Potrat dvakrát po sobě, podařilo se vám poté otěhotnět?

mo_nes
24. říj 2014

Ahoj všichni, chci se zeptat, zda je tady někdo, kdo prožil dva popraty po sobě a i přesto se podařilo poté otěhotnět? nějak ztrácím víru :( Děkuji za odpovědi...

bbibianca
24. říj 2014

@mo_nes Ahoj, já už potratila po 3.

mo_nes
autor
24. říj 2014

@bbibianca No, tak zrovna tohle jsem slyšet nechtěla...To mě moc mrzí...

ninikry
24. říj 2014

@mo_nes A v jakym tt se ti to stalo?

bbibianca
24. říj 2014

@mo_nes Jjo, já taky ne... Není to jednoduché... Ale prostě to tak je.. Otěhotnět podle mě problém není a u tebe taky ne... Mohla to být prostě jen náhoda nebo je někde problém. Nech se vyšetřit na hematologii a na genetice... Taky si vyžádej imunologické vyšetření. U nás je vše OK, tak nevím kde se stala zase chyba 😒 ale my už jsme se rozhodli pro IVF. Už na to nemáme nervy ani jeden. O mimi se snažíme již 2 roky z toho 3 potraty.. 😒

mo_nes
autor
24. říj 2014

@ninikry poprvé 5tt a teď 6tt...vím, že je to hned začátek a je mnohem lepší než když se to stane později...ale nechápu, proč se to opakuje. Nevím, co děláme špatně?

mo_nes
autor
24. říj 2014

@bbibianca to zní vážně hrozně, moc mě to mrzí i za Tebe a naprosto Tě chápu...To je lepší mít problém otěhotnět, než o mimi příjt...Mudr říkal, že je to normální, tak nevím...mě to moc normální nepřijde..nevím, zda se máme hned zase snažit, nebo na "něco" čekat...Každopádně, moc Ti držím pěsti, ať se konečně zadaří 🙂

ninikry
24. říj 2014

@mo_nes Nic nedelas spatne, ale mozna by to chtelo nejaky vysetreni na hematologii. Ja jsem v 6. tt potratila jednou...od te doby jsem prvni trimestr na utrogestanu, doktorka ti na to nic nerekla?

bbibianca
24. říj 2014

@mo_nes No my po 2. potratu čekali cca půl roku než jsme se začali snažit. Čekali jsme na všechny výsledky a stejně to nepomohlo...výsledky nakonec dobrý... vyžádej si žádanku na hematologii. Časné potraty může způsobovat srážlivost krve..

mo_nes
autor
24. říj 2014

@ninikry Doktor mi řekl, že takhle na začátku se to stává běžně, že mnoho žen to ani neví, že nemám nic řešit...Jak přestanu krvácet, pujdu za ním znova, ať se to nějak řeší..

mo_nes
autor
24. říj 2014

@bbibianca Krevní testy už mi dělali, myslím na srážlivost, a bylo to v pořádku

ninikry
24. říj 2014

@mo_nes No jo stává se to, ale to už asi záleží na doktorovi, jak to řeší. Můj původní gyndař ani neřešil, že jsem měla mimoděložní a cpal mě práškama proti zánětům. Okamžitě jsem hledala novýho a moje současná doktorka nás hned poslala na genetiku a hematologii, v prvním trimestru jsem automticky dostala utrogestan.

mo_nes
autor
24. říj 2014

@ninikry Takže teď jsi těhotná??? a vše je v pořádku?

ninikry
24. říj 2014

@mo_nes Jojo teď jsem těhotná a je všechno ok (ťuk ťuk ťuk), příští týden jdu ještě na kontrolu na hematologii, pro jistotu.

mo_nes
autor
24. říj 2014

@ninikry takže na podruhé se povedlo?? To mě těší 🙂 věřím, že už vše bude v pořádku..přeji hodně štěstí 🙂

ninikry
24. říj 2014

@mo_nes No tohle je čtvrtý těhotenství, poprvé jsem potratila v 6. tt, druhý bylo mimoděložní a třetí byl porod mrtvýho chlapečka ve 33. tt letos v lednu.... takže taky už jsem u konce se silama.

mo_nes
autor
24. říj 2014

@ninikry cože? uplně mám slzy v očích...a já si tady stěžuju na dva potraty...Ani nevím, co Ti na to říct....nevím, proč se to někomu děje a jiný s tím nemá problém...Moc Vám držím pěsti a doufám, že vše dobře dopadne a dočkáte se vytouženého štěstí 🙂

ninikry
24. říj 2014

@mo_nes Každej má něco, já bych asi jinak měla moc ideální život 🙂, a ty si vydupej nějaký vyšetření, ať víš na čem seš...kámoška takhle potratila snad 4x a zjistili jí nějakou trombofilní mutaci, v těhu si píchala injekce a všechno bylo v pohodě, jen je potřeba to řešit...a díky za srdíčko 🙂

baucis24
24. říj 2014

Jako by jste psala o mně.....
Máme dvě větší děti,u kterých bylo těhu bezproblémové,zatoužili jsme po třeťátku a přišli o něj vždy v osmém týdnu,poprvé v dubnu a pak listopadu...... ☹
Teď jsem necelý 30tt a vše je v naprostém pořádku (ťuk ťuk ),bez potíží,maličké roste jak má,vše je v pořádku.
Nikdy mi nikdo nevysvětlil,proč,prý se to stává.Držím Vám pěstičky.
Zvládnete to,uvidíte!!!! 😉 😉

mo_nes
autor
24. říj 2014

@ninikry Vyšetření si určitě vydupu, o tom sem rozhodnutá..jen aby se to vyřešilo...a rádo se stalo 😉

zuza01
24. říj 2014

@mo_nes Mám první dceru naprosto bez problémů, pak dvakrát za sebou potrat a nakonec druhou dceru. Vyšetření na nic nepřišla, nikdo mi důvod nedokázal říct. Určitě to není beznadějné 😉

mo_nes
autor
24. říj 2014

@baucis24 Jsem moc ráda, že vím, že to nemusí nic znamenat a můžeme se ještě dočkat miminka 🙂 děkuji za reakci a přeji hodně štěstí 🙂

mo_nes
autor
24. říj 2014

@zuza01 děkuji za povzbuzující zprávu 🙂 moc si toho cením 🙂

zuza01
24. říj 2014

@mo_nes Já vím, jak je to těžké, i proto nechci další dítě, už to nebudu pokoušet. Ale chce to hlavně mít doktora, který s tím bude něco dělat. Jinak mi taky řekli, že dvakrát za sebou je v dnešní době bohužel běžné... Držím palce, určitě to vyjde.

1velrybka
24. říj 2014

@mo_nes Ahoj, moje kamarádka otěhotněla 4 x během dvou let, bohužel první tři těhu skončily potratem (myslím 6., 11., 11. tt) a teď se blíží konečně do finále u toho 4. těhu - termín má za 3 týdny a kousek 🙂

nonacek
24. říj 2014

@mo_nes Ahoj,tak Já osobní potratila 1. ,ale kámoška má 3 deti a před každým potratila (Teda 3 deti 3 potraty)

horovamichaela
24. říj 2014

Já byla těhotná 4x z toho mám tři krásné děti a jedno (2.těhotenství v řadě) byl samovolný potrat v 11tt. Lékaři mi tehdy říkali, že potratem do třetího měsíce těhotenství končí statisticky každé 3.těhotenství v řadě. Vlastně mi také říkali, že je to normální... Takže snad budeš v pořádku a jen trochu více přispíváš do statistiky... MOC DRŽÍM PALEČKY!!!

blondynka400
24. říj 2014

@mo_nes víru neztrácej. 😉 Já potratila 2x za sebou, myslím, že to byl leden a březen. A pak jsem otěhotněla a následující cyklus a i když se tělo snažilo, embryjko se udrželo 😉 A pak mám neplánově ještě druhou, tam už nebyl žádný problém.....
Kdyby se to stalo ještě jednou, řešila bych to (může to být např. problém v imunitě, v genetice spermií), ale jinak příroda je chytrá, zbavuje se špatných embryjek sama, je potřeba to tak brát 😉

mo_nes
autor
24. říj 2014

Všem vám moc děkuji za pozitivní příspěvky, moc jste mi pomohly 🙂 Doufám, že se příště konečně zadaří...🙂

amabilis
24. říj 2014

@bbibianca Já potratila celkem třikrát. Z toho dvakrát po sobě ve 12. týdnu. Problém byl v imunologii - moje tělo si dělalo protilátky proti plodu a zabíjelo ho. Teď mám čtyřměsíční miminko.

P.S. IVF by vůbec nepomohlo, pokud člověk potrácí, tak je jedno, jestli otěhotněl přirozeně a nebo pomocí IVF (z mého pohledu to pak jsou vyhozené peníze).

gosa22
24. říj 2014

@mo_nes na IVF nechoď, to nic neřeší...otěhotnět schopná jsi, takže tady jen vyhodíš peníze...zkus si něco přečíst o těle z pohledu třeba čínské medicíny...možná pochopíš a najdeš cestu, jak mimi donosit...tělo musí být fit a silné ze všech pohledů, ne jen gynekologických...třeba ledviny mají významnou funkci...držím palce 😉