se už nikdy nezbavíme, protože to naše první miminko pro nás hodně znamenalo a nezapomeneme na něj. Chce to čas... a další miminko 🙂 A ono určitě přijde. Jinak já jsem si pak dělala čaj z maliníku, prý je dobrý na růst děložní sliznice po revizi. A nepřestávej brát kyselinu listovou. Držím palce, abys to tak nějak překonala a aby se brzy zadařilo znovu a došli jste zdárně až ke konci

carries
20. říj 2016

Ahoj, Ráda bys se s Vámi podělila o náš příběh. Mám cca 2 měsíce po ukončení těhotenství z důvodu VVV. Mé první těhotenství bylo ukončeno ve 22tt. Celé těhotenství probíhalo bez problémů a všechny testy vycházely dobře. Podstoupili jsme 1. screening, kde nebyla objevena žádná vrozená vývojová vada. Bohužel druhý screening odhalil našemu Jonáškovi polycystické ledniny. Kdy mu ledvinky vyplňovaly celou břišní dutinu, jedna měla 5 cm. Doktor mám na UZ dal ještě falešnou naději, že by se to mohlo zlepšit. Za týden jsme byli objednaní na další ultrazvuk k primáři, který nám řekl, že se jedná o VVV, a že by náš chlapeček umřel buď hned po narození, nebo by strávil život po nemocnicích na dialýzách. Takový život jsme našemu Jonáškovi nepřáli - proto jsme se rozhodli o ukončení. Nastoupila jsem do porodnice, kde my porod vyvolávali 3 dny. Po pitvě byla potvrzena VVV - polycystické ledviny. Asi před 3 týdny jsme podstoupili genetické vyšetření, kde jsme zjistili, že jsme oba s manželem, zdraví přenašeči polycystických ledvin. A že se tato vada bude s 25% pravděpodobností opakovat i v dalším těhotenství ( zjistit se bohužel opět dá až okolo 20tt). I přes tyto nepozitivní prognózy jsme se rozhodli o další miminko normálním způsobem. Bolest v srdíčku přetrvává a nikdy už nezmizí, přece to jen bylo naše první miminko. Věřím že náš Jonášek bude jako andílek ochraňovat naše další miminko. Doufáme, že se dočkáme brzo!

macurovas
autor
20. říj 2016

@verunka_korunka moc dekuji za povzbuzeni kez by to i nam tak brzy vyslo. Pomohlo mi si to precist dekuji. Vazim si toho

macurovas
autor
20. říj 2016

@elishka87 moc dekuji. Ono zo fakt pomaha zjistit ze nejsem sama a ze to nekomu pak dobre dopadlo. Ja se bojim ze sr pak budu hrozne moc obavat kazdeho pichnuti a budu porad litat k doktorovi. Ja piju zase znova od vcera kontryhel a kyselinu listovou uz jim denne nekolik mesicu. Budu verit ze i me to dobre dopadne jako vam. Snad nebudu cekat dele nez pul roku. Taky to bylo vytouzene miminko. Otehotnela jsem tyden po umrti pritelovi maminky s verila te bude vse v poradku. Bohuzel neni. Snad to brzy prekonam a budu se pak vice radovat nez se bat. Preji at jste s miminkem zdravi a porod probehne bez komplikaci. Drzim palce

macurovas
autor
20. říj 2016

@carries je to velice smutne co vas potkalo muselo to byt tezke. Ale snad vas mohu i ja povzbudit tim ze moje sestrenka i jeji partner jsou prenaseci ophytzova syndromu a oba jsou zdravi. Cekali miminko a 5 mesici tehotenstvi zjistili tento syndrom i jejich miminku a vyvolavali tedy porod. Nicmene i presto ze jim bylo receno ze se tato skutecnost muze s velkou pravdepodobnosti opakovat pri dalsim tehotenstvim a po 6ti nedeli se opet snazili a hned to vyslo a chlapecek ma rok a pul je nadhernej a zdravej. Je bajecnej takovy maly smisek vsechno mu jde rychle jak beha no zboznuji ho takze je nadeje ze vam to taky podari. Verte. Je to zazrak ale stava se. Preji hodne stesticka a at je miminko zdrave a vse probiha bez komplikaci a at brzy otehotnite.

elishka87
20. říj 2016

@macurovas Mně tady na koníkovi hodně pomohlo, že jsem si o tom s holkama mohla popovídat. Je tu přímo skupinka, nebo i tady na fóru. A člověk jen žesne, kolik takových žen je. Je hrozné, že se to tak často stává ☹
Jen na kontryhel pozor, prý dovede rozházet cyklus, pokud jsi ho dosud měla pravidelný.
Určitě Vám to brzy vyjde 😉 A obavy mít budeš. Já už kolikrát zvažovala, že zajdu k doktorovi, zda je všechno v pořádku. Uvažovala jsem o angelsoundu a pak jsem litovala, že jsem si ho nepořídila. Ale jak začnou být cítit pohyby, tak se to zlepší. Akorát že na začátku nejsou moc silné a časté, takže to jsem byla zase s nervama na hromádce. Dodnes si vybavuji jisté okamžiky z minulého těhotenství a mám strach. Ale pak si pohladím bříško a řeknu našemu chlapečkovi, jak moc pro nás znamená a že vím, že tentokrát to bude dobré a brzy se budeme spolu mazlit. Vždycky si musíš najít něco, co Tě bude táhnout dál. Jinak já si tehdy po revizi umanula, že naše příští miminko se bude mít dobře a začala jsem střádat do kasičky každou 50korunu, která mi přišla do ruky. A už máme 2 narvané kasičky 🙂 Ze začátku to byl takový můj sport, chodila jsem účelově rozměňovat 😀
Držím moc palce, ať do roka jezdíš s kočárkem! 😉

hapovab
20. říj 2016

Moje sestra potratila u prvniho 2x a u druheho 3x,pokazde na konci tretiho mesice,nikdy neprisli na to proc i kdyz jezdila po vysetrenich.Ted ma dve super deti.

carries
20. říj 2016

@macurovas moc děkuji za pozitivní slova. Ztráta miminka v jakémkoliv týdnu těhotenství je hrozná událost. Člověk se s tím asi nikdy úplně nevyrovná. Ale právě to další miminko by mohlo pomoc tu bolest překonat. I když ten strach jestli bude všechno v pořádku v člověku zůstane napořád. Taktéž Ti držím moc palečky, ať se co nejdřív raduješ z dalšího těhu a hlavně ať je miminko zdravé!!! 🙂

mrskato
20. říj 2016

Ahojky, já jsem potratila loni v září, sice dříve a samovolně (7tt), ale úplně chápu a vím, jak se cítíš ☹ Znovu jsem otěhotněla za ani ne 5 měsíců a těď už mám 5ti týdenního chlapečka. Neboj, přebolí to, i když to nebude hned, držte se, zvládnete to a jistě se brzy budete těšit znovu🙂

yerry
20. říj 2016

@macurovas ahoj mam ta sebou 2xZT. V obou pripadech plod bez srdecni akce ... jednou 10tt a podruje 9 tt. Po prvnim jsem otehotnela po 5 mesicich z toho prvni 3 jsem mela po revizi doporuceno neotehotnet takze vlastne po dvou mesicich snazeni... a podruhe to trvalo 2 roky ☹ ale to bylo spis o psychice... strasne jsem to chtela a ono to neslo a ti byli asi i pricinou nejakych rozporu mezi mnou a manzelem... zrovna kdyz jsem si rekla ze na to prdim ze uz na to nemam silu ani chut a myslela jsem ze ovulaci jsme promeskali... tak nedorazila MS a test byl pozitivni.....
Je to hrozne smutne kdyz o mimi prijdes ale ver ze to bude lepsi. Ono ti ustoupi a sama poznas ze konec neceho je jen novy zacatek pro neco jineho. Jedune co muzu poradit je se neja zabavitm hlavne nesed doma s hlavou v dlanich. Cim vic budes premyslet ti je to horsi....
Neboj, brzy se urcute zadari a budes mit na co se tesit 😉

macurovas
autor
23. říj 2016

Dekuji za prispevek. Lekar mi po revizi rekl ze 6 tydnu ted zadny pohlavni styk at uzivam kyselinu listovou a piju kontryhel a malinik a ze uvidime za 6 tydnu jak se deloha zahoji ze nekomu se zahoji rychle a po tech 6 tydnech se pak mohou snazit. Nekdo az po 3 mesicich. Tak uvidime. Muj muz mi rekl ze zkusime na to nemyslet ja ovulaci nikdy nepocitala milovali jsne se vzdy kdyz byla chut nekdy ob den nekdy denne ale nekdy i 2x denne podle nalady a chuti a vyslo nam to. Takze jeho reseni ted je nemyslet na to ze to ted chceme ze si zajedeme na nejaky wellness a ze spolu zacnem delat nejaky sport treba behani a zase se budem milovat kdyz bude chut a ono to prijde samo. Tak uvidime snad se mi podari na to nemyslet a tak to brzy prijde. Ale porad to nedokazu pochopit. Rika se ze kdyz nekdo blizky z rodiny odejde prijde novy zivot. U nas to tak melo byt. Memu muzi zemrela maminka a ja 10dni na to otehotnela,ani na minutu jsem si nepripustila ze by se neco mohlo stat. A stalo tomu nerozumim. A vim ze jestli nekdy zase otehotnim budu se hodne bat. Pokazde co me jen pichne pobezim k doktorovi. A budu se hlavne v tehotenstvi bat milovat s muzem. Ted kdyz jsem byla tehotna jsme se asi 1 tydne milovali doktor me ujistoval ze je to bezpecne a prirozene. Ale vzdycky jsem slabe na chvilinku krvacela. Doktor me vzdycky ujistil,ze to se stava ze se mi roztahuje deloha a asi mi praskla nejaka cevka. Ale ted si myslim ze bylo neco spatne. Uz budu mit porad ze vseho strach.
Tesi me ze se vam podarilo rychle otehotnet a preji ZDRAVI mamince i miminku a bezproblemovy porod. Svagrova taky za 2 mesice rodi

macurovas
autor
23. říj 2016

@mrskato dekuji. Moc gratuluji k miminku. Kdyz nekdo pise za 5 mesicu prijde mi to tak dlouha doba ze to asi nevydrzim na to nemyslet. Snad se taky dockam ale bude to spis plne strachu a obav

macurovas
autor
23. říj 2016

@hapovab jezisi to muselo byt pro ni hrozne tolikrat potratit. To si nedovedu ani predstavit co musela prozivat

mrskato
23. říj 2016

@macurovas ja mela dost rozhazeny cyklus,pak jsem zacala pit,prave kvuli tomu cyklu,kontryhelovy caj,vzdy mi pomahal co se tyce menstruace a hned jsem do toho vlitla.A je pravda,ze jsem se cele tehotenstvi bala,pri kazde kontrole nebo screeningu jsem mela srdce v krku a klepala se jak ratlik,taky jsem zacala spinit,to jsem myslela,ze to se mnou slehne.Drzim moc palce a neves hlavu,urcite to vyjde brzy zas!

macurovas
autor
23. říj 2016

@elishka87 to je krasne hezky se to cte takze ani jste se nenadali a zase cekali miminko. Me kazdy utesuje ze vanoce maji kouzelnou moc s sny se plni o vanocich ze se treba ani nenadeju a otehotnim o vanocich. Muj doktor rika ze pokud budu uzivat kyselinu listovou pit kontryhel a malinik tak moje deloha by se mohla rychle zacelit a kdyz na to nebudu myslet nechce mi rikat ze to vyjde to nikdo nevi ale vsechno je pry mozne. Jen rikal zapomenout na nejakou ovulaci to jsem nastesti nikdy neresila milovali jsme se kdyz byla chut ale po celou dobu vztahu to mame casto a vyslo to takze to zkusim neresit ani ted a nemyslet u toho na to ze chci miminko. Muj muz rika ze za 6 tydnu zacneme spolu behat ze to me vzdycky dostalo do dobre nalady zacneme si zase milovani uzivat a ze to prijde treba rychle a samo. Preji moc ZDRAVI mamince i miminku a at porod probiha hladce a uz si s muzem chovate v naruci svuj poklad. Snad i my se brzy dockame

hapovab
23. říj 2016

@macurovas ono to kolem me vzdy jen "proslo" bylo mi v te dobe asi 12 let.Proto kdyz se nekdo hrouti z potratu v sestem tydnu tak to ani nekomentuju,vzdy si vybavim jak muselo byt segre kdyz se potreti dozvi na ultrazkuvu ve 12 tydnu -srdicko nebije, to uz je pak na zhrouceni.

macurovas
autor
24. říj 2016

@hapovab to teda je na zhrouceni a boli to jako by nekdo zabodnul nuz do srdce. Neda se s tim asi vyrovnat

klaraslavickova
24. říj 2016

Jsem uz pul roku od teto udalosti a nesrovnala jsem se doted..cas to utlumí..ale v srdci to budete mit navzdy nekdo rika ze pomuze nove tehotenstvi nam s bohuzel nedari takze nemohu soudit.. Citim s vama

klaraslavickova
24. říj 2016

Od toho dne jsem byla zla na cely svet utapela se v sebelitoati a na manzelovi nevidela nic obreho dopadlo to tak ze jsem od neho odesla..odloucenibyt jeden jediny tyden nam pomohlo a po navratu je mi nejak lepe ano casto na andilka myslim a je mi smutno ale twn tyden pryc mi pomohl ted se jen modlim aby jednou miminko prislo..
Dokonce me toto obratilo k vire..

jednoducho_maria
Odpověď byla odstraněná
Zobraz