Orgasmus v těhotenství ve spánku vede k potratu

lola72
26. dub 2011

Mám problém,který mi nedokážou vysvětlit ani lékaři.S tímto se prý ještě nesetkali.Již 12 let podstupujeme IVF,máme jednoho dvouletého chlapce,ale za sebou i několik potratů.Provedeno x vyšetření,ale bez výsledku.Co se ,ale stále opakuje, je vždy na začátku těhotenství ve spánku prožitý orgasmus,který se ale následně zmnění v šílený stah dělohy.Je neskutečně bolestivý,jakoby vám někdo rval dělohu z těla.Při následné kontrole ultz.,embrio žije se srdeční akcí.Při další kontrole bez SA a embrio vypadá jakoby v jiné poloze.Jednou spadlé u děložní branky.Po tomto prodělaném nočním stahu již vím,že zase potratím.Nikdy se nespletu.Při těhotenství ,které dopadlo porodem,se tento stav také objevil,ale bez bolesti.Vypadalo to jako klasický orgasmus.
Prosím je někdo komu se dějě něco podobného?Nikdo mi nedokáže poradit.Poslední potrat před týdnem.Chtěli bychom ještě jedno dítě,ale mám strach z dalšího potratu.

bedrunek
11. čer 2012

já to měla v těhu taky tak,vždy jsem po tom krvácela.měla jsem docela strach i usnout,aby se to neopakovalo.užívala jsem duphaston a naštěstí jsem miminko donosila.ale ten pocit byl hrozný,byla jsem věčně ospalá,jak to v těhu bývá a asi do 6.měsíce-než to neustoupilo-jsem si těhulkování vůbec neužila.překvapuje mě,že je nás s tímto problémem tolik,já si pořád myslela,že se to děje snad jen mě...

skirt
11. čer 2012

@lokiska jo je to divne no, dnska jsem se na to ptala doktorky, a rikala ze to nemuze nic udelat, ze nemam mit strach ...

lokiska
12. čer 2012

@bedrunek
@skirt holky jsme prostě zvláštní, jedinečné, určitě to má málo kdo 🙂. Co by třeba za to jiná dala, aby mohla okusit co je to org. a ještě aby jí přišel sám od sebe 🙂)))

skirt
12. čer 2012

@lokiska jo no to mas pravdu :D .. ale i tak toho mam respekt :D

luciemeli
13. čer 2012

Ahojky no já když jsem byla v prvním trimestru tak se mi zdálo o orgasmu a i ve mě probíhal a nic se nedělo....To je zvláštní... 😖

collette
15. črc 2012

Já si užívala celé těhotenství, a to dost často. Na začátku to také vedlo k bolestivým stahům, připisovala jsem to citlivé děloze - při orgasmu děloha pracuje a jak se začíná roztahovat, stačí málo. A protože jsem podobné bolesti v té době měla i bez orgasmu, říkala jsem si, že je to normální. Ale že by mě to nevyděsilo, to říct nemůžu. Měla jse strach, že děloha malé vypudí. Ale naštěstí v pohodě. Později v těhotenství jsem si užívala už bez bolestí. Výsledek? Neměla jsem vůbec žádné problémy s těhotenskou inkontinencí:o)))

camelinka
15. črc 2012

@collette presne jako ja 😉

soleikamik
12. únor 2013

Ahoj holky,tak ja mam od začátku těhu zakázaný sex.Takže nočni orgasmy me ani nepřekvapily 🙂 Jenže to probíhá uplně stejně jak píšete.Když už už to vypadá,že ho budu mít tak mě chytne šílena křeč která trvá několik sekund a vždycky mě to vzbudí a pak mám co dělat abych to rozdejchala.Je to hodně nepříjemný.Momentálne jsem v 7mes a včera v noci se mi to stalo zase a to už jsem si myslela,že budu mít klid 🙂 Doktorovi jsem to říkala a ten na mě koukal a nechápal ,že se s tim ještě nesetkal 🙂

janule81
21. únor 2014

@lola72 vím, že tahle diskuze je už hodně stará, ale jak ti to nakonec dopadlo? já totiž zažívám úplně to samé. jsem po více IVF, žádné se bohužel nepodařilo, ale u každého jsem měla takovéto stavy (nikdy nedošlo k otěhotnění). naposled, když jsem stimulovala na KET se mi to stalo 4x a pokaždé jsem se pak nějak s námahou doplazila do sprchy, kde jsem se 15 min sprchovala horkou vodou, dokud to neodeznělo. ted jsem zázrakem v 5tt a dnes se mi to stalo znova, křeč nebyla tak silná jako posledně, ale i tak jsem to musela nějakou dobu rozdýchávat. Jsem teď na nervy, bojím se, že o miminko přijdu, tak jsem chtěla vědět, jak ti to nakonec dopadlo. případně jestli je tu někdo jiný se stejným problémem a dopadlo to dobře. díky!

lola72
autor
24. únor 2014

@janule81 Ahoj!kONEČNĚ NĚKDO ,KDO MÁ STÉJNÉ STAVY JAKO JÁ!Ale samozřejmě ti nepřeju ,aby to špatně dopadlo.Ale málo kdo mi to vůbec věřil.A vždycky jsem pak potratila.Ale teď při posledním otěhotnění se mi to stalo zase,ale nebylo to tak silné jako jindy.Už jsem měla samozřejmě nervy,ale světe div se dopadlo to dobře.Dneska tu pobíhá druhý syn,má rok a půl!!!Byla jsem přesvědčena,že potrácím kvůli tomu,protože mám za sebou čtyři potraty,a pokaždé začaly tímto "orgasmem".Jednou jsem ho neměla a to těhotenství dopadlo dobře.Při tom posledním pokusu,když jsem ho měla zas,tak jsem to řekla doktorovi,a on mi dal injekci hořčíku.Takový dopink pro dělohu proti křečím.Já myslím,že stejně na ty moje "orgasmy"nevěřil.Dal mi to jen ,aby mě uklidnil.Ale pomohlo to!Možná!Ale užívala jsem při těch úspěšných IVF lék prednisol.Já myslím,že se to povedlo spíš kvůli tomu.Nasadili mi ho už jeno ze zoufalství,protože nevěděli,proč pořád potrácím.Tak jenom preventivně,protože jsem měla výsledky z imunologie taky v pořádku.Máš ho nasazený?Když tak se ozvi jak to dopadlo.Nebo kdybys potřebovala radu ráda pomůžu.Zažila jsem to osmkrát za 15 let,takže už jsem takový gynekolog amater!měj se!

janule81
25. únor 2014

@lola72 tak to jsem moc ráda, že ti to nakonec dobře dopadlo. trochu jsi mě tím uklidnila. já jsem prednison užívala preventivně myslím u každého IVF, i když imunoogii mám v pořádku. u mě ale nikdy předtím ani nedošlo k otěhotnění. teď se stal zázrak a já otěhotněla přirozeně, takže nic neberu. doktorka říkala, že je to normální, že děloha pracuje, ale já si myslím, že tohle je až příliš. já jsem totiž po tom KETu málem i volala pohotovost, protože to byla šílená bolest. Teď, jak se mi to stalo znovu, tak jsem si hned nasadila větší dávky magnézia a od té doby zatím nic, tak doufám, že to tak zůstane. ono to bude určitě tím, jak je ta děloha hodně prokrvená a proto to pak přechází do bolestívé křeče. na kontrolu jdu příštív týden, tak dám vědět, jak jsem dopadla. to už by mělo být vidět srdíčko.

blahova_andrea
25. únor 2014

slyším to poprvé a úplně mě mrazí, že něco takové existuje. moc mě mrzí, co vás potkalo. já měla na začátku ze spaní taky pár orgasmů, ale nikdy mě ani nenapadlo, že by to mohlo vést k potratu. spíš se toho bojím na konci těhu, aby to nevyvolalo předčasný porod 😅

janule81
6. bře 2014

@lola72 ahoj, tak kontrolu mám za sebou a dokonce máme i srdíčko. podle velikosti to odpovídá 6+1, což sedí, takže podle doktorky je vše v pořádku. křeče se více neobjevily, takže snad to bude dobře pokračovat i nadále. měj se hezky.

pluba
12. bře 2014

@lola72
Dobrý den, rád bych Vám nabídl pomoc (metoda FasterEFT po skype). Udělám, co bude v mých silách. Možná zvědavost, která ve Vás může soupeřit s jinými pocity (strachem, nedůvěrou, ostychem, ...) ve Vás zvítězí a využijete hodinu zdarma, kterou standardně nabízím.

lola72
autor
12. bře 2014

@janule81 nNo to je fajn,strašně ti to přeju.Já myslím,že to bude fakt dobré.Přirozeně otěhotnět po několika IVF,je zázrak.Vždycky jsem si říkala,že by to bylo super,kdyby se mi to stalo!Ale já jsem neměla nikdy tolik štěstí.Takže teď už to musí dopadnout dobře!!!Když tak se ozvi jak postupujete dál.Fakt mě to zajímá.měj se.

lola72
autor
12. bře 2014

@pluba No sice nevím čím jsem si to zasloužila,ale i tak dík.Nemám zájem,nějak nechápu.

pluba
13. bře 2014

@lola72 Joj, omlouvám se, vycházel jsem z úvodního příspěvku. Jsem tu "nováček", musím si holt všímat data příspěvku a vývoje situace. Moje nabídka se právě vztahovala k pomoci v řešení "toho, co Váš organizmus vedlo k takovému 'destruktivnímu' chování". Ještě jednou se omlouvám, že jsem přehlédl, že je příspěvek z roku 2011.

ji_tuli
3. kvě 2014

Ahoj, bohužel se také musím přidat do "klubu" jsem v 5 týdnu a před týdnem a včera jsem zažila to samé, bylo to skoro ráno, před budíkem, ta křeč byla tak velká, že jsem brečela bolestí, trvalo to několik minut. Pak jsem vstala a podlomily se mi nohy, protože křeč jsem měla i v obou lýtkách. Hned jsem koupila hořčík. K doktorovi jdu až za 4 dny-poprvé, co vím, že jsem těhotná. Když se mi to stalo poprvé, bylo to v 1 v noci a vzbudilo mě spíš čurání a pak na záchodě to přišlo, takže nevím, zda to je stejný případ, ale včera to bylo přesně toto! A bojím se, co bude. Jsem těhotná poprvé, nemám srovnání. Tak ve středu uvidím. Achjo 😢

ji_tuli
21. lis 2014

Doplňuji: Jsem ve 35tt a zatím vše uklidněno, stalo se mi to celkem 3x vše v prvním trimestru, pak se to srovnalo a nemám už při žádném orgasmu problém, ani ve spánku, ale je fakt, že ten jsem mockrát od té doby neměla 🙂 držím všemm palce!

stanulka30
16. únor 2015

Ahoj ji tuli, chcela som sa ta spytat, ci si uzivala neake vitaminy alebo ti to preslo same? Ja mam ten isty problem, aky si mala aj ty ☹ a neviem si rady.
Dakujem za odpoved.

anosouhlas
4. kvě 2015

@lola72 musim rici ze ano....mam podobne zkusenosti. Stava se mi to i v predvecer menstruace ....necitim ten stah pokazde ale ano už se mi to stalo.

anosouhlas
4. kvě 2015

@soleikamik protoze to doktorům řekne opravdu malé procento žen .

soleikamik
2. črc 2015

Holky s odstupem času,na to mámtrošku jiný názor 🙂 Jde o to,že se děloha trénuje.Připravuje se na porod.občas se stahuje a to má za následek ty křeče.Vůbec bych se potratů určitě nebála!!! Hlavně budte v klidu,je to přirozený jev ! Ty z nás kterým se to stávalo nebo stáva v noci.Logicky to vleze do snu .Takže nemějte strach!! A těšte se na miminka !! 🙂

marenkaf
26. lis 2017

@lola72 ahoj me se tet uz po druhy asi stalo neco podobnyho vcera jsem byla druhy den po ket a v noci ve spanku jsem mela orgasmus a nasledne sileny bolesti v podbrisku...uz jednou se mi to stalo a mimco se nechytlo tak me zajima jak jsi to vyresila a dekuji za odpoved