Opakované zamlklé těhotenství, prožil někdo?

dadaanela
27. zář 2012

Jsem po revizi delohy 6tydnu,doktor rekl ze je dobre pockat aspon pul roku a ze se to stava jen jednou za zivot.Je tu nektera ktera to prozila vickrat?Jaky byl duvod zamlkleho tehu?

blanche69
4. pro 2016

@petracafourkova ahojky, jsem zvědavá, co ti řeknou...nas teprve čeká kolečko genetika, imunologie...ale stejně si myslím, ze na nic nepřijdou 😯 jinak to bylo a ještě pořád je fakt dost náročný, a opravdu bych uz nic podobného znova absolvovat nechtěla...proto to chci uz nějak řešit...a jak správně pises, pro tělo je to fakt velkej zahul...zrovna jsem si říkala, ze uz jsem v podstatě 2roky těhotná a pořád nic z toho...☺to je ironie. Tak se zatím drž a moc děkuji

ojujinka
8. pro 2016

Ahoj zeny,pridavam se k Vam,je mi 31,zatim zadne dite a jsem momentálne po tretim zamlklem. Psychicky to tezko zvladam...😞. Mam Leidenskou mutaci ale vzdy jsem si pichala Clexane... 7.tt,15.tt,12.tt.
Muj Dr. krci rameny, a ja jsem z toho zoufala,nechci uz to zazivat znovu.Pojedeme do Plzne na repr.inunologii ale on si mysli ze nic nezjisti..tak ted nevim co dal..jestli umele? Uzivatelky co to zazilibtake vicekrat,dockali jste se nakonec?

petracafourkova
8. pro 2016

Ahoj holky,
tak jsem byla u gynekologa a ten mi řekl, že moje genetické testy ukázaly, že si moje tělo vytváří protilátky proti štítné žláze. Takže nejen že mi špatně funguje, ale ještě proti ní moje tělo bojuje. Zatím to zvládá, ale je možné, že když se mi při těhotenství zblázní hormony, tak jí můžou ty protilátky škodit a výsledkem může být potrat. Takže jestli ještě otěhotním, tak musím hned jak to zjistím na krevní hormonální testy, aby se to kdyžtak podchytilo včas. Prostě děs ☹. Tak vám všem holky držím palce a ozvu se po novém roce, jestli se zadařilo. Krásné svátky 🙂.

ojujinka
8. pro 2016

@petracafourkova ahoja co to bylo za geneticke testy ...z gennetu nebo jen od gyn?

blanche69
8. pro 2016

@petracafourkova ahojky, zpráva to sice není moc dobrá, je to komplikace, ale zase aspoň víš, co mohlo být příčinou a co příště pohlídat...přeju taky hezké vánoce a v novém roce jdeme zase do toho 😉

blanche69
8. pro 2016

@ojujinka ahojky, je mi líto, co se ti přihodilo a asi jako většina holek tady vím, jak ti je 😯co ti rekli na hematologii? Nemám přímo leidena, ale homocysteinurii, což je také poruchy srazlivosti. Mám za sebou rovněž tři zamlkle potraty a dr.mi řekl, ze to tou moji chorobou nebude, ze by to byly spíš potraty spontánní, nikoliv zamlkle...také nás čeká vyšetření imuno ale mně uz bude 40, takže si myslím ze u mne je to dané věkem...

petracafourkova
9. pro 2016

@ojujinka
Ahoj, byla jsem na genetických testech v Motole. Udělali mi testy na počty chromozomů a na protilátky na bězné nemoci. A pak jsem byla v Podolí na dalších testech na protilátky a tam mi zjistili ty protilátky proti štítné žláze. Myslím, že teď už mám ty testy kompletní...

ojujinka
9. pro 2016

@petracafourkova
Ahoj,aspon vis cim to je...my zatim nevime nic....nejhorsi ze muj gynekolog se k tomu stavi tak nejak ...krci rameny...tak si zkusim taky nechat otestovat nejake protilatky...ch jo 😞...co je tohle za udel

ojujinka
9. pro 2016

@blanche69
Ahoj,u nas to nebude tou krvi...prvni nevime,druhe byla vyvojova vada mozku (brali mi plodovku),treti ted testuji....kam jedete na imuno..my do plzne a doufame ze se tam nejak odrazime...nebo ze nam poradi co dal za vysetreni..genetiku mame ok (ty chromozomy)..protilatky jako Cafi my nedelali.... Ja na vek neverim..kolem me rodi ctyricitky....to jsou takove reci,kdyz nevi....a ty jdi mela potrsty bez revize nebo s?

ojujinka
9. pro 2016

Jinak jsem rada ze ti s vami muzu probrat...bojuji s tim vnitrne...ale je to....jo a po trech potratech je narok na lazne tak o tom uvazuju a hoky chodite do caru nebo zkousite prirozene

ojujinka
9. pro 2016

@blanche6
Koukam na predchozi stranky a taky sis zazila 😞...mas uz nejake dite? Mozna CAR by to vyresil...vybiraji geneticky nejlepsi vajicko ale taky se mi tam nechce 😞....a zjistovali ti pricinu tech zamklych...(pitvu)?

blanche69
10. pro 2016

@ojujinka ahojky,ja uz dvě děti mám 12 a 14 let, teď to uz skoro 4roky zkoušíme s novým partnerem...první dva roky se nedařilo vůbec, druhé dva roky se daří ale vždycky neúspěšně 😯 pitvu dělali az teď u toho posledního ve 22tt,ale vzhledem k tomu ze tam byl potvrzeny down tak nic jiného neočekávám. Revize byla 3x,to první se obešlo bez....na tu imunologii nás prý pošle do Podolí, u Apolinare mne ale doporučili mudr.Malickovou na Karlově náměstí v Praze,ale jsou tam prý az půlroční čekací doby,tak uvidím...věřím, ze je to pro tebe těžké, zvlášť když ještě nemáš děcko, ale zase máš ještě spoustu času a to je velká výhoda, určitě to jednou vyjde,nevzdavej to, ty lázně vůbec nejsou špatný napad..jinak ja jsem se zatím rozhodla, ze tomu ještě rok dám zkoušet přirozeně a pokud se nepovede tak do CARu rovnou na darovana vajicka...

petracafourkova
10. pro 2016

@ojujinka
Jestli máš pocit, že tvůj gynekolog dělá málo, tak ho změň. Tohle je přece jen důležitá věc, tady jde o hodně. Já taky nevěřím, že je to věkem, alespoň ne v našem případě. Neřeknu kdyby nám bylo k padesátce, ale tahle? A vlastně i v padesátce to jde, teď jedna známá kamarádky porodila v padesáti. Nejdřív si myslela, že je v přechodu a pak zjistila, že je těhotná. Dobrý co? Takže to jde a ne že ne. Chce to je vydržet. Ikdyž v padesáti bych rodit fakt už nechtěla 🙂.

ojujinka
10. pro 2016

Dekuji za povzbuzeni....dame si pak vedet vysledky 😊

lentixx
28. pro 2016

Ahoj, holky!
Ještě jsem to tu pořádně nepročetla, ale ráda bych se s Vámi taky podělila o můj "příběh" a ráda bych si přečetla Vaše připomínky.
V říjnu 2015 jsem vysadila HA. V únoru 2016 jsem otěhotněla (poprvé v životě!), ale 11.4. z toho byla revize (anembryomola, zjištěná až v 9tt dle MS). Další těhotenství se povedlo v září, ale 17.11. z toho byla opět revize (zamlklé těhu 10tt, podle MUDr. přestalo bít srdíčko den před kontrolou).
13.12. jsme byli s přítelem v Gennetu v Praze na genetice. Na výsledky si počkáme prý do poloviny února. Mám za sebou i vyšetření štítné žlázy (hormony štítné žlázy jsou ok, protilátky proti štítné žláze nebyly nalezeny a toxoplasmóza je ok).
O reprodukční imunologii se genetička jen zmínila, ale nikam nás neposlala ... to prý kdyžtak až později (PROČ? Prostě to je běžný postup).
Podle genetičky i mého gynekologa šlo jen o náhody a smůlu. Genetickou zátěž nemáme, nikdo z našich rodin žádnou vývojovou vadu ani problémy s početím či průběhem těhu neměl. No ale testy prý jejich slova bu´d potvrdí, nebo vyvrátí.
Po první porevizní MS (přišla 25 dnů od zákroku) mi už naskočila i ovulace. A já teď nevím, zda to risknout, nebo čekat na celý ten kolotoč, který se prý dle odhadu dotočí cca na přelomu dubna/května. :-/

karolec1
28. pro 2016

@lentixx ahoj, ja byt tebou, tak si pockam na testy, at se to toho nezenes treba zbytecne do tretice....

petracafourkova
28. pro 2016

@lentixx
Ahoj,
já jsem po každé revizi měla počkat 3 měsíce. Po první jsem počkala jen 2 a nevyšlo to, zase potrat a revize. Po druhé jsem čekala 3 a taky to nevyšlo. Takže to budeme zkoušet dál. Ale být tebou, tak určitě jdu ještě na testy na reprodukční imunologii. Může ti tam napsat doporučení genetic, nebo gynekolog nebo se tam můžeš objednat sama a přinést tam výsledky z genetiky. Já jsem byla v Podolí a vše OK, doporučuji. Na genetice v Motole mi doporučili ještě nějaké vitamíny - E, listovku, polyvitamíny. Tak to jím a uvidíme.

lentixx
28. pro 2016

@petracafourkova když mě tu imunologii nechtěli zatím napsat. Prý na ni posílají po třetím potratu anebo podle výsledků tě genetiky.

petracafourkova
29. pro 2016

@lentixx
A to právě není pravda, ikdyž to doktoři říkají. Jedna holka tady psala, že jí to doktorka taky nechtěla napsat, tak jí to nedalo a zavolala si do Podolí a tam jí řekli, že se stačí objednat a přijít. A není potřeba čekat na třetí potrat. Podívej se do historie téhle diskuze a najdeš to tam..

petracafourkova
29. pro 2016

@lentixx
tak jsem to našla a zkopírovala níže:

musim se s vami podelit o svuj vcerejsi zazitek s moji MUDr. byla jsem ji donest zpravu z revize a chtela po ni, aby mi z duvodu dvou ZT napsala zadanku na reprodukcni imunologii. kdyz to zkratim, po kecech o tom, jak ji to pojistovna neproplati a jak se tyhle veci resi az po trech potratech mi rekla, ze se mi vlastne nestalo nic tak hrozneho a ze to moc hrotim.... 😒 sem z ni naprosto znechucena....nedalo mi to, a do Podoli sem napsala, zda me vezmou i bez doporuceni a kolik me to bude stat...odpoved prikladam nize...timto sem se svoji doktorkou definitivne skoncila. je nechutny, jak dokazou byt doktori necitelny....
můžete se objednat bez dalšího doporučení na kontaktech uvedených níže.

Pokud jste pojištěná u některé české veřejné zdravotní pojišťovny (např. VZP), bylo by vyšetření pro Vás bezplatné, resp. náklady by hradilo toto pojištění.
Pokud ale zdrav. pojištění nemáte, jednalo by se o režim samoplátce a náklady byste musela uhradit Vy nebo komerční pojištění, pokud nějaké máte. Přibližná výše nákladů by Vám byla sdělena při objednání, resp. před prvním vyšetřením.

lentixx
29. pro 2016

@petracafourkova aha .... To ani nepotřebuji žádanku od lékaře ?

petracafourkova
30. pro 2016

Přesně tak. Prostě tam zavolej a objednej se. Já jsem čekala jen měsíc a další měsíc na výsledky. Posílají je domu poštou.

lentixx
2. led 2017

@petracafourkova a nepotřebují ani žádnou lékařskou zprávu, ani výsledky genetiky?

petracafourkova
2. led 2017

@lentixx
Možná budou něco potřebovat, ale to by ti řekli po telefonu. Ale myslím si, že ne. Oni ti prostě vezmou krev a udělají testy, které chtějí.

blanche69
2. led 2017

@lentixx ahojky, shodou okolností jsem se před vánoci objednavala na tu imuno do Podolí, tak zasílám číslo - 296511388 - na objednání volat mezi 13.00 a 14.30 hod. Tak ti určitě řeknou co a jak. Mně objednali na konec ledna, takže cca měsíc. Určitě bych to zkusila, než čekat až se ti to stane potřetí...jinak mne vždycky říkali, ze mám čekat 2-3 cykly...

mruk
3. led 2017

Holky, pokud můžete tak si to imuno vydupejte a jdete tam. Me ted přišly po dvou mesicich výsledky a problém je u me v imunu, mam jak NK buňky proti spermiim tak i embryu a mam to vysoké. Kdyby se na to neprislo tak asi nemám moc šancí donosit mimco...

lentixx
3. led 2017

@blanche69 a chtěli po tobě nějaké zprávy? Já totiž v ruce nic nemám ...

petracafourkova
3. led 2017

@petracafourkova
Vzpomněla jsem si, že jsem jim do Podolí přinesla zprávu od genetika. Ale na objednání po mě nic nechtěli. Tak možná nic potřebovat nebudou. Určitě tam zavolej a zeptej se jich.

vanilopka27
3. led 2017

Ahoj holky, pročítám Vaše příběhy a naděje se motá s beznadějí, Já jsem před sedmi lety přišla o holčičku v 36tt a teď když jsem se z toho dostala a zjistila jsem že o mě štěstí znovu zakoplo tak asi opravdu jen zakoplo... měla bych být v 6tt a dr. řekla že váček je malý a nic nevidí i přezto že má v těch hloupých papírech napsaný čim jsem prošla kromě holčičky přez tři inseminace umělé oplodnění a vždy se mě na to ptá na mě vysypala revizi a hned to začala vypisovat bez mrknutí oka 😔 řekla jsem ji ze chci počkat ale necítím tlak v prsou špatně mi nebylo poprvé tak se tím uklidňuji ale ztrácím naději....
Když jste šli na tu revizi jak to probíhá? Strašně se bojim 😢

lentixx
3. led 2017

@vanilopka27 Není se čeho bát, je to hrozně rychlé. V loňském roce (2016) mi jí dělali v dubnu a v listopadu. Celková narkóza trvá 15-20 min. Po probuzení je normální krvácení, které většinou do druhého dne přestane. V dubnu jsem měla bez bolesti, v listopadu mě po zákroku bolel podbřišek (přirovnala bych k bolesti jako před menstruací, nic hrozného). Po psychické stránce je to horší... to se popsat nedá.