Opakovaný potrat - potřebuji se vypsat

markulka07
18. bře 2019

Ahojte holky, potřebuji se z těch pocitů trošku vypsat. Mám doma 6ti letého syna a už skoro tři roky s snažíme o druhé. Jenomže...
Když jsem otěhotněla, v 9tt to bylo zamlklé těhu, podstoupila jsem tedy revizi, dodrželi jsme pár měsíců odstup od dalšího těhu a pak se těšili, až se začneme opět snažit. Otěhotněla jsem hned druhý měsíc po snažení, paráda.. Den před kontrolou jsem začala silně krvácet a ležela jsem 4 dny v nemocnici, vytvořila se mi velká sraženina, který po 4 denním boji "smetla" i plod.
To už mě pohltila panika zaufalství. Všude jsem četla a slyšela, nezoufej, to tak prostě je.. Budiž.. Jelikož to bylo v 5tt tak nám paní doktorka dovolila hned po druhé ms vyzkoušet štěstí... Počkali jsme déle, měli jsme svatbu, dovolenou... Potom jsem tedy otěhotněla. Jelikož jsem měla nařízené injekce, aby se neopakovala žádná sraženinka, tak jsem musela na gyndu hned po zjištění těhu..
Dostala jsem injekce, byl to boj, ale co by člověk pro mimčo neudělal. O týden později, jsem samovolně potratila. Kdybych si neudělala test, tak si myslím, že mám opožděnou MS...

To bylo v září, ihned jsme podstoupili genetické vyšetření, kde nám řekli, že je naprosto vše v pořádku. Já i manžel jsme zdraví...

Teď jsem v půlce února zjistila, že jsem těhotná. Počkala jsem od testu ještě 14 dní, kdyby náhodou... Pan doktor viděl zatím jen gestační váček, což jsem si říkala že v 5tt by mělo jít vidět už víc.. Budiš... Začala jsem špinit, tak jsem upalovala ihned k mudr, už jsem totiž ze všeho vyplašená a vypadalo že je vše v pořádku, Byla jsem Min. týden v út u mudr, tam mi řekl, ať příjdu v pátek, že srdíčko nic, ale že v ten pátek už by něco mohlo být... a v pátek nic, za tři dny byl nárust o 1mm, což je asi hodně málo.. Ale pan doktor tomu dává naději a teď ve středu jdu znovu na utz...Říkal, že nějaký posun tam je a že to může být opožděný vývoj.. Jelikož nemám prav. ms, ani ovulaci tak se řídíme jen podle utz...

Ale víte co si myslím? Že si jdu ve středu pro termín na revizi... Už tomu moc nevěřím :( Je mi 26 let, takže vím, že hodiny nám netikají, ale na psychiku to má obrovský vliv. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Mám změnit lékaře? ikdyž jsem s ním moc spokojená, ale člověk už hledá i to co není..

nikahavel
Autor odpověď smazal
Zobraz
pavlinar
19. bře 2019

@nikahavel Když jsem to psala, taky jsem si říkala, že to je zbytečně agresivní. A to jsem se musela ještě hodně krotit! Protože tohle mě opravdu rozpaluje do běla, podobný typ komentáře v podobné diskusi jako jsme teď. Ale vlastně je to jen jiný názor, že.
Myslím, že se ti žije mnohem lehčeji než jiným, a to může člověk jako já s jiným pohledem na svět vlastně jen závidět. Všecho má svůj smysl, vše je jak má být.. když nevyšťourám příčinu špatných věcí jež se mi dějou v sobě, tak prostě karma. Říkám se, zda je to odraz jednoduché mysli nebo naopak jiný, vyšší level vnímání světa, kam třeba člověk jednou může dospět. Nemyslím to jako urážku, ale opravdu nad tím přemýšlím.. Měj se nadále hezky

markulka07
autor
19. bře 2019

@aneta15 pani se zabyva reinkarnaci a pod.. ma to i na profilu, takze asi i o tom vypovyda celkovy postoj. Ono toho zenska s ditetem,psem a manzelem a jeste k tomu praci moc nenalzei ze 😂😂

nikahavel
Autor odpověď smazal
Zobraz
nikahavel
Autor odpověď smazal
Zobraz
vercik83
19. bře 2019

@hathor86 souhlasim, já také žádné problémy neměla a nemohla jsem otěhotnět a když jsem se nakonec urazila do gennetu,tak mi to zjistili. A prý to pravděpodobně nastartoval první tehotenstvi,anebo porod

markulka07
autor
19. bře 2019

@nikahavel ja bych to asi dale nerozvadela.. vas pohled malokdo asi bude sdilet. Ja samozrejme nic co vy preferujete neodsuzuji. Je to Vase vec. Jak uz jsem jiz psala v prvni reakci, za Vas nazor dekuji, ale to je vse.

markulka07
autor
19. bře 2019

@nikahavel a jak tedy pisete ze jste velice chytra, nikdo Vam to nevyvraci, ale ja tuhle konverazci opravdu nezakladala proto, abych se dozvedela ze vlastne nejsem pripravena na mimco, protoze vy jste se dala asi na uplne jiny styl zivota nez vetsina lidi. Jednou jste prisla o mimco zacala jste verit ruznym vecem co vetsina lidi nechape a najednou bylo tehotenstvi v poradku. Nezakladala jsem tuto konverzaci proto, aby sem nekdo psal o svych potizich z minula. Pardon jestli nekoho urazim, ale jeden potrat je podle naprosto bezna zalezitost. Chtela jsem nazory a pribehy jinych zen co opravdu maji, mely, stejny ci podobny problem, abych vedela, zda je jeste neco co jsme s manzelem nepodstoupili. Proto tedy prosim, zalozte si svoji diskuzi o ciste dusi a vasich vyresenych problemech ale zde uz nekomentujte. Diky za pochopeni

elza2110
19. bře 2019

Mám za sebou taky potraty,8tt,kdy nerostlo HCG,nebylo ani srdíčko .Pak 14tt,to mě pak už poslali na hematologii,časté ranné potraty způsobuje trombofilie..tu mi potvrdili.
Pak ale potrat v 18tt,pravděpodobně zánět plodových obalů.
Genetiku,imunologii,alerglogie máme negativní...tak co si taky nechat něco víc vyšetřit? Nebo ti nenabízel lékař něco?

markulka07
autor
19. bře 2019

@elza2110 mame genetiku, hematologii, ruzne testy z krve za sebou a vse ok. Uvidime jak vse zitra dopadne a urcite se poradim ohledne imunologie a celiakie

markulka07
autor
20. bře 2019

Tak to holky dopadlo dle očekávání. Zítra revize 😒

petrazelhoty
20. bře 2019

@markulka07
To me mrzi, ale neves hlavu. Do leta budes urcite znovu tehotna😉

kittyy17
20. bře 2019

@markulka07 je mi to moc líto.
ber to pozitivně, aspoň jsi schopná otěhotnět přirozeně, a jednou už jsi dítě donosila. Spousta maminek neotěhotní ani po opakovaném umělém oplodnění...

vercik83
24. bře 2019

Opravdu zkus tu imuno a celiakie. Já potravina jen jednou,ale prý tu celiakie často vyvolá těhotenství předchozí. Kamarádka potravina 2x kol 9.tt a teď je těhotná u konce a vše je v pohodě. Směřují se zatím s tim,ze třnebude sourozenec....ale máme aspoň jednu si rikam

biedronca
25. bře 2019

@markulka07 Ja mam za dva roky snažení (je mi 28 let) už 3 potrat za mnou. Veškeré vyšetření dopadlo dobre - imunolgie, hematologie i genetika.
Ted uz jdeme do IVF, aby udelali genetiku emryí a snad se zjistí, jeslti je problém v tom,že je nekvalitní nebo špatné vajíčko.

markulka07
autor
28. bře 2019

@biedronca a do jakého centra jdete?

biedronca
28. bře 2019

@markulka07 EuroFertil Ostrava. Už jsme tam rok, dva potraty po inseminaci právě tam. Otěhotnět asi dokázu,ale už se prestnane emryo vyvíjet...

ogudu
28. bře 2019

@markulinkaje mi líto čím si procházíš. Já nám za sebou pět potratů,dva v ranné fázi a tři kolem 20tt.Byla mi zjištěna ureoplasma urealiticum.Po čtyřech potratech jsme si s manželem dali delší pauzu,aby si tělo i mysl odpočinuly a potom se zadařilo.Bohužel před měsícem jsem potratila znovu ve 20tt.,byla to ureoplasmatická infekce,ale
nevím,jestli by mohla mit tahle infekce vliv i na takto ranné potrácení.

biedronca
28. bře 2019

@ogudu Z jakého vysetrení přišli na tu ureoplasmu ?
bože to musí být strašné projit tolika potraty, a jeste ve vyšším stádiu. Jste uzasně silná žena, že fungujete, a nezanevřela jste! Bojujte, musí to jednou vyjít. Hodně sil,štěstí a trpělivost!

markulka07
autor
28. bře 2019

@biedronca ja otehotnim vzdy na poprve ci dalsi mesic. Ale ten vyvin no.

biedronca
29. bře 2019

@markulka07 A co ted dál? Není opravdu řešení IVF a genetika emryí? My právě mame po 3 potratech a a jdeme ted na jaře na IVF,aby do emrya vstoupili a zjistili hlavně jestli a co je tam špatně. Třeba je nekvalitní vajíčko?
POkud máš, stejně jako já, veškeré vyšetření zasebou a více méne vše ok.

queenmk
31. bře 2019

Ja bych neztracela nadeji a zkousela to dal. Mas obrovskou vyhodu, ze se ti dari otehotnet, i kdyz to nakonec nedopada. I jestli ted byly spatne zarodecne bunky (coz byva nejcastejsi problem), proc by pristi mesic nemohly vyjit dobre? Nejaky CAR jak pise biedronca bych volila az jako posledni moznost. Stejne co bys delala, kdyby ti rekli, ze vajicka nejsou kvalitni? Sla do darovanych? Navic vlastni zkusenost rika: ze nejsou kvalitni ted, neznamena, ze tam kvalitni nemuze byt pristi mesic, nebo za pul roku....

markulka07
autor
31. bře 2019

@queenmk říkali jsme si s manželem že si zakde na spermiogram a pokud spermie budou v pořádku, tak se pokusíme ješte jednou a až pak bychom tedy řešily CAR

hathor86
1. dub 2019

@markulka07 Ahoj, podle mě je nesmysl zkoušet IVF, když máš možnost otěhotnět přirozeně. Spíš bych se zaměřila na udržení přirozených těhotenství. Každé IVF a tím i hormonální nerovnováha zvyšuje riziko rakoviny, to je třeba mít na paměti.

queenmk
3. dub 2019

@markulka07 Spermiogram mi prijde zbytecny, kdyz s otehotnenim nemate problemy, bude to pro nej zbytecne stresujici. Do CAR-u bych se objednala, ale kvuli tomu, aby u vas obou provedli vsechny geneticke a imunologicke testy. Nenech se hned ukecat na IVF-pro ne je to byznys, snazte se zamerit na to, kde muze byt chyba. IVF by mela byt az posledni moznost pro ty, co nemuzou mit mimi prirozene. Coz pravdepodobne vas pripad nebude. Ja verim, ze to vyjde samo. Jen musi byt spravna konstelace hvezd a sejit se ty spravne bunky 😉

radka244
27. dub 2019

@markulka07 mám podobný případ,, a nevím právě co v tuhle chvíli, v lednu nutná revize, plod se nevyvyjiel, Byl mi tím, zjištěna endometrioza, v březnu jsem podstoupila magneictou rezonanci, v tom týdnu doslo k oplodnění, BylA jsem 5+6tt a bylo, srdíčko, druhý den krvácení, třetí den to že mě ve sprše vypadlo. V nemocnici jsem dostala léky, hormony, injekci. A právě nevím, co teď, zda čekat, pro jistotu podstoupit genetiku

petrazelhoty
10. říj 2019

@markulka07 Po delší době přidávám aktuální info, proběhlo 5. těhotenství, znovu spon. potrat v 8. týdnu, i když na začátku mě v Motole strašili i mimoděložním těhu. Doufám, že ty jsi na tom lépe😉