Opakované zamlklé těhotenství, prožil někdo?

dadaanela
27. zář 2012

Jsem po revizi delohy 6tydnu,doktor rekl ze je dobre pockat aspon pul roku a ze se to stava jen jednou za zivot.Je tu nektera ktera to prozila vickrat?Jaky byl duvod zamlkleho tehu?

cafinka
3. led 2017

tak jsem po hormonalnim profilu, z krve nalez vysoky prolaktin..ve ct si jdu pro leky, ale je to pry asi duvod biochemickych tehu..mate nekdo zkusenost?

blanche69
3. led 2017

@lentixx ja mám taky doporučení z genetiky, ale při objednání se mne na to ani neptali. Určitě bych tam být tebou zavolala, za zeptani nic nedas. ..

blanche69
3. led 2017

@vanilopka27 ahojky, to je mi moc lito 😯 ale revize se opravdu bát nemusíš...myslím, ze před šesti lety sis zažila něco o hodně horšího...

vanilopka27
3. led 2017

Holky Děkuji ,psychicky jsem na tom opravdu o dost hůř 😢 a předtím mě nechali týden v nemocnici dokud se nezačalo dít něco samo hodně dlouho mi trvalo překonat strach z toho a teď tohle...
Brečím tady téměř u každého příspěvku ale tak ňak se s tím smiřuji.

petracafourkova
4. led 2017

@vanilopka27
ahojky, můžu se tě zeptat, co se stalo v tom 36 týdnu, že jsi o holčičku přišla? Dost mě to děsí, že by se mi něco takového taky mohlo stát. Jsi už druhá, která tady psala, že přišla o miminko v tomto týdnu, tak to asi nebude zase tak mimořádné, jak jsem si dosud myslela. Pokoušíme se s manželem o další dítě a jestli se to povede, tak se evidentně budu bát celých 9 měsíců a ne jen první tři, jako u prvního dítěte. Je to děs. Každopádně pokud nejsi spokojená se svojí doktorkou, tak ji vyměň. Dnes je naštěstí dost gynekologů, takže si můžeš vybrat jiného. Jdu příští týden ke svému gynekologovi na kontrolu po samovolném potratu, tak se ti můžu zeptat, jestli tě vezme. Tedy pokud jsi z Prahy nebo blízkého okolí, aby jsi k němu nemusela dojíždět moc daleko. Je vážně skvělý. Je moc hodný, trpělivý, vše ti ochotně vysvětlí, prostě jě úžasný. Je to sice chlap, což mě ,když jsem k němu šla poprvé, celkem vadilo. Ale předtím jsem měla doktorku a to byla pěkně nepříjemná potvor a kamarádka mi poradila tohoto doktora. Řekla jsem si, že pokud je tak příjemný, tak budu chodit raději k chlapovi, než k nepříjemné ženské. A hned při první návštěvě u něj ze mě všechno spadlo. Tak dej vědět a drž se, nic není ztraceno. Pokud jsi zdravá, tak není důvod nemít další dítě. Chce to jen čas a trpělivost. Mě je 42 let a taky to nevzdávám. Ahojky

kvakuska
4. led 2017

@vanilopka27 v 6tt není kam spěchat, těhotenství může být mladší než se podle cyklu zdá, klidně zatím zákrok odmítni a počkej další týden, nebo si zajdi na konzultaci k jinému lékaři, rozhodně se v tomhle týdnu nikam na sál nežeň ... pozitivní je, že doktorka vidí váček v děloze, tak se nemusíš bát, že by to bylo mimoděložní ... a za týden uvidíš, buď dutinka povyroste a ukáže se něco víc, nebo maximálně začneš krvácet a těhotenství odejde samo (což by bylo určitě lepší než revize ) ... vím že to čekání se zdá nekonečné, ale na sál bych opravdu šla až když by bylo prokázané, že těhotenství neroste nebo že nehodlá odejít samo ... píšu nejen jako zdravotník, ale bohužel i z mých vlastních bohatých zkušeností ... držím palce 😎

vanilopka27
4. led 2017

@petracafourkova už v Praze nebydlím tam byl moc hodný dr. Podzemný ale žel bydlim u K.Varů...
Jinak lékaři v Thomayerovce krčí rameny a suše řeknou ze se to stává ,holčička byla zdravá a ze dne na den jsem necítila pohyby 😢 dr. vyměním při nejbližší příležitosti tohle jednání jak kdybych byla jen další v pořadí je hnus...

vanilopka27
4. led 2017

@kvakuska dr. mi hned začala vypisovat papíry a řekla jsem ji ze chci počkat...resp. to bylo jediné co jsem ji řekla v podstatě ani nevím co říkala ona mě...
Děkuji vám za Vaše slova i když je to naděj ve velké beznaději ale je ,jen se obávám ze už necítím ani tlak v prsou sice stále zavadim Utrogestan ale bojim se že to ztracené 😢😔

vanilopka27
4. led 2017

v Thomayerovce mi v 16tém týdnu dělali slepák a až po pěti letech jsem se dozvěděla že mi tím zneprůchodnili pravý vejcovod a na genetice v Plzni protilátky které znemožňují ňáký jiný stav...😔 jestli jste prošli tou revizí po jaké době jste se pokoušeli znovu?

kvakuska
4. led 2017

@vanilopka27 já tě nechci držet v nějaké falešné naději, ale spousta gynekologů si opravdu zve poprve své těhotné pacientky až kolem 8tt, protože do té doby je všechno takové nejisté, někdy je vidět míň, někdy víc, je to i podle kvality ultrazvukového přístroje ... já bych si asi na tvém místě zašla za jiným lékařem a potom s odstupem týdne třeba znovu, aby mi ten jiný lékař mohl říct, zda dle jeho názoru těhotenství roste a vyvíjí se jak má ...

vanilopka27
4. led 2017

@kvakuska kéž bys mela pravdu 😔 je pravda že přístroje mě dr. nejsou zrovna moderní ale nechápu její postup ,jestli je to jak říkáš proc mě uvedla do takového stresu a nejistoty Já vím že je to nejiste první trimestr ale takový strach je nesnesitelný...
Udělám to a poradím se s jinym lékařem ,aai naději moc necítím ale Děkuji ti 🙂

mruk
4. led 2017

@vanilopka27 Já být tebou tak počkám. Já jsem teď v 6TT a včera byl vidět žloutkový váček a zárodečný terčík a to mi musel lékař hodně ukazovat abych tam něco viděla. Je to zatím strašně maličké a za 14 dní tam můžeš mít srdíčko. S revizí bych nespěchala. Pokud je to v děloze, tak nehrozí mimoděložní a příští dny ukáží, jestli to povyrostlo. Neztrácej naději!
Mě při minulém těhotenství hrozně bolela prsa, tak moc, že jsem skoro nemohla spát a stejně to nebyla známka toho, že by se to dobře vyvíjelo. Teď mě zase prsa nebolí vůbec a uvidíme jak to bude vypadat za 14 dní....

karolec1
4. led 2017

@lentixx jo jo, to sem byla ja. taky mi to doktorka nechtela napsat a delala ze me hysterku a ja sem ti tam napsala a oni me objednali....nenech se odbyt, nejsme zadny zviratka, aby s nama takhle jednali.

vanilopka27
4. led 2017

@mruk Já se právě neumím srovnat s tím že ještě před týdnem když jsem sundala podprsenku mela jsem prsa jak dva kameny a teď je cítím jen na dotek...
Revizi jsem zamítla tak i přez strach doufám že se miminko ukáže a Já jen změním lékařku....

vanilopka27
4. led 2017

@karolec1 nejsme ale přezto s námi tak jednají...je to hrozný někdo kdo nás má provádět krásným i strastným období nás takle zanedbají a ještě se tváří ze je to normálka 😒

mruk
5. led 2017

@vanilopka27 Budu moc držet pěsti a doufat s tebou aby to bylo nakonec v pořádku

karolec1
5. led 2017

@vanilopka27 to ano, ale bohuzel to tu tak nefunguje. o me se slusne staraji az v Gennetu.

vanilopka27
5. led 2017

@mruk Děkuji ,děkuji vám všem moc to pomáhá i přezto že naději mi to nevrací ňak se s tím snažím vyrovnat aby mě zase nepohltil strach na X let...

vanilopka27
5. led 2017

@karolec1 aspoň někde jsou lidé a ne tupci ,jak kdyby oni sami děti neměli.....

petracafourkova
6. led 2017

@cafinka
Ahojky, a řekli ti co je to vysoký prolaktin a co způsobuje? Vůbec nemám ponětí co to je....

vanilopka27
6. led 2017

@petracafourkova nee to čtu poprvé...

cafinka
6. led 2017

@petracafourkova no bylo mi receno ze za to nejspise muze dlouhodoby stres, to by odpovidalo...a ze to i vice mene zabranuje tehotenstvi, mam ho v sobe jako kojici matky ☹. dostala jsem leky, budou se brat dlouhodobe, a bude mi asi po nich spatne..tak super vyhlidka.
Zpusobuje to pry spatna funkce hypofyzy, kde je centrum hormonu...dnes zacinam prvnim lekem ☹

vanilopka27
6. led 2017

@cafinka teda také to nemáš jednoduché 😔 Já měla moc dlouho strašný strach a když jsem se ho zbavila v mysli podvědomí se o to spolehlivě postaralo dál ale pokud bys měla možnost zajeď si do Chebu do centra harmonie k Ordáňovi, Já tomu nevěřila ale zkusila jsem toho tolik že jsem si řekla že horší už to nebude nebylo naopak mi moc pomohl ,sice jsem řvala jen co jsem vlezla za dveře ale pak jsem odešla s pocitem že dýchám....

editamarie
24. led 2017

Ahoj holky... Jsem tu nová a nevím, jestli píšu do správné diskuse. Zajímá mě, zda se tu najde někdo, kdo má za sebou třikrát potrat a po čtvrté to vyšlo? Já už třikrát prodělala zamlklé těhotenství, všechna vyšetření mám za sebou a já i manžel jsme úplně zdraví, není už co vyšetřovat, jen to zkoušet dál. Nějak mi dochází síly a potřebuju povzbudit od někoho, kdo byl na tom podobně a dobře to dopadlo...Tak hledám tady...Moc děkuju Edita

ojujinka
25. led 2017

@editamarie
Ahoj,vitam te do klubu 😞...mam za sebou trikrat zamlkle,ceka nas posledni vysetreni na repro imunologii..jinak vse ok. Takze te zatim nemohu povzbudit 😞...mam ale znamou ktere na poctvrte se povedlo...muze mit jen holky...predtim trikrat zamlkle...napis neco o sobe ..kolil ti je,mas uz deti?

mruk
25. led 2017

@ojujinka Já byla taky na všech možných vyšetřeních a až na imunologii mi zjistili problém - mám NK buňky proti spermiím i proti trofoblastu a celkově vysokou imunitní reakci na spermie i trofoblast. Zjistila jsem, že jsem těhotná, když mi přišly výsledky i imunologie, takže mi nasadili rychle léky, stejně tak mi nasadil léky hematolog a zatím ŤUK ŤUK, jsme v pořádku a zatím nejdále co jsme kdy byli. Dle ultrazvuku odpovídá a srdíčko už má - jsem teď 9TT. Mám za sebou taky tři ztráty (2x spontální potrat a jedno zamlklé) a zatím žádné dítě.

ojujinka
25. led 2017

@mruk
Tak to nevim jestli mi na neco prijdou...ja ksem byla docela daleko jednou v 8tt,jednou 15tt (vyv.vada) posledni 12tt....je to hrozne tezke jak to zvladas psychicky?otehotnis rychle ...mebto vzdybtrva tak trictvrte roku a jeste ty tri revize 😞...kolik ti je

mruk
25. led 2017

@ojujinka Otěhotním vždy napoprvé, bez problémů. Já U posledního měla zamlklé těhotenství zjištěné v 8tt, odpovídalo 6TT, předtím to byly potraty max 6TT. Teď se taky stále bojím aby srdíčko nepřestalo tlouct a tak, ale doufám. Psychicky to teď zvládám docela dobře, ale po té revizi, kterou jsem měla kvůli zamlklému těhotenství jsem chvílemi myslela i na sebevraždu, ale bylo to naštěstí jen přechodné období, kdy jsem měla ještě hodně vysoké hormony a ta psychická bolest byla největší. Je to hrozný, když se hotle děje. Nejhorší je, že se člověk neustále bojí, že se zase něco "posere", tak si to ani tak neužívá... je mi 30. No ty jsi došla dost daleko, ale mě doktorka na imunologii říkala, že pokud žena sama otěhotní, tak prý jednou to dítě donosí 🙂

ojujinka
25. led 2017

@mruk
Tim se take utesuji ze to snad jednou vyjde...vzdy jsem mela pri tehu ukrutny strach...drzim ti pesti a pevne nervy...u koho jsi byla..u Ulcove-Galove

mruk
25. led 2017

@ojujinka my byli na imunologii v Hradci u MUDr. Male. Je pravda, ze mi nezbyva nic jineho nez doufat 🙂