Porod mrtvého miminka ve 3. trimestru. Zažily jste to?

zuzago
2. črc 2011

Ahoj holky, trochu se představím, i když se zde přihlašuju s velikou bolestí. V červnu 2009 jsem porodila našeho krásného zdravého Kubíka. s maželem jsme toužili mít další dítě asi za dva roky. Ale začalo nám trápení. Nejdřív v září 2010 potrat v 7.tt s kyretáží dělohy. Pak jsme byli moc šťastní, rozhodli jsme se počkat 2 ms cykly a hned se ám povedlo otěhotnět. Ale minulý týden jsme zažili hoznouvěc. Musela jsem pordodit ve 33.tt našeho chlapečka mrtvého. Vše se zdálo být v pořádku a najednou taková rána! Prosím máte za sebou taky tto bolestivou věc? Moc toužím mít ještě další miminko, ale bojím se. Musím počkat na výsledky, snad zjistí, co se mu stalo. Pak se budu snažit podstoupit všechna možná vyšetření já. Podařilo se vám pak ještě donosit zdravé miminko? A kdy jste mohly podle lékařů začít znovu ěhonět. Co bylo vaším problémem, že jste o miminko přišly? Prosím podělte se se mnou o vaše příběhy?

verunka4
24. lis 2016

@laura1010 ja uz jsem mesic po porodu mrtve holcicky 😭a stale nic nevim vsude tvrdily ze malicka byla zdrava ted cekame na vysledky pitvy ale moc tomu take neverim ze se nekdy dozvim pravdu co se vlastne stalo😭

laura1010
24. lis 2016

@verunka4 to je mi hrozně líto,tohle by se nemělo stávat nikdy a nikomu!!!nam uz běží treti rok od toho meho porodu mrtve malicke a i kdyz mi tak nejak po pitve rekli,ze umrela na asfixii plic,nejak me to nepomohlo.Porad byla zdrava,krasne rostla a pak najednou nezila.My jako matky to budeme mit v sobe na vzdycky a to jestli vis proc nebo na co miminko zemrelo nasi bolesti bohuzel nepomuze :( clovek musi jit dal a casem se na nej usmeje stesti a narodi se zdrave miminko,které pomuze prekonat cast bolesti ale to prvni nahradit nelze,jak si nekteri mysli.Drz se,je mi moc líto co se ti stalo :(

verunka4
25. lis 2016

ano jak pises myslim ze bolest nikdy neprejde jen ji cas trochu otupi a zmirni ..Musime verit a doufat ze prijde dalsi miminko a uz bude VSE v poradku jak ma ...Nemelo by se to vubec stavat ty drobeckove si nezaslouzi tak kruty osud😭😭

verunka4
25. lis 2016

laura1010

jitkakysilkova
5. bře 2017

@renatabre dobry den,mam to podobne. V 38 tydnu jsem sla na kontru a zjistili te nebuje srdicko,okamzite cisar....pomaham mi jen to ze mam doma 2leteho chlapecka. A ze budeme moct mit po dvou cisarich dalsi miminko. Ted je to necele 3 tydny a boli to porad. Cekame zpravu z pitvy ale pravdepodobna příčina je zauzlovani pupecni snury a tim nevyzivovani miminka. I kdyz je to delsi dobu tak vam preju hlavne pevne nervy a zdraví a lasku;)

medinka13
5. bře 2017

@jitkakysilkova mrzí mne to.. Já to měla stejně, akorát z pitvy nezjistili nic.. Můžu se zeptat-proč jste šla cs? Mě "nutili" rodit klasicky..

megi89
6. bře 2017

@jitkakysilkova dobrý den, je mi to strašně líto, že i Vás potkala taková nespravedlivost, mě se to stalo v srpnu, a do teďka nějak nefunguju normálně... můžu se zeptat také, proč jste šla rodit císařem? mě taktéž řekli normální porod:(

jitkakysilkova
7. bře 2017

@medinka13 teda rodit normalne bych asi nedala i takhle to bylo psychicky hodne narocny. Uz mam za sebou jeden cisar a doma za par dni 2 leteho chlapecka. Prvni mel velikou porodni a ted byl odhad taky veliky. Nakonec mela mala jen 3 kila protoze se asi spatne vyzivovala. Cekame jeste porad na zprávu z pitvy. Dnes to jsou 3 tydny,boli to,ale musim fungovat kvuli druhemu prckovi aby nepocitil ze se neco deje a to me strasne moc drží.

jitkakysilkova
7. bře 2017

@megi89
Z obou me holky mrzi co se stalo...tohke se stavat proste nena a podle me uz vubec ne rodit mrtve miminko normalne. Ja mela i na vyber jestli ji chci videt nebo ne , jak to resit dal a tak. Hrozne ochotni byli vsichni. Ale normalni porod mi nenabidli a jsem za to rada. Malou jsem s manzelem nevideli a asi pro nás psychicky lip. Mame v hlavně myslenku na krasne miminko a ani netusime jak vypadala. Byla ve me pry uz asi 4 dny mrtva takze by to mizna nebyl ani hezky pohled. Drzte se obe...uz mate nejake deticky?

megi89
7. bře 2017

@jitkakysilkova žádní dítě nemáme ..:((( teda až na tu Viktorku, která se na nás dívá z nebíčka... Viktorka měla 3600g a 50 cm... jak to tak čtu, tak mám šílený vztek, že mě nechali rodit normálně... Podle mě (jen můj názor), že ten normální porod je horší, v neděli 14.8. mi oznámila sestra, že nebije srdíčko a od 9:00hod ráno mi začali vyvolávat porod, tabletami, celý den, dali mi 3 tablety, a od 23hod jsem se přesunula na porodní box a mysleli si, že už budu rodit, že se otvírám, ale šlo to šíleně pomalu, bolesti takové, že jsem myslela,že vyskočím z okna,do toho mi pořád zvyšovali oxytocin... Měla jsem i epidurál, ten mi pomohl na chvíli, ale tím oxytocinem, to bylo něco šíleného... sami přiznali v nemocnici, že to rvali do mě hodně, ale abych to měla rychle za sebou, a Viktorce se nechtělo ven:( a narodila se až 15.8. v 6:55hod ráno.... Drž se!!

jitkakysilkova
8. bře 2017

@megi89 to je strasn. Nase mala mela 3100 a 50 cm.
No neumim si to představit,to bych asi nezvladla. Obdovuju vas za to,ja bych to odmitla a vydupala si rez. Je rada ze me rizly,sice musime cekat aspon rok nez otehotnim znova ale jsem za to rada;)

mixlevpixle2013
13. bře 2017

@jitkakysilkova také mám za sebou porod mrtvého syna v srpnu 2016. Také jsem měla normální porod, který trval 16 hodin a bolesti byly šílené...
rodila jsem v 36 tt 3kg / 48 cm
Bolest je pořád veliká ☹
Pitva nic neprokázala, vše v pořádku u mě i Matyaška, prostě prý blbá náhoda, to se prý občas stáva .... nesnáším tuhle větu !!!!!!!

držte se !!!!

anlek
13. bře 2017

@medinka13
@megi89 Většinou se doporučuje vaginalni porod, abyste mohly otěhotnět znovu dřív než po císaři. ☹
Po císaři asi volili radši císaře, protože porod by se vyvolával oxytocinem a ten by se neměl používat po císaři. Hrozí tam vyšší riziko ruptury dělohy. Držím palce, at brzo chovate nějakého mrnouse!

jitkakysilkova
13. bře 2017

@mixlevpixle2013 to je strasna veta,ale pravdiva..bohuzel;( za jak dlouho a kam Vam prisla zprava z pitvy?

mixlevpixle2013
14. bře 2017

@jitkakysilkova pitva byla celkem brzo ale měli jsem tam známou, takže už druhý den jsem věděli ☹
Potom genetika a veškerá vyšetření - to trvalo cca měsíc, po šestinedělí jsem už měla veškeré kompletní výsledky ☹ takže jsem teda věděla, že je vlastně všechno v pořádku akorát mi zemřel syn a nikdo neví proč ☹

Všechno šlo k mému gynekologovi, ale já ho změnila, protože už jsem tam chodit prostě nemohla, takž nová gyndařka si všechno vyžádala.

jitkakysilkova
14. bře 2017

Genetiku delali vam a vysetreni nektera? Me nedelali asi nic- v nemocncici asi urcite ne,nebo my nikdo nic nerikal. Mam to mlhavy a hlavně jsem sla za dva dny domu. Asi tim ze mi je 25 let.. Dneska je to mesic a zatím my z pitvy nic neprislo. Gynokologa pravděpodobně taky zmenim...

mixlevpixle2013
15. bře 2017

@jitkakysilkova no já po 16- ti hodinovém porodu podepsala reverz a šla jsem domů ještě ten den. Matyášek se narodila v 5:30 ráno a ve 14:00 hod jsem jela domů.
Všude ty šťastný maminky a miminka, prostě jsem tam už nemohla být ani o minutu déle ......

Genetiku posílají rovnou v nemocnici, trombofilní mutace mě dělala gynekoložka a reprodukční imunologii jsem si vyžádala sama.

jitkakysilkova
15. bře 2017

@mixlevpixle2013 aha,tak jestli jsem to mela v poradku tak asi ani nic nerikali. Tak snad je to v pohode...;) no ja byla misto 6tinedeli prevezena na rizikove..takze maminky co rodi predcasne neno rezvize?potraty? Taky super. Takze jsem se zeptala po 2dnech zda muzu domu a nastrsti ano.

lekninek007
21. dub 2017

Ahoj holky ... rozšiřuju vaše/naše řady se smutkem v srdci a slzách v očích. I já jsem 2.března rodila našeho Davídka, který umřel v bříšku, v 37 týdnu. Ještě ve čtvrtek 23.2. jsem byla u doktora, vše ok. Na kontrole v úterý 28.2. mi lékař místo termínu porodu (očekávala jsem dřívější CS, protože byl chroustík velký) oznámil, že mu nebije srdíčko. Měla jsem tak pěkné a pohodové těhotenství, všechny 3 velké UTZ v pořádku. Davídek mi dopřál chodit do práce do poslední chvíle, ač jsem od začátku chodila kvůli DM na inzulinu do rizikové poradny, nic mě nebolelo, nebylo mi zle, žádné otoky. V neděli před tím hrozným vyřčeným ortelem jsem ještě mamce říkala, jak jsem vděčná, že to všechno probíhá tak dobře, přestože jsem docela stará (je mi 35 a byla jsem prvorodička), přestože jsem jako diabetička jsem musela celé těhotenství řešit rychle se měnící nastavení inzulinu, často chodit na kontroly - vše jsme s prckem zvládali. A místo štěstí mě nakonec potkalo prázdno, prázdná náruč, doma prázdná postýlka. Mám toho tolik v hlavě i v srdci, tolik otázek, tolik bolesti. Dnes nám oznámili závěr pitvy, prý nešťastná náhoda, zauzlování pupečníku, tedy omezení přísunu kyslíku. copak se musí dít takovéhle nešťastné náhody, které z nás dělají maminky andílků. Vděčím příteli a skvělému personálu nemocnice, že jsme se po několika společných rozhovorech rozhodli, že se s Davídkem budeme chtít po porodu rozloučit a že si necháme udělat jeho otisky. Rodila jsem i přes epidural v obrovských bolestech, vlastně ani nevím, jestli byly horší ty fyzický nebo psychický. A potom všem, nám toho našeho andílka přinesli a my jsme se s ním rozloučili ve své náruči, byl krásný, chlapík 4 kila, 52 cm. Jen měl zavřená očička jako kdyby spal, jenže on spal na furt. Domů jsem šla hned druhý den, doma postýlka, nový pokojíček, všechno připravené pro našeho prvního syna ... mám v hlavě tolik otázek, takový zmatek ... díky, že jsem se sem mohla kousek vypsat. Lenka

umpalumpa11
21. dub 2017

@zuzago zažívám to teď, čekám na porod... Zblázním se ☹

jitkakysilkova
21. dub 2017

@lekninek007 moc me to mrzi ze to musite take prozivat. Mela jsem presne to same jen bez diabetu. Zaver pitvy to same jako Vy. Vim ze bolest je velika,u Vas o to horsi ze to je první děťátko a ze jste rodila normalne. To ja jsem sla na cisar. Bude to bolet pořád,ale naucite se s tim zit. Ja jsem 2 mesice po takove ztrate. A hodnd mi pomohlo o tom mluvit,nedrzet to v sobe. Mrzi me to moc za vás. Myslim na vas i andilka

jitkakysilkova
21. dub 2017

@umpalumpa11 taky me Vase ztrata mrzi...myslim na Vas i Vaseho andilka. Je mi z toho tak smutno ze se toho deje tolik špatnýho .

umpalumpa11
22. dub 2017

Je to těžké ale příroda ví co dělá. Je to za námi a budeme se věnovat sebe, ak příroda zařídí mít další děťátko budeme moc šťastný.. Nikam spěchat nebudeme. Baby, děkuji za podporu. Chci se zeptat podařilo se vám otěhotnět, těhotenství bylo bez komplikací? Nebo se nekomu přihodilo opakované neštěstí? Děkuji a nebojte bude dobře 🙂

verunka4
23. dub 2017

@umpalumpa11 ja si bouzel take prozila nejhorsi chvile zivota 10/2017 a ted jsem o5 tehotna tak snad uz bude vse v poradku a bude zas dobre ,samozdrejmne holcicka nam zustane v srdci na vzdy ! 🙂

umpalumpa11
24. dub 2017

@verunka4 držím palce ať ste obe v pořádku, je to bolest ale říkám si že priroda/bůh ví proč to tak udělal.. Kdo ví, možná nás uchranil před horším neštěstím.. Postihnuté děťátko a trapili by sme sa my i ona do konce života... Vše se deje kvůli něčemu... Je to tak a my se nejak z toho vyhrabeme a budeme ďalej žiť i s malinkou v srdíčku. Chci se tě zeptat, nevíš jak je to s materskou? Kam ísť co vybaviť, co vzít sebou? Moc děkuji za radu a drž se.

umpalumpa11
24. dub 2017

@verunka4 možno se blbo zeptám za jak dlouho si opět otěhotněla? A vis příčinu úmrtí? Nám zatím řekli jen, že srdíčko přestalo být a po porodu když ji obhlidli nenašli nič k čemu by dávali příčinu úmrtí. Uvidíme co bude z pitvy. Moc mne to zajímá nakoľko počas celého tehu jsem nemala žádné problémy, snažila som sa dobre stravovať, brala jsem vitamíny... Proste nevím co sme udělali špatně že to tak dopadlo.

jitkakysilkova
25. dub 2017

@umpalumpa11 od 22 tydne těhotenstvíje to brano jako porod mrtveho miminka,tim padem je materka od nastupu na ni 14 tydnu. Zavolej na sociálku,vse ti poradi. Pokud se miminko narodilo mrtvého narok na porodnd nemas,ale pokud umrelo během porodu nebo tesne po nem narok na porodne mas. Pokud budete delat pohreb na vlastni naklady mate narok i na 5000 korun na naklad pohrbu. Pokud uz mas jednoho prcka doma a prerusila rodicovksy prispevek kvůli nastupu na materskou mas narok si znova zazadat o rodicak a doplati ti ho. Ted je tohle resila vsechno. Rodny list je lepsi vystavit se jmenem,jinak se to bude resit sdlouhavd pres soud,kterya za ukol proc je uvedeno bezejmena. Na pockani ti vystaví rodný list na matrice spádove oblasti a a tim pak jdes na spcialku a přepočítání materske. Nikde Vam nedají úmrtní list..mam to ted za sebou,byla to litacka a obvolavani a hlavně vysvetlovani co se stalo a tak. Holky a o pitvu si misite zazadata pres pravni usek nemocnice nebo zařízení kde ji miminku delali. Pak by Vam to meli dat primo do ruky..nesmi se to posilat. Je to citlivý udaj..

kisss
25. dub 2017

Rodila jsem v roce 2013 dvojčátka. Jeden chlapeček se už narodil bez života a druhý žil 19 dní. Mateřskou mi dali pouze za jeden měsíc. I když to mě zajímalo že všeho nejmíň.

@jitkakysilkova

verunka4
25. dub 2017

@umpalumpa11 take vse u me probihalo jak melo a najednou me take oznamily ze neni srdecni cinost :'(cekaly jsme na pitvu a ta potvrdila pricinu korze pupecniku :'( Takze nam rekly ze nebrani nic tomu snazit se znovu....malou jsem porodila 10/2016 a jiz jsem ve tretim mesici 😊

verunka4
25. dub 2017

@jitkakysilkova ja rodila malou mrtvou a mela jsem take 14 tydnu narok na materskou 😊😊